Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pula-Wenecja

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 07.07.2021 12:34

Dojazd z Puli Punta S. może zająć nawet około 4 godzin, do Mestre nieco krócej, bo non stop autostradą. Ja lubię jeździć do Wenecji z Punta Sabbioni, ponieważ podróż przez Lagunę Wenecką jest dla mnie dużą przyjemnością. Do Wenecji płynie się mniej więcej pół godziny. Jeśli jednak zależy Wam na czasie, to może lepiej rozważyć Mestre (bądź parking w samej Wenecji). Odejdzie wtedy dość znaczny koszt biletów dobowych (około 20 euro za osobę).
Po Canal Grande można płynąć np. z Piazzale Roma (tam jest część parkingów samochodowych) w strone San Marco linią nr 1 (tyle że bywa ona zatłoczona i zatrzymuje się na każdym przystanku), ale lepiej 2 - ma mniej przystanków. Potem na Piazzale Roma możecie wrócić piechotą. Bilet jednorazowy, na 75 minut, kosztuje 7,5 euro. Można się w tym czasie przesiadać.
Po Włoszech najszybciej podróżuje się autostradami, nie są jednak tanie. Drogi krajowe są wolniejsze, z licznymi rondami. Nie mam doświadczenia z podróżowaniem przez Chorwację i Słowenię. Jakbyście wyjechali z samego rana, to polecam śniadanie na Autogrillu we Włoszech - cappuccino i brioches mają smaczne i w dobrej cenie :)
Polecam lekturę portalu Łukasza Ropczyńskiego Kierunek Włochy. On jeździ tam non stop, wiadomości ma aktualne.

https://www.kierunekwlochy.pl/tramwaje-wodne-vaporetto-w-wenecji#ceny-biletw-na-tramwaje-wodne-w-wenecji
https://www.kierunekwlochy.pl/wenecja-wlochy

A tu o parkingach:
https://www.kierunekwlochy.pl/parking-w-wenecji
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2021 12:59

Popieram maxredaktor z tym PS. Sami tak zrobiliśmy, świetne rozwiązanie, a mieliśmy też porównanie z pociągiem z Mestre. Moje relacje:
pociąg: post1348881.html#p1348881
PS: post2072036.html#p2072036

W jeden dzień można całkiem sporo zobaczyć.....
annatb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) annatb » 07.07.2021 13:34

Dzięki za dużą pomoc, po powrocie napisze na co się zdecydowaliśmy.
Pozdrawiam
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 07.07.2021 13:42

Pamiętam, jakiś czas temu chciałem popłynąć promem z Poreca do Wenecji ale cena za 4 osoby była na tyle wysoka, ze wolałem pojechać autem. Czas przejazdu 3h. Cenowo wyszło sporo taniej i nie byłem ograniczony czasowo ;) A o ile pamiętam to prom tez chyba 3h płynie .
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 07.07.2021 14:52

Dziś zarezerwowaliśmy wyjazd do Wenecji z Porecia katamaranem na 13.07.Pływaja we wtorki i czwartki.
Start 7,30 powrót 16,30 na miejscu 6 godzin zwiedzania , cena za osobę 520 kun. Obowiązkowo dowód osobisty lub paszport, paszport covidowy , oświadczenie o 2 szczepieniu (włoski formularz)
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 07.07.2021 17:18

Temcza napisał(a):Dziś zarezerwowaliśmy wyjazd do Wenecji z Porecia katamaranem na 13.07.Pływaja we wtorki i czwartki.
Start 7,30 powrót 16,30 na miejscu 6 godzin zwiedzania , cena za osobę 520 kun. Obowiązkowo dowód osobisty lub paszport, paszport covidowy , oświadczenie o 2 szczepieniu (włoski formularz)


Dobrze pamiętałem, że za 4 osoby ponad 1200 zł wychodziło za katamaran, natomiast samochodem kosztowało to nas około 300 zł ( paliwo , autostrada i parking na Piazzale Roma). Wyjeżdżałem z Poreca o 7:00 i w Wenecji byłem ok.10:00 , wracaliśmy jak było już ciemno a i tak nie widzieliśmy wszystkiego. 6 godzin w Wenecji to troszkę krótko ;)
Dubix
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dubix » 19.07.2021 13:13

Dzień dobry, orientuje się ktoś czy w dobie covidu jest połączenie promowe/wycieczka bezpośrednio z Puli do Wenecji ?
Niestety lecimy samolotem, więc samochód nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.07.2021 16:26

milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 10.07.2022 07:24

Jakieś świeże informacje tegroczne? Ktoś już ćwiczył? Jakieś ciekawe propozycje na odwiedzenie Wenecji?
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 12.07.2022 18:25

Ja jechałem z Lukova (20km na południe od Senj). Ok 5h dojazd bez autostrady, parking na lądzie, powrót autostradą 4h (11,1E). Super wycieczka, fajne zakupy można zrobić we Włoszech. Niedrogo wychodzi. Nawet jak jest dalej to i tak warto. Kroat gospodarz zrobił oczy jak dowiedział się gdzie byliśmy i stwierdził że nikt nigdy od niego tam nie doleciał :D
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 12.07.2022 18:34

milosz78 napisał(a):Jakieś świeże informacje tegroczne? Ktoś już ćwiczył? Jakieś ciekawe propozycje na odwiedzenie Wenecji?

Jednodniowa wycieczka to znaczy dużo chodzenia. Jest co oglądać, Wenecja jest znacznie, znacznie większa niż myślałem. Odpaliłem sobie stravę i po ponad 4h łażenia byłem wymęczony a jak zobaczyłem na mapie co obszedłem to może 1/5 tego miasta. Ceny są zawrotne ale nie po to tam się jedzie żeby się lansować po restauracjach tam. W zasadzie szkoda czasu siedzieć w restauracji tam (nie mówiąc już o $$$). W Rzymie dostałem szkołę gdy za małą pizzę zapłaciłem fortunę a była bez porównania gorsza niż w dobrej pizzerii prowadzonej przez włocha w Łodzi. Za dużo do zobaczenia jest. Jak ktoś chce zjeść coś dobrego to trzeba uderzać w prowincję. Nigdy nie jem w turystycznych miejscowościach tylko szukam tam gdzie lokalsi jedzą. Moim zdaniem Rzym 5x ciekawszy ale Wenecja to i tak miejsce które WARTO zobaczyć, powąchać :lol: przeżyć, przespacerować etc. Byłem tydzień temu. I tak, błagam, nie mówcie mi że trzeba tam iść do restauracji czy coś w tym stylu.


Obrazek
mbobojar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbobojar » 12.07.2022 20:10

Cześć,
wybieram się niedługo do Wenecji i potrzebuję Waszych opinii o parkingach.
Początkowo planowałem zaparkować na https://g.page/venice-city-park-srl?share za 5€, ale parking tuż obok (Park Petroli) ma bardzo słabe opinie - ze względu na kradzieże i wybite szyby. Czytałem trochę o tych kradzieżach w google i niby w Wenecji zdarzają się co jakiś czas, policja ma codziennie zgłoszenia. Jakie są Wasze doświadczenia? No i czy ktoś kto tam parkował może podpowiedzieć koło której parking jest już pełny?
Drugi parking to Tronchetto, niby monitorowany i pełno miejsc, ale za 22€.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 13.07.2022 22:38

mbobojar napisał(a):Cześć,
wybieram się niedługo do Wenecji i potrzebuję Waszych opinii o parkingach.
Początkowo planowałem zaparkować na https://g.page/venice-city-park-srl?share za 5€, ale parking tuż obok (Park Petroli) ma bardzo słabe opinie - ze względu na kradzieże i wybite szyby. Czytałem trochę o tych kradzieżach w google i niby w Wenecji zdarzają się co jakiś czas, policja ma codziennie zgłoszenia. Jakie są Wasze doświadczenia? No i czy ktoś kto tam parkował może podpowiedzieć koło której parking jest już pełny?
Drugi parking to Tronchetto, niby monitorowany i pełno miejsc, ale za 22€.

Wiem, że Tronchetto polecają. My pojechaliśmy do Mestre Ospedale. Jest tam parking znanej i "lubianej" firmy APCOA. Chyba jest to parking szpitalny. Z miejscem w poniedziałek o godzinie 13 nie było najmniejszego problemu . Na rozpisce są dwie ceny : wewnętrzny :1 euro za godzinę i 3 euro za godzinę zewnętrzny...chodzi chyba o parking na zewnątrz i wewnątrz. Stałem wewnątrz i gdy wróciłem zapłaciłem 5 EURO za kilka godzin więc po tej niższej stawce. Dojazd na zabytkową Wenecję jest z oddalonych o jakieś 100 m. stacji kolejowej lub autobusem w tym samym miejscu. Dojazd od parkingu to ok. 15- 20 minut. autobusy i pociągi jeżdżą często. My jechaliśmy autobusem, ponieważ automat biletowy na kolei nie pozwalał kupować biletu dla psa. P.S. Pamiętaj o maseczce FFP2 , która obowiązuje w jednostkach medycznych i komunikacji publicznej!

https://www.google.com/maps/place/Mestr ... 12.2255606
mbobojar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbobojar » 03.08.2022 10:30

Zaparkowaliśmy na tronchetto, był lekki zator na moście, ale wszyscy jechali na parking przy Piazzale Roma, więc prawym pasem do Tronchetto poszło sprawnie. Sporo miejsc, byliśmy po 12 dopiero, ale dużo aut też wyjeżdżało. Polecam People Mover, 1,5euro w jedną stronę a zaoszczędzone 20 minut spaceru przez niezbyt ładną okolicę portu.
Polecam też sprawdzić czy Włosi nie planują zamknięcia autostrady i prac drogowych, bo nam zamknęli 30 minut przed nami i razem z korkiem do zjazdu i jazdą przez miejscowości czas nam się wydłużył o godzinę.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 12.08.2022 21:59

Witajcie, ma ktoś sprawdzone noclegi w Wenecji gdzieś blisko wszystkiego co można tam lub trzeba zobaczyć. Proszę o polecenie czegoś lub podlinkowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone