Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.06.2015 18:50

Czyli wąwóz w sumie śmiało można sobie odpuścić....
Parę innych fajnych (i darmowych) można znaleźć gdzie indziej.
Kąpiel w błotku to rzeczywiście atrakcja dość wątpliwa :wink:
A co do paralotni to rzeczywiście WOW, ja bym nawet za tzw.Chiny... :lol:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.06.2015 20:41

tiwa napisał(a):Po drodze przejechaliśmy przez taki mostek .


... no cóż, co kraj to obyczaj ... :mrgreen: ...

tiwa napisał(a):Kiedy w zeszłym roku w listopadowy wieczór obmyślałem plan pobytu w Oludeniz, to po obejrzeniu zdjęć i filmów z takiego lotu, postanowiłem, że ja też to zrobię


... już się nie mogę doczekać opisu i wrażeń z lotu ... :) ... mi żona z dzieciakami chcieli na zeszłorocznej Lefce zafundować taką przyjemność, ale zdezerterowałem ... :roll: ... pewnie dlatego, że miałem tylko kilka godzin do namysłu, a nie cały rok ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 27.06.2015 11:41

kulka53 napisał(a):Czyli wąwóz w sumie śmiało można sobie odpuścić....
Parę innych fajnych (i darmowych) można znaleźć gdzie indziej.

Ja bym go tak nie skreślał.
Chyba jednak rzeczywiście najlepiej zwiedzać ten wąwóz idąc w grupie, z nastawieniem na długi spacer w wodzie (żeby dojść przynajmniej do wodospadu) i mając wystarczająco dużo czasu.
Ja miałem nawet w planie B1/05 :lol: , że kompani będą cały dzień wygrzewać się na plaży w Oludeniz, a ja przez ten czas dokładnie spenetruję Saklikent. Wyszło "Jeep Safari" i nie narzekam.
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 27.06.2015 11:42

ajdadi napisał(a):ŁAŁ...następny odcinek będzie bardzo ciekawy...:D

kulka53 napisał(a):A co do paralotni to rzeczywiście WOW, ja bym nawet za tzw.Chiny... :lol:

kmichal napisał(a):... już się nie mogę doczekać opisu i wrażeń z lotu ... :)

Hmmm :la:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 27.06.2015 11:43

Czw.14.05. Jest 7:00, od ponad pół godziny czekam aż ktoś po mnie przyjedzie :evil: . Telefonów nikt nie odbiera :twisted: . Idę (1 km) do biura agencji, jeszcze zamknięte :evil: . Wracam na kemping, od Jonnego dostaję wizytówkę z telefonem bezpośrednim do kierownika biura. Odbiera i nie może uwierzyć, że nikt nie przyjechał. Prosi o cierpliwość i po kilkunastu minutach podjeżdża po mnie bus :D .
Hurra ! Trochę już wykończony całym zamieszaniem, ale szczęśliwy wsiadam do niego :) .
W środku pełno tobołów ze spadochronami i ... ONI :!:
Herosi przestworzy, królowie swobodnego latania, współcześni następcy Ikara :oczko_usmiech: .
Z lekką zazdrością patrzę na ich szczupłe, wysportowane sylwetki i twarze trochę znużonych, ale pewnych siebie profesjonalistów :boss: . Oni z uwagą oglądają mój kwitek potwierdzający wpłatę. O czymś rozmawiają między sobą.
Ważne, że jedziemy :D , ale... :roll: zatrzymują się przy agencji "Pegas", oddają mój kwitek i grzecznie wypraszają 8O :!: . "Tu jest moja agencja, mój problem i mam się tu spytać" :evil: .
Kierownika nie ma :!: :twisted: . Po kolejnej godzinie wracam, kierownik jest, przeprasza (chociaż upiera się, że kierowca po mnie był) i oddaje pieniądze.
Ale co z moim marzeniem :!: :!: :!:
Moi kompani nie mają nic przeciwko temu, żebym spróbował jeszcze jutro rano. Idę 50 m dalej i w kolejnej agencji wykupuję (już za 220 LTR :( ) lot o normalnej, przyzwoitej godzinie tj. 8:30. Ze trzy razy im powtarzam, że jutro o 7:15 muszą koniecznie po mnie przyjechać na kemping. Prawie siłą wyprowadzają mnie na zewnątrz, a kierownik mówi, że na pewno przyśle po mnie samochód.
OK, wychodzę i z zazdrością patrzę na lądujących szczęśliwców.

Obrazek

Nie ma co się roztkliwiać, statek już czeka :)

Obrazek

Niepokoi mnie tylko, że na sąsiedniej łajbie jest więcej ludzi :roll: . Znowu źle trafiliśmy z tym "Pegasem" :?:

Obrazek

Odpływamy, jakby co zmierzymy się z losem :smo: , a ja jeszcze z żalem spoglądam do tyłu :( .

Obrazek

Pierwszym przystankiem jest "blue cave". Można się tak nazywać :? , ale gdzie jej tam do "błękitnych jaskiń" na Zakynthosie (byłem) lub do "The Blue Cave of Meis" 8O (nie byłem :( ) na najbardziej na wschód wysuniętej i zamieszkałej greckiej wyspie.

Obrazek

Wracając jednak do rzeczywistości, to za bardzo nie było co "focić" i zanurzyłem się w morzu :) . Tam jednak też mizeria :? .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracam na pokład, z nadzieją, że później będzie coś ciekawszego :wink: .
Nie może być inaczej, skoro następnym etapem rejsu jest słynna Dolina Motyli :D .

Obrazek

Z morza, z góry, z lądu, chyba z każdego miejsca prezentuje się wspaniale :D

Obrazek
cdn.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.06.2015 12:02

... ja pitole ... chyba bym ich tam rozszarpał ... 8O ...
... mam nadzieję, że chociaż motyle będą ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.06.2015 12:18

tiwa napisał(a):Nie może być inaczej, skoro następnym etapem rejsu jest słynna Dolina Motyli
Z morza, z góry, z lądu, chyba z każdego miejsca prezentuje się wspaniale :D


...to fakt prezentuje się wspaniale... :D

Co do lotu...kierownik Turek...zaczął...Greka udawać...:D

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.06.2015 15:22

ajdadi napisał(a):Co do lotu...kierownik Turek...zaczął...Greka udawać...:D Pozdrawiam

W gruncie rzeczy "kierownik Turek" to był dość sympatyczny młody człowiek, którego głównym zadaniem było namawianie turystów do skorzystania z oferty jego agencji. To inni pracownicy "Pegasa" okazali się niesumienni.
pzdr. :wink:

kmichal napisał(a):... ja pitole ... chyba bym ich tam rozszarpał ... 8O ...
... mam nadzieję, że chociaż motyle będą ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Nie zrobiłem tego, bo jestem "niespotykanie spokojny człowiek" :lol:
Coś tam fruwało, ale szału nie było :)
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 28.06.2015 15:22

Czw.14.05.cd. Na zwiedzenie Doliny Motyli mamy 1 godz. Pilot dowcipnie dodaje, że kto nie zdąży, to przypłyną po niego następnego dnia o tej samej porze :lol: .
Szwedzi zostają na plaży, my z Ładniejszą idziemy zwiedzać. Witają nas :!: :D , ale każą płacić :( .

Obrazek

Dolina Motyli jest zamieszkana nie tylko przez tych co nie zdążyli na statek. Luksusów jednak nie zauważyliśmy :wink: .

Obrazek
Obrazek

Tylko takie motyle widziałem. Nasz popularny bielinek kapustnik wcale nie jest brzydszy :D .

Obrazek
Obrazek

Wolno spacerujemy ładnie poprowadzoną ścieżką.

Obrazek

Ostrzeżenie chyba nie bezpodstawne :wink: .

Obrazek

Chyba nie zawsze słychać spadający kamień i dlatego czasami patrzę w górę :oczko_usmiech:

Obrazek

W takim miejscu można zapomnieć o "bożym świecie" :) , a co dopiero o upływającym czasie :? .

Obrazek
Obrazek

Spoglądam wstecz, ale nie na zegarek :!:

Obrazek

Ten głaz skutecznie powstrzymuje naszą dalszą wędrówkę.

Obrazek

O kurcze jak późno 8O :!: Zaczynamy szybki odwrót. Nie do końca świadomy powagi sytuacji, pozwalam sobie na jeszcze jedną, pożegnalną :?: fotkę. Słychać dźwięk syreny ze statku :twisted:.

Obrazek

Biegniemy, biegniemy, biegniemy. Druga syrena, trzecia syrena, a my ciągle biegniemy :!: cdn.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.06.2015 16:10

tiwa napisał(a):Tylko takie motyle widziałem. Nasz popularny bielinek kapustnik wcale nie jest brzydszy :D .


Patrząc na zdjęcia to motyli za wiele tam nie było...ale widoczki po prostu super...
Przypuszczam ,że na statek zdążyliście...w ostatniej chwili :D

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2015 18:32

No, no, no..... 8O
Tiwa i Turcja.... mieszanka prawie wybuchowa :roll: :cool: :wink:
Napięcie zbudowane po mistrzowsku :lol:

Dolina Motyli trochę bez motyli :wink: , ale za to piękna. Jako miejsce - bez porównania z paroską :roll:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 30.06.2015 23:25

kulka53 napisał(a):No, no, no..... 8O
Tiwa i Turcja.... mieszanka prawie wybuchowa :roll: :cool: :wink:
Napięcie zbudowane po mistrzowsku :lol:

Dolina Motyli trochę bez motyli :wink: , ale za to piękna. Jako miejsce - bez porównania z paroską :roll:

Dziękuję :oops: . Rozumiem, że masz na myśli grecką wyspę Paros :) .

ajdadi napisał(a):Przypuszczam ,że na statek zdążyliście...w ostatniej chwili :D
Pozdrawiam

Nic dodać, nic ująć :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 30.06.2015 23:25

Czw.14.05.cd. Udało się dobiec i popłynęliśmy dalej (a właściwie to bliżej :oczko_usmiech: - cały rejs odbywał się blisko Oludeniz) do niewielkiej zatoki z restauracją Karacaoren.

Obrazek
Obrazek

Powyższa restauracja, ładnie położona na palach, nie była jednak miejscem naszego posiłku :( .
Obsługa statku (trzeba przyznać, że z poczuciem humoru) na obiad obiecywała "ośmiorniczki" :wink: .
Za takie pieniądze (25 LTR) przysługiwał jednak tylko lunch na dolnym pokładzie, a do wyboru rybka lub kurczaczek. Niech tylko nikt się nie łudzi, że było jak u Franka Dolasa, kiedy został kucharzem w Legii Cudzoziemskiej :lol:. Kurczak to była taka panierowana, garmażeryjna kostka o rozmiarach 5*5 cm :? . Mi tym razem dopisało szczęście w "losowaniu" :mrgreen: , bo wybrana przeze mnie rybka, choć nieduża, to była prawdziwa (niezmielona) i smaczna :D .
Poobiednia sjesta z widokiem na lazury, dwumasztowy szkuner i mekkę paralotniarzy, czyli górę Babadag (1969 m n.p.m.) :) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W drodze do wyspy św. Mikołaja wesołe chłopaki z obsługi rejsu próbowali rozruszać towarzystwo głośną muzyką i swoimi tanecznymi popisami. Imprezka jednak się nie rozkręciła, a bo to "lampa" z nieba, brak alkoholu i panie wolały się opalać :wink: .
Święty Mikołaj (biskup filantrop z pobliskiego Demre) chyba się w grobie przewraca. że za wstęp na tę wyspę trzeba płacić 8 LTR :roll: :!:

Obrazek

Mało kto skorzystał z takiej "okazji". My sobie popływaliśmy za darmo :D .

Obrazek

Było tam sporo takich cienkich, długich rybek z rodziny belonowatych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widzieliśmy też czarne rybki i kolorowe. Wreszcie jakieś fajne miejsce do snoorkelingu :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpływamy z naprawdę ładnego przesmyku między wyspą Św. Mikołaja (Gemiler Island) a stałym lądem.

Obrazek

Następnym punktem rejsu była wizyta w Cold Water Springs. Zaprawiony zimnymi prysznicami na kempingu :) nie odpuściłem popływania w tej chłodnej wodzie. Było kolorowo, ale bez rybek.

Obrazek

Jest tam mało miejsca, a ponieważ jest ono dość popularne, to można widzieć takie obrazki :roll: .

Obrazek

Chłopaki z obsługi (niezrażeni klapą tanecznej imprezki) dali tutaj niezłe przedstawienie :D .

Obrazek

Końcówkę tego pokazu można zobaczyć poniżej. Jakby ktoś chciał mogę wrzucić więcej :mrgreen: :oczko_usmiech: :lol: .
https://www.youtube.com/watch?v=bkBQv8e7cFg
Muzycznym tłem jest m.in. bardzo popularna pieśń patriotyczna wzorowana na osmańskich marszach (Mecidiye March). Niestety nie znam jej nazwy :oops: .cdn.
Ostatnio edytowano 16.08.2016 11:47 przez tiwa, łącznie edytowano 5 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.07.2015 09:47

... no ładnie się chłopaki spięli i poskakali ... :mrgreen: ... ładnie tam, nawet bardzo ... :roll: ... ale jakoś do Turcji a w zasadzie do jej mieszkańców nie mogę się przekonać ... :( ... pewnie to pokłosie ich pobratyńców z Europy Zachodniej ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.07.2015 21:54

tiwa napisał(a):Rozumiem, że masz na myśli grecką wyspę Paros :) .

Dokładnie tak... Paros i jedną z jej głównych atrakcji - Dolinę Motyli. Bogatą w motyle, za to pozbawioną atrakcji skalno-widokowych :)

Wyprawa jakże bogata w atrakcje... nie da się ukryć :roll:
A te okolice rzeczywiście bardzo ładne :)

Kolejne filmiki - bardzo chętnie :cool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone