Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 17.11.2015 15:23

Kefalonia zachwyca, wspaniale utrzymuje w dobrym nastroju w listopadowy chmurny dzień.

szkoda że wyspy (Lefkada, Skopelos) które odwiedzam ostatnio żywioł wszelki doświadcza...

widzieliście?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
Ostatnio edytowano 17.11.2015 16:13 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.11.2015 15:25

Skoro jest wzmianka o uszkodzeniach w Athani - to całkiem możliwe, że ucierpiały też drogi do zachodnich plaż :/

Droga przed Agios N. też dostała mocno :(
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2015 19:57

ajdadi napisał(a):Bardzo fajna kolejna relacja...było miło...Pozdrawiam

piotrf napisał(a):Kolejna piękna relacja dobiegła końca...Dziękuję :D Pozdrawiam

kmichal napisał(a):... jaka szkoda, że to już koniec ... :roll: ... wielkie dzięki za możliwość podróżowania po raz kolejny z Wami ... :) ...
Pozdrawiam.
kulka53 napisał(a):Dzięki za jak zwykle bardzo sympatyczną relację :)
Szkoda że to już koniec i że do kolejnej sporo czasu...

Bardzo dziękuję za tak piękne słowa z Waszej strony :D . Postanowiłem, że nie dam Wam tak długo czekać i od razu coś skrobnę i pokażę (raczej z akcentem na to drugie) :lol: .
kulka53 napisał(a):A to miasto to może... Wenecja? (nie wiem, nie byłem)
Ale może też tak jest w Firze (stolicy Santorini)?

Tak, Paweł ! Zgadłeś :!: To Wenecja, a skoro tam nie byłeś, to poniżej zacznę krótką relację z zeszłorocznego pobytu w tym niezwykłym mieście :) .
gusia-s napisał(a):Dziś doszło do trzęsienia ziemi na Lefkadzie :(

ArliJ napisał(a):...szkoda że wyspy (Lefkada, Skopelos) które odwiedzam ostatnio żywioł wszelki doświadcza...

Uff, jak to dobrze, że wzięłaś to na siebie. Już się bałem, że to moja wina :? . Wyjechałem z Turcji - zamachy, odwiedziłem Lefkadę - trzęsienie :( .
Aż się trochę boję czy pisać o Wenecji (możliwa powódź :wink: ), ... ale to było rok temu :) .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2015 19:57

Pamiętacie jak Bolek i Lolek wyruszali w świat :?: . Kręcili globusem i podróżowali (w wyobraźni) w to miejsce, które przypadkowo wskazał palec na zatrzymanym globusie.
W zeszłym roku szwedzcy przyjaciele zaproponowali nam coś podobnego :D . Chcą wypróbować nowego kampera, zapłacą za benzynę i kemping, tylko mam na listopadowy weekend wybrać jakieś ciepłe i ładne miejsce :roll: .
Zacząłem na mapie kreślić coraz większe kółka i dopiero w odległości ok. 1000 km od Wrocławia znalazłem coś, co na pewno spełnia postawione warunki. Wenecja :mrgreen: :!:

Pt.21.11. Wyjechaliśmy już w nocy, ale dopiero późnym popołudniem dotarliśmy do Fusiny. W listopadzie jest to najbliższy Wenecji czynny kemping.

Obrazek

Trochę potrwało zanim się ogarnęliśmy w nowym miejscu, a ponieważ zaczęło się już ściemniać, to postanowiłem, że zapłacimy dodatkowo i do Wenecji popłyniemy stateczkiem z pobliskiej przystani, co było najszybszym rozwiązaniem.

Obrazek

Dodatkowo, ponieważ wcześniej w Mestre w biurze ACTV (Via Verdi 14) kupiliśmy kilkudziesięciogodzinne (nie pamiętam dokładnie) bilety na miejskie środki transportu (autobusy, tramwaje wodne), do których te stateczki nie należą :( .
Zależało mi na czasie, ponieważ w Wenecji w dniu 21 listopada, rokrocznie odbywa się uroczysta procesja dziękczynna za zdrowie miasta. Prowadzona jest po specjalnie przygotowanym pontonowym pomoście, z placu św. Marka przez Canal Grande do kościoła Santa Maria della Salute.
Wiedziałem, że już będzie po procesji, ale liczyłem na to, że coś jeszcze z atmosfery tego święta dane nam będzie przeżyć.
Wysiedliśmy na przystani Zattere i wzdłuż nabrzeża doszliśmy do Santa Maria della Salute (Fondamenta Salute).
Poglądowa mapka naszego wieczornego spaceru.

Obrazek
Obrazek

Przed kościołem były kramiki, gdzie mozna było kupić świece do zapalenia w wybranej przez siebie intencji.

Obrazek

Podobno kopuła tego kościoła jest jedną z ładniejszych w Wenecji (fasada wg mnie ciekawsza :wink: ).
Mniej więcej tak wygląda od środka.

Obrazek

Prawdę mówiąc chyba nic nadzwyczajnego, ale to co się działo ze świeczkami, to mnie bardzo zaskoczyło 8O . Było ich tak dużo, że obsługa co chwilę gasiła kolejną z nich, do wora i gdzieś ... na zaplecze :roll: .
Zauważyłem, że niektóre paliły się dosłownie kilkanaście sekund, bo już następne czekały w kolejce :!:

Obrazek

W pobliskiej uliczce jarmark świąteczny. Mnóstwo ludzi, ale za darmo nic tam nie było :wink: , głównie słodycze po kilka euro.

Obrazek
Obrazek

Takie tłumy były tylko przy kościele i straganach. W pozostałej części Wenecji było już o tej porze prawie pusto i pięknie :) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę zwrócić uwagę na zacną obniżkę cen :o .

Obrazek

Tu chyba wypatrzyła tego szklanego kwiatka co miałem Jej kupić. Bałem, że się rozbije, że może później (nie było :!: , sprzedali :evil: ).
Później to musiałem się ratować zakupem szklanych kolczyków na pewnej ciekawej wyspie nieopodal Wenecji.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.11.2015 20:10

tiwa napisał(a):skoro tam nie byłeś, to poniżej zacznę krótką relację z zeszłorocznego pobytu w tym niezwykłym mieście :) .

Fajnie :idea:
A że zgadłem to ..... 8O , tak sobie strzeliłem :lol:

tiwa napisał(a):ale to co się działo ze świeczkami, to mnie bardzo zaskoczyło 8O

Dokładnie taki sam proceder widzieliśmy w tym najważniejszym kościele w stolicy Tinos.
Zwykłe popołudnie dnia powszedniego, w kościele kilkanaście może osób, ktoś wychodzi, ktoś wchodzi, zapala świeczkę. Małą, dużą, wielką... różne tam można było kupić. A obsługa po parunastu może sekundach, bach i do śmieci :? . A wcale nie było ich za dużo :roll: .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2015 20:28

kulka53 napisał(a):A że zgadłem to ..... 8O

Stawiam duże piwo lub małą wódkę, przy ewentualnym spotkaniu się :lol: .
kulka53 napisał(a):Dokładnie taki sam proceder widzieliśmy w tym najważniejszym kościele w stolicy Tinos.
... A obsługa po parunastu może sekundach, bach ...

Trzeba mieć nadzieję, że intencje zostały chociaż wysłuchane :roll:
pzdr. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2015 20:46

Ale fajne takie inne zwiedzanie
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2015 20:56

Później już będzie tak bardziej zwyczajnie. Mówię prawdę, bez kicka :!: :D
pzdr. :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.11.2015 21:17

tiwa napisał(a):Postanowiłem, że nie dam Wam tak długo czekać i od razu coś skrobnę i pokażę (raczej z akcentem na to drugie) .


... bardzo dobry pomysł ... :) ...

... też chętnie gdzieś bym wyskoczył ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.11.2015 21:19

No to jestem w Wenecji... :) pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.11.2015 21:32

ajdadi napisał(a):No to jestem w Wenecji... :) pozdrawiam

kmichal napisał(a):... też chętnie gdzieś bym wyskoczył ... :mrgreen: ...Pozdrawiam.

Na razie wszyscy jesteśmy Francuzami i oglądamy mecz we Wrocławiu :) .
Do zobaczenia za 2-3 dni :D .
pzdr. :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.11.2015 21:37

tiwa napisał(a):Na razie wszyscy jesteśmy Francuzami i oglądamy mecz we Wrocławiu .
Do zobaczenia za 2-3 dni


... :roll: ... nie wiedziałem, że aż tak przepisy się zmieniły ... :wink: ... mecz trwa 2-3 dni ? ... :roll: ... w takim razie lecę do żabki po więcej paluszków ... :wink: ... :mrgreen: ...

... pamiętaj, że niezależnie od tego kto gra to i tak zawsze wygrywają Niemcy ... :wink: ...
Pozdrawiam wszystkich kibiców i nie tylko ... :mrgreen: ...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.11.2015 22:42

Przepisy nie :D , tylko trochę innych spraw na głowie.
A ja myślałem, że do żabki się skacze, a do biedronki lata :lol: .
Grunt, żeby w czerwcu nie zabrakło paluszków, bo wtedy nasi będą górą :) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.11.2015 22:43

Pt.21.11.cd. Wieczornego spaceru ciąg dalszy :) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak jak "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", to w Wenecji na pl. Św. Marka :) .

Obrazek

Co tak zaskoczyło moich kompanów :?: Myślę, że nie pustki w tym miejscu, ale raczej uroda i oświetlenie reprezentacyjnego placu Wenecji :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W drodze do przystani vaporetto możemy spokojnie, bez tłumów turystów sfotografować słynny Most Westchnień :D .

Obrazek

Wsiadamy do tramwaju wodnego najpopularniejszej linii nr 1 i płynąc Canale Grande, podziwiamy po drodze m.in. most Rialto.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dopływamy do dworca autobusowego (Piazzale di Roma), skąd wracamy na kemping :) .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Listopadowa Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.11.2015 22:49

tiwa napisał(a):A ja myślałem, że do żabki się skacze, a do biedronki lata .


... u mnie jest odwrotnie, bo do żabki mam trochę dalej i muszę już lecieć ... :wink: ...

tiwa napisał(a):Grunt, żeby w czerwcu nie zabrakło paluszków, bo wtedy nasi będą górą .


... i oby to trwało aż do lipca ( konkretnie 10 lipca ) ... :mrgreen: ...

tiwa napisał(a):Tak jak "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", to w Wenecji na pl. Św. Marka .


... ciekawe czy w lipcowy wieczór byłoby równie pusto ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone