Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.10.2015 20:20

kmichal napisał(a):... jak to nie różnokolorowe ... :roll: ... kilka kolorów da się rozróżnić ... :wink: ...

No tak :) , ale liczyłem na coś więcej.
kmichal napisał(a):
tiwa napisał(a):Szkoda, ale tak się złożyło, że na Agiofili już nie wróciliśmy .


... a my wcale niestety tam nie dotarliśmy ... :( ...

Nie szkodzi, byliście w tylu innych pięknych miejscach na Lefkadzie, że to ja Wam zazdroszczę.
gusia-s napisał(a):W tym dniu ja byczyłam się na bezludnej Pefkoulia Beach :) a fale były mega - super zabawa :)

Bezludna, piaszczysta :) , na takiej też można przyjemnie odpocząć :D .
ajdadi napisał(a):A fotki "akwarium"bardzo fajne...pozdrawiam

Dziękuję, bo u nas to jak nie ma rybek ... to nie ma wakacji :lol:
MarDomi napisał(a):Znane widoczki pokazujesz :wink:

Znane i nad wyraz przyjemne, a obecność innych ludzi za bardzo nam nie przeszkadzała :) .
kulka53 napisał(a): żeby końcem września takie tłumy były ? 8O
Rybki EXTRA :idea:

Też byłem zaskoczony, ale to tylko potwierdza popularność Lefkady.
gusia-s napisał(a):No niestety ... też byłam zaskoczona, ponoć Lefkada dopiero się rozkręca turystycznie - tak twierdziła Polka, mieszkająca na wyspie od kilkunastu lat. Ich to akurat cieszy bo sezon się wydłuża z roku na rok i biznesy prosperują lepiej. Mówiła, że we wcześniejszych latach klientela była VII-VIII, w połowie września zamykali knajpę bo było już tak mało turystów a teraz działają od połowy V do połowy X.

Nic dodać, nic ująć :)
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.10.2015 20:21

Śr.23.09. Mój ulubiony serwis meteorologiczny http://www.windfinder.com/ zapowiadał na ten dzień dobrą pogodę :) . Później już mogło być różnie i dlatego nie ma co zwlekać i trzeba zwiedzić zachodnie wybrzeże Lefkady ze słynnym Porto Katsiki.
Zaopatrzeni w mapę jaką znaleźliśmy w pokoju apartamentu wyruszamy najpierw w kierunku plaży Kavalikefta, po drodze przejedziemy przez osady Agios Petros, Chortata i Kalamitsi. Droga wydaje się prosta, to nie włączam "starej kłamczuchy". W Agios Petros na zakręcie typu agrafka, zmylony drogowskazem na Porto Katsiki (tam mamy być przecież w drodze powrotnej :roll: ), jadę prosto pakując się w zakamarki tej wioski. No cóż, ostrożnie i mozolnie nawracam i jedziemy dalej :D .
Nagle widzę dużą zatokę i przy niej sporą miejscowość 8O . To ma być Chortata :?: Przystaję na poboczu, wyciągam mapę i ... nic mi nie pasuje :roll: . No cóż, najłatwiej się przekonać jak zjedziemy na dół i na tablicy przeczytam nazwę tej tajemniczej osady :roll: .
Dojeżdżamy i oczom nie wierzę 8O 8O 8O Vasiliki :!:
Teraz sobię myślę, że to może mój Anioł Stróż zawrócił mnie i nie chciał, żebym tam jechał. Ale ja byłem uparty jak sam :twisted: i pojechaliśmy jeszcze raz na Kavalikeftę.
Lekko zmieszany ale już bardziej uważny dowożę nas do Kalamitsi, gdzie zaczyna się zjazd na plaże Megali Petra i Kavalikefta. Z tego miejsca robię zdjęcie, które jest moim wkładem do dyskusji (chyba w relacji ArliJ) na temat koloru morza przy zachodnim wybrzeżu Lefkady :wink: .

Obrazek

Spotykamy tam też młodą bułgarską parę (kobieta i mężczyzna :wink: ) w fajnym terenowym bmw, którzy opuścili "nasz" apartament, ale jak widać nie wyjechali z wyspy :o . Podejrzewam, że lekko wścibska gospodyni im nie odpowiadała, ale tego też się nie dowiemy, bo oni sami zrobili na mnie wrażenie nieprzystępnych :(.
Co ja tu jednak o ludziach, jak przed nami tak niewinnie zaczynająca się droga, która jednak nie jest przeznaczona dla kamperów i innych pojazdów o podobnych gabarytach, o czym informuje odręcznie namalowany znak (niewidoczny na zdjęciu) :!: .

Obrazek

Rzeczywiście, później jest stromo, wąsko i kręto, bo przecież trzeba dojechać do tego parkingu widocznego na dole :) .

Obrazek

Bułgarzy poszli (wiedzie tam mało przyjemne przejście po skałkach) na Megali Petra, my zostaliśmy na Kavalikefcie, licząc na rybki przy skałach wystających z wody.
Plaża jest dosyć mała. Z leżaczka, na prawo mam taki widoczek :) ,

Obrazek

po lewej też ładnie :) ,

Obrazek

a mniej więcej w środku przypatruje mi się taki "kosmita" :D .

Obrazek

Jego tatuś zawzięcie fotografuje :wink: .

Obrazek

Pod wodą rybek nie ma :( . Wypływam trochę dalej i też nic. Zatem tylko fotka brzegu z wody :) .

Obrazek

Ładniejsza brodzi na płyciźnie :) ,

Obrazek

a ja idę tą trudną ścieżką, żeby zerknąć na większą Megali Petra

Obrazek

i na naszą, zagubioną wśród skał, Kavalikeftę.

Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.10.2015 21:35

... O tak to miejsce jest przepiękne, ja tam dotarłem z buta i było warto... :lol:...
... Jak miło tam znowu powrócić za pośrednictwem Waszych zdjęć... dzięki... :D...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.10.2015 22:33

kmichal napisał(a):... O tak to miejsce jest przepiękne, ja tam dotarłem z buta i było warto... :lol:...
... Jak miło tam znowu powrócić za pośrednictwem Waszych zdjęć... dzięki... :D...
Pozdrawiam.

Wiem, pamiętam Twoją inspirującą i świetną relację. Tutaj odnośnik dla tych co nie wierzą, że pieszo doszedłeś na Kavalikeftę wyspy-jonskie-2014-fotorelacja-t47267-210.html.
Niektóre nasze zdjęcia nawet podobne :) .
pzdr. :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.10.2015 22:45

tiwa napisał(a):Niektóre nasze zdjęcia nawet podobne .


... tam chyba inne nie wychodzą ... :wink: ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.10.2015 10:46

...niezłe widoczki z leżaka... :hut:
Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.10.2015 20:41

ajdadi napisał(a):...niezłe widoczki z leżaka... :hut:

... bo wygodny i ruszać mi się nie chciało 8)
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.10.2015 20:42

Śr.23.09.cd. Na plaży Kavalikefta czas szybko zleciał, a chcieliśmy jeszcze dzisiaj skorzystać ze słońca na najbardziej znanej lefkadzkiej plaży, czyli Porto Katsiki. Szybko się pakujemy i już jedziemy pod górę tymi zakosikami :? . Na jednym z nich zaskakuje mnie zjeżdżające z góry auto :evil: . Za bardzo (uprzejmie :cry: ) poszerzam zakręt, wpadam przednim kołem w wyrwę na poboczu, ściąga mnie i lekko uderzam w skarpę. Straty niewielkie, bo listwa ochronna prawego błotnika spełniła swoje ostatnie :wink: zadanie. Ładniejsza robi mi jednak awanturę jakbym skasował 5 samochodów na raz :roll: :evil: .
Teraz rozumiem :idea: dlaczego R. Kubica jeszcze się nie ożenił.
Pomimo bardzo napiętej atmosfery postanawiam kontynuować jazdę na Porto Katsiki. Jesteśmy już blisko i na dwa zdjęcia przystajemy na niewielkim placyku (punkt widokowy :?: ).

Obrazek

Obrazek

Przy plaży stajemy na bezpłatnym o tej porze parkingu. Porto Katsiki bardzo mi się podoba, Ładniejszej trochę mniej. Rybek brak :( , ale na szczęście tłumów też nie ma :)

Obrazek

Po kamieniach Kavalikefty doceniamy tutejszy miękki piasek :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostajemy aż do ładnego zachodu słońca :D .

Obrazek

Nie tylko nam podoba się piękno tej chwili :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracając do Vasiliki przeszkadzamy w kozim party na drodze :wink: .

Obrazek

Kozy bawią się tak dobrze, że nie chcą ustąpić. Na szczęście Ładniejsza zdecydowanie je przegania, pokazując, że nie na darmo w dzieciństwie spędzała wakacje na wsi :D

Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.10.2015 21:07

tiwa napisał(a):Za bardzo (uprzejmie ) poszerzam zakręt, wpadam przednim kołem w wyrwę na poboczu, ściąga mnie i lekko uderzam w skarpę.


... współczuję takiej "przygody" ... :roll: ... to fakt, na tych drogach trzeba być mega czujnym i ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy ... :( ... całe szczęście tylko tak to się zakończyło ... piękny zachód słoneczka ... :) ...
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.10.2015 21:30

o proszę jakże się cieszę, że moja relacja się przydała!!! :D

z wielką chęcią pośledzę co udało Wam się zobaczyć:)

co do Agiofili to w czerwcu za pierwszą wizytą było mniej ludzi...im dalej za połową miesiąca tym stateczki i inne "atrakcje" były odczuwalne...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.10.2015 21:57

Zachód słońca nad PK...tego jeszcze nie widziałem...super...pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.10.2015 07:27

O, rzeczywiście jak pusto na Katsikach :)
Pewnie z powodu późnej pory, my byliśmy z samego rana to w sumie było podobnie.

Przykra przygoda z autem :( , chociaż dobrze że na niewielkich stratach się skończyło.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.10.2015 12:49

tiwa napisał(a): Może to nie akwarium

Jest za to Wielki Błękit 8) i naprawdę spora ilość rybek – a więc to, co ja mogę zobaczyć jedynie dzięki Twoim fotkom (w tym roku także trochę dzięki zdjęciom mojego małżonka, bo w końcu ma czym je robić pod wodą).
Dobrze wiedzieć, że Lefkada obfituje w takie wspaniałości (a tam gdzie ma rybek, to przecież plaże są super). Kiedy kilka lat temu nasza pierwsza samochodowa grecka podróż ostatecznie zaowocowała objazdem Peloponezu, pierwotnie w planach była Lefkada. Może kiedyś do tego pomysłu wrócimy?
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.10.2015 19:13

kmichal napisał(a): ... to fakt, na tych drogach trzeba być mega czujnym i ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy ...

Zgadza się :) , gorzej, że od tego momentu Ładniejsza stała się jeszcze większą panikarą i zwątpiła w moje, i tak przeciętne umiejętności kierowania autem :( .
pzdr. :wink:
ArliJ napisał(a):o proszę jakże się cieszę, że moja relacja się przydała!!! :D

Bez niej byśmy nie pojechali :D . W dalszym ciągu uważam Twoją relację za najlepszą reklamę Lefkady 8) .
pzdr. :wink:
ajdadi napisał(a):Zachód słońca nad PK...tego jeszcze nie widziałem...super...pozdrawiam

kulka53 napisał(a):O, rzeczywiście jak pusto na Katsikach :)
Pewnie z powodu późnej pory

Te pustki i zachód słońca sprawiły, że pobytu na pięknej Porto Katsiki długo nie zapomnę :mrgreen:
pzdr. :wink:
dangol napisał(a):Dobrze wiedzieć, że Lefkada obfituje w takie wspaniałości (a tam gdzie ma rybek, to przecież plaże są super). Kiedy kilka lat temu nasza pierwsza samochodowa grecka podróż ostatecznie zaowocowała objazdem Peloponezu, pierwotnie w planach była Lefkada. Może kiedyś do tego pomysłu wrócimy?

Polecam, ale jednak w czerwcu (mniej deszczu) i przynajmniej razem z Kefalonią :D .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.10.2015 19:14

Czw.24.09. Niestety pogoda się pogarsza :( , ale prognozy przewidują, że w sobotę będzie na tyle ładnie, że popłyniemy sobie np. na rejs na Kastos i Kalamos :) . Ta jednodniowa wycieczka bardzo mi się spodobała w relacji kmichała i chciałem to powtórzyć.
Jedziemy do Nidri po bilety, obejrzymy pobliski wodospad, a później jakaś plaża(e) :D .
Będąc na miejscu, w Dioni Travel Agency kupujemy bilety na niedzielny prom na Kefalonię. Gorzej jest z sobotnim rejsem. Na interesujące nas wyspy jest tylko ekskluzywna wycieczka statkiem M/S Christina za co najmniej 50 euro od osoby. Rezygnujemy i w Borsalino Travel kupujemy za 25 euro krótszy rejs, trochę gorszą łajbą i tylko na pobliskie wyspy.
To jest tak, że w konkretne dni tygodnia, różne stateczki pływają po uzgodnionych wcześniej trasach. Na sobotę (wszyscy zapowiadali ładną pogodę :D ) mieliśmy zatem tylko takie dwie interesujące nas propozycje :? .
W Nidri jest zauważalnie więcej ludzi niż w Vasiliki. W drodze do wodospadu też sporo :hut: :hut: ; nic dziwnego, bo pogoda zachęcała raczej do spacerów niż wylegiwania się na plaży. Żeby nie oglądać ludzkich pleców zwracam uwagę na rosnące po bokach kwiatki. To są cyklameny :D .

Obrazek

To już początkowy, mały wodospad,

Obrazek

a to ten główny :roll: . Szału nie ma :( , chyba dawno nie padało :lol: .

Obrazek

Dobrze, że coś się dzieje :) . Panowie pokazują dziewczynie, że miała tam dopłynąć, a ona tak szybko wraca :roll: .

Obrazek

Kolej na młodego :) ,

Obrazek

teraz starszy :D ,

Obrazek

ale cosik szybko wracają :lol: . Brrr, zimniutka woda :wink: .

Obrazek

Pora jechać dalej, bo słonko się pokazuje i my też sobie popływamy, ale w cieplejszej wodzie :) .

Obrazek

Wybieramy leżącą na południu plażę Mikros Gialos. Otoczenie plaży całkiem ładne.

Obrazek

Pod wodą jednak skromnie :? .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zatem jeszcze raz widoczek znad wody :) .

Obrazek

Wracamy zadowoleni i może jutro na kolejnej plaży będzie ładniej pod wodą :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone