Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Czarnogóry

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 09.07.2019 14:24

robertms napisał(a):Co prawda, nie az do Montenegro, ale w zeszlym roku jechalem pod Trogir trasa przez Slowacje i Wegry - trasa spokojna i luzno, zarowno w ciagu dnia, jak i noca. Radze uwazac w terenie zabudowanym na policje, a poza tym ok. Granica HUN-HR w obie strony "z marszu" (sierpien).

pozdrawiam


Dzięki za opinie! :!: :D
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 09.07.2019 14:30

Potwierdzam słowa rafusa , droga przez Bośnie rewalacja . W tym roku do Albani znów jedziemy tą trasą . Nie bardzo wiem o co chodzi z tą koncówką drogi ? Ja tam nic strasznego nie widziałem . Polecam ją choćby dla klimatu granicy Bośniacko-czarnogórskiej .
piecu
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piecu » 09.07.2019 14:50

eXtreme napisał(a):Rafting Tarą, Kanion Pivy do zapory Mratinje Dam, droga P14 Durmitor do Žabljaka i jeziora Czarnego oraz droga M2 do Monaster Morača no może jeszcze jezioro Biograd oraz jezioro Szkoderskie.

To polecam jeszcze trasę Vladimir – Virpazar (oczywiście drogą P16 nad jeziorem, a nie tą najkrótszą wskazaną przez google). Widoki nieziemskie na jezioro szkoderskie i fajne serpentyny.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 09.07.2019 14:53

https://youtu.be/jb8kKB0tWg0?t=86
Co do końcówki to tego już nie ma?
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 09.07.2019 14:59

Tą drogą ostatni raz jechałem w 2017 wiec nie wiem jak jest ale myśle że nic się nie zmieniło . Z tym że przejechac tą drogą to żąden wyczyn . Po prostu droga tylko bez asfaltu i tyle. Brak asfaltu rekompensują za to widoki .
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 09.07.2019 15:10

Wiem, że żaden wyczyn tak jak to widać na filmie.
Fajna droga i pewnie tam pojadę, ale nie w drodze na lub z wakacji.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 14.10.2021 11:41

Przeglądam forum i dogrzebałem się do swojego posta z 2019 roku, przed wyjazdem do Czarnogóry. :D

Pojechałem tam wtedy i było wspaniale.
Wstawię tu link do mojego krótkiego filmiku z przejazdu przez Durmitor drogą P14, wspaniałe widoki.


millon
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) millon » 20.10.2021 19:49

Trasa... świetna, pełna niespodzianek.
Nam zabrakło odwagi/czasu, by tak jechać, bo jeszcze Dubrovnik był w planach.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 21.11.2021 21:32

millon napisał(a):Trasa... świetna, pełna niespodzianek.
Nam zabrakło odwagi/czasu, by tak jechać, bo jeszcze Dubrovnik był w planach.


Nie potrzeba odwagi by pojechać tą drogą bardzo spokojna i łatwa.
Co do czasu to warto bo pamiętam do dziś i na pewno tam wrócę, w planach jest to by przejechać ją na rowerach
:!:
Jemo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jemo » 26.06.2023 06:45

Jade za miesiac z Zadaru do Podgoricy.

Lepiej jechac tak jak Google Maps pokazuje przez Bosnie czy lepiej jechac na bezposrednie przejscie graniczne Chorwacji z Czarnogora?

Google Maps pokazuje 60km wiecej i godzine dluzej omijajac Bosnie, ale jak wyglada sytuacja na granicy Czarnogory z Chorwacja?
Jesli czas oczekiwania na granicy z Chorwacji do Bosnii i wyjazd z Bosnii do Czarnogory jest krotszy, to zapewne warto jechac przez Bosnie. Ale jak to wyglada w praktyce - zwlaszcza w sezonie? I jaki jest stan drog w Bosnii - a zwlaszcza na tym odcinku? (moze ktos jechal tedy i jest w stanie powiedziec :wink: )

Czy niewarto jechac przez Bosnie i lepiej jechac ta godzine dluzej na bezposrednie przejscie graniczne i tam odczekac swoje?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.06.2023 07:55

GP Karasovici HR-MNE jest granicą dość obleganą, za każdym razem stałem tam bardzo długo, dłużej z kierunku MNE.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2023 13:07

Jemo napisał(a):Jade za miesiac z Zadaru do Podgoricy.

Lepiej jechac tak jak Google Maps pokazuje przez Bosnie czy lepiej jechac na bezposrednie przejscie graniczne Chorwacji z Czarnogora?

Google Maps pokazuje 60km wiecej i godzine dluzej omijajac Bosnie, ale jak wyglada sytuacja na granicy Czarnogory z Chorwacja?
Jesli czas oczekiwania na granicy z Chorwacji do Bosnii i wyjazd z Bosnii do Czarnogory jest krotszy, to zapewne warto jechac przez Bosnie. Ale jak to wyglada w praktyce - zwlaszcza w sezonie? I jaki jest stan drog w Bosnii - a zwlaszcza na tym odcinku? (moze ktos jechal tedy i jest w stanie powiedziec :wink: )

Czy niewarto jechac przez Bosnie i lepiej jechac ta godzine dluzej na bezposrednie przejscie graniczne i tam odczekac swoje?


Jedź przez BiH. Albo do końca autostradą (Medjugorje) i dalej przez Capljinę i Stolac (trochę gorsza droga), albo przez Peljesac do Dubrovnika i tam odbij na Brgat i przez Trebinje na Niksić. Osobiście polecam drugą opcję, ze względu na jakość nawierzchni. Przejścia graniczne w Brgat i Klobuk nie są jakoś mocno oblegane, w przeciwieństwie do Karasovici, gdzie w sezonie można utknąć. W ubiegłym roku w lipcu jechałem z Dubrovnika do Trebinje i z powrotem i w obu przypadkach przejście w Brgat z marszu.
Jemo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jemo » 06.07.2023 20:26

marekkowalak napisał(a):Jedź przez BiH. Albo do końca autostradą (Medjugorje) i dalej przez Capljinę i Stolac (trochę gorsza droga), albo przez Peljesac do Dubrovnika i tam odbij na Brgat i przez Trebinje na Niksić. Osobiście polecam drugą opcję, ze względu na jakość nawierzchni. Przejścia graniczne w Brgat i Klobuk nie są jakoś mocno oblegane, w przeciwieństwie do Karasovici, gdzie w sezonie można utknąć. W ubiegłym roku w lipcu jechałem z Dubrovnika do Trebinje i z powrotem i w obu przypadkach przejście w Brgat z marszu.


te kiero napisał(a):GP Karasovici HR-MNE jest granicą dość obleganą, za każdym razem stałem tam bardzo długo, dłużej z kierunku MNE.


Dzieki za wsparcie! Teraz wiem co robic :D
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 06.07.2023 22:24

te kiero napisał(a):GP Karasovici HR-MNE jest granicą dość obleganą, za każdym razem stałem tam bardzo długo, dłużej z kierunku MNE.

Jechałem przez to przejście przedwczoraj..
Zarówno do MNE (8 rano) z marszu na powrocie(koło16) stania no może z 10 minut, ale to tylko dlatego że jakiś Greków trzymali przy okienku nie wiadomo czemu..
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.07.2023 23:12

Z tymi granicami to ja w ogóle w tym sezonie widzę coś dziwnego (żeby tylko nie zapeszyć!)

Z racji tegorocznej objazdówki, od ok. miesiąca obserwuję różne przejścia graniczne: Czarnogóra - Albania, Albania - Kosovo, Kosovo - Macedonia, Macedonia - Serbia, Serbia - Chorwacja i Serbia - Węgry - zarówno na GM, jak i na BorderWatcher. I nigdzie nie widzę długich kolejek, chociaż sezon już w pełni. Na BorderWatcher praktycznie cały czas wszystko świeci się na zielono (czas przejazdu ,15 minut), na GM najwyżej mały kawałek na bordowo czy czerwono. Nawet słynne przejście Horgosz-Roszke, gdzie zwyczajowo czas oczekiwania potrafił dochodzić do 4-5 godzin, teraz najwięcej co pamiętam to było 120 minut.

Ja wiem, że to dopiero lipiec, ale co roku nawet w lipcu trzeba było w wielu miejscach trochę lub sporo poczekać tak wynika również z opinii na GM). Nie wiem - czy na Bałkanach ogólnie usprawniono odprawy graniczne, czy jest mniej turystów, czy Turcy nie będą w tym roku zjeżdżać do siebie (bo to oni generowali największe korki).

Oby tak zostało do końca sezonu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Trasa do Czarnogóry - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone