Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Poznań-Pula

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubs
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.04.2014
Trasa Poznań-Pula

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubs » 02.04.2014 17:26

Witam Wszystkich razem i z osobna, jako że jest to mój debiut na Cro.pl :)

Poniżej zamieszczam moją trasę z prośbą do doświadczonych cromaniaków o opinie czy jest to najlepsza opcja.

Poznań - Pula

Chodzi mi o ominięcię słowackiej autostrady (co mam nadzieje wynika z mojej propozycji trasy) oraz płatnych tuneli w AUT i ewentualnie jakiś innych niespodzianek(?).
Może są jakieś szybsze/krótsze trasy z lepszymi widokami i fajnymi miejscami? Ewentualnie wolałbym jechać troche wolniej ekspresówką i podziwiać krajobrazy, niż poginać autostradą i patrzeć na ekrany ;)

Z góry dzięki za sugestie.

Pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.04.2014 17:54

Bez sensu pchać się na Zagrzeb i jakie tunele płatne w Austrii na tej trasie ?
Warto odżałować winietę na SLO ,by nie pchać się na Zagrzeb no chyba że chcesz sobie popatrzeć.
Z autostrady w SLO też są fajne widoki i no tunele (za freee).
Ekrany to w większości w Polsce stawiają.
Na objeżdzie szalonych widoków to nie ma.
BRNO-BRATYSŁAWA-MARIBOR-LUBJANA-KOPER i w dół na PULĘ.

To moja trasa , wybór należy do ciebie.
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 02.04.2014 18:19

Witaj
Trochę pokręcona trasa w Austrii lepiej z Wiednia jechać na Graz dalej na Maribor żadnych tuneli płatnych na tym odcinku nie ma.
Na granicy Słoweńskiej kupić winietkę i śmigać autostradami na Ljubljane dalej koper i granica HR za granicą zjechać na drogę wzdłuż wybrzeża (Porec Rovinj) i spokojnie dojedziesz do Puli.
pozdro
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.04.2014 18:38

Moim zdaniem kubs troszeczkę przekombinował. Co do trasy w PL z Poznania do Wrocławia (wg. uznania), dalej Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Lublana, Koper, Pula i Prementura. Od Brna do Puli (za wyjątkiem krótkiego odcinka od granicy CZ i A) cały czas autostrada. Winiety A i SLO jeśli chodzi o cenę to nie ma dramatu. Tygodniowa w SLO za 15 E w przypadku przejazdu przez całą SLO nie jest taką złą ceną. Trasa sprawdzona przeze mnie w latach poprzednich jak i planowana w tym roku. Ja osobiście zastanowił bym się na trasą z Poznania przez D, A, SLO. Kilometrowo dalej (tak na "oko" o 300 km) ale może okazać się czasowo OK. Osobiście polecam viamichelin jako całkiem udany planer. A tak na marginesie pozdrawiam Stolicę Podziemnych Pomarańczy (Jeżyce Rules :wink: ).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.04.2014 20:00

Witaj kubs
Twoja trasa od Kórnika do Ilz pokrywa się z moją. Jeśli jeździłem do Dalmacji, to śmigałem na Zagrzeb, ale kiedy jechałem na Istrię, to lepsza jest moim zdaniem trasa, którą podali przedmówcy: Graz-Maribor-Lublana-Koper-Pula. Omijanie krótkiego odcinka słoweńskiej autostrady ma sens, kiedy jedziesz właśnie na Zagrzeb, ale jadąc proponowaną trasą na Istrię, pokonujesz autostradą w Słowenii ok. 200 km.
Możesz zrobić postój w Postojnej. Zwiedzanie jaskini jest dość drogie, ale można podjechać kilkanaście kilometrów i podziwiać Predjamski Grad. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2014 21:47

Tak jak pisali przedmówcy, jadąc na Istrię kup słoweńską winietę i zamiast na Zagrzeb jedź Słoweńskimi autostradami.
Jeśli chcesz jechać w Austri na Feldbach to trzymaj się cały czas drogi B66
http://goo.gl/maps/EBxyh
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 02.04.2014 21:59

Za Brnem zjeżdżaj na Rajhard i z powrotem wróć na trasę do Mikulova w Pohorelicach (równoległa do ekspresówki, przy dużym ruchu nawet szybsza). Unikniesz płacenia za winiety w Czechach 8) Odcinek od węzła Rajhard - do Pohorelic jest płatny.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 04.04.2014 13:23

Po argumentach przedmówców masz taką trasę -> http://goo.gl/maps/dZvWZ
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.04.2014 13:32

bzyq74 napisał(a):Po argumentach przedmówców masz taką trasę -> http://goo.gl/maps/dZvWZ

Podane jak na tacy, tylko jechać. :P

W Czechach pojechałbym bliżej płatnego odcinka na drodze 52, drogą nr 42510, omijając Židlochovice i kilka mniejszych osad, ale to już drobna modyfikacja. :wink:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 04.04.2014 13:38

też prawda -> http://goo.gl/maps/xCjpV :oczko_usmiech:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.04.2014 13:52

Widzę, że trasa prowadzi do Premantury i że się tak zapytam co tam jest fajnego? Byłem kilka razy w Puli i rowerkiem na Kamenjak przez Premanturę przejeżdżałem. Z powodu bliskości Kamenjaka chętnie bym teraz do tej Premantury się wybrał ale co tam jest ciekawego?
Trasa przez Czechy, Austrię, Słowenię i autostradką do Puli jak najbardziej. Zagrzeb nie pasuje nijak. W Puli trzeba uważać, żeby nie jechać przez miasto tylko taką trochę naokoło drogą która jest świeżo wyremontowana i dużo szybsza. Przejazd przez centrum Puli pozbawia resztek sił.
Pozdrawiam.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.04.2014 00:36

Jeśli będziecie jechać w sobotę w lipcu lub sierpniu a nawet we wrześniu warto rozważyć alternatywną drogę do przekroczenia granicy Słoweńsko - Chorwackiej przez Buzet. W 2012 końcem sierpnia przekraczaliśmy granicę w miejscowości Koper w niedzielę ok. 20:00. Na granicy były 4 samochody. Natomiast gdy wracaliśmy po dwóch tygodniach pobytu we wrześniu w sobotę korek zaczynał się przed bramkami na autostradzie ale tam poszło jeszcze w miarę sprawnie. Potem w żółwim tempie dotarliśmy do granicy. Natomiast tuż za granicą tempo jazdy spadło jeszcze bardziej tak, że odcinek ok. 5 km między granicą a autostradą "pokonaliśmy" w nieco ponad godzinę ...
Pamiętam, że ktoś na forum polecał na soboty trasę przez Buzet. Na autostradzie w Słoweni na jednym z ostatnich zjazdów przed miejscowością Koper jest nawet drogowskaz kierujący m. in na Pulę via Buzet.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2014 10:57

Droga przez Buzet to dobry pomysł w soboty :D

Korków na granicy nie ma
slawekknepsi
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekknepsi » 05.04.2014 18:51

A jadąc do Rabac na Istrii w Słowenii zjechać z autostrady na Rupa drogą 6w Postojna czy trochę dalej na 7-ke,która lepsza bo ta 6 troche taka "powykrecana" jak 66 w Austrii
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2014 19:00

Dojazd do Rabac był omawiany w tym wątku.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone