Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.10.2015 19:59

tiwa napisał(a):Czw.24.09. Niestety pogoda się pogarsza :( ...

Znaczy, że w porę opuściłam Lefkadę :wink:

tiwa napisał(a):... To są cyklameny :D...

Mam takie w doniczce, nie widziałam ich niestety rosnących naturalnie :(

tiwa napisał(a):Szału nie ma :( , chyba dawno nie padało :lol: .

A jakże, padało ... prawie całą noc z 20 na 21 września i trochę w dzień 21 ale widocznie za mało :| Cały wąwóz biegnący od wodospadu był suchy jak przysłowiowy pieprz, idąc do wodospadu zastanawiałam się czy choć kroplę wody zastanę w jeziorku pod wodospadem ale się nie zawiodłam :)

tiwa napisał(a):... Panowie pokazują dziewczynie, że miała tam dopłynąć, a ona tak szybko wraca :roll: ...
... Kolej na młodego :) ...
... teraz starszy :D ...
... ale cosik szybko wracają :lol: . Brrr, zimniutka woda :wink: ...

Woda jest zimna tylko na początku jeziorka, im bliżej skały, po której spływa wodospad tym woda cieplejsza a już przy samej skale zupełnie ciepła, spadający strumień jest tak nagrzany jak woda do kąpieli niemowlaka.
Jeziorko miałam tylko dla siebie :)
DSC_0833.jpg
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.10.2015 20:18

gusia-s napisał(a):Znaczy, że w porę opuściłam Lefkadę :wink:

To jest właśnie kobieca intuicja :)
gusia-s napisał(a):Mam takie w doniczce, nie widziałam ich niestety rosnących naturalnie :(

To dlatego :idea: Ładniejsza domagała się, żebym te cyklameny sfotografował :oczko_usmiech: .
gusia-s napisał(a):idąc do wodospadu zastanawiałam się czy choć kroplę wody zastanę w jeziorku pod wodospadem ale się nie zawiodłam :)

Jeśli pamiętasz, to w którym dokładnie dniu byłaś nad wodospadem :?:
gusia-s napisał(a):Woda jest zimna tylko na początku jeziorka, im bliżej skały, po której spływa wodospad tym woda cieplejsza a już przy samej skale zupełnie ciepła, spadający strumień jest tak nagrzany jak woda do kąpieli niemowlaka.
Jeziorko miałam tylko dla siebie :)

A to niespodzianka z tą temperaturą wody :roll: . Gratuluję fantazji i zazdroszczę zdjęcia :)
pzdr. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.10.2015 20:33

Nad wodospadem byłam 17.09. ok. godziny 11.
Kilka osób się kręciło, początkowo nie miałam zamiaru wskakiwać do jeziorka - obserwowałam pływającą w nim dziewczynę i chłopaka ale kiedy oni już się napływali i nie było kolejnych chętnych, spontanicznie pomyślałam, że taka chwila może się nie powtórzyć - poza tym pot po tyłku leciał :mrgreen: . Za dużo do zdjęcia z siebie nie miałam - tylko spodenki bo bluzki już wcześniej się pozbyłam z powodu upału i zanim do końca przemyślałam wszystkie za i przeciw już byłam w wodzie :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.10.2015 21:10

tiwa napisał(a):np. na rejs na Kastos i Kalamos


... szkoda, że Wam się nie udało ... :( ... my bilety na wszystkie rejsy kupowaliśmy w Borsalino i zgadza się, że w dane dni tygodnia są rejsy na konkretne kierunki ... :roll: ...

tiwa napisał(a):Wybieramy leżącą na południu plażę Mikros Gialos.


... znajome miejsce ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.10.2015 11:13

Pt.25.09. Są palmy, to ... są wakacje :D , ale deszcz pada od samego rana (zdjęcia z tarasu) :( .

Obrazek

Leje tak, że nie ma sensu wychodzić z apartamentu :x .

Obrazek

Po kilku godzinach przejaśnia się i jedziemy na pobliską plażę Ammouso.

Obrazek

Wiązałem z tym miejscem duże nadzieje na fajny odpoczynek, a tu znowu pada :cry: . Pani w wodzie (pierwsza z prawej) kąpie sie nawet w kapeluszu 8O . My zrezygnowaliśmy z wejścia do wody :( .

Obrazek

Po powrocie do Vasiliki, wieczorny spacer na pocieszenie i nadzieja na jutrzejszy udany rejs.

Sb.26.09. Ranek pochmurny, nawet trochę kropi :x . Jedziemy do Nidri (gotowi na podróż w deszczu), ale rejs zostaje odwołany :( .
W Borsalino Travel oddają pieniądze, ale w tym samym miejscu kupujemy 6 litrów domowej oliwy za 24 euro (upominki już w dużej części z głowy :wink: ). Pośrednikiem jest miła pani z recepcji, a sprzedawcą jej dziadek Tasos, podobno pierwszy taksówkarz na Lefkadzie :?: . Oliwa jest niezła (łagodna w smaku) i pan Tasos ma stałych odbiorców wśród turystów z Bułgarii i Rumunii.
Wracamy, zaczyna się przejaśniać :) , to skręcamy do zatoki Sivota. Ładne miejsce, opanowane przez wodniaków i praktycznie nie ma tam plaży.

Obrazek

Obrazek

W aparacie niespodziewanie pojawia się mgiełka wilgoci widoczna na wyświetlaczu i obiektywie :? .
Kaczor na straży jednego z kutrów.

Obrazek

Obrazek

Ładniejsza (zamglenie niczym z holywoodzkich ujęć z pończochą :wink: ) próbuje zaprzyjaźnić się z kaczuszkami :) .

Obrazek

Pogoda wyraźnie się poprawia (szkoda odwołanego rejsu), zatem jedziemy popływać na pobliską Afteli. Tam wysuszam aparat i po dokładnym jego obejrzeniu, wypływam na ostatnie snurkowanie na Lefkadzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To już naprawdę ostatnie zdjęcie tego aparatu :( . Po 10 min. pod wodą przestał działać :cry: .

Obrazek

Jakby pecha było mało, Ładniejsza ( 5 min. później :!: ) po drugiej stronie plaży spotyka pod wodą piękną ośmiornicę. Też ją widziałem, nie była duża (chyba młoda) i nie bała się nas. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się sobie nawzajem :D . Szkoda, że kiedyś skończy na talerzu :( .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.10.2015 11:53

Szkoda tego odwołanego rejsu...i aparatu też...pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.10.2015 14:42

Może chociaż ostatniego dnia pobytu na Lefkadzie słoneczko Wam potowarzyszy? Nie ma chyba nic gorszego jak się jedzie w stronę słońca taki kawał na te zaledwie pare dni i pogoda nie pozwoli realizować planów :(
Może Kefalonia okaże się dla Was bardziej gościnna?
Niecierpliwie czekam na cd ...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.10.2015 20:34

... przykra sprawa z tym rejsem ... :roll: ... my mieliśmy taką samą sytuację w ostatnim dniu, tak to bywa z pogodą, czasami ... :( ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.10.2015 21:02

ajdadi napisał(a):Szkoda tego odwołanego rejsu...i aparatu też...pozdrawiam

Rejsu tak :( , ale aparat mam już nowy (Olympus TG-4), reklamacja została elegancko załatwiona. Poniżej pierwsze zdjęcia, nowym aparatem, z dzisiejszego wypadu na grzyby do Kobylej Góry :D . Tylko sitaki i podgrzybki, ale uduszone z cebulą i śmietaną są wyśmienite :P .
gusia-s napisał(a):Może chociaż ostatniego dnia pobytu na Lefkadzie słoneczko Wam potowarzyszy?

Słoneczka było więcej, ale już na Kefaloni :) . Dzisiaj za to polska złota jesień :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pzdr. :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.10.2015 15:14

tiwa napisał(a):Rejsu tak :( , ale aparat mam już nowy (Olympus TG-4), reklamacja została elegancko załatwiona.


...ale przez jego awarię ośmiornicy nie widziałem... :)
Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.10.2015 22:45

kmichal napisał(a):... tak to bywa z pogodą, czasami ... :( ...
Pozdrawiam.

Żal tym większy, że prognozy http://www.windfinder.com/ przewidywały wystarczająco dobrą pogodę (zresztą organizatorzy rejsu też byli optymistycznie nastawieni).
Czy ktoś zna lepszą internetową pogodynkę niż przytoczona powyżej ?
ajdadi napisał(a):...ale przez jego awarię ośmiornicy nie widziałem... :) Pozdrawiam

A ja nie mogłem sie skupić na podziwianiu ośmiorniczki :( , ale w przyszłym roku będzie lepiej :D .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.10.2015 22:46

Nd.27.09. Promem Captain Aristides o godz. 10:00 opuszczamy Lefkadę, która okazała się dla nas mało przyjazna. Niespecjalnie nam też się spodobała (czy też sprawiedliwiej pisząc, nie obejrzeliśmy jej dokładnie i w najlepszym świetle :) ), ale duży wpływ na to miała deszczowa pogoda.
Na plaży w portowym Vasiliki wcześniej tylko spacerowaliśmy, bo unikamy kąpieli w pobliżu takich miejsc. Zdjęcie zrobione z promu i rezerwowym sprzętem, czyli wysłużoną kamerą :( .

Obrazek

Lefkada (i pech :?: ) już za burtą :wink: .

Obrazek

Po godzinie dopływamy do Kefalonii :D .

Obrazek
Obrazek

Portowe Fiscardo to mała, bardzo ładna miejscowość. Według nie tylko mojej opinii, na Kefalonii ładniejsze jest tylko Asos :D .

Obrazek

Po zjechaniu na ląd próbuję od razu kupić bilety powrotne (zarezerwowane jeszcze na Lefkadzie), ale w portowej budce nie chcą mi ich sprzedać :? i ponawiam tylko rezerwację na sobotę 3 października, kiedy mamy zamiar wracać do domu.
Podobnie jak w przypadku Lefkady, miałem przygotowanych ponad 20 adresów ewentualnych noclegów. Ponieważ współrzędnych geograficznych nie można wprowadzić do nawigacji bezpośrednio z klawiatury (teraz wiem, że trzeba to zrobić wcześniej z użyciem portu usb), postanowiłem pojechać w ciemno do Sami i wynająć pierwszy napotkany i satysfakcjonujący nas apartament w cenie 180 euro za 6 nocy.
Dlaczego w Sami ? Ponieważ :
- liczyłem na duży wybór tańszych (niż na północy wyspy) apartamentów,
- blisko jest wysoko oceniana plaża Antisamos (m.in. w relacjach Cromaniaków, np. janusza.w.),
- niedaleko do Argostoli, gdzie zamierzaliśmy rano zobaczyć żółwiki oraz popływać kajakiem,
- pomimo spodziewanych objazdów, wciąż w pobliżu są najlepsze do snurkowania plaże na północy wyspy oraz Asos :D .
Dojeżdżamy w pobliże malowniczego Asos, żeby naocznie się przekonać, że droga (koło plaży Myrtos) dalej jest zamknięta. Kefalonia już zaczyna nam się bardziej podobać niż Lefkada, i tak już zostało do końca :D .

Obrazek
Obrazek

Nasyciwszy oczy ładnymi widokami, jedziemy dalej wyznaczonym objazdem. Droga dość nieprzyjemna, a na domiar złego często spotykamy kozy, którym rozsypano pokarm na asfalcie 8O :?:

Obrazek

W Sami, a właściwie w Karavomilos zatrzymujemy się w pierwszym napotkanym apartamencie (podobnie jak na Lefkadzie, a więc specjalnie wybredni nie jesteśmy :lol: ). Skoro tak, to mamy jeszcze czas, żeby pojechać na plażę Antisamos. Nad wodą ładnie :D , a i pod wodą jest sporo rybek :) . Zostajemy tam długo, nie przejmując się tym, że wrześniowe słońce szybciej chowa się za okoliczne wzgórza.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2015 08:15

tiwa napisał(a):Czy ktoś zna lepszą internetową pogodynkę niż przytoczona powyżej ?

Nie wiem czy jest lepsza, ale ostatnio przerzuciliśmy się na . Na forum ktoś ją także polecał.

tiwa napisał(a):Według nie tylko mojej opinii, na Kefalonii ładniejsze jest tylko Asos :D .

Wg mojej, jednak Fiskardo :wink: :) , chociaż wspomnienia mamy takie sobie, bo mieliśmy stamtąd płynąć na Lefkadę w drodze powrotnej do domu i okazało się, że prom strajkuje :? .
tiwa napisał(a):kozy, którym rozsypano pokarm na asfalcie

To samo widzieliśmy na Samotrace :)

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2015 10:35

tiwa napisał(a): Po 10 min. pod wodą przestał działać

Masz :? pecha do TG… O ile dobrze pamiętam, w ubiegłym roku Olympus wymienił Ci TG-2 na TG-3, bo aparat też odmówił współpracy :( . A co konkretnie w nim padło?
Nasze TG-4 na szczęście po Krecie nadal sprawne :) .
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Lefkada i Kefalonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 27.10.2015 09:53

tiwa napisał(a): Kefalonia już zaczyna nam się bardziej podobać niż Lefkada, i tak już zostało do końca :D .

Nie tylko Wam :wink:
Choć nam Lefkada początkowo podobała się najbardziej ze wszystkich wakacyjnych wojaży 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone