Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy)

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 19:48

Wstęp

Czytając na forum relacje innych cromaniaków zapragnęłam i ja podzielić się z Wami moimi wspomnieniami i wrażeniami z wyjazdu do Chorwacji w maju zeszłego roku.
Mam wrażenie, że wszyscy forumowicze jeżdżą do Chorwacji indywidualnie, własnym samochodem
i na prywatne kwatery. Przez wiele lat marząc o wyjeździe do Chorwacji miałam na myśli właśnie taki sposób zrealizowania wyjazdu. Ale w pewnym momencie pomyślałam, że mam dosyć indywidualnych wyjazdów, myślenia o wszystkim, planowania a na koniec gotowania podczas wypoczynku. Znalazłam biuro podróży, które oferowało wyjazd do Chorwacji w rozsądnej cenie i wykupiłam wczasy.
Wraz z moją ekipą (mąż i dwie koleżanki) byliśmy w Makarskiej, skąd jeździliśmy na wycieczki. Ponieważ był to dla nas wszystkich pierwszy wyjazd do Chorwacji, to zachłannie rzuciliśmy się na wszystkie wycieczki fakultatywne, oferowane przez nasze biuro podróży. Zobaczyliśmy, oczywiście tylko pobieżnie, Szybenik, Trogir, Split, Dubrownik i Makarską. Popłynęliśmy także na wyspy Hvar i Brac (na tzw. fish picnic). Na koniec zobaczyliśmy Jeziora Plitwickie. Można nas porównać do japońskich turystów, którzy potrafią zwiedzić dziesięć stolic w pięć dni.
Chcieliśmy jechać przed sezonem, aby nie wypoczywać pośród tłumów oraz żeby pięknie się opalić i móc chwalić się tą opalenizną podczas lata. Ale nie przewidzieliśmy, że pod koniec maja pogoda może płatać psikusy. Przed samym wyjazdem prognoza pogody nie przedstawiała się rewelacyjnie, w związku z tym humory mieliśmy trochę skwaszone. No bo jak to, jechać do Chorwacji i nie mieć pogody. Koszmar.
No ale cóż, wczasy opłacone, urlop jest, to trzeba jechać.
Z wyjazdu mam bardzo mało zdjęć, bo jako świeżo upieczona właścicielka kamery zafascynowałam się filmowaniem i chciałam Wam przedstawić moje wspomnienia w kilkunastu krótkich filmikach.
Napiszcie, czy Wam to odpowiada.
Ostatnio edytowano 17.07.2014 13:41 przez megidh, łącznie edytowano 2 razy
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 20:17

Przez Chorwację do Makarskiej

Nadszedł wreszcie dzień wyjazdu. Spakowani ruszyliśmy na miejsce zbiórki. Nasza ekipa składała się z czterech osób. Ja, mój mąż i dwie nasze koleżanki. Trochę nas przerażała perspektywa długiej drogi autokarem, ale ważne, że nie my musieliśmy go prowadzić (było dwóch bardzo fajnych kierowców: Stanisław i Janusz). Wyjazd o 17. Podróż nie była zbyt uciążliwa. Noc przespaliśmy a rankiem wjechaliśmy na teren Chorwacji. Przejeżdżaliśmy przez Zagrzeb, Karlovac (wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że z tego miasta pochodzi wspaniałe piwo). W Karlovacu skierowaliśmy się na Slunj. Po śniadaniu w przydrożnej restauracji (śniadanie w cenie wczasów) ruszyliśmy w kierunku Jezior Plitwickich. Dojechaliśmy do Rastoke (obecnie jest to przedmieście Slunj) - miasteczka młynów wodnych. Tam naszym oczom ukazały się przepiękne wodospady i kaskady na rzece Korana i na wpadającej do niej rzece Slunczica. Różnica poziomów obu tych rzek wynosi 20-50 metrów (Korana jest niżej) stąd te wspaniałe spienione wody. Ale to, co widzieliśmy z okien autokaru, to jest ponoć tylko namiastka tego, czym można nasycić oczy, jeśli się zatrzyma i zejdzie na dół nad rzekę pochodzić po mostkach czy posiedzieć w małych knajpkach nad wodospadami. Niestety nasza wycieczka się nie zatrzymała. To jest niestety wada tego typu wyjazdów, że nie można być panem samego siebie, lecz trzeba się dostosować do planów całej grupy. No ale trudno, może innym razem. Grupa miała w planach zwiedzanie Jezior Plitwickich, ale kiedy o nich dojeżdżaliśmy, pogoda pokrzyżowała nam plany. Deszcz padał tak obficie, że musieliśmy zrezygnować ze zwiedzania Jezior. Pojechaliśmy dalej.
Następna niespodzianka, to wichura wiejąca znad Adriatyku, która uniemożliwiła wjazd na most w Maslenicy. Trzeba było jechać objazdem przez Gračac i Obrovac, co wydłużyło czas przejazdu. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Widoki podczas tego objazdu były wspaniałe.
Przedstawiam Wam krótki filmik z podróży przez Chorwację.
Ostatnio edytowano 03.03.2015 18:17 przez megidh, łącznie edytowano 3 razy
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.05.2014 20:44

Pierwszy!

Z chęcią poczytam i pooglądam filmiki :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 20:47

Witam pierwszego chętnego. :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 20:51

Szybenik

Ponieważ nie zwiedziliśmy Jezior Plitwickich, a po drodze zaplanowana była jakaś wycieczka, to zatrzymaliśmy się w Szybeniku. Szybenik jest pierwszych chorwackim miastem, które dane mi było zobaczyć. Do Chorwacji jechałam z pozytywnym nastawieniem, więc nic nie było w stanie mnie rozczarować. Pomimo silnego wiatru i deszczyku, który na szczęście na razie odpuścił, Szybenik mi się spodobał. Przespacerowaliśmy się nadmorską promenadą i udaliśmy się do katedry Św. Jakuba - renesansowego arcydzieła wpisanego przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Katedra zbudowana jest w całości z kamienia, bez użycia nawet jednej cegły. Najbardziej spodobał mi się przepiękny fryz na wschodniej ścianie katedry, przedstawiający ponad 70 misternie i realistycznie wyrzeźbionych głów z indywidualnymi wyrazami twarzy. To podobizny ówczesnych, znamienitych mieszkańców miasta. Potem pospacerowaliśmy po uliczkach Szybenika i już trzeba było jechać dalej.
W tym roku też będę w Szybeniku, ale może będzie lepsza pogoda. W słoneczku wszystko wygląda piękniej, więc może odkryję jakieś inne uroki tego miasta.
Ostatnio edytowano 03.03.2015 18:17 przez megidh, łącznie edytowano 3 razy
Zdenek35
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 09.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 05.05.2014 21:00

dhmegi bardzo ładne są Twoje filmiki
Z chęcią poczytam i obejrzę Twoją relację z wczasów.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 21:03

Witam kolejnego czytelnika i widza.
Już myślałam, że nie będzie chętnych.
Ale skoro już jest dwóch, to już grupa. Mogę się zabrać za dalsze pisanie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 21:04

cd. podróży do Makarskiej

Riwiera Makarska powitała nas deszczem. Na szczęście hotel, do którego zawitaliśmy okazał się bardzo przyjemny. Zostaliśmy w nim powitani rakiją (wiśniową i travaricą) oraz winem. Zanim rozlokowaliśmy się w pokojach, humory nam się radykalnie poprawiły. A później deszcz przestał padać i można było wyjść na pierwszy spacer po Makarskiej. Kolor wody w Adriatyku nas urzekł. Pomimo zimnej wody nie odmówiliśmy sobie zamoczenia nóg.
Ostatnio edytowano 03.03.2015 18:18 przez megidh, łącznie edytowano 3 razy
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 05.05.2014 21:10

To ja też się dosiadam i czekam na więcej :D
Filmiki fajne, ale jednak fotki to fotki..
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 21:30

No fajnie, grono się powiększa.
Ale dzisiaj już nic nie wrzucę, bo na razie miałam przygotowane tylko tyle materiału. Nie wiedziałam, czy będzie zainteresowanie. Ale obiecuję, że następne filmiki będą lepsze. Pogoda nam się na szczęście poprawiła, więc było lepsze oświetlenie do kręcenia.
cdn. :)
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 06.05.2014 08:32

Witam
Bardzo ciekawy powysł z uzupełnieniem relacji filmikami. Obraz ruchomy to jednak
coś innego, niż zdjęcia. W moim odczuciu film bardziej realnie oddaje rzeczywistość.
Napisz w jakim programie obrabiałaś te filmiki.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2014 08:50

dhmegi napisał(a):Z wyjazdu mam bardzo mało zdjęć, bo jako świeżo upieczona właścicielka kamery zafascynowałam się filmowaniem i chciałam Wam przedstawić moje wspomnienia w kilkunastu krótkich filmikach.
Napiszcie, czy Wam to odpowiada.

Osobiście wolę fotografie, ale sam mam kilka krótkich filmów z pobytów w Cro, dla uzupełnienia relacji,
chętnie więc obejrzę Twoją produkcję.
Jeśli większe grono ma zmobilizować Cię do dalszej pracy nad relacją z podróży, to jestem. :wink:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 06.05.2014 09:10

Jestem i ja.Oglądam i czytam.
PZDR.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 06.05.2014 10:03

Czekamy i my na ciekawą relacje. :D :D :lol:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 06.05.2014 11:21

Również czekam na kolejne wrażenia i filmiki. :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone