Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Toboganem przez Madonnę, czyli szybkie Val di Sole

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.01.2016 15:36

Roxi napisał(a):Na początku myśleliśmy, że to standardowy korek, w który bardzo łatwo się tam wpakować, ale jakoś nie pasowała nam godzina, bo było trochę za wcześnie. Później padła opcja: wypadek, ale też nie.
Okazało się, że celnicy po niemieckiej stronie urządzili "łapankę". Autostrada zwęziła z 3 pasów do jednego, po bokach poustawiane lampy halogenowe i policjant, który co bardziej podejrzane samochody kierował w stronę ustawionego trochę dalej białego namiotu, gdzie urządzone było zwykłe trzepanie ;)
Sprawa pewnie jest związana z szeroko pojętym problemem z uchodźcami, ale jakoś mi się nie wydaje, żeby taka akurat kontrola miała przynieść efekty :roll:

Dokładnie o to chodziło - szukali "przemycanych" uchodźców. Trafialiśmy na te kontrole, kiedy kręciliśmy się między Bawarią a Austrią w okolicach sylwestra. Mieliśmy szczęście, bo zwykle korek był w drugą stronę ;) Kontrolowali zawsze Niemcy. Jak 30 grudnia wracaliśmy z Austrii (zresztą z Zillertala, z Tuxa :)), nawet nas zatrzymali i poświecili latarką na tylne siedzenie 8O Trwało to kilka sekund, ale możemy powiedzieć, że byliśmy podejrzani o przewożenie uchodźców :lol:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.01.2016 15:51

Roxi napisał(a):należy wspomnieć o masakrycznym korku na granicy austriacko-niemieckiej za Salzburgiem.

Roxi napisał(a):celnicy po niemieckiej stronie urządzili "łapankę". Autostrada zwęziła z 3 pasów do jednego, po bokach poustawiane lampy halogenowe

Roxi napisał(a):W korku spędziliśmy ponad dwie godziny


jak jechałem 5.01 w nocy to na szczęście tylko zwolniliśmy do 50 km/h, bez stania w korku, jadąc z powrotem 10.01 utknęliśmy jedynie na 15 min

Roxi napisał(a):Val di Sole to miejsce, gdzie naprawdę jest gdzie poszusować. Do wyboru jest kilka ośrodków narciarskich- Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio, Pinzolo czy Pejo. Najlepsze jest to, że wszędzie (oprócz Pejo), można dotrzeć bez wypinania nart... no chyba że w gondolce :)

karnet superskirama poza miejscami, o których wspominasz obejmuje również Tonale z lodowcem Presena (wg niektórych źródeł z jedną z najtrudniejszych tras na świecie - Paradiso), Ponte di Legno, Paganella, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone - wszędzie tam trzeba dojechać autem. Myślę jednak, że szusowanie w kompleksie Madonna-Folgarida-Marilleva + Pejo + Tonale, wystarczą w zupełności żeby nasycić się wszystkim tym, co najpiękniejsze w narciarstwie, prawda? 8)

pozdrawiam,
Michał
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.01.2016 16:50

maslinka napisał(a):Trwało to kilka sekund, ale możemy powiedzieć, że byliśmy podejrzani o przewożenie uchodźców :lol:


No nieźle :lol:
Nas i znajomych za nami puścili, ale na boczek wzięli Szwajcarów, którzy jechali przed nami ;)

Mikeee napisał(a):jak jechałem 5.01 w nocy to na szczęście tylko zwolniliśmy do 50 km/h, bez stania w korku, jadąc z powrotem 10.01 utknęliśmy jedynie na 15 min


W drodze powrotnej staliśmy właśnie około 15 minut, więc do zniesienia.
Całe te kontrole to trochę śmieszne takie... :roll:

Mikeee napisał(a):Myślę jednak, że szusowanie w kompleksie Madonna-Folgarida-Marilleva + Pejo + Tonale, wystarczą w zupełności żeby nasycić się wszystkim tym, co najpiękniejsze w narciarstwie, prawda? 8)


Zdecydowanie tak!
Dla mnie stoki na Madonnie to jest w ogóle mistrzostwo świata. Infrastruktura może trochę gorsza niż w Austrii, ale baaardzo mi się tam podoba. Szczególnie do gustu przypadła nam fisowska trasa 3-Tre, która ostatnio stała się bardzo znana z powodu... spadającego drona na zawodnika ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.01.2016 17:26

Roxi napisał(a):Dla mnie stoki na Madonnie to jest w ogóle mistrzostwo świata. Infrastruktura może trochę gorsza niż w Austrii, ale baaardzo mi się tam podoba. Szczególnie do gustu przypadła nam fisowska trasa 3-Tre, która ostatnio stała się bardzo znana z powodu... spadającego drona na zawodnika ;)


Widziałam ten slalom ... w tv :oczko_usmiech:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 14.01.2016 18:55

No to Roxi kiepsko rozpoczął Ci się rok skoro raciczka? kopytko? kolanko? nawaliło... :cry: Odpoczywaj więc i dbaj o siebie i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.01.2016 10:18

Dzień 1- ciąg dalszy

Załadowaliśmy się do gondoli i od razu fiuuuu na samą górę.

1.JPG


Widoki już na samym początku zapierają dech, a Ci którzy po raz pierwszy będą szusowali w takich warunkach przytrzymują szczęki, żeby im zbytnio nie opadły :oczko_usmiech:
Pamiętam moją pierwszą wizytę w Zillertalu. Pierwszy dzień szusowania, mgła taka, że otwarte były może dwie trasy, które dodatkowo były masakrycznie zamuldzone. Cały dzień jeździłam po jednej trasie- do gondolki i na górę, do gondolki i na górę... byłam zachwycona :mrgreen: Następnego dnia, kiedy wyszło słońce i zobaczyłam jak to wszystko NAPRAWDĘ wygląda to mało mi oczy z orbit nie wyszły :oczko_usmiech:

2.JPG


3.JPG


4.JPG


Nie obyło się bez wizyty w serwisie. Mario komuś pożyczał narty i wiązania były poprzestawiane... tak to się nam kolega do wyjazdu przygotował ;)

5.JPG


Na początek śmigamy niebieską trasą do krzesełek.

6.JPG


7.JPG


8.JPG


Umawiamy się na godzinę 13 w barze i rozdzielamy na kilka mniejszych grup.
Prowadzimy zajęcia w podgrupach :)
Szusujemy po tych samych trasach, więc często mijamy się gdzieś na stoku lub spotykamy przy wyciągu.

9.JPG


10.JPG


11.JPG


12.JPG


Przed wyjazdem pilnie śledziliśmy prognozy pogody. Z utęsknieniem wypatrywaliśmy opadów śniegu. Niestety... śnieg na trasach to przede wszystkim śnieg sztuczny. Prawdziwego spadło troszeczkę... na tyle żeby przykryć trawy dookoła, ale na trasach górował ten z armatek.

13.JPG


14.JPG


Oprócz trasy niebieskiej, do dyspozycji było jeszcze kilka tras czerwonych- szusowaliśmy czerwoną 18 i 21, które prowadziły do pośredniej stacji gondolki.

15.JPG


Wybiła 13. Czas na barową przerwę.

15a.JPG


15b.JPG


Pogoda piękna. Jak przystało na Dolinę Słońca, słońce dawało czadu :mrgreen:

15c.JPG


15d.JPG


Skusiliśmy się... skusiliśmy się na pierwsze w tym roku bombradino :hearts:

16.JPG


17.JPG


Rzuciliśmy coś na ząb, rozgrzaliśmy się od środka, powystawialiśmy buzie do słońca i zaczęliśmy drugą połowę dnia :)
Ostatnio edytowano 15.01.2016 10:33 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.01.2016 10:23

mysza73 napisał(a):Widziałam ten slalom ... w tv :oczko_usmiech:


Nieźle to wyglądało!

Sata76 napisał(a):No to Roxi kiepsko rozpoczął Ci się rok skoro raciczka? kopytko? kolanko? nawaliło... :cry: Odpoczywaj więc i dbaj o siebie i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności :papa:


Kiepsko się rozpoczął, ale mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.01.2016 10:51

Piękne, słoneczne góry. Jest na co popatrzeć :) .
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.01.2016 14:03

Narty to jest to co kocham, ale po zeszłorocznej kontuzji nie wiem, czy je jeszcze przypnę :cry:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 15.01.2016 18:34

Czy można ograniczyć skipass do mniejszej liczby ośrodków, czy trzeba wykupić superskirama?
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.01.2016 21:50

Rzeczywiście pogodę mieliście piękną. Ja niestety nie miałem takiego szczęścia, a widzę, że nasze terminy się częściowo pokryły...

Miło znów spojrzeć na ten piękny masyw Pietra Grande wzdłuż, którego leci gondola na Groste 8)


klopot napisał(a):Czy można ograniczyć skipass do mniejszej liczby ośrodków, czy trzeba wykupić superskirama?


można, ale w każdym z osobna wychodzi niewiele taniej od superskiramy

skipassy

skionline

pozdrawiam,
Michał
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.01.2016 22:18

:D wow, region Doliny Słońca? Val di Sole jak zwykle zapiera dech, super trasy.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 15.01.2016 23:43

Fajna ekipa, słoneczko, piękne widoki .... Tylko to kolanko :( :?
Szybkiego powrotu do formy, cierpliwości i skutecznej rehabilitacji Ci życzę.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.01.2016 10:02

Nefer napisał(a):Piękne, słoneczne góry. Jest na co popatrzeć :) .


Oj widoki to tam są rzeczywiście piękne. Zakochaliśmy się w tym regionie rok temu i już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy tam wrócić. Za rok będzie problem... chęć zobaczenia czegoś nowego czy powrót? :)

elka21 napisał(a):Narty to jest to co kocham, ale po zeszłorocznej kontuzji nie wiem, czy je jeszcze przypnę :cry:


Upppp... co Cię dopadło?
Ten sam dylemat będę pewnie przeżywała z rok :roll:
Strachu będzie dużo, ale jeżeli kolanko mi się ładnie zagoi, to stabilizator na nogę i z górki na pazurki :)

klopot napisał(a):Czy można ograniczyć skipass do mniejszej liczby ośrodków, czy trzeba wykupić superskirama?


Jak najbardziej można.

Bez tytułu.jpg


My mieliśmy skipass Skiarea, który uprawniał do jazdy na Marillevie, Folgaridzie, Madonnie, Pinzolo i Pejo. Rok temu mieliśmy jeszcze inną opcję, bo była to Marilleva, Folgarida i Pejo plus dwa dni Madonna i Pinzolo. Ale to właśnie szusowania po Madonnie daje najwięcej frajdy, więc w tym roku trochę dopłaciliśmy :)
Tutaj link do stronki, gdzie wszystko jest wypisane- Klik

Mikeee napisał(a):Rzeczywiście pogodę mieliście piękną. Ja niestety nie miałem takiego szczęścia, a widzę, że nasze terminy się częściowo pokryły...


Pogoda nas nie zawiodła. Kilka razy było tak, że nagle przychodziły chmury i nawet padał śnieg, ale wystarczyło wtedy przeflancować się na inną górkę i już pełne słońce :)

majeczka napisał(a)::D wow, region Doliny Słońca? Val di Sole jak zwykle zapiera dech, super trasy.


No nie ma co... ładnie tam jest :)

-Katka- napisał(a):Fajna ekipa, słoneczko, piękne widoki .... Tylko to kolanko :( :?
Szybkiego powrotu do formy, cierpliwości i skutecznej rehabilitacji Ci życzę.


No właśnie... wszystko było idealnie i dlatego zła na siebie jestem jak nie wiem co :evil:
Dzięki za miłe słowa! :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.01.2016 11:29

Ja niestety zerwałam i wiązadła i ścięgna w prawej nodze.
Kontuzja nie do końca usunięta, a przerwa w pracy i tak trwała ponad pół roku.
Oczywiście zabieg,gips, orteza i rehabilitacje, które można powiedzieć, że cały czas trwają.
U Ciebie wygląda to dużo lepiej, tak że życzę zdrowia i wytrwałości w leczeniu :P :papa:
Powodzenia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Toboganem przez Madonnę, czyli szybkie Val di Sole - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone