Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2016 20:00

Śr. 15.06. cd. Obiecany wcześniej w Rzymie, trzeci (i ostatni w tej relacji) króciutki filmik pokazujący piękno tego miejsca :) .


Jak zejdę na dół, to gdzieś przy tych kamieniach będę snurkować :wink: .

Obrazek

Ostatnia fotka 8), chciałbym tu kiedyś wrócić :idea: .

Obrazek

Pod wodą jest teraz nawet ładniej, niż przy pierwszym zanurzeniu :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko co dobre :( ... , wracamy na kemping drugą stroną jeziora. Tak, tak, to nie są mewy, tylko flamingi :lol: . Niestety płochliwe to ptaszki i trzymają się z dala od brzegu :( .

Obrazek

Zaskakujący widok z tego miejsca na plażę Giunco 8O (a wydawała sie taka szeroka :) ).

Obrazek

Wracamy pieszo, ale spacer przyjemny bo teren czysty i zadbany :) .

Obrazek

Nie jadąc na plażę samochodem kilkaset metrów, zaoszczędziliśmy 5 euro nie płacąc za parking. Trzymaliśmy się swojego postanowienia, że będziemy unikać opłat za parkingi i wstępy na plaże. W ciągu tych 30 dni zapłaciliśmy tylko 2 euro za parking w Tivoli i 2 euro za wstęp na Spiaggia di Cala Ginepro di Orosei.
To nie były jedyne oszczędności :wink: . Nie licząc tych trzech pizz w Rzymie oraz piwa, lodów i jakiś orzeszków, to chyba ani razu nie jedliśmy w knajpie :roll: :!: . Tak jakoś wyszło, że wystarczało to co sami sobie uwarzyliśmy :D . W tym dniu np. Ładniejsza wypatrzyła ładny kawał schabu z kością (3,99 euro/kg) w Eurospinie i tak to później wyglądało na kempingu :) .

Obrazek

Kosteczkami chcieliśmy poczęstować psa sąsiadów, ale jego pani powiedziała, że pies na diecie :roll: , tylko sucha karma itp. Biedny niemiecki wilczur :? , bo to była niemiecka rodzina z dwójką małych dzieci, które spały w namiocie (pilnowane przez psa), a rodzice w "Kulkowozie" :oczko_usmiech: czyli VW Caddy Camp.
Wg mojej oceny, turyści na Sardynii to 70% Włosi, 20% Niemcy i 10% pozostałe nacje.
Drudzy sąsiedzi też Niemcy, a jutro przecież mecz ...
Ostatnio edytowano 30.11.2016 23:23 przez tiwa, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.11.2016 20:15

tiwa napisał(a): Nie licząc tych trzech pizz w Rzymie oraz piwa, lodów i jakiś orzeszków, to chyba ani razu nie jedliśmy w knajpie


No to my byliśmy :oczko_usmiech: rozrzutni! Także na Sardyni :wink: ...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2016 23:40

Wydaliśmy sporo na noclegi i benzynę, to gdzieś musieliśmy zaoszczędzić :mrgreen:
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2016 23:40

Cz. 16.06. Szczęście nas opuściło :( . Od samego rana wieje po podwiązkach lub jak w kieleckiem (co kto woli :wink: ). Realizuję jednak plan, jedziemy na plażę Punta Molentis. To tylko zaledwie 8 km i 20 min., jak ktoś od razu znajdzie odpowiedni zjazd na plażę :wink: . Miejsca do parkowania dużo, bierzemy plażowy majdan i idziemy, niestety dalej wieje :evil: . Jest trochę ludzi i z trudem znajdujemy miejsce jako tako osłonięte od wiatru.
Wiatr jest zimny 8O , przenikliwy. Pływanie w morzu chyba tylko dla desperatów i tych z klubów morsa :mrgreen: .
Zostawiam Ładniejszą na leżaczku i z lekturą w ręce. Taki nasz niewielki QQ :D , a woził ze sobą sypialnię (namiocik), kuchnię, pół szafy ciuchów Ładniejszej i na szczęście udało się jeszcze upchać małą biblioteczkę :wink: .
Widok z góry niczego sobie, ale niech Was nie zmyli spokojne morze po lewej stronie 8O . Naprawdę mocno wiało, co widać w dalszej części obrazka :( .

Obrazek

Skały w tym miejscu są ciekawie ukształtowane, fotogeniczne :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem dlaczego nie poszukałem w okolicy jakiegoś cichszego, osłoniętego miejsca :roll: :?: . Chyba czekałem, że po kilku godzinach wiatr się uspokoi i nie mogłem uwierzyć , że po takim wspaniałym, wczorajszym dniu, pogoda może się tak zmienić :( .
Może trzeba było pojechać na plaże di Campulongu lub di Porto Sa Ruxi, które mogły być bardziej osłonięte od tego zimnego wschodniego wiatru :roll: .
To nie był udany dzień, a mogło być jeszcze gorzej :mrgreen: .
Kempingowy bar, duży ekran, projektor i mecz Polska-Niemcy.
My z Ładniejszą w pierwszym rzędzie na środku. Z lewej Niemka i jej przyjaciel Kanadyjczyk, z prawej Niemcy, a z tyłu 8O , półkolem za nami, siedzi ze 20 Niemców :evil: .
Czułem się nieswojo i nawet dobrze, że nasi nie strzelili gola (0:0), bo nie wiem jak bym zareagował :oczko_usmiech: ...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.11.2016 18:06

Szkoda, że wiatr przeszkodził w odkrywaniu morskich wspaniałości, ale za to upolowałeś skalne zwierzaki 8).
Okolica bardzo ładna, ale :? nie mieliśmy szans na osobiste jej poznanie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2016 18:49

tiwa napisał(a):
Skały w tym miejscu są ciekawie ukształtowane, fotogeniczne :) .

Obrazek


Alfa tu widzę :oczko_usmiech: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2016 07:58

tiwa napisał(a): w "Kulkowozie" :oczko_usmiech: czyli VW Caddy

"ksywa" super, przejmujemy :cool:
:mrgreen:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 02.12.2016 11:53

Proszę bardzo :mrgreen: , ale z tego co pamiętam jakoś już nazwaliście swojego małego kampera :?:
pzdr. :wink:
marze_na napisał(a):Alfa tu widzę :oczko_usmiech: .

No, no, no 8O , a dla mnie to zwykły wielbłąd był :oczko_usmiech: . Alfa pamiętam, coś kotów nie lubił :? .
pzdr. :wink:
dangol napisał(a):Szkoda, że wiatr przeszkodził w odkrywaniu morskich wspaniałości, ale za to upolowałeś skalne zwierzaki 8).
Okolica bardzo ładna, ale :? nie mieliśmy szans na osobiste jej poznanie.

Pogoda generalnie była bardzo dobra (czerwiec :D ), ale ze 2-3 razy wiatr mocno dokuczył, wiadomo, Sardynia :) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 02.12.2016 13:04

Pt. 17.06. Opuszczamy porządny kemping w Villasimius i jedziemy wzdłuż wybrzeża w stronę Cagliari. Pogoda niezła i chcemy zatrzymać się na plaży Porto sa Ruxi. Niestety, prawie od razu po zjeździe z głównej drogi jest punkt poboru opłaty parkingowej (plażowej ?) :( . Pomni swoich zasad nie godzimy się na to, zawracamy i już na głównej drodze przystaję na chwilę i robię fotkę okolicy tej plaży.

Obrazek

Do Cagliari droga ładna krajobrazowo, ale "na kolana nie rzuca" i nawet nie stawaliśmy, żeby zrobić jakieś zdjęcie.
W stolicy Sardynii interesowała nas tylko ta długa plaża na południu miasta z, będącą obok, Saline di Quartu z flamingami.
Ptaszki nie były specjalnie zainteresowane pozowaniem :( .

Obrazek

Obrazek

Przejeżdżając przez Cagliari stanęliśmy w korku na Viale Cristoforo Colombo i tak powolutku jadąc mogliśmy popatrzeć na całkiem ładną nadmorską promenadę :lol: .
Drogi z Cagliari na kemping Torre Chia też nie pamiętam i fotek brak. Na tym kempingu spaliśmy 3 noce, a zapłaciliśmy 72 euro. Trochę taniej niż za to samo w Villasimius, ale kemping wyraźnie gorszy. Tutaj naprawdę ciepła woda była tylko na żetony :evil: ; jedyny taki przypadek w czasie tej podróży :!: .
Niedostatki kempingu kompensowało miłe niemieckojęzyczne towarzystwo. Znowu była rodzina z dziećmi, psem i "Kulkowozem" oraz sympatyczna para mieszana, kanadyjsko-niemiecka :D .
Pobliska plaża Su Portu trochę mnie rozczarowała. Ładna z góry (zdjęcia później), z boku i z poziomu morza, ale pod wodą mizernie :( . Zapomniałem Olympusika i nawet nie chciało mi się po niego wracać :wink: .

Sb. 18.06. Ten dzień zapowiadał się ciekawie :) . "Spacer wzdłuż wybrzeża przez 7 pięknych plaż : Sa Colonia, Monte Cogoni, del Morto, Campana Dune, Le Dune Stabilimento Balneare, Su Giudeu i Cala Cipolla."
Przepisałem z planu podróży i teraz będę się tłumaczył i kombinował ze zdjęciami, jak to wyszło (sam jestem ciekawy) :lol: .
Łoł :!: , poszliśmy jak przecinaki :mrgreen: . Niecałe pół godziny i już trzy plaże za nami :o .
Plaża di Chia (mieliśmy ją wczoraj obejrzeć, ale jakoś nie starczyło ochoty), Sa Colonia i Monte Cogoni.
Nie wiem jak to rozróżniają :roll: , na mapach są trzy, ja na zdjęciu widzę jedną :oczko_usmiech: :!: .

Obrazek

Zrobiło się pod górkę, to trzeba było trochę odsapnąć :) . Widoczek na drugą stronę. Ta najbliższa zatoczka należy do plaży del Morto 8) .

Obrazek

Podchodzimy bliżej (plażyczka z parasolem chyba bezimienna :?: , ciekawe czy można ją nazwać w google maps :idea: ) i już czuję (widząc ciągle podobny krajobraz), że Ładniejsza odpuści sobie dalsze zwiedzanie :? ....

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2016 20:49

tiwa napisał(a):z tego co pamiętam jakoś już nazwaliście swojego małego kampera :?:

Owszem, Luna się nazywa... a ta nazwa dość ściśle wiąże się z Sardynią, zwłaszcza z jednym dniem i jednym miejscem na niej (o czym opowiemy). Ale Kulkowóz będzie nazwą uzupełniającą :cool: :D

Jednak czerwiec to już mniej przyjazny termin na sardyński pobyt, znów czytam o opłatach na parkingu czy plaży :roll:

tiwa napisał(a):Do Cagliari droga ładna krajobrazowo, ale "na kolana nie rzuca"

W zasadzie trudno się nie zgodzić...
tiwa napisał(a):Drogi z Cagliari na kemping Torre Chia też nie pamiętam

Bo to jeszcze mniej ciekawy odcinek (tak wg mnie).

Nie zwiedzaliście Cagliari? 8O
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 03.12.2016 10:51

Luna - ładnie i romantycznie :) .
Opłaty nie były takie duże (3-5 euro), ale nie chcieliśmy płacić. Nie ta plaża :( , to będzie inna :D . Byliśmy na tych na których najbardziej nam zależało i wielu innych.
Plaże, naturalne krajobrazy, to był nasz pomysł na Sardynię i jakoś Cagliari (oprócz laguny) nie zmieściło się w planie.
Może następnym razem, bo lagunę i dzielnicę Castello to chyba najlepiej zwiedzać przed zachodem słońca :roll: , kiedy flamingi i starożytne mury mogą wyglądać jeszcze piękniej :P .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 03.12.2016 11:03

Sb.18.06.cd. Rozsiadamy się na plaży del Morto i spotykamy znajomą parę mieszaną (Niemka, Kanadyjczyk), którzy przyszli tu, ale morzem, po wodzie :mrgreen: . Dopiero teraz zauważyłem, że na zdjęciu w poprzednim poście to właśnie ta dzielna Niemka dopływa do tej plaży :!: .
Dziewczyna proponuje, żebym na jej desce spróbował "pochodzić po falach" 8O , ale grzecznie odmawiam. Chyba bym prędzej sobie tą deską guza nabił :roll: , niż jako tako poradził :lol: . Ponieważ nauki chodzenia nie było, to mogli spokojnie "pójść" sobie dalej :wink:, a wyglądało to tak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziewczyna ma problemy, nie udaje jej się za pierwszym razem wypłynąć :? . Próbuje drugi raz, też ciężko, biegnę na pomoc, żeby ją popchać. Dała radę nim dobiegłem :oczko_usmiech: :papa: .

Obrazek

Skoro już jestem w wodzie, to popatrzmy jak wygląda plaża del Morto,

Obrazek

i ta nienazwana jeszcze plażyczka :wink: .

Obrazek

Pod wodą znowu nic ciekawego :( , no to pójdę dalej, tak jak planowałem. Ładniejszej się nie chce :( i poczeka tu na mnie :? .
Następna w kolejności (czwarta) i całkiem blisko, jest plaża Campana Dune. Zdjecie zrobione po przejściu przez nią.

Obrazek

Nawet chciałem zostać przy tych skałkach i wrócić tu z Ładniejszą :idea: , ale ciekawość gnała mnie do przodu :wink: . Przed nami plaża Le Dune Stabilimento Balneare (piąta) :). Widoczna po lewej stronie wysepka(i) Su Giudeu jest nauralną granicą kolejnej (szóstej),

Obrazek

plaży Su Giudeu.

Obrazek

Tutaj nie tylko ja już myślałem o rybkach :) .

Obrazek

Może spróbować w tym miejscu :?: .

Obrazek

Pójdę dalej :idea: , choć jak widać ładny kawałek juz przeszedłem :) .
Ale gdzie to siódme morze, tzn. plaża :wink: . Jaki jest za nim ląd, czy to daleko, czy to daleko stąd :?: .

Obrazek

Ścieżka wąska, słabo widoczna, albo w ogóle jej nie widzę :? . Cierniste krzewy drapią po nóżkach :evil:.
Może tutaj :?: . Nie, jeszcze trochę i ...

Obrazek

chyba jest :D :!: . W tej zatoczce pewnie będzie super, dzika plaża, rybki, cisza i piękno :P ...

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2016 19:59

Fajne te kamienne zatoczki, a na tym ost. zdjęciu to w tle widać (chyba dość nowoczesną) latarnię morską :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.12.2016 20:13

piekara114 napisał(a):na tym ost. zdjęciu to w tle widać (chyba dość nowoczesną) latarnię morską :D

Jeden z sardyńskich noclegów podczas pierwszego wyjazdu na wyspę wypadł nam przy drodze do tej właśnie latarni (w której zdaje się jest restauracja :) )

Fajnie znów popatrzeć na te piękne plaże Chii... :cool:

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 04.12.2016 16:56

Ooo, jakbym poszedł jeszcze do tej latarni, to już chyba bałbym się wrócić do Ładniejszej :lol: .
Informacja o restauracji w latarni może się przydać :) .
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone