Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.06.2015 21:39

Nd.10.05.cd. Ponieważ na stadionie nic się nie działo, to idziemy zwiedzać dalej.
Ładna, poglądowa mapka zwiedzanego terenu :)
http://www.planetware.com/i/map/TR/aphrodisias-map.jpg

Świątynia Afrodyty, a właściwie to co z niej zostało :?

Obrazek

Łaźnie Hadriana.

Obrazek
Obrazek

Agora południowa. Pomiędzy kolumnami widoczna postać Araba, o niezwykłej, filmowej wręcz fizjonomii. Niestety wyraźnie unikał mojego obiektywu :( .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podparte nietypową kolumną i chyba się nie zawali :)

Obrazek

W okolicach teatru trwały prace remontowe i wstęp był wzbroniony :( .

Obrazek
Obrazek

Dostępny był za to Sebastejon, miejsce kultu cesarzy rzymskich.

Obrazek
Obrazek

Opuszczamy Afrodyzję, w której bardzo mi się podobało :D . Jedziemy do Mugli (140 km) pooglądać osmańskie domy i zrobić zakupy na bazarze. Przed Muglą postanawiamy zatankować, niestety Jonny nie ma żadnych uprzedzeń i zatrzymujemy się na stacji Lukoil :( . Tankowanie ok i zgadzamy się też na umycie brudnego kampera za 30 LTR (później w Nigde zapłaciliśmy tylko 10 LTR). Obok w knajpie Jonny chce coś zjeść, ale pan oferuje tylko zrobienie kanapki. No to zamawiamy dwie kawy i jedną herbatę. Ania nie chciała, ale i tak dostała tę trzecią kawę. Rachunek za te lury to aż 25 LTR ! :evil: . Nie mam siły się kłócić, ale przecież to nasza wina, bo wcześniej nie poprosiliśmy o cennik, ani nie uzgodniliśmy ceny :!: :twisted:.
W Mugli mam przygotowane namiary tylko na okolice bazaru (37.219654, 28.351341) i tam też stajemy. Moi kompani odzyskują wigor :) , a ja już wiem, że ze zwiedzania osmańskich domów nici :(.

Obrazek
Obrazek

Ceny były przystępne, to i ja sobie parę rzeczy kupiłem :) . Z bazaru wychodziliśmy z pełnymi torbami.

Obrazek

Ponieważ robi się coraz zimniej i ciemniej, to opuszczamy Muglę, żeby za dnia wybrać miejsce do spania. Udaje mi się jednak wszystkich przekonać, aby nie odpuścić punktu widokowego (37.069903, 28.339575).
Dojazd z głównej drogi to bardzo kiepska szutrówka :( . Wreszcie jesteśmy, ale pogoda nie pozwala cieszyć się panoramą zatoki Gokova.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po krótkiej dyskusji rezygnujemy z noclegu w tym miejscu :(

Obrazek

i jedziemy prosto na Dalyan kemping (36.828335, 28.636569).cdn.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.06.2015 21:56

Rzeczywiście, ruiny dobrze zachowane, fajne miejsce.
Afrodyzja i rzecz jasna Pamukkale były na trasie mojego niezrealizowanego planu na zachodnią Turcję :roll: .

Pogoda może średnia, ale widoczek ładny :) .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.06.2015 22:42

tiwa napisał(a):Opuszczamy Afrodyzję, w której bardzo mi się podobało :D .


Mi również :D

Widoczek zresztą też

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.06.2015 18:10

kulka53 napisał(a):Afrodyzja i rzecz jasna Pamukkale były na trasie mojego niezrealizowanego planu na zachodnią Turcję :roll:

Trzymam kciuki za zrealizowanie planów :D .
ajdadi napisał(a):
tiwa napisał(a):Opuszczamy Afrodyzję, w której bardzo mi się podobało :D .


Mi również :D

Widoczek zresztą też


Im więcej czasu mija od naszego powrotu, tym milej wspominam Turcję :) . Tylko Ładniejsza ciągle nieprzekonana :?
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.06.2015 18:14

Pn.11.05. Kemping Dalyan niewielki, ale jest tam sympatycznie :) . Cena za jedną noc 60 LTR. Poprzedniego wieczoru właściciel kempingu pomagając nam parkować zerwał rozwieszony sznurek. Później sąsiad Holender miał jakieś dziwne pretensje do nas :roll: . Jak jeździmy kamperem, to o dziwo tylko z Holendrami kamperowcami zdarzają nam się jakieś zgrzyty :? .
Chcieliśmy wypożyczyć łódkę i sami sobie popływać po okolicy. Nic z tych rzeczy :( , tylko ze sternikiem lub zorganizowane rejsy. Ponieważ nie było czasu na załatwianie pierwszej opcji, kupiliśmy na kempingu rejs "Classic Dalyan daily tour" po 13 euro/os..
Wypływamy o 10:30 z przystani na naszym kempingu.

Obrazek

Te słynne grobowce likijskie mieliśmy po drugiej stronie rzeki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Płyniemy i muszę przyznać, że nie tylko mi się tu podoba :) .

Obrazek
Obrazek

Siedzę na dziobie i rozmawiam z dwoma Chińczykami. Wyman studiuje w Barcelonie, a ten drugi (jest tu z żoną i dzidziusiem) w Paryżu. Pytają się o podobne krajobrazy w Polsce. Polecam im Mazury :D , ale uprzedzam, że jest tam bardziej płasko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ten pan przywiózł i pokazał dużego, żywego kraba. Ania i Jonny zapragnęli go mieć na talerzu :roll: .

Obrazek

W końcu wylądowaliśmy na plaży Iztuzu. Dwugodzinna przerwa na kąpiel i opalanie się 8) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będziemy teraz płynąć na posiłek, a pogoda znowu wyraźnie się psuje :x .

Obrazek

Jest też i obiecany krab, :? już jako przystawka przed obiadem.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jak płaciłem za rejs, to pan na kempingu powiedział, że lunch będzie "here". Niestety to "here" było 100 m w prawo i ... po drugiej stronie rzeki :evil: . Planowałem, że wtedy przebiorę się w cieplejsze rzeczy, a tak musiałem udawać twardziela :twisted: .
Obiad był zaskakująco niezły, ale za napoje trzeba było dodatkowo płacić. Po lunchu popłynęliśmy na jezioro Koycegiz, gdzie pilot wycieczki z kartki przeczytał informacje o tym jeziorze. Z kartki, bo dopiero wprawiał się do nowej profesji i był nią zachwycony. Wcześniej sprzedawał jakieś wieszaki czy lampiony w małym sklepiku i myślał, że umrze z nudów :lol: .
Większość wycieczki tymczasem marzła coraz bardziej. Dopłynęliśmy do miejsca gdzie są kąpiele błotne, znowu dodatkowo płatne (8 LTR ?) :evil: . Niektórzy zrezygnowali (m.in. Ładniejsza i ja), ale większość poszła spróbować się odmłodzić o 10 lat :mrgreen: . Czekając na "młodzież" uwieczniłem to całkiem przyjemne miejsce :wink: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W planie rejsu było jeszcze zwiedzanie starożytnych ruin Kaunos z tymi grobowcami likijskimi. Wszyscy jednak chcieli już wracać i zostaliśmy wysadzeni na ląd niedaleko naszego kempingu :D .
Nie, nie wszyscy 8O Po krótkim namyśle, do Kaunos popłynęli najwięksi twardzielie, czyli ... wspomniani już wcześniej dwaj chińscy studenci :!: .
Podsumowując, to wycieczka jest warta swojej ceny, ale tylko przy dobrej pogodzie.cdn.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.06.2015 11:12

Kolejny bardzo fajny rejs...szkoda tylko tej pogody

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 21.06.2015 13:18

ajdadi napisał(a):Kolejny bardzo fajny rejs...szkoda tylko tej pogody
Pozdrawiam

Pogoda w maju jest jak piękna kobieta :lol: , zmienna i kapryśna. Tak na poważnie, to piszę o pogodzie w Turcji, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że w maju to tam same upały :)
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 21.06.2015 13:19

Wt.12.05. Wrócę na chwilę do poprzedniego dnia. Po wieczornym spacerze utwierdziłem się, że niewielkie Dalyan (4 tys. mieszkańców) jest oazą zieleni i spokoju :) . Na kempingu w pięknej scenerii, z widokiem na oświetlone grobowce likijskie, można było posłuchać, jak gospodarz dla grupki znajomych śpiewa i gra na gitarze. A co grał ? Bardziej przypominało mi to rosyjskie ballady niż hiszpańską muzykę gitarową.
Rano pakujemy się i wyjeżdżamy z Dalyan. Wyjazd jest trochę skomplikowany, bo część ulic zamknięto i zamieniono je w deptaki. Nie opuszczamy jednak całkowicie tych pięknych okolic i tak jak zakładał plan :) , jedziemy na południowy kraniec plaży Iztuzu. Droga bardzo malownicza, a i sama plaża może się podobać.

Obrazek
Obrazek

Panie już idą zająć ładne "miejscówki"

Obrazek
Obrazek

Nie byłbym sobą, gdybym nie poszedł spojrzeć na plażę trochę z góry :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W drodze powrotnej to co najbardziej lubię na plażach, czyli skałki :D .

Obrazek

Grzechem byłoby nie wejść do wody. Nawet coś tam przy dnie pływało :o .

Obrazek

W większości było jednak nudno i piaszczysto :( .

Obrazek

Wyplażowani ruszyliśmy do kolejnego etapu naszej wędrówki. Po kilku godzinach (ok.70 km), z przystankiem na zakupy i posiłek, ujrzeliśmy znajomy widok 8O . Nie, to nie zatoka Gokova, ale Oludeniz :D . Pogoda jakby się uparła i znowu psuje się pod wieczór :( .

Obrazek

Jedziemy prosto na kemping "The Sugar Beach Club". Nazwa odlotowa, cena normalna (60LTR/noc), ale nie ma ciepłej wody 8O :!: . Próbujemy 100 m dalej, ale tam jest właściwie tylko parking, kwatery do wynajęcia i restauracja. Chcą nie chcąc, wracamy, a ja sobie przypominam, że taki Kmicic np. to mył się śniegiem !
Kemping jak widać typowo turecki :wink: .

Obrazek

Panie zostają, a my z Jonnym wyruszamy do Oludeniz na wieczorne oglądanie Ligi Mistrzów :) . Tam kupujemy bilety na jutrzejsze Jeep Safari (45 LTR/os.) i pojutrzejszy rejs pn. "6 Islands" (25 LTR/os.).
Ja dowiaduję się też, ile bym musiał zapłacić za spełnienie swojego marzenia :wink: .cdn.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2015 19:17

tiwa napisał(a):Trzymam kciuki za zrealizowanie planów :D .

Jak Grecja wpadnie we wschodnie objęcia, to może trzeba będzie znów kiedyś pomyśleć i pokombinować :?
tiwa napisał(a):piszę o pogodzie w Turcji, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że w maju to tam same upały :)

To tak samo jak we Włoszech niestety ... :?

Dalyan i okolice bardzo ładne i o tej porze roku chyba dość jeszcze pustawe :)
Opisy i spostrzeżenia niezmiennie ciekawe :cool: :D

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.06.2015 11:06

kulka53 napisał(a):Dalyan i okolice bardzo ładne i o tej porze roku chyba dość jeszcze pustawe :)
Opisy i spostrzeżenia niezmiennie ciekawe :cool: :D

Najważniejsze, że jest tam rezerwat przyrody i póki on jest, to nie powstanie takie monstrum jak Antalya i jej okolice :D. Tłumy będą tam zawsze mniejsze, a w maju to już zupełny luzik (szkoda tylko, że kemping taki malutki).
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.06.2015 09:37

Śr.13.05. Od 8:00 rano czekamy na jeepa, a on nie przyjeżdża :? . Obsługa kempingu jest bardzo miła i życzliwa. Na naszą prośbę dzwonią do turystycznej agencji "Pegas" i przypominają organizatorom, że mają tu cztery osoby do zabrania. Z prawie półgodzinnym opóźnieniem wyruszamy na "safari" :lol: :wink: , które ma potrwać do 17:00. Jeep jest mały, stary i niewygodny, ale pomieścił aż 12 osób 8O :twisted: . Oprócz nas, kierowcy i pilota, jadą trzy młode tureckie pary. Pierwsza z nich, chyba najsympatyczniejsza, siedzi już razem z nami z tyłu i można z nimi porozmawiać. Na jutro rano mają wykupiony lot paralotnią z góry Babadag :!: . Widać, że to przeżywają, zwłaszcza dziewczyna.
Po drodze zabieramy następną parę, ona ubrana w hidżab, zatem muzułmanie. Na koniec podjeżdżamy pod wielogwiazdkowe SPA, gdzie wsiada ostatnia, elegancko ubrana para. Cały czas miałem wrażenie, że pomylili imprezy :wink: , a jeśli nie, to przynajmniej jeepy :lol: .
Zaczynamy od wizyty w starożytnym Tlos, które tak wygląda z drogi, którą dojechaliśmy w to miejsce.

Obrazek

Większość ruin pochodzi z II wieku n.e., okresu świetności tego miasta. Na szczycie wzgórza pozostałości fortecy z czasów osmańskich. Z naszej ekipy tylko ja ruszyłem, żeby przyjrzeć się Tlos trochę bliżej.

Obrazek

Niewątpliwą zaletą majowej Turcji są widoki ośnieżonych szczytów :P .

Obrazek

Bilet wstępu 5 LTR, a słowo ruiny, dobrze charakteryzuje to miejsce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie było czasu nawet na chwilę zadumy, z jeepa już machali w moim kierunku :papa:

Obrazek

Kolejnym przystankiem była farma pstrąga - Yakapark.

Obrazek

W korytku przy barze pływają rzeczone rybki. Jeden z pilotów chwycił taką i z powodzeniem namawiał panie (Angielki) ze swojego jeepa, żeby dały rybce "dzióbka" :lol: .

Obrazek

Panowie Anglicy wymyślili sobie inną zabawę :roll: . Młodszy (na pierwszym planie) założył sie ze starszym, że ten nie wytrzyma tak jak on 10 minut w lodowatej wodzie (temp. 8-10 st.C.). Jeśli dobrze usłyszałem, to zakład był ... tylko o "pankeika" :lol:

Obrazek

Doświadczenie wygrało, ale podejrzewam, że obaj mogli być na dopingu :oczko_usmiech: .
Większość spokojnie zwiedzała farmę, pstrykając fotki :) .

Obrazek

Charakterystyczne dla tego rejonu ozdoby.

Obrazek

W Yakapark były też pani, która ręcznie wyrabiała cienkie ciasto na tureckiego naleśnika. Być może o tego placka założyli się wspomniani wyżej panowie :idea: .
Zachłanna pani chciała jednak jakąś opłatę i dlatego za karę nie zrobiłem jej zdjęcia :mrgreen: cdn.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.06.2015 09:58

Witam.
Sorki, że tak późno ... :roll: ... Mam nadzieję, że jeszcze mogę się przysiąść i podróżować razem z Wami ... :wink: ...
Zajefajna relacja i trasa ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.06.2015 16:06

Zapraszamy, jeszcze trochę będzie się działo :smo:
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.06.2015 16:07

Śr.13.05.cd. Następnym punktem programu jest słynny wąwóz Saklikent. To głównie dla niego kupiłem tę wycieczkę. Można spróbować dostać się tam samemu bez własnego lub wypożyczonego auta. Jak się dowiadywałem, dojazd dolmuszem z Oludeniz do Fethiye to 5 LTR, z Fethiye do Saklikent prawdopodobnie 11 LTR. Jeszcze trzeba wrócić (znowu 16 LTR) i nie spóźnić się na ostatni dolmusz z Saklikent !
Właśnie dojeżdżamy do tego wąwozu :) .

Obrazek

Po drodze mijamy rzekę, na której organizowane są spływy na oponach, a właściwie to chyba oponkach :lol: , biorąc pod uwagę ilość wody :wink: .

Obrazek

Mamy dwie godziny czasu na zwiedzanie. Bilet wstępu 6 LTR. Początkowe widoki zapowiadają interesujący spacer :) .

Obrazek

Po ok. 200 m przykra niespodzianka :cry: . Koniec wędrówki :roll: . Dalej jest już dość głęboka i zimna woda. Poniższe dwa zdjęcia wykonałem z tego samego miejsca, w obu kierunkach kanionu.

Obrazek
Obrazek

Oczywiście wiedziałem, że jest tam woda. Świadomie wcześniej zrezygnowałem z brodzenia w niej, ale nie spodziewałem się, że spacer "suchą stopą" jest taki krótki :( .

Tablica z dobrą radą, przy której...

Obrazek

kręcił się przewodnik, to ten z żółtym kaskiem :wink: . Na pierwszym planie najsympatyczniejsza para z naszego jeepa, a na drzewie "oko Wielkiego Brata" :D .

Obrazek

Przewodnik kilka razy namawiał mnie na dalszy spacer, za 20 LTR, bo "woda nie taka zimna" :oczko_usmiech: . Pozostałem wierny swojemu postanowieniu, zresztą żadna z ok. 30 osób, które tam widziałem, nie poszła dalej.
Pozostały czas do obiadu upłynął nam na leniwym wypoczynku z widokiem na "niezdobyty" wąwóz Saklikent :wink: .

Obrazek

Przyzwoity posiłek (bezpłatnie, jako punkt wycieczki) w ładnej scenerii i "po turecku", czyli w kucki :D.

Obrazek

Pokrzepieni ruszyliśmy zaliczyć ostatni punkt programu, czyli kąpiel w błocie :? . Po drodze przejechaliśmy przez taki mostek :o .

Obrazek

Kto z naszego jeepa był na tyle śmiały, żeby utytłać się w tym mało ciekawym błocku :?: Oczywiście najsympatyczniejsi :!:
Na zdjęciu z tyłu widoczne zabudowania z prysznicami.

Obrazek

Z innych jeepów też tylko nieliczni korzystali z tej wątpliwej atrakcji :) .

Obrazek

Po powrocie do Oludeniz, poszedłem do agencji "Pegas", żeby wykupić swoje marzenie, czyli... lot paralotnią z góry Babadag :D :!: .
Kiedy w zeszłym roku w listopadowy wieczór obmyślałem plan pobytu w Oludeniz, to po obejrzeniu zdjęć i filmów z takiego lotu, postanowiłem, że ja też to zrobię :idea: .
Wtedy przez pół nocy nie mogłem zasnąć, rozmyślając czy dam radę, czy nie za duże ryzyko :?:
Przecież ja w życiu nawet samolotem nie leciałem :oops: :!:
Nadchodzi ta wiekopomna chwila, a pan mówi, że na jutro rano nie ma już miejsc 8O :x .
Proponuje lot o 17:00. Przypominam, że mam u niego wykupiony rejs statkiem, który kończy się o tej godzinie i prawdopodobnie nie zdążę. Co robić :?: :twisted:
Pan dzwoni gdzie trzeba i mówi, że jest dodatkowy termin o 7:00 rano. Przyjadą po mnie na kemping 6:30 - 6:40. Płacę 180 LTR, wieczorem tradycyjnie LM :) i spokojnie idę spać. Przez pół roku zdążyłem przywyknąć do myśli, że jakiś doświadczony pilot zwiezie mnie na dół niczym worek kartofli :lol: cdn.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Turcja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.06.2015 17:07

tiwa napisał(a):Po powrocie do Oludeniz, poszedłem do agencji "Pegas", żeby wykupić swoje marzenie, czyli... lot paralotnią z góry Babadag :D :!: .


ŁAŁ...następny odcinek będzie bardzo ciekawy...:D

Eskapada "dżipowa" bardzo fajna

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone