Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.07.2015 21:01

kmichal napisał(a):... fajne przygody macie ... :) ... a plaża piękna, miałbym gdzie pospacerować ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.

Przygody to by dopiero mogły być :lol: , ale ludzi spotykaliśmy fajnych. Jakbym miał jeszcze raz jechać do Turcji, to do Patary i trochę się powłóczyć z Mehmetem :D
te kiero napisał(a):
kmichal napisał(a):... a plaża piękna, miałbym gdzie pospacerować ... :mrgreen: ...

faktycznie ładna i długa, taka bałtycka, tylko temperatura zapewne - szczególnie wody - inna :)

Plaże ok, woda wystarczająco ciepła, tylko... rybek mało :( .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.07.2015 21:03

Sb.16.05. Spokój, luzik, urlop pełną gębą :) . Ponieważ mamy dużo czasu, postanawiamy ruszyć kampera i nim pojechać na plażę. Po drodze są wykopaliska starożytnego miasta Patara. Podobno poszło tutaj trochę kasy na odrestaurowanie zabytków, a na pewno na postawienie eleganckiego punktu poboru opłat :evil: . Bilety to karty magnetyczne, jakich nie powstydziłyby się największe muzea świata 8O . Nie, wcale nie zamierzaliśmy zwiedzać tych odnowionych ruin, ale za przejazd na plażę też należy się opłata :( :!:
W Turcji już przywykliśmy do tego, że za wstęp lub obejrzenie, każdej choćby najmarniejszej atrakcji, trzeba płacić, ale za plażę :cry:
Dłuuugie godziny na słoneczku :) .

Obrazek
Obrazek

Fotka z drogi powrotnej przez pozostałości po średniowiecznej Patarze, miejscu urodzin Św. Mikołaja.

Obrazek

My też dostaniemy prezent :D , ale od Mehmeta i będzie to grillowany węgorz. Moja kompania już czeka.

Obrazek

Ja idę zobaczyć, czy (były) komandos nie potrzebuje pomocy :) .

Obrazek

MERHABA MEHMET VE KADIR :papa:

Obrazek

Węgorz był pyszny :D , ale było go tak dużo, że nie daliśmy rady wszystkiego zjeść. Nie zmarnowało się :!: Mehmet zatrzymywał później przejeżdżających kierowców i ich częstował :wink:

Obrazek

Wieczór minął spokojnie, jutro ruszaliśmy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża.cdn.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 07.07.2015 17:19

Nd.17.05. Dzisiaj zrobimy trasę z Patary do Cirali (166 km - 3,5 h). Trzeba tylko jeszcze pożegnać się z gospodarzami tego fajnego miejsca, na które przyjechali już kolejni wspaniali goście w swych szalonych kamperach :roll:.

Obrazek

Chłopaki nie płaczą :wink: , dlatego wystarczyły krótkie, męskie uściski rąk 8) .
Jedziemy przez tureckie "zagłębie warzywne". Olbrzymie powierzchnie usłane inspektami i szklarniami są widoczne z góry na mapach google :lol:.
Tam gdzie droga wiedzie wzdłuż morza widoki są całkiem zacne :) .

Obrazek
Obrazek

Najładniej dla oka jest niewątpliwie w miejscowości Kas i było nam ona później polecana przez holenderskich kamperowców. Przy opracowywaniu planu podróży poważnie zastanawiałem się nad tym miejscem, no ale z czegoś trzeba było zrezygnować :? .
Ładniejszej też się tam podobało, ale powiedziała, że domki to powinny być jednak biało-niebieskie :lol:

Obrazek
Obrazek

W okolicach Demre niestety, nawet patrząc na morze...

Obrazek

lub góry... widziało się inspekty :( .

Obrazek

W Cirali mieliśmy kilka możliwości, gdzie można było stanąć kamperem na nocleg. Jonny wybrał to miejsce, 40 LTR/noc.

Obrazek

Zasłużony odpoczynek przy piwku :) .

Obrazek

Z tyłu, 50 m dalej jest tańszy kemping (30LTR/noc) i nawet mi się bardziej podobał, ale trudniej byłoby tam manewrować kamperem.
Z drugiej strony drogi jest miejsce do parkowania za darmo :D i nawet można "poharatać w gałę" :lol:

Obrazek

Do plaży trochę ponad 100 m, nie było na co czekać :) .

Obrazek

Plaża jest dość długa, na jej drugim krańcu Olympos (miejsce znane z relacji Kowala :wink: ), które zostawiamy sobie na następny dzień.

Obrazek

Pod wodą "turecka mizeria" :( i co gorsza aparacik zaczyna szwankować :evil: .

Obrazek

Kamyki na brzegu wydają się bardziej interesujące :?

Obrazek
Obrazek

Ogólnie rzec biorąc miejsce całkiem ładne i można nawet spać na plaży 8) .

Obrazek
Obrazek

Atrakcją wieczoru miało być wspólne oglądanie ogni Chimery :) . Lojalnie jednak uprzedziłem, że jest tam 2 km po płaskim, a później 1 km ostro w górę. Kiedy nastały odpowiednie ciemności, okazało się, że pójdę sam :( . Po 100 m przyłączył się do mnie bezpański (?) pies i razem było nam raźniej iść :D .
Jadąc do Turcji i podejrzewając, że czasami będę chodził sam po różnych dziwnych miejscach, trochę obawiałem się bezpańskich psów. Problemów nie było, te co spotkałem bardzo się bały ludzi. Turcy nie szczypią się z nimi, kamień do ręki i pies zmyka ile sił 8O .
Koło budki z biletami (a jakże, po 22:00 ale płacić trzeba) piesek gdzieś się zapodział :( .
Przy podejściu (i zejściu) w nocy latarka jest niezbędna :!: Ja miałem swoją ulubioną "czołówkę".
Na górze zaskakująco dużo ludzi 8O i istna językowa wieża Babel. Języka polskiego nie słyszałem, bo się nie odzywałem :lol: .
Ognie Chimery płoną nieustannie od czasów starożytnych 8O :!:. Dokładnie nie wiadomo od kiedy i niech już tak zostanie :wink:, jest bardziej tajemniczo :roll: .

Obrazek

Są amatorzy grillowania.

Obrazek

Są też urodzinowe imprezki itp. :D

Obrazek

Co tu dużo mówić, punkt obowiązkowy, jeśli ktoś trafi w te rejony Turcji :) cdn.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.07.2015 18:54

tiwa napisał(a):Ognie Chimery...Co tu dużo mówić, punkt obowiązkowy, jeśli ktoś trafi w te rejony Turcji :) cdn.


Ognie Chimery fajne...ale bardziej w oko wpadła mi plaża w Kas...ten kolor wody... :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.07.2015 22:55

Świetna ta plaża, raz, że ładna, dwa, że na nocleg się nadaje :cool:
Tak w ogóle to ta część wybrzeża całkiem atrakcyjna widokowo :roll: . Nie wiem dlaczego, ale tkwiło we mnie przekonanie, że tak nie jest :?
Zwłaszcza Kas... i na Kastellorizo blisko :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.07.2015 08:26

... faktycznie plaże niczego sobie ... :) ... ale i ognie do rzeczy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 08.07.2015 22:21

ajdadi napisał(a):Ognie Chimery fajne...ale bardziej w oko wpadła mi plaża w Kas...ten kolor wody... :)
Pozdrawiam
kulka53 napisał(a):Tak w ogóle to ta część wybrzeża całkiem atrakcyjna widokowo :roll: . Nie wiem dlaczego, ale tkwiło we mnie przekonanie, że tak nie jest :?
Zwłaszcza Kas... i na Kastellorizo blisko :wink:

Zgadzam się w zupełności, ... ale jak dla mnie ta atrakcyjna część wybrzeża ciągnie się już od Bodrum i aż do Kemer :) . Gdyby tylko było mi dane jeszcze raz być w Turcji to Patara i Kas są na pierwszym miejscu :P .
kulka53 napisał(a):Świetna ta plaża, raz, że ładna, dwa, że na nocleg się nadaje :cool:

kmichal napisał(a):... faktycznie plaże niczego sobie ... :) ... ale i ognie do rzeczy ... :mrgreen: ...

Ta plaża koło Cirali, to chyba jedno z najlepszych miejsc w Turcji na spokojny wypoczynek nad morzem :)
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 08.07.2015 22:23

Pn.18.05. Dzisiaj w planie mamy dojście do drugiego krańca plaży w Olympos. To miejsce zachwalał Kowal w swojej tureckiej relacji :D Szwedzi już daleko z przodu, nam z Ładniejszą aż tak się nie spieszyło :) .

Obrazek

Plaża jest otoczona górami, wśród których wyróżnia się szczyt Tahtali (2365 m.), na który można wjechać kolejką Teleferic.

Obrazek

Część plaży koło Olympos jest bardziej cywilizowana, jest sporo restauracji i dużo więcej ludzi. Były tam też młode Rosjanki, które opalały się topless. Rzecz raczej niezwykła w tym kraju :o .
Można pożyczyć kajak (nie pamiętam dokładnie ile, ale była to zaskakująco wysoka cena) i popływać sobie :wink: .

Obrazek

Pod wodą rybki to praktycznie tuż przy brzegu i jakieś takie pręgowane,

Obrazek

albo malutkie :?

Obrazek

Zimny strumień, który schładza morską wodę. Przydatne bardziej w lipcu i sierpniu :) .

Obrazek
Obrazek

Ładnie tutaj, ale nasz koniec plaży w Cirali bardziej nam odpowiada, bo jest mniej ludzi :) .

Obrazek
Obrazek

Jeszcze obiad w jednej z dość licznych tutaj restauracji (chyba było coś z grilla, bo Turcy lubią to robić i są w tym dobrzy) i spacer z powrotem. Popołudniowy relaks na naszym końcu plaży i tak spokojnie minął kolejny dzień tureckiego urlopu :) cdn.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.07.2015 22:33

... ostatnie zdjęcie cudeńko... aż chce się tam od razu jechać... :D ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 08.07.2015 22:38

No, dobrze jedź :D , ale pamiętaj, że jest to ten bardziej zatłoczony koniec plaży :oczko_usmiech:
pzdr. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.07.2015 08:10

ajdadi napisał(a):
tiwa napisał(a):Ognie Chimery...Co tu dużo mówić, punkt obowiązkowy, jeśli ktoś trafi w te rejony Turcji :) cdn.


Ognie Chimery fajne...ale bardziej w oko wpadła mi plaża w Kas...ten kolor wody... :)

Pozdrawiam


to mamy Adrianie identyczne odczucie :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.07.2015 08:49

tiwa napisał(a):No, dobrze jedź , ale pamiętaj, że jest to ten bardziej zatłoczony koniec plaży


... zatrzymałbym się w tym miejscu z którego robiłeś zdjęcie ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 09.07.2015 17:30

te kiero napisał(a):to mamy Adrianie identyczne odczucie :D



:D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 09.07.2015 17:34

tiwa napisał(a): :D Były tam też młode Rosjanki, które opalały się topless. Rzecz raczej niezwykła w tym kraju :o


...a zdjęć Rosjanek nie będzie....:D

A tak już serio to ostatnia fotka też mi się bardzo podoba
Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 11.07.2015 21:33

kmichal napisał(a):... ostatnie zdjęcie cudeńko...

ajdadi napisał(a): to ostatnia fotka też mi się bardzo podoba

No i wykrakaliście :( :!:
To było ostatnie zdjęcie Olympusa na nomen omen plaży Olympos :wink: . Zepsuł się obiektyw, który w Polsce wymieniono na nowy. Teraz niestety pomęczymy się ze zdjęciami ze starej kamery JVC, które o zgrozo robiłem mając ustawioną jakość "standard" :evil: . Co nieco jednak pokażę :? .
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone