Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.10.2015 19:03

Też jestem z Wrocka; przez Boboszów jest 80 km bliżej. W nocy jedzie się naprawdę szybko i płacisz jedną winietę mniej (słowacką). Czekam na resztę ciekawej relacji...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.10.2015 20:40

... z tymi nawigacjami tak już czasami bywa ... :roll: ... nasza "Garminka" zrobiła nam w tym roku psikusa w Bergamo ... :x ... niegrzeczna ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 13.10.2015 22:08

ajdadi napisał(a):Fier...też je bardzo miło wspominam... :evil:

Nie chciałem po Albanii jeździć po ciemku, ale stało się (za dużo postojów po drodze). Albania ze swoim krajobrazem, niskimi cenami i życzliwym nastawieniem do turystów jest ciągle ciekawym miejscem na urlop. Po odpowiednim przygotowaniu nawet Fier nie będzie takie straszne :D .
pzdr. :wink:
MWN napisał(a):Też jestem z Wrocka; przez Boboszów jest 80 km bliżej. W nocy jedzie się naprawdę szybko i płacisz jedną winietę mniej (słowacką). Czekam na resztę ciekawej relacji...

Zakładałem, że w drodze powrotnej uda się wrócić najszybszą drogą tj. przez Macedonię, Serbię i Węgry. Dlatego kupiłem miesięczną winietkę węgierską i nie kupowałem austriackich. Przez Ostrawę może dalej, ale za to szybciej :D .
pzdr. :wink:
kmichal napisał(a):... z tymi nawigacjami tak już czasami bywa ...

Oj tak :roll: , włączasz nawigację, nie wyłączaj myślenia :idea: . Ja się już przyzwyczaiłem, ale Ładniejsza jeszcze się denerwuje jak nawigacja chce nas zabić każąc zawracać na autostradzie lub skręcać w przepaść :lol: .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 13.10.2015 22:09

Pn.21.09. Po dwu ciężkich dniach w podróży postanowiliśmy się nie spieszyć 8) . Śniadanie było bardzo dobre, a podawał ten sam dobrze zbudowany młody człowiek, który już wcześniej "zapunktował" u Ładniejszej. Poprzedniego wieczoru wniósł Jej torbę podróżną na górę, był uprzejmy, o paszporty nie prosił, a i euro korzystnie (dla obu stron) wymienił na leki :) ; to takie ichniejsze pieniądze.
Ponieważ po wczorajszej kolacji trochę tych "pigułek" :wink: nam zostało, to poszliśmy wymienić je na towar. Kupiliśmy m.in. albański Vranac :) , wino, którego smak (mocny, nierozwodniony, wyczuwalne taniny i związki aromatyczne, niemalże czuć tę nasłonecznioną ziemię na której rośnie winorośl) nie daje o sobie zapomnieć. Nie porównujcie go tylko z jakimś tanim macedońskim Vranacem, który można kupić w polskich sklepach, bo to paskudne wińsko i rzecz niegodna podniebienia :( .
Jak widać poniżej, w Albanii nie tylko merce jeżdżą, ale i wypasione beemki. Dla kontrastu, z lewej strony bazar, gdzie można kupić m.in. stare, używane sandały :? .

Obrazek

Z Gjirokastry do Grecji jest bardzo blisko. Zatankowaliśmy jeszcze do pełna i już na granicy podajemy paszporty, a przed nami Niemiec w fajnej sportowej Toyocie. Biorą go na kontrolę :o , my chcemy jechać, ale nas też zatrzymują 8O . Celnik wali pięścią kilka razy w bok auta, głuchy odgłos go zadowala. Wychodzę obejrzeć czy nie uszkodził blachy (wszystko ok.), jeszcze pobieżna kontrola bagażnika i w drogę :D . Auto Niemca oglądają dużo dokładniej, ze śrubokrętem w ręce :evil: :!:. Spotkaliśmy go ponownie ze 100 km dalej, auto wyglądało na całe.
Witaj Grecjo :D , kraino słońca, czystej wody, luzu i swobody :oczko_usmiech: .
Na Lefkadę wjeżdżamy po grobli, która z wyspy zrobiła praktycznie półwysep. Do Vasiliki jedziemy zachodnią stroną, no niech będzie, że wyspy :wink: , gdzie droga jest bardziej stroma, wąska i kręta. Na domiar złego zaczyna mocno padać :evil: . W Vasiliki nie bawię się w jakieś systematyczne poszukiwanie kwatery począwszy od Ponti. Przystaję przy głównej drodze, koło stacji benzynowej BP, gdzie jest dużo miejsca do zaparkowania. Biorę parasol (ten który zawsze wożę ze sobą w aucie :wink: ) i po kilku krokach wchodzę do pierwszego domu, gdzie dostrzegam jakąś postać. To właścicielka Vasso's Studios. Podoba mi się, bo jest czysto. Mając argument, że zostaniemy tu na sześć noclegów, szybko zbijam cenę z 30 na 25 euro za noc.
Przestaje padać :) , internetowe prognozy łudzą nadzieją, że jutro może być więcej słońca. No to idziemy się rozejrzeć po Vasiliki, a ja zobaczę jak wygląda droga na plażę Agiofili :?: .
Miejscowość i jej otoczenie chyba ok :) .

Obrazek

Droga dojazdowa na plażę też nie wygląda na ekstremalnie trudną :) .

Obrazek

Z lewej strony Itaka, z prawej Kefalonia :) .

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.10.2015 23:05

Zaliczyłam ten deszczyk na Lefkadzie 21.09 - na szczęście jedyny podczas tygodniowego pobytu, wieczorkiem już się wypogodziło.
Popatrzę co działo się na Lefce po moim wyjeździe :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.10.2015 09:15

... no to dojechaliśmy ... :D ... przyjemnie wpaść ponownie na "stare śmieci" ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.10.2015 16:43

tiwa napisał(a):... Fier nie będzie takie straszne :D .
pzdr. :wink:


W tym roku cztery razy przejeżdżałem przez Fier...i 4x PIT-STOP :evil:

Pozdrawiam

Ale najważniejsze ,że jesteśmy już na Lefce :)
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.10.2015 11:04

gusia-s napisał(a):Zaliczyłam ten deszczyk na Lefkadzie 21.09 - na szczęście jedyny podczas tygodniowego pobytu, wieczorkiem już się wypogodziło.
Popatrzę co działo się na Lefce po moim wyjeździe :)

No proszę szczęściara :wink: , dla nas już tak ładnej pogody nie starczyło :( .
pzdr. :wink:
kmichal napisał(a):... no to dojechaliśmy ... :D

Tak, tak, z pogodą nie wyszło, ale przynajmniej udało się dojechać :)
pzdr. :wink:
ajdadi napisał(a):W tym roku cztery razy przejeżdżałem przez Fier...i 4x PIT-STOP :evil:

Albanię chcielibyśmy jeszcze odwiedzić, ale może za dwa lata ... jak zrobią porządek koło Fier :D .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.10.2015 11:05

Wt.22.09. Jest słońce :) , ładna pogoda :D , no to w te pędy na pobliską plażę Agiofili :!: . Parkuję na całkiem wygodnym, ale niedużym placyku, którego się w tym miejscu nie spodziewałem :o .

Obrazek

Można pojechać ze 100 m dalej i zawrócić przed tą bramą,

Obrazek

żeby zaparkować wzdłuż tej drogi :) . Jak wracaliśmy z plaży, to stało tutaj kilka aut.

Obrazek

Plaża Agiofili od pierwszego wejrzenia robi bardzo dobre wrażenie :D , tylko czemu tu tak dużo ludzi 8O .

Obrazek

Taaak, to te stateczki są temu winne :? , jak odpłynęły, było dużo luźniej :) .

Obrazek

Jeszcze jedno ujęcie, bo pewnie jakby nie ta plaża i relacja ArliJ, to bym na Lefkadę nie przyjechał :wink: .

Obrazek

Zdjęcie z prywatnego leżaczka :) . Szkoda, że już tak mocno wysłużony, a podobnych nie sprzedają :( .

Obrazek

Długo jednak nie wytrzymałem i prosto przed siebie do wody :D . Ale gdzie te rybki 8O :?: .

Obrazek

Rybek jak na lekarstwo :( , no to chociaż kolejny widoczek plaży. Przepraszam za landrynkowe kolorki (trochę je złagodziłem), ale przy zdjęciach "nadwodnych" miałem ustawiony jakiś "pop art" zamiast "normal" :? .

Obrazek

Wracam niepocieszony, ale jeszcze namierzam coś żywego, co wygląda jak zgubiona rękawiczka :roll:,

Obrazek

oraz ciekawą dziurkę w podwodnej skale (wcześniej zobaczyła ją Ładniejsza) :wink: .

Obrazek

Długo na leżaczku nie wytrzymałem. Może te rybki są z drugiej strony plaży :?: . Płynę daleko i wytrwale, ale rybek jak na lekarstwo :( . Przecież były opisane nie tylko w relacji ArliJ, ale widziałem je też na you tubie :evil: :!:. No nic, trzeba wracać, prędzej się utopię, niż coś zobaczę :? .

Teraz mogłaby nastąpić przerwa w relacji, ale pojawiłyby się głosy, że tak długo nie można pływać, żebym nie udawał Odyseusza itp. Dlatego nie trzymam w niepewności i...

Nagle :!: , blisko brzegu :!: , przy tej skale, są :!: .
Może to nie akwarium, może nie różnokolorowe, ale jest na czym oko zawiesić :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zasłużony odpoczynek :) i można popatrzeć na te "srebrne gwiazd morskich kaskady" :D

Obrazek

Wracamy zadowoleni, Ładniejsza nie narzeka, chociaż coś tam pod góre musi dźwigać :lol: .
Szkoda, ale tak się złożyło, że na Agiofili już nie wróciliśmy :( .

Obrazek

Jutro kolejne plaże, czy równie atrakcyjne :?:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.10.2015 11:17

tiwa napisał(a):Może to nie akwarium, może nie różnokolorowe, ale jest na czym oko zawiesić


... jak to nie różnokolorowe ... :roll: ... kilka kolorów da się rozróżnić ... :wink: ...

tiwa napisał(a):Szkoda, ale tak się złożyło, że na Agiofili już nie wróciliśmy .


... a my wcale niestety tam nie dotarliśmy ... :( ...
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.10.2015 16:02

Ja też na Agiofili nie dotarłam - ale jakoś nie żałuję po tych fotkach. Tzn plaża piękna tylko te tłumy. Piszesz, że to za sprawą stateczków ... hmmm pieszczotliwie je nazwałeś, to cholery bite są a nie stateczki :devil: Jakoś mi się wydaje, że ten większy to Eptanisos na pińcet osób. Z Nidri pływają 3 takie kolosy. Jak na Porto wpłynęły jeden za drugim to ooooo klękajcie narody - nie było gdzie nogi postawić :D

W tym dniu ja byczyłam się na bezludnej Pefkoulia Beach :) a fale były mega - super zabawa :)
DSCN5212.jpg
DSCN5186.jpg


No ciekawe co było dalej u Was :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.10.2015 16:20

tiwa napisał(a): ... jak zrobią porządek koło Fier :D .


U nich widać ,że praca wre...więc powinni zdążyć zrobić porządek... :D
A fotki "akwarium"bardzo fajne...pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 15.10.2015 20:19

Znane widoczki pokazujesz :wink:
Milo tam wrócić po kilku miesięcznej przerwie :D

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.10.2015 21:11

Te statki to (jak dla mnie) przekleństwo Jońskich :?
A poza tym, chyba coraz popularniejsze się robią, żeby końcem września takie tłumy były ? 8O

Rybki EXTRA :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.10.2015 23:01

kulka53 napisał(a):... A poza tym, chyba coraz popularniejsze się robią, żeby końcem września takie tłumy były ? 8O...


No niestety ... też byłam zaskoczona, ponoć Lefkada dopiero się rozkręca turystycznie - tak twierdziła Polka, mieszkająca na wyspie od kilkunastu lat. Ich to akurat cieszy bo sezon się wydłuża z roku na rok i biznesy prosperują lepiej. Mówiła, że we wcześniejszych latach klientela była VII-VIII, w połowie września zamykali knajpę bo było już tak mało turystów a teraz działają od połowy V do połowy X.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone