Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.06.2014 19:49

Spis treści
CYKLADY 2014
TURCJA 2015
LEFKADA I KEFALONIA 2015
LISTOPADOWA WENECJA 2014
RZYM I SARDYNIA 2016
POŁUDNIOWY PELOPONEZ 2016
CYKLADY 2017

Prolog
Dlaczego śladami Kulek ?
Ponieważ też się zakochałem w Grecji i bałkańskich klimatach.
Bo są dla mnie jak Staś i Nel :) z „ W pustyni i w puszczy”.
Bo pragnę być choć trochę jak Marian Brandys (nie mylić z Marlonem Brando ;)), autor ciekawej książki „Śladami Stasia i Nel”.
Dlaczego … i innych ?
Ponieważ pomysły na moje podróże czerpię też z relacji pozostałych Cromaniaków (że wymienię Longtoma i DarCro) lub np. baha-77 (szacunek dla niego, choć jest z innego forum !).
Czasami podróże są spełnieniem marzeń mojej Ładniejszej (tzn. żony :)), jak np. pierwsza wyprawa do Grecji, żeby zobaczyć Akropol, który bardzo ją rozczarował (typowy przykład zderzenia dziecięcych marzeń z szarą rzeczywistością).
Postaram się zawsze na początku relacji podawać, kto mnie zainspirował i dlaczego. Z góry przepraszam za interpunkcję, ale pomimo wieloletnich starań nauczycieli, tych „robaczków” (;:-,.) używam wedle mojej fantazji i tak jak mi w duszy zagra.

CYKLADY 2014

Początek relacji :)
No to zaczynam pierwszy opis mojej podróży ( tym razem jedziemy we dwoje – moja Ładniejsza i ja ). Już widzę miny tych co otworzyli tę relację ( albo lodówkę ) … znowu Milos :(.
Co ja biedny żuczek poradzę, że „tę kupę kamieni na morzu” jak niektórzy nazywają Cyklady, tak śpiewająco rozsławiła Kora, że chyba od ładnych kilku(nastu) lat podświadomie tylko czekałem na odpowiedni impuls. Dziękuję Longtom za Twoją mistrzowską „Pełną kamieni dwójkę bez sternika,czyli Milos 2013”, bo jak tylko zacząłem czytać ( i oglądać :)) to dzieło, to wiedziałem, że nadszedł czas na „Cykady na Cykladach” ! W regulaminie Forum chyba nie ma nic o wykluczeniach za lizusostwo ? :oops: Prawdę mówiąc szalę wyboru przeważył jeden dość istotny dla mnie szczegół, ale o tym napiszę ( i pokażę) w odpowiednim momencie.
Już zaczęliśmy podróż (wyjechaliśmy z Wrocławia), ale tak jakbyśmy jej nie zaczęli, taki trochę paradoks, prawie jak z mechaniki kwantowej :lol: . Dwie noce, przed przekroczeniem czeskiej granicy, spędzamy w apartamentach naszego szwedzkiego przyjaciela w Kotlinie Kłodzkiej. Mamy tu do zrobienia małą przysługę, a przy okazji napatrzymy się do syta na zielone ! Ładniejszą już ostrzegłem, że tam gdzie jedziemy to tylko skały, piach i woda :wink: . Ponieważ na zdjęciach w relacjach Kulek i Longtoma (u MCR-a na Serifos też) jest feeria barw, ale zielonego nie za dużo, to w swojej relacji postaram się skupić na tym kolorze. Podobno też mało rybek pod wodą, zatem ambitnie będziemy snoorkować w poszukiwaniu życia :) .
Ostatnio edytowano 10.10.2017 00:27 przez tiwa, łącznie edytowano 11 razy
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 06.06.2014 20:20

jestem :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.06.2014 21:39

No, no... Milos :D
Chętnie przyjmę :wink: garść świeżych informacji :)

pozdr
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.06.2014 00:27

...cieszę się, że wspólnie z Wami pojadę dalej :D

tiwa napisał(a): pragnę być choć trochę jak Marian Brandys,


Również go lubię, a moje nazwisko różni się z jego tylko pierwszą literą :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.06.2014 00:57

Jak Grecja to muszę być i ja...

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.06.2014 05:43

A jednak... i tytuł wątku bez zmian :)

Nie ukrywam, że to dla nas wielki zaszczyt i niezwykle jest nam miło.
Rzeczywiście zawsze taki był nasz cel, pokazywanie i opisywanie miejsc do których udało nam się dotrzeć tak, by inni mogli skorzystać z naszych doświadczeń i spędzić tu i ówdzie swoje dobre i ciekawe chwile/wakacje.
Ale gdy tiwa zwrócił się do mnie jakiś czas temu z pytaniem o taki tytuł wątku, byliśmy strasznie zaskoczeni 8O .

No i już jest...

Nie ma opcji, by nas w tym wątku zabrakło, zwłaszcza, że zapowiada się bardzo ciekawie :idea: , nie tylko z powodu miejsc jakie będziemy mogli tu pooglądać.

tiwa napisał(a):na tej wyprawie przekroczy granicę 100.000 km :)

Naszemu pojazdowi na następnej "wybije" 200.000 :)

Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.06.2014 08:42

tiwa napisał(a):Ponieważ na zdjęciach w relacjach Kulek i Longtoma (u MCR-a na Serifos też) jest feeria barw, ale zielonego nie za dużo, to w swojej relacji postaram się skupić na tym kolorze. Podobno też mało rybek pod wodą, zatem ambitnie będziemy snoorkować w poszukiwaniu życia :) . A teraz trochę zielonego z okolic Stronia Śląskiego zanim na dobre wyruszymy na poszukiwanie tego koloru na Cykladach.

Świetny pomysł - poszukiwanie zielonego na Cykladach. :D :D :D
Masz we mnie mocno zainteresowanego podglądacza.
Coś na pewno znajdziesz ale nie będzie zieleń tak dominująca jak w naszym zimnym kraju (tak o nas myślą Grecy).

Pozdrawiam
Lidia
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.06.2014 09:31

No nie wierzę - kolejna relacja z Grecji i kolejna z Cyklad. Oczywiście i ja zasiadam do czytania i oglądania.
Muszę tylko uważać żeby zanurzając się w lekturze tych greckich relacji nie przegapić swojego wyjazdu który już za 20 dni.
Pozdrawiam.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 08.06.2014 10:25

Grecja hura

Nie wiem czy Cyklady, ale może za niedługo...


Dzięki i dopinguję Cię w pisaniu


Pzdr.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.06.2014 20:48

z chęcią się przysiądę :D i popatrzę :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.06.2014 21:35

Milosa :idea: nigdy nie jest za wiele. Może kiedyś uda mi się zobaczyć wyspę w realu, na razie z przyjemnością poooglądam Wasze fotki.

tiwa napisał(a): Podobno też mało rybek pod wodą, zatem ambitnie będziemy snoorkować w poszukiwaniu życia


Mam nadzieję, że pokażesz więcej rybek, niż to zrobił Tomek, bo to byłby koronny argument :) do przekonania mojego Grześka do wyprawy na Milos.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.06.2014 22:58

100 i 200.. ale nówkami jeździcie.. :) Tak czy siak będę śledził... :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.06.2014 23:55

To i ja się dosiadam do grona czytających i oglądających ... :D
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 10.06.2014 08:21

Pierwszy wyjazd do Grecji już za 8 dni, chętnie poznam wasze wrażenia :hut:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2014 08:21

Lubię czytać relacje i oglądać zdjęcia Kulek z ich wypraw, więc i tutaj nie może mnie zabraknąć :)
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone