Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 18.07.2014 14:03

dangol napisał(a):[Ja muszę mieć ośmiornicę :mrgreen: wyjętą z wody.


Np taką? złapana osobiście przez osobistego małżowinka na Hvarze - Mali Rapak 2011
wakacje 057.JPG
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.07.2014 21:30

Lidia K napisał(a):Tłumu nie było :D

Jak tłumy przyjechały, to myśmy wyjechali :D

janusz.w. napisał(a):Z tego co się orientuję ośmiornica też była, ale to już Krzysztof musi się wypowiedzieć... :wink: :lol:

Opowiem (później) wszystko jak na spowiedzi :)

dangol napisał(a): bo bestia się ponoć nieźle maskuje :wink:

Eeee tam od razu bestia. Czytając o ośmiornicach naprawdę je polubiłem, te "morskie kameleony" mają najbardziej rozwinięty mózg i oczy wśród wszystkich bezkręgowców.

Roxi napisał(a): Piękne krajobrazy!

Podwodne czy lądowe ? Myślę, że podobnie jak mi podobają Ci się jedne i drugie. Przepraszam, że wcześniej nie dotrzymałem słowa, ale napisane na Milos posty o Milos uleciały mi w powietrze :( . Ot, taki błąd początkującego.

Joan65 napisał(a):Np taką? złapana osobiście

Piękna sztuka i widać duże zadowolenie u męża. Ja chyba jednak pozostanę przy bezkrwawych łowach :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.07.2014 22:02

Spacerując po Sarakiniko, szukałem w skałach odciśniętych skamieniałości dawnego życia. Niestety nic takiego nie znalazłem :( . Z opisu trasy "Sarakiniko" ( strona www. miloterranean.gr ) wynika, że skamieniałości morskich organizmów powinny być, ale w skałach położonych kilkaset metrów na wschód od Sarakiniko. Co pozostaje do udowodnienia przez któregoś z Cromaniaków :) Ja tymczasem wędrowałem w kierunku północno-zachodnim i wcale tego nie żałuję.

Obrazek

Obrazek

Spacerując samotnie, udało mi się wyłapać jakąś ludzką postać, żeby trochę "ożywić" krajobraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2014 22:07

Która to wyspa?
Milos?
Net wypluwa niejednoznacznie...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.07.2014 23:02

Sorki, ale nie rozumiem 8O , od trzech dni ( w relacji ) jestem na Milos i będę jeszcze 12 :D
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.07.2014 00:20

Po udanym dniu trzeba już było tylko wrócić na kemping, po drodze pstrykając dwie fotki na Adamas i zatokę.

Obrazek

Proszę zauważyć, że za paskiem lądu widać u góry morze. Ale Milos to nie jest doprawdy "cienka" wyspa, jeśli mamy na myśli jej turystyczną atrakcyjność.

Obrazek

W Adamas zakupy w Carrefourze lub dużym markecie bliżej portu. Pieczywo na początku kupowaliśmy w piekarni wspomnianej przez Kulki (też dostawaliśmy gratisy). Nawet powiedziałem, że są już znani w Polsce, co chyba zrozumieli :) . Później jednak przerzuciliśmy się na piekarnię bliżej portu, wg nas tańsza i lepsza, nawet po uwzględnieniu gratisów.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.07.2014 00:24

Czw.12.06. Żeby jeszcze bardziej poprawić Ładniejszej humor (po Sarakiniko już dużo nie trzeba było :D ), zapowiedziałem na dzisiaj zbieranie kolorowych kamieni. W tym celu udaliśmy się, po raz pierwszy, na południe wyspy, a dokładniej na wschodnią częć plaży Paleochori. Według dokładnych map http://www.miloterranean.gr/maps/ ma ona nawet swoją nazwę - plaża Tourkaki. Dojście jak widać jest nieco karkołomne (szliśmy brodząc w wodzie), ale kamienie ładne. Wśród tych kamieni ukryta była równie ładna naturystka, i udało nam się jej nie rozdeptać :) .

Obrazek

Obrazek

Na szczęście niektóre kamienie nie mieściły sę do plecaka :D

Obrazek

Obrazek

Okazało się, że na plaży byliśmy we trójkę. My w tej żółtej części po lewej stronie, a młody naturysta przy czerwonych skałach po prawej stronie zdjęcia. Nawzajem sobie nie przeszkadzaliśmy.

Obrazek

Słońce mocno grzało, no to hyc do wody podziwiać podwodne krajobrazy.

Obrazek

Obrazek

Rybek nie było za dużo, a i te uciekały przede mną; w lewo czy w prawo ?

Obrazek

W prawo !

Obrazek

W niektórych miejscach czułem się jakbym pływał w szampanie, bąbelki, bąbelki :D .

Obrazek

Obrazek

Chwila dla zaczerpnięcia powietrza.

Obrazek

Znowu pod wodą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas już na wynurzenie i odpoczynek na pustej plaży :) .

Obrazek
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 22.07.2014 08:22

Jakim aparatem te podwodne fotki robisz?

Pozdrawiam cieplutko
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.07.2014 09:25

Olympus TG-2.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 22.07.2014 10:31

tiwa napisał(a):Spacerując po Sarakiniko, szukałem w skałach odciśniętych skamieniałości dawnego życia. Niestety nic takiego nie znalazłem :( .


My w Sarakiniko też skamieniałości nie znaleźliśmy. Przy centrum kongresowym też nie.(tam też miały być)
Piękne skamieniałe jeżowce widzieliśmy za to na Pagu.

tiwa napisał(a):W niektórych miejscach czułem się jakbym pływał w szampanie, bąbelki, bąbelki :D .


W czasie naszego pobytu były "zepsute". :D

pzdr :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.07.2014 17:00

Bardzo przyjemnie pod wodą - proszę o więcej.
:)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 22.07.2014 17:46

Vjetar napisał(a):Bardzo przyjemnie pod wodą - proszę o więcej.
:)


Przyłączam się
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.07.2014 21:17

tiwa napisał(a):plaża Tourkaki. Dojście jak widać jest nieco karkołomne

Fakt, prosto tam nie jest i chyba innej drogi jak częściowo wodą nie ma.
Ale warto, choćby dla pustek :)

Podmorskie jaccuzi - super :idea:

Pozdrawiam :)
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.07.2014 10:31

longtom napisał(a):Piękne skamieniałe jeżowce

W czasie naszego pobytu były "zepsute". :D

Skamieniałości wspaniałe, dziękuję.
Może z kajaka "jaccuzi" było trudno wypatrzeć :) .

ajdadi napisał(a):
Vjetar napisał(a):Bardzo przyjemnie pod wodą - proszę o więcej.
:)


Przyłączam się

Jeszcze trochę przyjemności będzie.

kulka53 napisał(a):Fakt, prosto tam nie jest i chyba innej drogi jak częściowo wodą nie ma.
Ale warto, choćby dla pustek :)

Zdecydowanie; na głównej plaży Paleochori było dość sporo ludzi (Polacy też), a my wolimy raczej odludne miejsca, gdzie nam rybek nie płoszą :D .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.07.2014 12:26

Czw. 12.06. cd. na plaży Tourkaki. Rybek czasami było dużo (jak stado piranii), ale jakieś takie mało kolorowe ...

Obrazek

a niektóre czarne.

Obrazek

Ta czarna to tak trochę opalizuje, podobnie jak miloski obsydian :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładniejsza wypływa na ostatnie w tym dniu snoorkowanie.

Obrazek

Ja podczas spaceru po pustej, dzikiej plaży.

Obrazek

Ostatnie lądowe zdjęcia. To chyba biały kwarc.

Obrazek

Feeria barw skał pochodzenia wulkanicznego

Obrazek

To nie krew, tylko Ładniejsza sprawdza czy kamień nadaje się, żeby wyemigrować do Polski :D . Nie otrzymał wizy :( , za bardzo "puszczał farbę".

Obrazek

Na deser, piękny ukwiał

Obrazek

Wieczorem w kempingowej restauracji obejrzeliśmy (mieli projektor) otwarcie i pierwszy mecz mundialu. Ta restauracja była jedyną jaką odwiedzaliśmy na Milos, ale nawet w niej dużo na nas nie zarobili. Zamawialiśmy tylko coś do picia, ja piwo, Ładniejsza jakiegoś drinka lub ouzo (nie mieli Metaxy!). Do tego dostawaliśmy coś do przegryzienia, czasami więcej, czasami mniej. Dlatego też rachunki wahały się od 5,60 do 17 euro. Jak kelner Alex przynosił jakiegoś niazamawianego "gratisa" Ładniejsza już chciała biec do namiotu i coś przynieść, żeby się odwdzięczyć . Ja mówiłem spoko, spoko, jeszcze za to zapłacimy i miałem rację. Tego typu sytuacje sprawiły, że na mecze do restauracji chodziliśmy coraz rzadziej i rzadziej. Zwycięstwa naszych szczypiornistów i siatkarzy oraz kilka meczy mundialu obejrzelismy na laptopie :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone