Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 07:23

Widzę, że wybraliście kierunek objazdu wyspy w przeciwną stronę :D
Na Bidderosę i okolice i tym razem nam czasu zabrakło :? , ale niewątpliwie jest tam extra co widać po Twoich fotkach i tym co wiem po naszej wizycie na Berchidzie.
Ciekawe czy te kosztowne parkingi to tak tam jest zawsze, czy tylko w sezonie :roll:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.11.2016 10:26

Kierunek objazdu wyspy był podyktowany tym, że chcieliśmy jak najszybciej pojechać na południe Sardynii, gdzie woda w morzu powinna być ( i była :D ) cieplejsza.
Co do parkingów, to obawiam się, że mogą dość wcześnie zaczynać sezon :? . Ale to trzeba po prostu sprawdzić :oczko_usmiech: .
dangol napisał(a):Ilość punktów zaznaczonych na mapce zapowiada, że sardyńska część relacji będzie równie pociągająca :) , jak była rzymska.

Wschód słońca na morzu... Nam nie był dany taki widok, gdy dopływaliśmy, było jeszcze szaro.
Inne wschody... az tak rannymi ptaszkami je jesteśmy :mrgreen:

Oj, pociągnę tę relację co najmniej do Świąt :roll: .
Nawet jak nie jesteście rannymi ptaszkami, to i tak Was podziwiam za kondycję i zdrowy sposób bycia :D .

janusz.w. napisał(a):Jest Sardynia więc i ja się pojawiam... :wink:
Tak sobie wymyśliłem w związku z permanentnym brakiem czasu, że przynajmniej w relacjach sardyńskich z tego sezonu będę zaznaczał swoją obecność :)
Wasza trasa na wyspie doprawdy imponująca :!: Ciekawe jakie miejsca mamy wspólne na zdjęciach :?: :wink:

Pozdrawiamy :!:
AGDW :wink:

Nooo, witam (choć szkoda, że nie na Sardynii :oczko_usmiech: ). Zapraszam do relacji :idea: , pisz i wklejaj foty, kiedy i ile tylko zechcesz :D .
My z Ładniejszą bardzo miło wspominamy spotkanie z Wami :smo: :papa: , na cudownej Milos.

pzdr. :wink:
Ostatnio edytowano 15.11.2016 11:06 przez tiwa, łącznie edytowano 1 raz
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2016 10:32

no i dopłynęliśmy :)
Fajna trasa, sporo zobaczyliście na wyspie. Ile czasu spędziliście na Sardynii?
Byliście nawet na La Maddalenie i Caprerze. Bardzo chciałem się tam dostać, ale niestety musiałem te wysepki z żalem odpuścić ze względu na ograniczenia czasowe.

pozdrawiam,
Michał
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.11.2016 10:42

Poprzyglądałam się mapce z wybranymi miejscami odwiedzin i stwierdziłam, że Sardynia jest tak dużą wyspą i ma tak wiele do zaoferowania, że każdy z nas kto się na nią wybrał mógł wybrać zupełnie inne miejsca i na inne ciekawostki zwrócił uwagę.
To czekamy co okaże się wspólne.
Już widać czego na pewno nie widzieliśmy, będzie motywacja żeby ten 3 objazd Sardynii nastąpił.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.11.2016 21:54

Lidia K napisał(a):To czekamy co okaże się wspólne.

Już było (w Waszej relacji) i będzie (w mojej) kilka miejsc wspólnych, najbardziej dziękuję za zwrócenie uwagi na Castelsardo :D . Trochę innych - nieobejrzanych - warto by zobaczyć (dzięki Wam), ale nie wiem jeszcze jak (i kiedy) przekonać Ładniejszą, ... no bo przecież Grecja :mrgreen: i ładny kawał świata jeszcze do zobaczenia :roll: :!: .
Mikeee napisał(a):no i dopłynęliśmy :)
Fajna trasa, sporo zobaczyliście na wyspie. Ile czasu spędziliście na Sardynii?
Byliście nawet na La Maddalenie i Caprerze. Bardzo chciałem się tam dostać, ale niestety musiałem te wysepki z żalem odpuścić ze względu na ograniczenia czasowe.
pozdrawiam,
Michał

Ha, sporo tego było :roll: . Pięć dni w Rzymie, 20 (!) na Sardynii i jeden na przejazd do Toskanii.
"To byliście jeszcze w Toskanii :!: "
Tak, ale tylko 2 doby :? i jeszcze dwie na przejazdy do/z Wrocławia.
Razem 30 pełnych wrażeń dni, po których musieliśmy pojechać (we wrześniu) do Grecji, żeby odpocząć :oczko_usmiech: (relacja chyba w 2017 r.).
La Maddalena i Caprera warte grzechu ... ich zwiedzenia :) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.11.2016 21:56

Pt. 10.06. cd. Z Oasis Bidderosa do Orgosolo jest ok. 70 km. A co takiego jest w Orgosolo :?: .
Murale :mrgreen: , których jest tam nawet ponad 300 :!: .

Obrazek

Są różne, niektóre zaangażowane społecznie lub politycznie, inne odnoszące się do historii (nie tylko Sardynii) lub naśladujące kierunki i trendy w malarstwie. Nam się podobało :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładna pogoda, ciepło :) , to trzeba było zrobić przerwę i czegoś się napić. Może po piwku :?: . Drogie :( ( 4,5 euro), ale raz się żyje :mrgreen: .
Była to najwyższa cena jaką zapłaciłem za piwo w czasie tej podróży. Tyle samo kosztowało na kempingu w Toskanii, w czasie drogi powrotnej. Jak wróciłem do kraju humor poprawił mi kolega (też nierozrzutny :wink: ), który za piwo w Mediolanie zapłacił 8 euro 8O :!: .
W naszym przypadku były to jednak dobrze wydane pieniądze (piwko super :P ), bo Ładniejsza nabrała nieoczekiwanego luzu :o .

Obrazek

Oto jego efekty, proszę popatrzeć jak się wkomponowała w murale :mrgreen: :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wszystkie domy mają murale, niektórym wystarczają kwiaty :) .

Obrazek

Obrazek

Czas opuścić sympatyczne Orgosolo.
Pożegnalna fotka, no i co to 8O :!: , luzik po piwku jeszcze nie ustępuje :oczko_usmiech: .
Ale dlaczego koń tak wygląda :roll: , to już nie moja sprawka :lol: .

Obrazek

Na camping-bar-parking Su Porteddu mieliśmy jechać inną drogą, ale nie doszedłem do porozumienia z nawigacją, i przynajmniej zaliczyliśmy ten ładny widoczek :) .

Obrazek

Przyjechaliśmy do Su Porteddu w miarę wcześniej, bo nie wiedziałem, czy Ładniejsza zaakceptuje to miejsce :roll: :?: .
Miałem przygotowane noclegi zastępcze, ale cena jednak czyni cuda :!: :oczko_usmiech: .
Nie ma prądu, prysznice i toalety takie sobie (ale czyste :!: ), a cena za dwie osoby, mały namiocik i auto to tylko 16 euro/noc :mrgreen: .
Zostajemy i płacimy za 4 noce 8) .
Moja nie tylko Ładniejsza, ale i mądrzejsza (czasami :twisted: ) żona kupiła przed wyjazdem palnik gazowy, który bardzo się przydał w tym miejscu :D .

Obrazek

Obsługa tego kempingu, baru i parkingu (3 in 1) okazuje się niezwykle sympatyczna (najfajniejsza w ciągu całej podróży) i szybko się z nią zaprzyjaźniam :wink: . Mając już specjalne względy, nasze niektóre produkty żywnościowe wędrują do ich lodówek. Problem braku prądu został praktycznie rozwiązany :D .
Wieczorem oglądam mecz otwarcia ME w futbolu i obmyślam jak będę ciągnąć jutro Ładniejszą na Cala Goritze :roll: ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.11.2016 07:16

tiwa napisał(a):no bo przecież Grecja :mrgreen:

Wszystko fajne, Sardynia fajna, w ogóle Włochy, pewnie i Portugalia i Hiszpania i Szkocja i Norwegia i Nadbałtyckie... ale Grecja to jest TO :idea: :D
A naszą Grecją Północy została na dziś dzień... Dania :hearts: :lol:

tiwa napisał(a):Razem 30 pełnych wrażeń dni

8O
Sporo....
A przecież jeszcze w Grecji byliście (zapomniałem :oops: ) - relacja wielce oczekiwana :idea:

Widzę, że dobrze się bawiliście w Orgosolo :cool:
No i 4 noce (czyli 3 dni jak mniemam) nad Golfo di Orosei, chyba będzie co oglądać :)
A poza tym ciekawy jestem zwłaszcza Asinary.

Pozdrawiam
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.11.2016 15:47

tiwa napisał(a):Razem 30 pełnych wrażeń dni, po których musieliśmy pojechać (we wrześniu) do Grecji, żeby odpocząć :oczko_usmiech:


8O 8O 8O :o :o :o
Miodowy miesiąc 8)
Zazdroszczę

pozdrawiam,
Michał
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.11.2016 17:03

tiwa napisał(a): Drogie :( ( 4,5 euro), ale raz się żyje :mrgreen: .
Była to najwyższa cena jaką zapłaciłem za piwo w czasie tej podróży.


No faktycznie, szalaństwo na maksa :lol: . My tak samo "wpadliśmy" pod synagogą w Chani, od tego momentu najpierw sprawdzaliśmy ceny :oczko_usmiech:
A w Orgosolo, tyle że w innym miejscu, skasowano od nas 5,4 euro za jedno piwko i dwie kawki :)
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2016 23:43

dangol napisał(a):A w Orgosolo, tyle że w innym miejscu...

Już jestem ciekawy Waszych opinii i zdjęć :)
Mikeee napisał(a): Miodowy miesiąc 8)

Ostatnio to nawet miodowe lata :wink:
kulka53 napisał(a):A naszą Grecją Północy została na dziś dzień... Dania :hearts: :lol:

8O 8O 8O , przecież tam drogo, płasko i chyba nie warto snurkować :!:
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2016 23:44

Sb. 11.06. Z dwu powodów wróćmy na chwilę do poprzedniego dnia.
Zaskoczył mnie stromy i zakręcony pierwszy odcinek (kilkaset metrów) podjazdu z Baunei do Su Porteddu. Jeździłem tam potem ostrożnie, oprócz tego jednego razu w niedzielne popołudnie :!: . Napiszę później dlaczego, nawet jeśli ktoś wcześniej odgadnie :?: :wink: .
Miejsce na kempingach staramy się wybierać w pobliżu pryszniców i toalet. Na Su Porteddu też tak było :) , ale za naszym namiocikiem i ogrodzeniem były trzy pieski. Dokarmialiśmy je, a one na dowód wdzięczności :twisted: , strasznie ujadały jak ktoś (inny piesio, albo dzika świnka :?: ) w środku nocy zbliżał się do naszego obozowiska :evil: . Po każdej takiej pobudce, chcieliśmy się nastepnego dnia przenosić trochę dalej, ale lepszych miejsc (według nas) tam już nie było.
Cały dzisiejszy dzień mieliśmy przeznaczony na Cala Goritze :D . Na plażę szliśmy półtorej godziny, z powrotem prawie 2 h. Co się nasłuchałem po drodze :!: , to moje :twisted: .

Gdzieś tam za wzgórzami i krzakami jest ta piękna plaża :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oto i ona :P . Jak dla mnie, drugie miejsce na Sardynii po plażach Villasimius :mrgreen: .

Obrazek

Tak ładnie, gdy jesteśmy na lądzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak pięknie, gdy pływamy (Ładniejsza zacznie snurkowanie :mrgreen: ),

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tak kolorowo pod wodą :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilku pięknych godzinach żegnamy się z tą plażą tymi dwiema fotkami :wink: .

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.11.2016 20:12 przez tiwa, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.11.2016 08:42

tiwa napisał(a):
kulka53 napisał(a):A naszą Grecją Północy została na dziś dzień... Dania :hearts: :lol:

8O 8O 8O , przecież tam drogo, płasko i chyba nie warto snurkować :!:

Drogo - może trochę, ale np. paliwo było w dokładnie takiej samej cenie co w Polsce.
Płasko - czasem tak, ale głównie pagórkowato.
Snurkowanie - zdecydowanie to nie nasza bajka.

Ale co najważniejsze - bardzo przyjaźnie dla takiego sposobu spędzania czasu i zwiedzania jaki przyjęliśmy :cool: , no i sporo ciekawych, zachwycających krajobrazowo miejsc. Dawno nic nas tak nie zaskoczyło i nie oczarowało jak Dania :idea:
Na nowym aucie mamy dwie naklejki... z flagą grecką i właśnie duńską :)
Czy, kiedy i jakie się jeszcze pojawią - zobaczymy.

tiwa napisał(a):Zaskoczył mnie stromy i zakręcony pierwszy odcinek (kilkaset metrów) podjazdu z Baunei do Su Porteddu. Jeździłem tam potem ostrożnie, oprócz tego jednego razu w niedzielne popołudnie :!:

Fakt, porządnie tam stromo, zakręty ostre a nawierzchnia taka sobie :?
Czyżby znów jakaś kolizja jak pamiętam znad Porto Katsiki? :roll:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.11.2016 08:54

Nie, żadnej kolizji nie było, z Włoch wróciłem niedraśnięty :D .
Uprzedzam po prostu innych. Ja, będac (jak zazwyczaj) dobrze przygotowany zdziwiłem się, że w tym miejscu jest taki wymagający ostrożności podjazd :o .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.11.2016 23:40

Nd. 12.06. Na ten dzień mieliśmy zaplanowany rejs, a następnego dnia ewentualny wyjazd na południe Sardynii. Skoro jednak Ładniejsza zaakceptowała noclegi na Su Porteddu, to wg planu B mogliśmy tu zostać dzień dłużej i tak też zrobiliśmy.
Ze względu na prognozy pogody (sprawdziły się) przełożyliśmy rejs na poniedziałek. Zatem w tym, niejako rezerwowym, dniu udaliśmy się rano na kamienistą Pedra Longa, a po południu na piaszczystą Spiaggia di Pollu.
Przed wyjazdem przeżyliśmy istny najazd :hut: :hut: :hut: 8O .

Obrazek

Tego typu "pociągi" widzieliśmy w wielu miejscach na Sardynii, ale żeby tu dojechać czymś takim :o :!: . Poszedłem zadziwiony do szefa Su Porteddu i razem z gościem, który prowadził ten pojazd, szybko ustaliliśmy, że ten ostatni, to najlepszy kierowca na Sardynii :lol: .

Obrazek

Następnego dnia porozmawiałem z biwakującą tu młodą Polką (mieszkającą w Belgii), że właśnie w niedzielę, turystów :hut: :hut: :hut: na Cala Goritze było tak dużo, że nie szło na tej plaży gdzie się położyć :evil: .

Szybko dojeżdżamy do naszego pierwszego w tym dniu celu.
Pedra Longa to właściwie nazwa tej skały, którą widzimy z drogi dojazdowej.

Obrazek

To krajobraz na prawą,

Obrazek

a to na lewą stronę.

Obrazek

Oto ta skała w pełnej okazałości.

Obrazek

Nie znaleźliśmy tam dobrego miejsca do poplażowania, a fale i ostre skały zniechęcały do snurkowania :( .
Popatrzeliśmy zatem jak inni bawią sie w tym miejscu :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nic tu po nas :( , jedziemy w to miejsce.

Obrazek

Parkujemy pod drzewami :) ,

Obrazek

a odpoczywać będziemy tutaj 8) .

Obrazek

Podobnie jak na Oasis Bidderosa jest gdzie pospacerować i poleżeć. To jest niewątpliwie cecha wielu plaż na Sardynii, są długie i piaszczyste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzy widoczki z krótkiego spaceru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koniec plażowania i zrelaksowani jedziemy do Santa Maria Navarrese.
Po drodze widzę ładne skałki, parkujemy i chcę im się przyjrzeć z bliska.

Obrazek

Niestety, trzy hałaśliwe pieski mają radochę, że mogą mnie obszczekać :( . Nie zamierzam dawać im powodu do większej radości (aktywności) i jedziemy dalej :wink: .

Obrazek

W Santa Maria Navarrese kupujemy w firmie Nuovo Consorzio Marittimo Ogliastra bilety na jutrzejszy rejs. Jest tam kilka możliwości, my wykupujemy prostą opcję, że tylko do Cala Mariolu (gdzie się pobyczymy do woli :D ) i z powrotem. Nie chcemy być wożeni cały dzień i oglądać "blue cavy", jaskinie i inne zatłoczone plaże :idea: , i na gwizdek z powrotem na pokład :evil: . Niestety, nie pamiętam dokładnie, czy to było 35 lub 40 euro/os.
Bilety w ręku :) , trzeba wracać do Su Porteddu na pierwszy mecz naszych "Orłów" na ME :) . Zasiadam wygodnie :D , ale nie mają tutaj tego kanału tv, który by transmitował ten mecz :evil: .
Szybko do sąsiadów, czyli Ristorante "Golgo" (Ładniejszą ze mną, nie opuszcza mnie w kłopotach :wink: ), tam też nie transmitują :twisted: . Czas ucieka, biało-czerwoni pewnie w kłopotach :?: , rozpoczynam szaleńczy zjazd do Baunei :twisted: . To był ten moment, kiedy na pewno przesadziłem :oops: .
Nie jestem rajdowcem, a jechałem jakby to był OS, na szczęście nic się nie stało :D . W centrum Baunei znajdujemy odpowiedni bar :mrgreen: .
Milik strzela, ja pokazuję jak się cieszy polski kibic i spotyka się to z uznaniem obecnych :lol: .
Zamawiam piwo (dobre i najtańsze; chyba 3,60), lody dla żony, a nasi wygrywają :!: .
Jeszcze spacer po Baunei (nic specjalnego), żeby ochłonąć i otrzeźwieć :wink: .
Powrót, bo jutro rano, chyba piękny rejs :?: ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.11.2016 06:50

tiwa napisał(a):To jest niewątpliwie cecha wielu plaż na Sardynii, są długie i piaszczyste.

Ale że takie puste da się też o tej porze roku i do tego w niedzielę znaleźć? 8O
Nie tak źle z tą wyspą jak sądziłem :wink: . Pogoda trochę niewyjściowa, ale mimo wszystko...

Ciekawe jak rejs. Tanio nie jest, więc mam nadzieję, że wrażenia są adekwatne do ceny :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone