Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Toboganem przez Madonnę, czyli szybkie Val di Sole

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.01.2016 20:17

woojtekg napisał(a):Ciekawe jak wspominasz szpital w Cles ?

My rok temu przerabialiśmy przyjazd karetki do dziecka ( bez związku z nartami ), a parę lat temu zerwane wiązadła u mojego taty (na końcu trasy gdzie kończy się Madonna a zaczyna Marilleva) , potem transport do góry, na dół i karetka do szpitala.
Żeby było ciekawie, potem trzeba było jeszcze wrócić do domu ( 4 osoby dorosłe w tym jedna z noga w gipsie, druga w ciąży + roczne dziecko w foteliku ) - niezły Meksyk.



Mnie zawieźli do Centro traumatologio w Madonnie. Kolano skoczyło w bok na końcu trasy 3-Tre, więc tam było bliżej. Jeżeli chodzi o opiekę, to mam mieszane uczucia. Do lekarza przyjęli mnie szybko, bo czekałam może z 15 minut- badanie i rentgen. Później już trochę gorzej, bo wystawili mnie na krzesełku na korytarz i radź se Pani... ale może tak właśnie jest w szpitalach? Na szczęście nie mam z tym zbyt dużego doświadczenia :)

Mikeee napisał(a):ostatni raz (kilka lat temu) poważnym problemem było to wąskie gardło ze starym, wolnym wyciągiem pomiędzy Madonną i Marillevą. W godzinach popołudniowych zawsze była tam kupa ludzi w kolejce. Raz nie zdążyłem się wyciągnąć z powrotem na drugą stronę i kolega musiał po mnie przyjechać samochodem :lol:
Zrobili coś z tym?


Dalej działa tam trzyosobowe, wysłużone krzesełko, które wlecze się niesamowicie :)
W tym roku nie było problemów z kolejkami, ale rok temu zawsze staliśmy tam dobrych kilkanaście minut. Tak na wszelki wypadek, braliśmy pod uwagę to wąskie gardło i obieraliśmy zasadę: 20 minut w zapasie :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.01.2016 21:23

Roxi napisał(a):Tak to wygląda na endomondo: Klik

Niezłe osiągnięcia :D .
A widoki jak zwykle świetne :) .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.01.2016 21:43

W ramach przerwy od zdjęć- wersja filmowa naszego Val di Sole :mrgreen:
Zapraszam na 3 minuty i 41 sekund białego szeleństwa :hearts:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 22.01.2016 09:37

Fajny filmik :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.01.2016 20:38

Fajnie się oglądało, szkoda, że się tak kiepsko skończyło w Twoim przypadku :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.01.2016 12:04

Relacja stanęła w miejscu, bo zostałam zmuszona do sformatowania komputera i zdjęcia poszły w choler.... :evil:
Nie zdążyłam ich zrzucić na dysk zewnętrzny i teraz muszę wszystko na nowo zgrywać, segregować...pfffff :roll:

Poproszę o trochę cierpliwości ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2016 13:12

Kolejny raz spóźniony , kolejny raz dzięki przerwie mam szansę nadrobić zaległości w relacji . . .
Świetnie się bawiliście , co można zobaczyć na filmie i zdjęciach - jak ekipa fajna , to inaczej być nie może i to niezależnie od miejsca :)

Z tym kolanem - pozazdrościłaś mi :?: :wink:

A poważnie - szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę czekając na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 26.01.2016 22:08

No jeżeli komputer padł to jesteś rozgrzeszona, bo myślałam, że się lenisz i dlatego ciągu dalszego relacji brak :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.01.2016 22:43

Roxi napisał(a):Relacja stanęła w miejscu, bo zostałam zmuszona do sformatowania komputera i zdjęcia poszły w choler.... :evil:
Nie zdążyłam ich zrzucić na dysk zewnętrzny i teraz muszę wszystko na nowo zgrywać, segregować...pfffff :roll:

Poproszę o trochę cierpliwości ;)



Uuuuaaaaa. niefart. W piatek dysk w laptopie po 5 latach wydał ostatnie tchnienie.
Nowy całe 220 zeta, system w kilka h ściągnięty, w kolejne kilka z dysku archiwizacyjnego odtworzenie reszty. Uwielbiam owocowy sprzęt.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.01.2016 13:10

piotrf napisał(a):Kolejny raz spóźniony , kolejny raz dzięki przerwie mam szansę nadrobić zaległości w relacji . . .
Świetnie się bawiliście , co można zobaczyć na filmie i zdjęciach - jak ekipa fajna , to inaczej być nie może i to niezależnie od miejsca :)


Ojjj tak... ekipa była jedyna w swoim rodzaju. Każdy tak inny, a razem już tyle lat :lol:

piotrf napisał(a):Z tym kolanem - pozazdrościłaś mi :?: :wink:


Ja to nie wiem co się dzieje, ale nagle się okazało że mnóstwo ludzi miało lub ma problem z kolanem 8O Trochę mnie to podnosi na duchu, bo wszyscy skaczą, tańczą i pływają... więc dlaczego ze mną miałoby być inaczej ;)

piotrf napisał(a):A poważnie - szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę czekając na ciąg dalszy


Dzięki :)

Sara76 napisał(a):No jeżeli komputer padł to jesteś rozgrzeszona, bo myślałam, że się lenisz i dlatego ciągu dalszego relacji brak :mrgreen:


A że się lenię, to fakt ;)
Dni uciekają przez palce i jednak rzeczywiście jest tak, że im więcej obowiązków i zajęć, tym dzień bardziej zorganizowany i paradoksalnie więcej wolnego czasu :)

FUX napisał(a):Uuuuaaaaa. niefart. W piatek dysk w laptopie po 5 latach wydał ostatnie tchnienie.


A daj spokój :evil: Z tego wynika że delliki nie lepsze od owoców ;)
Przecież myślałam, że mnie coś trafi. Pewnie da się to wszystko z czasem odtworzyć, ale narazie straciłam trochę zapału ;)
I nauczka na przyszłość... robić kopie zapasowe systemu :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.01.2016 15:30

Paść ma prawo wszystko. Ważne, aby ekspresowo i bez strat wszystko zainstalować na nowo. Za to owocowy sprzęt uwielbiam. Back upy robią się w tle.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.01.2016 17:54

Roxi napisał(a): I nauczka na przyszłość... robić kopie zapasowe systemu :mrgreen:

Ktoś, kiedyś wygłosił mądrą sentencję.
Są tacy co już stracili swoje dane i tacy, który dopiero stracą. :)

Ja w najgorszym wariancie straciłem 3 dni pracy.

pzdr :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.01.2016 18:22

:mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.02.2016 15:12

Roxi, jak Twoja nóżka i Twój komp? :smo:
bo ta cisza mnie troszkę niepokoi :?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.02.2016 16:43

Dysk się zawiesił.
:smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Toboganem przez Madonnę, czyli szybkie Val di Sole - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone