Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

San Mauro Mare+Cesenatico+San Marino+Wenecja+Rzym

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.01.2018 21:28

kulka53 napisał(a):Chioggia w porównaniu z Wenecją wypada blado :roll: , jednak jak się tej drugiej nie widziało to i ta pierwsza jakąś namiastką może być :wink: . Nam się podobała, też i pogodę mieliśmy ładniejszą.

Chiogii nie zwiedzaliśmy, ale słyszałam, że warto. Mówią na nią "mała Wenecja", bo historyczne centrum usytuowane jest na wyspie podzielonej kanałami.
Co do pogody, to wtedy było mi żal, że nasz rejs odbywa się bez słońca, ale teraz wydaje mi się, że to było bardzo szczęśliwe zrządzenie losu. Bo przecież gdyby niebo nie było zachmurzone, to słońce świeciło by mi wprost w obiektyw kamery. I wtedy nici z filmowania urokliwej Pellestriny czy Lido.

kulka53 napisał(a):Ta Twoja relacja to więcej jak przewodnik :cool: , mam nadzieję, że jeszcze niejedne wakacje zechcesz opisać.

Dzięki :D , staram się jak mogę, ale i tak czasem się jakąś gafę strzeli.
Co do relacji, to już kilka na tym forum spłodziłam. W jednej z nich ktoś mi też napisał, że to gotowy przewodnik. Chyba to było w relacji Omiš 2014 - ZipLine i inne atrakcje (filmy).
Jeśli nie trafiłeś wcześniej do moich relacji, to zapraszam:
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska
Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy), w której polecam chorwackie wesele (na str. 5).
Drezno i Wiedeń
A Irlandia podobno jest taka zielona ..., ale niestety zniknęła z niej większość zdjęć (ponoć była jakaś awaria serwera i jedyne co mogę zrobić, to powstawiać zdjęcia ponownie, co może kiedyś zrobię.
Pozostałe relacje są raczej filmowe (chociaż kilka zdjęć też do nich wstawiłam), a na szczęście awaria serwera filmom nie zaszkodziła.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2018 21:50

dhmegi napisał(a):Jeśli nie trafiłeś wcześniej do moich relacji

No rzeczywiście, nie trafiłem :? , pewnie dlatego, że dotyczyły Chorwacji, a my ten etap mamy już jednak za sobą :roll:
Wiedeń też swego czasu odwiedziliśmy :)
Natomiast co do Irlandii...jest to jedno z miejsc (drugie to Szkocja) do którego niestety mimo chęci nigdy nie dotrzemy z prostego powodu - ruch lewostronny... ja odpadam. Zdjęć szkoda, niestety awarie się zdarzają, ale prawda jest taka, że wszystko co tu robimy mimo wszystko jest trochę ulotne.
Dzięki za linki, zajrzę w wolnej chwili :) .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 00:15

Dopływamy do końca wyspy Pellestrina, która oddzielona jest od wyspy Lido kanałem Porto di Malamocco.
Zdjęcie000083 flaga.jpg


Po lewej burcie widzimy Fort Ottagono San Pietro. W tym miejscu z prawej burty widać kanał Porto di Malamocco, ale niestety nie mam żadnego zdjęcia z tamtej strony burty.
Fort Ottagono San Pietro.jpg


Na Lagunie Weneckiej jest kilka takich ośmiobocznych fortyfikacji. Jedną - Ottagono Ca' Roman- minęliśmy już wcześniej.

Pellestrina już za nami.
Teraz płyniemy wzdłuż wyspy Lido.
Mijamy się z kontenerowcem, który wypłynął z portu w Malamocco i kieruje się do kanału Porto di Malamocco, aby wypłynąć z Laguny na Adriatyk.
Zdjęcie000085 kontenerowiec.jpg

Zdjęcie000106 kontenerowiec.jpg


A tutaj nadpływa taki wycieczkowiec, ale ludzi na nim jest niezbyt dużo.
Zdjęcie000073 wycieczkowiec.jpg


Widzimy kolejną fortyfikację - Ottagano Alberoni
IMG_8025 Ottagono Alberoni.jpg

Później miniemy jeszcze Ottagano Abbandonato i Ottagano Poveglia.

Na dużym zbliżeniu już widać Wenecję.
IMG_8027.jpg


Powoli oddalamy się od brzegów Lido.
W Malamocco widać troszkę oddalony od brzegu kościół Chiesa parrocchiale di S. Maria Assunta
IMG_8029.jpg

IMG_8031.jpg


Teraz po lewej burcie mamy mroczną i tajemnicza wyspę Poveglia i przyklejony do niej Ottagano Poveglia.
O tej wyspie krążą niesamowite opowieści. To na tą wyspę wywożono chorych podczas epidemii dżumy. Znajduje się na niej opuszczony szpital dla obłąkanych. I ponoć na tej wyspie straszy. Jest wystawiona na sprzedaż, ale od lat nie znalazł się chętny.
Zainteresowanym podrzucam linki do artykułów Poveglia - włoska wyspa strachu i Poveglia - nawiedzona wyspa koło Wenecji wystawiona na sprzedaż
IMG_8036 wyspa Poveglia.jpg

IMG_8038 wyspa Poveglia.jpg

IMG_8039 wyspa Poveglia.jpg


Mijamy kolejną wyspę. To Sacca Sessola, na której znajduje się hotel Marriott Venice Resort & Spa.
Zdjęcie000111 wyspa Sacca Sessola.jpg


Następna wyspa na naszym szlaku wodnym to San Clemente. Na tej wyspie stoi hotel San Clemente Palace Kempinski.
Zdjęcie000112 Kempinski.jpg

IMG_8058.jpg


Bricole towarzyszą nam przez cały rejs, a im bliżej Wenecji, tym jest ich więcej.
IMG_8061.jpg


Płyniemy dalej i już gołym okiem można zobaczyć Wenecję.
IMG_8059.jpg


Do Wenecji wpływaliśmy szlakiem Nr 14
Zdjęcie000128.jpg


Wyspa La Grazzia
Zdjęcie000132.jpg


IMG_8063.jpg


Nie wiem, do czego służą te konstrukcje, chyba do tego, żeby ptaki miały gdzie odpocząć.
IMG_8068.jpg


Zdjęcie000142.jpg


Zbliżamy się do wyspy San Giorgio
Zdjęcie000140.jpg

i od razu rzucają nam się w oczy lustra weneckie, którymi odgrodzono pomieszczenia tego domku przed niepożądanym wzrokiem obcych.
Zdjęcie000145.jpg


Nasz statek odbija się w tych lustrach.
IMG_8075.jpg


Opływamy wokół wyspę San Giorgio
Zdjęcie000150.jpg

Zdjęcie000153.jpg


Kościół San Giorgio Maggiore
Zdjęcie000159.jpg

IMG_8091.jpg

Zdjęcie000161.jpg

IMG_8127.jpg


Jaki tu ruch. Obawiałam się, czy nie dojdzie do jakiegoś karambolu, bo każdy płynął jak chciał, jakby nie było żadnych przepisów regulujących ruch na wodzie. Ale wszystko było OK.
Zdjęcie000166.jpg

Zdjęcie000167.jpg

Zdjęcie000170.jpg

IMG_8082.jpg

IMG_8087.jpg

IMG_8090.jpg

IMG_8094.jpg

IMG_8097.jpg

IMG_8101.jpg


No i wreszcie dobijamy do brzegu
Zdjęcie000171.jpg


A na brzegu już widać, w jaki sposób można tracić w Wenecji pieniądze. Za zrobienie fotki w takim towarzystwie trzeba zapłacić.
IMG_8115.jpg

IMG_8126.jpg


I jeszcze filmik z rejsu.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 10:51

Rejs z Chioggi do Wenecji trwał 2 godziny i nie był to czas stracony. Polecam ten sposób dotarcia do Wenecji.
Bardzo dużo zobaczyliśmy w czasie tego rejsu. Obraz przewijał się przed naszymi oczami niczym w kalejdoskopie.
Było ciepło, przyjemnie, tylko jak to na statku oczywiście bywa, wiał wiaterek. Ale ja, podobnie jak gusia-s, zawsze mam przy sobie dyżurny szaliczek, którym się okryłam.
20170905_100924.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 12:33

Fajnie :) zobaczyłam nieznany fragment laguny.
Rejs dość długi jak na tak ktrótką w sumie odległość. Chyba bardzo wolno płynął ten statek. Z tego co pamiętam z Istrii płynie się 2,5 h ale jest to przecież dużo dalej, no z tym że z Istrii jakieś szybkie jednostki ponoć pływają. Kiedyś rozważałam taki rejs z Puli ale na szczęście sobie odpuściłam :)
Zastanawiam się dlaczego nie płyneliście z Chioggi rejsowym vaporetto?
Czy Wasz stateczek poza dostarczeniem grupy do Wenecji i spowrotem jeszcze gdzieś z Wami pływał? Może uprzedzam fakty ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.01.2018 13:47

dhmegi napisał(a):Polecam ten sposób dotarcia do Wenecji.

Też bardzo mi się ten pomysł spodobał. Prawdę mówiąc nigdy nie planowałem Wenecji właśnie ze względu na trudności "logistyczne" . A taki rejs z Chioggii to atrakcja sama w sobie, koszt niewielki, auto można zostawić w miasteczku darmowo... same zalety :) .
Jedyny minus to fakt, że w Wenecji spędzi się nie za wiele czasu :roll: , ale skoro moja druga połowa właśnie stwierdziła, że - cytuję: "więcej nam nie potrzeba" :wink: to znaczy że przy okazji następnych Włoch (kiedyś) można będzie o tym pomyśleć :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 14:10

gusia-s napisał(a):Fajnie :) zobaczyłam nieznany fragment laguny.
Rejs dość długi jak na tak ktrótką w sumie odległość. Chyba bardzo wolno płynął ten statek. Z tego co pamiętam z Istrii płynie się 2,5 h ale jest to przecież dużo dalej, no z tym że z Istrii jakieś szybkie jednostki ponoć pływają. Kiedyś rozważałam taki rejs z Puli ale na szczęście sobie odpuściłam :)

Tak, statek płynął dość wolno, z tym że do wyspy San Giorgio dopłynęliśmy w 1,5 godziny. Pozostałe pół godziny trwało przedostanie się od tej wyspy do nabrzeża Wenecji. Ruch tutaj panował bardzo duży i czułam się prawie jak na parkingu przed supermarketem, gdzie poluje się na miejsce parkingowe. Tutaj było tak samo. Żeby zacumować, nasz statek musiał trochę poczekać w kolejce.

gusia-s napisał(a):Zastanawiam się dlaczego nie płyneliście z Chioggi rejsowym vaporetto?

Nie wiem, czy z Chioggi pływają rejsowe vaporetto. Jakoś po drodze nie rzuciły mi się w oczy takie jednostki pływające. Znalazłam artykuł na temat połączeń: Dotarcie do Wenecji z Chioggii w vaporetto. Wynika z niego, że vaporetto współpracuje z Raffaello Navigazione w zakresie obsługi połączeń pomiędzy Chioggią a Wenecją.
I jeszcze w tym artykule jest napisane, że "linia 11 wykonuje także nocne przebiegi, w przybliżeniu co godzinę". Więc ten nocny zakaz pływania po Lagunie, o którym napisałam wcześniej, chyba faktycznie nie jest zgodny z prawdą.

gusia-s napisał(a):Czy Wasz stateczek poza dostarczeniem grupy do Wenecji i spowrotem jeszcze gdzieś z Wami pływał? Może uprzedzam fakty ;)

Nasz stateczek dostarczył nas tylko do Wenecji (i z powrotem do Chioggi) i tam poruszaliśmy się korzystając już tylko z własnych nóg. Kilka godzin to zbyt mało, żeby skorzystać z innych tras oferowanych przez Raffaello Navigazione.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 14:32

kulka53 napisał(a):
dhmegi napisał(a):Polecam ten sposób dotarcia do Wenecji.

Też bardzo mi się ten pomysł spodobał. Prawdę mówiąc nigdy nie planowałem Wenecji właśnie ze względu na trudności "logistyczne" . A taki rejs z Chioggii to atrakcja sama w sobie, koszt niewielki, auto można zostawić w miasteczku darmowo... same zalety :) ...
Choggia jest jednak stosunkowo daleko od Wenecji co powoduje konieczność jak widać poświęcenia aż 4 h na dotarcie do niej i powrót, moim zdaniem to bardzo duża strata przy jednodniowym planie zwiedzania Wenecji.
Przy wyjeździe zorganizowanym przez biuro podróży wpływu na to nie mamy oczywiście ale organizując wyjazd indywidualnie już tak.
Dlatego uważam, że warto własnie ze względów logistycznych a też i finansowych zatrzymać się w bliższej odległości miasta albo nawet w samej Wenecji a zaoszczędzone 4h poświęcić na rejs do Murano i Burano. Na darmowy parking w Chiogga bym nie liczyła raczej, myślę że jest podobnie jak w Punta Sabbioni - na ulicach parkomaty a parkingi prywatne też płatne co prawda niewiele od 5-7 eu za dzień. Parking całodobowy w samej Wenecji to koszt 21 eu a koszt dobowego biletu na Vaporetto 20 eu/os, bilet jednorazowy 7.5. Można łatwo skalkulować i czasowo i finansowo co najbardziej się opłaca :) Dla porównania rejs z Punta S. trwa 35 min.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 14:46

kulka53 napisał(a):
dhmegi napisał(a):Polecam ten sposób dotarcia do Wenecji.

Też bardzo mi się ten pomysł spodobał. Prawdę mówiąc nigdy nie planowałem Wenecji właśnie ze względu na trudności "logistyczne" . A taki rejs z Chioggii to atrakcja sama w sobie, koszt niewielki, auto można zostawić w miasteczku darmowo... same zalety :) .
Jedyny minus to fakt, że w Wenecji spędzi się nie za wiele czasu :roll: , ale skoro moja druga połowa właśnie stwierdziła, że - cytuję: "więcej nam nie potrzeba" :wink: to znaczy że przy okazji następnych Włoch (kiedyś) można będzie o tym pomyśleć :)

My z mężem też myśleliśmy na ten temat. Najlepszym rozwiązaniem dla nas byłoby zakotwiczenie w Chioggi i skorzystanie z kilku innych rejsów oferowanych przez Raffaello Navigazione, nie tylko do samej Wenecji. W ten sposób można by sporo zobaczyć. Mnie się marzy wypad na wyspy Pellestrina i Lido. Najfajniej byłoby przemierzyć je na rowerze.
A tutaj jest opis wycieczek oferowanych przez Raffaello Navigazione w języku polskim.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 14:46

dhmegi napisał(a):...
No tak ruch, jaki widać na filmiku niesamowity 8O Aż takiego zamieszania na wodzie w maju nie widziałam :mrgreen: .
W Choggia jest terminal ACTV stąd wywnioskowałam, że pływa vaporetoo :)
Biuro podróży wiadomo, że daje zarobić lokalnym firmom :? szkoda, że nie wzięli pod uwagę opcji biletów dobowych za 20eu/os i jednak transportu publicznego vaporetto sieci ACTV. Moglibyście w cenie przepłynąć również Grand Canal.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.01.2018 15:07

gusia-s napisał(a):Na darmowy parking w Chiogga bym nie liczyła raczej

Byliśmy w Chioggii na godzinnym może spacerze i parkowałem za darmo :) .
Zresztą... byliśmy we Włoszech w sumie 4x (10 dni, 2 tygodnie, 2 tygodnie-Sardynia, 2 tygodnie-Sardynia, fakt że zawsze w maju :roll: ) i zwiedziliśmy dziesiątki miast i miejsc i zapłaciliśmy za parkowanie TYLKO RAZ i to nie we Włoszech a w San Marino :wink: :lol: . Nie zawsze jest to łatwe, ale jak widać można. Aha, no i żadne mandaty za parking nie dotarły póki co :wink: .

Z tą stratą czasu na rejs masz rację... ale zawsze można się wybrać jeszcze drugi raz kolejnego dnia :)

Z tego co pamiętam - akurat z przystani wypływał jakiś stateczek liniowy tramwaju wodnego, nie wiem czy akurat było to vaporetto
:roll: , ale na rozkładzie jakiś numer figurował.

Ten ruch na wodzie 8O - coś niesamowitego :idea:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 15:09

gusia-s napisał(a):
dhmegi napisał(a):...
No tak ruch, jaki widać na filmiku niesamowity 8O Aż takiego zamieszania na wodzie w maju nie widziałam :mrgreen: .
W Choggia jest terminal ACTV stąd wywnioskowałam, że pływa vaporetoo :)
Biuro podróży wiadomo, że daje zarobić lokalnym firmom :? szkoda, że nie wzięli pod uwagę opcji biletów dobowych za 20eu/os i jednak transportu publicznego vaporetto sieci ACTV. Moglibyście w cenie przepłynąć również Grand Canal.

Pewnie tak, ale skąd wziąć na to czas. Tak jak napisałaś wcześniej, wyjazdy zorganizowane rządzą się swoimi prawami i decydując się na taki wyjazd, musimy się dostosować do obowiązujących na tych wyjazdach obwarowań.
Korzystanie z vaporetto miało sens w Twoim przypadku, byłaś Panią swojego czasu, nikt Cię nie gonił i mogłaś robić, co chciałaś.
W naszym przypadku wykupienie biletów dobowych chyba mijało się z celem.
Grupowe korzystanie z vaporetto chyba nie byłoby najlepszym rozwiązaniem, byłoby bowiem utrudnione z uwagi na liczbę osób w grupie. Co innego statek, którym praktycznie płynęły tylko dwie polskie grupy, a co innego rejsowe vaporetto, gdzie nikt na nikogo nie czeka. Wsiadasz i płyniesz, a jak się spóźnisz, to twój problem.
Większość z naszej grupy pewnie sama nie miałaby odwagi skorzystać z vaporetto, bo jak jest się w Wenecji tylko na chwilę, to nikt nie zawraca sobie głowy rozkładem jazdy. Samo zapoznanie się z takim rozkładem już zajęłoby nam sporo czasu, a później byśmy się denerwowali, czy aby zdążymy na miejsce zbiórki po zakończeniu czasu wolnego.
Ja miałam chęć na przepłynięcie się gondolą.
Gdyby zebrać kilka osób, to koszt nie byłby wcale taki wielki. Ponoć pół godziny to wydatek 80 euro (we wrześniu), więc gdyby zebrały się 4 osoby, to wyszłoby o 20 euro na głowę. Ale pilotka nas nastraszyła, że gondolierzy strasznie oszukują, że wywiozą nas gdzieś i wysadzą po 15 minutach, a my nie będziemy wiedzieli, jak stamtąd wrócić. No i nie zdecydowaliśmy się, czego teraz żałuję. Ale może jeszcze kiedyś odwiedzę Wenecję, więc wtedy na pewno popłynę gondolą.
wlochy-ruchomy-obrazek-0012.gif
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 15:28

gusia-s napisał(a):W Choggia jest terminal ACTV stąd wywnioskowałam, że pływa vaporetoo :)

Dyskusje kształcą. Zainspirowałaś mnie tym terminalem i zaczęłam drążyć.
No i z Chioggi pływa linia Nr 11 do Pellestriny na wyspie Pellestrina.
trasa 11.jpg

To jest ta łączona linia (vaporetto+autobus), o której mowa w tym artykule.
Tutaj też ą informacje na temat tej linii.
Tak więc rejs stateczkiem Rafaello Navigazione jest jedynym publicznym sposobem bezpośredniego dostania się z Chioggi do Wenecji.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 15:41

kulka53 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Na darmowy parking w Chiogga bym nie liczyła raczej
Byliśmy w Chioggii na godzinnym może spacerze i parkowałem za darmo :) ...
... Z tą stratą czasu na rejs masz rację... ale zawsze można się wybrać jeszcze drugi raz kolejnego dnia :) ...
... Z tego co pamiętam - akurat z przystani wypływał jakiś stateczek liniowy tramwaju wodnego, nie wiem czy akurat było to vaporetto
:roll: , ale na rozkładzie jakiś numer figurował...
Co do parkingu to się oczywiście nie upieram, gdybam na podstawie obserwacji z Punta S., które też jest takim miejscem startu do W.. dla wielu osób. Wszystko w pobliżu przystani płatne ale może gdzieś w dalszej okolicy jednak za free :)

Na 2 dni tym bardziej bym wybrała stacjonowanie w Punta S. :) bliżej oraz znacznie lepsze połączenie do Wenecji i na pobliskie wyspy, więc w stosunku do Choggia dwukrotne dotarcie do Wenecji i powrót zajmie 2 h zamiast 8h.

dhmegi napisał(a): ... Grupowe korzystanie z vaporetto chyba nie byłoby najlepszym rozwiązaniem, byłoby bowiem utrudnione z uwagi na liczbę osób w grupie...
To mi własnie przemknęło przez myśl ... takie vaporetto, przypływa i odpływa a jednak wycieczkowy stateczek może nawet zaczekać na spóźnialskich.

Z gondolami to Was nieźle nastraszyła przewodniczka :D Mi się wydaje, że oni wysadzają w tym samym miejscu, w którym się wsiada a koszt przy kilku osobach rzeczywiście nie jest aż tak zabójczy - ceny są tzw. "urzędowe" ustalane odgórnie przez miasto.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Niedoceniana Emilia Romania+San Marino+Wenecja+Rzym

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.01.2018 16:01

gusia-s napisał(a):Z gondolami to Was nieźle nastraszyła przewodniczka :D Mi się wydaje, że oni wysadzają w tym samym miejscu, w którym się wsiada a koszt przy kilku osobach rzeczywiście nie jest aż tak zabójczy - ceny są tzw. "urzędowe" ustalane odgórnie przez miasto.

Teraz to ja jestem mądrzejsza. Przyglądałam się gondolom pływającym po kanałach i faktycznie wracają do miejsca startu. I nie widziałam, aby któraś wracała pusta, więc chyba nie wysadzają turystów na jakimś "zadupiu". No chyba że wysadzają, a wracają z innymi turystami :smo:. Ale cóż, za gapowe trzeba płacić. Stało się i rejsu gondolą nie zaliczyłam. :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
San Mauro Mare+Cesenatico+San Marino+Wenecja+Rzym - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone