Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.07.2014 22:58

Pt.13.06. Ponieważ prognozy pogody przewidywały, że długo nie będzie silnych wiatrów, to mogliśmy swobodnie wybierać sobie rejony wyspy do zwiedzania. Dzisiaj postanowiliśmy po raz pierwszy udać się na zachód, a konkretnie na plaże Triades. W dalszym ciągu pamiętałem, że mam szukać na Milos zielonych miejsc. Te zdjęcia jeszcze pstrykałem z asfaltowej drogi. Jak widać w tym miejscu (i czasie) już po żniwach.

Obrazek

Obrazek

Na wspomniane plaże jest dosyć uciążliwy dojazd kiepską szutrówką. Często jechałem na "jedynce" z prędkością 5-10 km/h. Już prawie na miejscu. Widok na północną część plaż(y) Triades.

Obrazek

Tuż przed zanurzeniem, jeszcze widać nasz pomarańczowy parasol.

Obrazek

A tu już inny świat :) .

Obrazek

Tak to wyglądało, podwodne zielone łąki i wielki błękit :P . Podobne miejsce było też na Serifos, ale o tym napiszę później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta popularna rybka nazywa się Thalassoma pavo.

Obrazek

Obrazek

Wynurzenie. Po przerwie na małe co nieco wejdę na ten cypelek, zrobię zdjęcia okolicy i zdecyduję w którą stronę się udać, cdn.

Obrazek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.07.2014 08:37

tiwa napisał(a):


Ta popularna rybka nazywa się Thalassoma pavo.

Obrazek



Ślicznotka :!:
Na Triades Hondą... 8O
...podziwiam i Ciebie i Kulki :!:

pozdr
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.07.2014 16:35

janusz.w. napisał(a):Na Triades Hondą... 8O
...podziwiam i Ciebie i Kulki :!:

Nie ma co podziwiać, raczej trzeba współczuć (Hondzia obrywała w podwozie, a mi serce krwawiło).
To jeszcze nic, Longtom też tam był autem (chyba ma japończyka) i oto co napisał :roll: :
"Aż się prosi o powtórkę z kajakiem. :)
I do tego stosunkowo łatwy dojazd."
A czy Ty byłeś swoim autem na Triades ?
pozdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.07.2014 18:27

tiwa napisał(a):... Longtom też tam był autem (chyba ma japończyka)


Lancerek :D

Oj napracował się w zeszłym roku na tym Milosie :!:

My też trochę fotografujemy pod wodą ale Twoje foty bezkonkurencyjne. 8O

pzdr :wink:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.07.2014 19:39

śledzę wciąż, Milos intryguje:)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.07.2014 23:00

tiwa napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Na Triades Hondą... 8O
...podziwiam i Ciebie i Kulki :!:

Nie ma co podziwiać, raczej trzeba współczuć (Hondzia obrywała w podwozie, a mi serce krwawiło).
To jeszcze nic, Longtom też tam był autem (chyba ma japończyka) i oto co napisał :roll: :
"Aż się prosi o powtórkę z kajakiem. :)
I do tego stosunkowo łatwy dojazd."
A czy Ty byłeś swoim autem na Triades ?
pozdr


Tak, byliśmy na Triades, a i na Iliasa też się jakoś wdrapaliśmy :lol:

longtom napisał(a):Lancerek

Oj napracował się w zeszłym roku na tym Milosie


Aaa..., faktiko zapomniałem, że Ty Tomku też niskopodłogowy :wink:

Drogi na Milos w sumie mocno ekstremalne... z tym, że dla mnie zawsze największym stresem jest możliwość spotkania pojazdu jadącego z przeciwka i braku możliwości mijanki...

Na kempie teraz full ludzi :roll: :!: Nie ma jak to czerwcowe luzy :D

pozdr
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 26.07.2014 11:13

longtom napisał(a):My też trochę fotografujemy pod wodą ale Twoje foty bezkonkurencyjne. 8O

:oops: :oops: :oops: :P To nie ja tylko TG dwa !!! W fotografii jestem absolutnym laikiem. Trzy miesiące temu kupiłem Ładniejszej ( jako prezent wielkanocny ) ten aparacik, żeby udowadniała jakie to ryby widzi pod wodą. Snoorkujemy w tych samych miejscach, ale u Niej zawsze wszystko większe, ładniejsze i bardziej kolorowe. Ja w to wierzę, niech tylko jeszcze to sfotografuje :wink: . Twoje lądowe foty są najlepsze ( zawodowiec z Ciebie :?: ; statyw, lunety :idea: ) i nie patrzę teraz na Twoją relację, bo bym się załamał i nie skończył swojej :)
ArliJ napisał(a):śledzę wciąż, Milos intryguje:)

Zgadzam się i uważam, że jest tam kilka miejsc, które by się Twoim dziewczynkom podobały :)
janusz.w. napisał(a):
Tak, byliśmy na Triades, a i na Iliasa też się jakoś wdrapaliśmy :lol:

Gratulacja, a gdzie relacja :?: :D
janusz.w. napisał(a):Na kempie teraz full ludzi :roll: :!: Nie ma jak to czerwcowe luzy :D

Na początek, 9 czerwca były 3 namioty (razem z naszym), jak wyjeżdżaliśmy 24 czerwca namiotów było 9. W bungalowach (proporcjonalnie) też było więcj ludzi.
pozdr.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 26.07.2014 11:28

tiwa napisał(a):
ArliJ napisał(a):śledzę wciąż, Milos intryguje:)

Zgadzam się i uważam, że jest tam kilka miejsc, które by się Twoim dziewczynkom podobały :)


tak podczytując też mi się tak wydaje:)

za dużo tych relacji...już teraz w lipcu zaczynam mieć mętlik co za rok!!!:)
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 26.07.2014 23:10

Pt.13.06. cd. Plaże Triades. Spojrzenie na północ,

Obrazek

spojrzenie na południe. Zdjęcia prawie jak z relacji Longtoma :) .

Obrazek

Ale to zbliżenie już moje. Zaintrygował mnie ten łuk skalny, zatem kierunek wedrówki już znany.

Obrazek

W drodze na południowe plaże Triades widok na najwyższy szczyt Milos.

Obrazek

Zdjęcie jeszcze z plaży ( środkowej ), ale łuk skalny już blisko.

Obrazek

Pod wodą nic ciekawego, ale z kronikarskiego obowiązku zamieszczam

Obrazek

Nad wodą jakby ładniej i ciekawiej.

Obrazek

Obrazek

Jestem już blisko, zaraz przepłynę pod łukiem :) .

Obrazek

W takich miejscach jest mało światła i razem z aparacikiem czujemy się nieswojo :?

Obrazek

Wynurzenie i ... co to, egipski sfinks ?

Obrazek

A to paryski łuk triumfalny ?

Obrazek

Nieee, to wszystko Milos, a dokładniej to południowa część plaży Triades :) .

Obrazek

Obrazek

Pora wracać, a komu mało, to piękno tych plaż i okolicy pokazali Kulki i Longtom w swoich relacjach :D .

Obrazek

Ten szkuner z turystami ( chyba tak się łajba tego typu nazywa ) przypomniał nam, że jutro trzeba podjąć decyzję jakim pływadełkiem i za ile opłyniemy wyspę.

Obrazek

Wracając na kemping uwieczniłem jeszcze piękno Milos przy zachodzącym już słońcu

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.07.2014 10:59

tiwa napisał(a):. Plaże Triades.


Piękne zdjęcia z Triades pokazujesz :!: :D
Miło powspominać.

pzdr :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.07.2014 11:22

Sb.14.06. Rano obudziło nas bardzo głośne bzyczenie. No tak, to chyba jakiś bardzo duży rój os mógł się zagnieździć w eukaliptusie obok którego spaliśmy. Co my teraz zrobimy, czy da się jakoś je odegnać ? Ostrożnie wyszedłem z namiotu. W nozdrza uderzył mnie niezwykle intensywny, słodki zapach kwitnących kwiatów eukaliptusa. Bzyczące owady (głównie pszczoły) pracowały jak w amoku, zupełnie nie zwracając na mnie uwagi. Wiedziałem już, że możemy czuć się bezpiecznie. Musieliśmy tylko przetrwać mniej więcej trzy dni bzyczenia i przesłodkich, "narkotycznych" zapachów.

Obrazek

Obrazek

Przed dalszym zwiedzaniem wyspy i zbieraniem kamieni, postanowiliśmy trochę się podszkolić. W tym celu udaliśmy się do muzeum górnictwa w Adamas. Muzeum jest warte odwiedzenia. Oto kilka eksponatów.
Piryt z kwarcem. Piryt nazywany jest złotem głupców.

Obrazek

Obsydian, ładnie podświetlony.

Obrazek

Baryt (siarczan baru).

Obrazek

Duże, ładne ziarenko soli :) .

Obrazek

Aragonit (węglan wapnia)

Obrazek

Na koniec niebieski azuryt (węglan miedzi) z zielonym malachitem (też węglan miedzi).

Obrazek

Po zwiedzeniu muzeum, pojechaliśmy do Tripiti, żeby zobaczyć katakumby, uznawane za najważniejszy zabytek wczesnego chrześcijaństwa w Grecji. Zatrzymaliśmy się na dużym parkingu w Tripiti, gdzie zrobiłem dwie fotki.
Przymiarka do czekającego nas rejsu :) .

Obrazek

Po zrobieniu tego zdjęcia uznaliśmy, że zwiedzanie prawdziwych wiatraków mamy już zaliczone :wink:

Obrazek

cdn.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.07.2014 11:32

longtom napisał(a):Miło powspominać.

Pisząc relację ( zaglądam też do Twojej relacji z Milos ) czuję się jakbym był tam drugi raz :D .
pozdr.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.07.2014 11:35

tiwa napisał(a):
longtom napisał(a):My też trochę fotografujemy pod wodą ale Twoje foty bezkonkurencyjne. 8O


Są świetne. Dla mnie podwodny świat jest poza zasięgiem bo zawsze mam zamknięte oczy.

Łuk triumfalny zdobyty w pław ciekawie się prezentuje.
Milos jest też jedną z tych fotogenicznych wysp.
tiwa napisał(a):Na początek, 9 czerwca były 3 namioty (razem z naszym), jak wyjeżdżaliśmy 24 czerwca namiotów było 9. W bungalowach (proporcjonalnie) też było więcej ludzi.
pozdr.

Eeee, 9 to nadal pustki. :D :D :D
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.07.2014 22:55

Lidia K napisał(a):Dla mnie podwodny świat jest poza zasięgiem bo zawsze mam zamknięte oczy.

No cóż, nikt nie jest doskonały. Dlatego mając oczy szeroko otwarte będę starał się pokazywać podwodne pejzaże m.in. z tych miejsc, które Wy tak kapitalnie opisujecie i fotografujecie.
Lidia K napisał(a):Eeee, 9 to nadal pustki. :D :D :D

I kto to pisze :?: . Wyobraź sobie 9 samochodów na jednej plaży :roll: :D .
pozdr.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.07.2014 09:29

cd. Sb.14.06. Zamiast z centrum Tripiti zjechać na parking przy katakumbach, zafundowałem Ładniejszej niezły spacerek. Formą rekompensaty były przydrożne ładne kwiatki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwiedziliśmy katakumby i oto moje wrażenia. To co widać na zdjęciach z internetu i z relacji Cromaniaków, pokazuje całą atrakcyjność tego miejsca. Nie ma nic ponadto. Można sobie śmiało darować to miejsce, chyba że ktoś chce mieć podobną fotkę jak Ładniejsza :wink: .

Obrazek

Obrazek

Po wdrapaniu się z powrotem do centrum Tripiti poszliśmy obejrzeć kościół Agios Nikolaos. Akurat był przystrajany na jakieś dwudniowe lokalne święto. Ja w tym dniu już byłem umówiony z greckim personelem kempingowej restauracji na wspólne oglądanie meczu COL-GRE.

Obrazek

Klima, kolorowa wizytówka wyspy praktycznie niczym mnie nie zaskoczyła. Dają się jednak zauważyć starania jej mieszkańców o jak najbardziej atrakcyjny wygląd tej rybackiej osady. Mi spodobały się miniaturki łodzi zacumowanych na wodzie lub zdalnie sterowane pływające żagłówki. Niestety tym razem skupiłem się na filmowaniu kamerą, a zdjęcia wyszły mało ciekawe :( .

W pierwszym domku po prawej, pan ma przed sobą model żaglówki.

Obrazek

Co autor miał na myśli :?: Syrmaty (tak się te domki nazywają) jako symboliczne przedstawienie Milos. Niebieska to niebo, zielona to ląd, druga niebieska to morze :lol:

Obrazek

Próba zwiedzenia Plaki nie powiodła się. Trochę już byliśmy zmęczeni upałem, a ja pomyliłem drogi :oops: i wylądowaliśmy w Triovassalos. Postanowiliśmy wracać na kemping, a Plakę zwiedzić innym razem. Po drodze wizyta w Adamas i zakupy. Przespacerowaliśmy się też wzdłuż nabrzeża i spośród kilku ofert wybraliśmy "prześladujący" nas statek "Captain Yiangos". Była to najtańsza oferta (bo bez cateringu), ale spełniająca nasze wymagania, tj. opłynięcie całej wyspy i zobaczenie Glaronissii. Tej ostatniej nie było w relacjach Kulek i Longtoma, ale jak tylko (już na Milos) na folderach ujrzałem Glaronissię, to postanowiłem, że musimy tam być. Bilety na wtorkowy rejs (bo wtedy w ogóle miało nie być wiatru) kosztowały nas po 30 euro. Od razu też w jednej z portowych agencji kupiłem bilety na prom z Milos na Serifos (24.06), za ok. 55 euro. Przy płaceniu kartą, pan przerzucił na mnie koszty jej obsługi, co wydało mi się nieeleganckie i z czym spotkałem się po raz pierwszy :o . Nie będę już nudził o meczu i rozczarowaniu greckich kibiców, tylko pokażę fotki zrobione na kempingu w przerwie spotkania. Mam przy tym prośbę, czy ktoś wie co to za drzewo :?:.

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone