Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.11.2016 15:20

Na Cala Goloritze w porównaniu z nami mieliście LUZ.
w Santa Maria Navarese nasze dziewczyny upatrzyły sobie plażę Tancau. Też długa i piaszczysta i mało zaludniona.
Ciekawy jestem rejsu...Zatoka Orosei to dla mnie numer jeden na wyspie.

pozdrawiam,
Michał
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.11.2016 11:34

Co do zatoki Orosei trudno mi się wypowiadać, bo widzieliśmy tylko jej południowe krańce, z dwiema podobno najładniejszymi plażami (Cala Goritze i Cala Mariolu). To co zobaczyliśmy było jednak bardzo ładne :) .

kulka53 napisał(a):
tiwa napisał(a):To jest niewątpliwie cecha wielu plaż na Sardynii, są długie i piaszczyste.

Ale że takie puste da się też o tej porze roku i do tego w niedzielę znaleźć? 8O
Nie tak źle z tą wyspą jak sądziłem :wink: . Pogoda trochę niewyjściowa, ale mimo wszystko...

Ciekawe jak rejs. Tanio nie jest, więc mam nadzieję, że wrażenia są adekwatne do ceny :roll:


Żeby znaleźć, trzeba poszukać :oczko_usmiech: . W niedzielę na Cala Goritze był ścisk niczym w sezonie na Krupówkach (opinia spotkanej Polki). My staraliśmy się unikać tłoku i dlatego popłynęliśmy na, dostępną tylko drogą morską, Cala Mariolu.
Cena za rejs mogłaby być niższa :? , ale jak jest popyt to po co obniżać :?: . Opinia, że Sardynia jest drogą wyspą, musi mieć przecież jakieś podstawy :twisted: .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.11.2016 11:36

Pn. 13.06. W porcie Santa Maria Navarese czekamy na statek, który ma przypłynąć z Arbatax.
Wypłynęliśmy po 9-tej, wróciliśmy przed 18-tą, razem ok. 8,5 h.

Obrazek

Już płyniemy i pogoda się wyklarowała :D . Spojrzenie za rufę.

Obrazek

Teraz przed dziób :) .

Obrazek

Pedra Longa i ...

Obrazek

ta skała też już za nami :o . Statek płynął szybko :) .

Obrazek

Dopiero za widocznym przylądkiem Monte Santo są słynne plaże zatoki Orosei.

Obrazek

Podpływamy na chwilę do Grotta dei Colombi .

Obrazek

Capo Monte Santo

Obrazek

Niestety nie wpływamy do żadnego z dwu pobliskich, małych fiordów :( , ale i tak widoki są niezwykłe :) .

Obrazek

Cala Goritze 8)

Obrazek

Dlaczego tak pusto 8O . Bo to poniedziałek 13.06 godz. 10:19 :!: . Turyści :hut: jeszcze nie doszli :mrgreen: .

Obrazek

Tam nie doszli, a my już dopływamy na Cala Mariolu :? . Jakoś jej widok nas nie oszałamia, może na brzegu i pod wodą będzie lepiej :roll: :?: .

Obrazek

Jest dobrze :D , podoba nam się tutaj i 6 godzin minęło jak z bicza strzelił :oczko_usmiech: .

Obrazek

Pod wodą nic szczególnego, ale popatrzeć można :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest pięknie :D .

Obrazek

Nieuchronnie jednak zbliżała się godz. 17-sta ...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.11.2016 18:10

tiwa napisał(a):Co do zatoki Orosei trudno mi się wypowiadać, bo widzieliśmy tylko jej południowe krańce


W pierwotnej wersji podróży po Sardynii (całkowice zmienionej :mrgreen: wraz z przybiciem do Olbii) zakładałam, że jeśli czas powoli, zakończymy trip mniej więcej w tej części wyspy, nie licząc szybkiego dojazdu na prom :wink: . Myślałam o tym, żeby popłynąć z Cala Gonone do Cala Luna, a stamtąd wrócić szlakiem na piechotę, zbaczając też do groty Bue Marino . Byłby to środek tygodnia, więc może na tłumy byśmy nie trafili. A jakby czasu starczyło na coś jeszcze, to byłoby fajnie :) . Tyle plan, a realia :roll: całkiem inne.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.11.2016 11:40

Też rozważałem podobny plan jak Wasz :lol: . Pomimo długiej objazdówki Sardynii, to i tak z czegoś trzeba było zrezygnować i w tym przypadku najbardziej zniechęciła mnie możliwość spotkania tłumów :hut: :hut: :hut: .
W necie spotkałem też dużo opinii, że Cale Goritze i Mariolu są ładniejsze niż Cala Luna.
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.11.2016 11:41

Pn. 13.06. cd. Ostatnie fotki na Cala Mariolu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My opuszczamy plażę, a na nią przybyła spora grupka, z zamiarem nocowania w tym miejscu :roll: .

Obrazek

Nie musieliśmy korzystać z ich gościny :wink: , statek przypłynął i zabrał nas w drogę powrotną :) .

Obrazek

W drodze na kemping przystajemy, żeby popatrzeć na zatokę Tortoli i Arbatax.

Obrazek

Jedziemy dalej i wyżej, i też mamy ładną panoramę :) . Widać górną część "odcinka specjalnego" :wink: prowadzącego do leżącego poniżej Baunei.

Obrazek

Jesteśmy już na płaskowyżu Golgo (na którym jest nasz kemping Su Porteddu) i dopiero teraz mamy czas, żeby stanąć przy Piscine Naturali Golgo "Is Piscina". Sadzawka mocno wyschnięta, ale my chcemy popatrzeć na gromadzące się tutaj zwierzaki, które nie boją się :hut: :hut: :hut: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajne miejsce :) , są ścieżki i można sobie długo pospacerować. My już byliśmy głodni i trzeba też było wrócić na kemping, żeby

Obrazek

ogarnąć się przed jutrzejszym wyjazdem na południe Sardynii ...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 26.11.2016 18:23

Wt. 14.06. Opuszczamy nasz najtańszy kemping (16 euro/noc), a pierwszym przystankiem w drodze na południe będą niedalekie, czerwone skały Arbatax.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bliski koniec roku szkolnego, oceny wystawione, można poskakać :)

Obrazek

Jedziemy dalej i po drodze próbujemy znaleźć jakiś market, żeby uzupełnić zapasy żywności. Najbardziej odpowiedni znajdujemy dopiero przy wjeździe do Villasimius i jest to Eurospin :D . Później korzystaliśmy głównie z tych marketów, poszukując ich w innych miejscach na Sardynii.
Na kempingu Spiaggia del Riso Villasimius trwa przerwa obiadowa, ale z grubsza go oglądamy i dowiaduję się o cenach. Ładniejsza obrażona, że trzeba będzie żetonami płacić za ciepłą wodę :? . Namawia mnie, żebyśmy poszukali gdzie indziej noclegu. No to szukamy w miasteczku, pokoik w hoteliku 80 euro/noc, apartamencik (chyba skromny, sądząc z opisu, bo nawet go nie widzieliśmy) 50 euro/noc. Ceny skutecznie wybijają z głowy Ładniejszej jakiekolwiek marudzenie i już do końca podróży nie kwestionuje moich zaplanowanych wyborów miejsc noclegowych :mrgreen: .
Wracamy na kemping, który okazuje się czysty, dobrze zorganizowany i w ogóle bardzo porządny. Ciepła woda jest bez dodatkowych opłat :D .
Zostajemy na 3 noce (szkoda, że tak krótko :( ) płacąc za miejsce 10 euro/os., 3 euro/auto, 3 euro/prąd i opłatę klimatyczną 0,5 euro/os. Razem 81 euro.
Znajdujemy odpowiednie miejsce, zaznajamiamy się z sąsiadami :) i najbliższą okolicą.
Wizytę na niewielkim polu golfowym sobie odpuszczamy :oczko_usmiech: i odpoczywamy na pobliskiej plaży del Riso.

Obrazek

Słońce już nisko, to i zdjęcia podwodne nie wychodzą najlepiej :? , ale rybki są :) .

Obrazek

Obrazek

Najważniejsze, że Ładniejsza odzyskuje humor i ... nawet się uśmiecha :mrgreen: .

Obrazek

Na jutro zapowiadają ładny, ciepły dzień :D ...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 27.11.2016 00:04

Śr. 15.06. Synoptycy nie pomylili sie, pogoda żyleta :D . A do tego piękne okolice Villasimius z mnóstwem fantastycznych plaż. Napiszę jeszcze raz, jak dla mnie, najlepsze miejsce na Sardynii na udany urlop 8) (tylko te ceny i tłumy w sezonie :? trzeba wziąć pod uwagę).
Rozsiadamy sie na plaży di Porto Giunco z interesującym widokiem :wink: ... na wieżę obronną o tej samej nazwie co plaża.

Obrazek

Panowie z kapeluszami, piłkami itp. rzeczami byli, niestety :( , nieodłącznym elementem sardyńskich plaż. W tej relacji wspomnę jeszcze o nich ze dwa razy :wink: .

Obrazek

Plaża fajna, ale długo płytko i nie ma rybek.

Obrazek

Ładniejsza pilnuje "dobytku", a ja zaglądam na sąsiednią plażę Timi Ama.

Obrazek

Tam wreszcie pod wodą, to na co czekałem :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idę jeszcze trochę dalej

Obrazek

i jest równie pięknie :) .

Obrazek

Obrazek

Bardzo lubię snurkować, kiedy słońce jest w zenicie :mrgreen: .

Obrazek

Usatysfakcjonowany wracam do Ładniejszej, a tam ... :roll: mewa zamierza sie na moją czapeczkę :!: .

Obrazek

Ładniejsza odwraca jej uwagę, poświęcając część plażowego prowiantu :? ,

Obrazek

ale czy mewa nie dziabnie karmiącą ją rękę :?: :roll: ...

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2016 14:47

Bardzo ładna ta plaza, ale zatoczka z rybkami dla mnie fajniejsza....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2016 20:58

Też uważam, że Vilasimius jest jedną z najbardziej atrakcyjnych sardyńskich okolic na urlop. Zwłaszcza przed sezonem i przy takiej pogodzie :cool:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.11.2016 11:45

kulka53 napisał(a):Też uważam, że Vilasimius jest jedną z najbardziej atrakcyjnych sardyńskich okolic na urlop. Zwłaszcza przed sezonem i przy takiej pogodzie :cool:

piekara114 napisał(a):Bardzo ładna ta plaza, ale zatoczka z rybkami dla mnie fajniejsza....

W pełni zgadzam się z Wami :D .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.11.2016 11:46

Śr. 15.06. cd. Mewa nie dziabnęła :) :!: i Ładniejsza mogła pójść posnurkować na Timi Ama, a ja popilnowałem "dobytku".
Leżymy, słonko grzeje 8) , fajnie jest.
Trzeba by jednak popływać, no i ta wieża nie daje mi spokoju. Muszę zobaczyć jaki widok jest z góry :idea: .
Przenosimy nasz majdan bliżej wieży, na małą plażę z niewielką zatoczką.
Szybkie snurkowanie, żeby się rozejrzeć co pływa tutaj pod wodą :) .

Obrazek

Obrazek

Nagle widzę coś jakby "orła cień" :?: :roll: . Nie :lol: , to "wędrujący po falach" :mrgreen: .

Obrazek

Jeszcze chwila pod wodą.

Obrazek

Obrazek

Wychodzę, odrobinę zmieniam ekwipunek i wąską, stromą ścieżką idę w kierunku wieży. Ładniejsza nie była zainteresowana spacerkiem :( .

Obrazek

Obrazek

Trochę groźny wygląd, brrr 8O .

Obrazek

Szybko o nim zapominam, bo na górze jest cudnie :D . Uwielbiam takie widoki :P .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasza mała plaża i pod pierwszą z lewej parasolką siedzi Ładniejsza :) .

Obrazek

Widok na drugą stronę i smakowitą :wink: plażę di Capo Carbonara.

Obrazek

Jeszcze bardziej w lewo i wyspa dei Cavoli z latarnią. Później juz tylko pełne morze i niecałe 200 km do Afryki.

Obrazek

Teraz wieża wygląda sympatyczniej i ...

Obrazek

są też informacje o niej.

Obrazek

Właśnie te nadmorskie warowne wieże obserwacyjne stały się dla nas symbolem wybrzeży Sardynii. Oficjalnie jest ich na wyspie 105 :!: .
Poczytać o nich można tutaj https://it.wikipedia.org/wiki/Torri_costiere_della_Sardegna, skąd ściągnąłem poniższą mapkę obrazującą rozmieszczenie tych wież.

Obrazek

Jest też tablica pokazująca okazy fauny, które można tu spotkać. Z tej tablicy widzieliśmy tylko mewy :( , ale były przecież jeszcze rybki i flamingi :) .

Obrazek

Trochę się zasiedziałem przy tej wieży :wink: ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2016 11:57

Fajna ta wieża z oczami :lol:
Nabudowali się tych wież to fakt, prawie z każdego miejsca na wybrzeżu jakąś widać :)

No i teraz pokazałeś prawdziwe piękno plaży Simius....

A przy Carbonarze zamiarowaliśmy spędzić noc, tyle że kamperowcy wcześniej już na ten pomysł wpadli i trochę nie bardzo nam to odpowiadało :roll: . Na Feraxi było dużo spokojniej i sympatyczniej :) .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.11.2016 21:13

bardzo ładnie wyglądają pokazane przez Ciebie plaże zatoki Orosei od strony morza.
No i świetny widok na Giunco i okolice ze wzgórza przy "patrzącej" wieży.
pozdrawiam,
Michał
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2016 20:00

kulka53 napisał(a):A przy Carbonarze zamiarowaliśmy spędzić noc, tyle że kamperowcy wcześniej już na ten pomysł wpadli i trochę nie bardzo nam to odpowiadało :roll: . Na Feraxi było dużo spokojniej i sympatyczniej :) .

Teraz Wy to już, praktycznie rzecz biorąc, kamperowcy :) . Na Feraxi nie byliśmy, ale pamiętam, że chwaliliście.
pzdr. :wink:
Mikeee napisał(a):bardzo ładnie wyglądają pokazane przez Ciebie plaże zatoki Orosei od strony morza.
No i świetny widok na Giunco i okolice ze wzgórza przy "patrzącej" wieży.
pozdrawiam,
Michał

Matka Natura to stworzyła :lol: , a Włosi są dumni z Sardynii i lepiej nie wypowiadać przy nich krytycznych uwag o tej wyspie :oczko_usmiech: . Tak mówiła Rzymianka Joasia i dziwiła się, że Ładniejsza trochę narzekała :roll: .
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone