Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.07.2014 09:57

Wt. 10.06. Po 3 ciężkich dniach podróży (wliczając podróż promem i rozbijanie namiotu) postanowiłem, że trzeba zacząć od mocnego uderzenia. Miało być jak u Hitchocka, a ponieważ na trzęsienie ziemi się nie zapowiadało (kempingowe koty były spokojne), to pojechaliśmy od razu do chyba największej atrakcji Milos, czyli do Sarakiniko :P . Bez dwu zdań to miejsce robi wrażenie i mojej Ładniejszej od razu wrócił dobry humor. Na Sarakiniko też można znaleźć trochę zielonego :wink: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie chwile przed wejściem do wody

Obrazek


Obawiałem się, że ze względu na rodzaj otaczających nas skał pod wodą nie będzie nic ciekawego, podobnie jak w zatoce Wraku na Zakynthosie. Byliśmy jednak mile zaskoczeni i jest to na Milos jedno z lepszych miejsc do snoorkowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czasami trzeba było zaczerpnąć powietrza i "strzelić" jakąś fotkę

Obrazek

Ten statek (Captain Yiangos) to nas prześladował, jak nie przymierzając kajakarz Rod Feldtmann Longtoma :wink:

Obrazek

To jeszcze trochę podwodnych ujęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Największym cwaniakiem na plaży był ten kot, którego w niewyszukany sposób nazwaliśmy "Sarakiniko"

Obrazek

Jak tylko zobaczył, że ktoś coś je, to od razu się do niego przymilał. Byliśmy ciekawi, czy on śpi na tej plaży i czy go jeszcze spotkamy :?: . Wieczorem przegląd naszych pierwszych podwodnych zdjęć i zdziwienie, że tak mało rybek "ustrzeliliśmy". Lepiej wychodziły nam ujęcia statyczne, ale jak to się mówi "pierwsze śliwki robaczywki" i z mocnym postanowieniem poprawy poszliśmy spać.
Ostatnio edytowano 27.04.2015 21:53 przez tiwa, łącznie edytowano 2 razy
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.07.2014 11:33

Sarakiniko robi wrażenie, bo jest to całkiem spory kawałek bardzo pięknych tworów. To też nasz numer jeden ale być może dlatego, że nie widzieliśmy Kleftiko.
Fal nie było, widać, że pogoda bezwietrzna Wam dopisała.

Mam jedną uwagę. Zdjęć na Twojej stronie jest kilkanaście a ściągają się u mnie przy 100 MB łączy dziwnie długo. Niewiele osób je oglądnie, wcześniej zawiesi się im komputer. Może warto byłoby przed wysłaniem na serwer te zdjęcia pozmniejszać.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 16.07.2014 13:45

A ja nieśmiało :oops: bym zaproponował:
Na stronie wyświetla się 15 postów.
Jeśli w każdym poście byłoby ok. 5 zdjęć to stronka się szybciej ładuje.
Jak w poście jest 20-30 fotek to jest masakra.

Off topik, ale wtajemniczeni w Hellos przeczytają.

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.07.2014 23:00

Małgosiu i Darku, bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi. Pogoda była wspaniała, tylko w ostatnich dniach pobytu na Milos trochę zaczęło mocniej wiać. Na Serifos już było trochę gorzej, ale o tym w relacji.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.07.2014 10:41

tiwa napisał(a):... do Sarakiniko ...


Oj :!: nostalgia mnie zżera. :D

czekamy na cd :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.07.2014 11:19

Śr.11.06. Pora na rozwiązanie zagadki. Tym co przeważyło o wyborze Milos na tegoroczne wakacje, to były oleandry na kempingu. W takim otoczeniu łatwiej było przetrwać tureckie toalety i inne niedogodności życia pod namiotem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tym dniu nastąpiła też zmiana planu. Ponieważ każdy kolejny piąty dzień pobytu na tym kempingu był gratis, to zdecydowaliśmy się zostać tutaj 15 dni, (miało być 14) kosztem pobytu na Serifos. Razem za pobyt na tym kempingu zapłaciliśmy 223,5 euro. Taką sumę daje 12 dni *15 euro (9 osoby+6 duży namiot) plus 43,5 euro za 15 dni podłączenia do prądu. Trochę ten prąd drogi, ale za ten luksus warto było zapłacić.
Nauczeni doświadczeniem z pobytu na wietrznej Kithirze, plan dnia ustalaliśmy po zapoznaniu się z prognozą pogody dotyczącą kierunku i siły wiatru. Dzisiaj flauta, no to jedziemy na północno-wschodnią część wyspy, najbardziej zagrożoną wiatrami. W tamtym rejonie główną miejscowością (wioską) jest Pollonia.Tam pstryknęliśmy kilka fotek i zapoznaliśmy się z ofertą promów na Kimolos oraz rejsów dookoła Milos.

Zielonego na wyspie jest naprawdę dużo :) .

Obrazek

Ten ładny kościółek został pięknie obfotografowany przez Kulki, ja zamieszczam tylko jedno zdjęcie, a zaciekawionych zapraszam do ich relacji

Obrazek

Piękna wioska, kwiaty rosły nawet na asfalcie.

Obrazek

Głównym celem dnia miała być pobliska Papafranga. Oto jej zielone otoczenie :) .

Obrazek

Było ładnie, prawie bezludnie, woda zachęcała, żeby się w niej zanurzyć, ale jakoś nie mogliśmy zdecydować się na rozłożenie naszego plażowego majdanu.

Obrazek
Obrazek

Jakaś niewidzialna siła ciągnęła nas w tamto magiczne miejsce.Cdn. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.07.2014 11:22

Oj :!: nostalgia mnie zżera. :D

Jak się nie chcesz rozkleić, to omiń następnego posta :D .
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.07.2014 13:44

tiwa napisał(a):
Oj :!: nostalgia mnie zżera. :D

Jak się nie chcesz rozkleić, to omiń następnego posta :D .


Mnie też zżera :wink: ale się nie rozklejam :) i nie ominę kolejnych odcinków :D

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.07.2014 13:56

Mnie zżera ciekawość co przez 15 dni autor robił i gdzie był, my byliśmy znacznie krócej ale Milos pozostanie w pamięci na bardzo dłuuuugo. Również dzięki kolejnym zdjęciom i wrażeniom Tiwy z Milosa.
Czekam na cd.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.07.2014 00:56

Podobne do Papafrangi, ale to Sarakiniko! Ta magiczna siła przyciągnęła nas tu znowu.

Obrazek

Natychmiast zanurzyliśmy się pod wodę i co ...
Te stadko jakbym widział wczoraj

Obrazek

Ta rybka też chyba już mi pozowała

Obrazek

A te dwie ..., to chociaż ryby głosu nie mają, ale jakbym słyszał "ten z aparatem wczoraj był, a dzisiaj znowu się tu kręci"

Obrazek

Nad wodą biało, a tu kolorowo

Obrazek

Czas jednak wypłynąć i zjeść małe co nieco.
Cwaniak (kot Sarakiniko) wyczuł u mnie kanapkę z tuńczykiem.
Ucieszyłem się na jego widok i go poczęstowałem.

Obrazek

Nawet nie podziękował :(

Obrazek

Ładniejsza korzystała ze słońca, wody i pieknych widoków, a ja poszedłem spenetrować północno-zachodnie rubieże Sarakiniko.

Obrazek

Jeszcze ostatnie pstryknięcie i muszę przerwać, bo zżera mnie nostalgia i zaczynam sie rozklejać :wink: cdn.

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.07.2014 10:20

Dzięki za dowody bogatego podwodnego życia :) . Ten argument jest niezbędny, żeby kiedyś zaciągnąć na Milos mego "małża" (żeby jeszcze można tam było złapać ośmiornicę...).
Na fotkach Tomka tyle morskich żyjątek nie było - no ale on preferuje kamienie :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.07.2014 10:35

tiwa napisał(a):Jeszcze ostatnie pstryknięcie i muszę przerwać, bo zżera mnie nostalgia i zaczynam sie rozklejać :wink: cdn.

Obrazek

Tłumu nie było :D
Sarakiniko zachwycające i nad wodą i pod wodą.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.07.2014 10:53

dangol napisał(a):Dzięki za dowody bogatego podwodnego życia :) . Ten argument jest niezbędny, żeby kiedyś zaciągnąć na Milos mego "małża" (żeby jeszcze można tam było złapać ośmiornicę...).
Na fotkach Tomka tyle morskich żyjątek nie było - no ale on preferuje kamienie :wink:


Z tego co się orientuję ośmiornica też była, ale to już Krzysztof musi się wypowiedzieć... :wink: :lol:

pozdr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.07.2014 11:05

janusz.w. napisał(a): Z tego co się orientuję ośmiornica też była


:D
Ja muszę mieć ośmiornicę :mrgreen: wyjętą z wody.
Jako że pływać nie umiem :oops: , pod wodą czegoś takiego nie potrafię zobaczyć :( , nawet na fotkach może być problem, bo bestia się ponoć nieźle maskuje :wink:. "Rozpoznawalny" dla mnie podwodny okaz prezentowała kiedyś Aldonka - ale :roll: nie z Milosa...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2014 11:11

Jak są zdjęcia podwodne, to nie może mnie tutaj zabraknąć :lol:

Piękne krajobrazy!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone