Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Czarnogóry

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2023 08:23

Ja jadąc do Grecji obserwowałam Roszke. Przekraczaliśmy granice w nocy śr/czw. Roszke pokazywało na Google maps 15 min dłużej wobec trasy na Tompa (gdzie trzeba dołożyć ok 30 min jazdy) , strona węgierska 1h (czyli zwylke jeszcze min 30-60 min), kamerki serbskie korek na ok 1,5-2 h (z doświadczeń z poprzednich lat) . Pojechaliśmy na Tompa, wszystko wskazywało na zerowy ruch, Google zielone (ostatnie sprawdzenie na 10 min przed dojazdem). Na miejscu staliśmy 50 min była 0:22.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2023 19:04

Korzystaj z BorderWatcher. Tam są informacje z pierwszej ręki, jak u nas w meldunkach z tras, tylko szybciej (coś w stylu Yanosika). Użytkownicy wrzucają na bieżąco czas przejazdu i ta aplikacja jest najbardziej wiarygodna.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 07.07.2023 20:23

marekkowalak napisał(a):Korzystaj z BorderWatcher. Tam są informacje z pierwszej ręki, jak u nas w meldunkach z tras, tylko szybciej (coś w stylu Yanosika). Użytkownicy wrzucają na bieżąco czas przejazdu i ta aplikacja jest najbardziej wiarygodna.


Korzystałem z BW na trasach do Grecji i nie powalił mnie precyzją informacji co do przejść w Horgos, Horgos 2 i Backi, tak samo na przejściu Tabanvce do Macedonii. Wyświetlał do 15 minut, a kolejka była prawie na godzinę. Albo na odwrót. Bardziej wiarygodna była aplikacja Putevi Srbije.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2023 21:15

marecky81 napisał(a): Bardziej wiarygodna była aplikacja Putevi Srbije.


A gdzie ty w tej aplikacji masz czas oczekiwania na przejścia granicznych?

Kiedyś ją zainstalowałem, rozczarowałem się i usunąłem. Przed chwilą dałem jej drugą szansę- i dalej nie widzę przejść granicznych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2023 21:54

Border się totalnie nie sprawdził rok temu. Podawali kolejkę na Roszke na 1,5 h (powrót), a było 20 min. Dobrze że zaufaliśmy temu co widać na drodze i własnemu doświadczeniu.
Nie mówiąc o tym, że będąc w Serbii czy Macedonii północnej połączenie z netem jest kosztowne, więc tych informacji wcale dużo nie ma...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2023 22:35

piekara114 napisał(a):Nie mówiąc o tym, że będąc w Serbii czy Macedonii północnej połączenie z netem jest kosztowne, więc tych informacji wcale dużo nie ma...


Na większości stacji benzynowych w tych krajach mają darmowe wifi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2023 22:38

Wiem, że mają, ale mało osób chce się wjechać, skorzystać z netu, aby podać dla innej osoby aktualne informacje. Stąd ta apka jest mało wiarygodna w tych krajach.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2023 22:42

Nie wiem, mnie się póki co sprawdza i jest dosyć wiarygodna. Poza tym... lepszych nie ma. GM też przekłamuje...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 08.07.2023 00:02

marekkowalak napisał(a):
marecky81 napisał(a): Bardziej wiarygodna była aplikacja Putevi Srbije.


A gdzie ty w tej aplikacji masz czas oczekiwania na przejścia granicznych?

Kiedyś ją zainstalowałem, rozczarowałem się i usunąłem. Przed chwilą dałem jej drugą szansę- i dalej nie widzę przejść granicznych.


https://www.putevi-srbije.rs/index.php/ ... madjarskoj
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2023 08:33




A, czyli chodziło o wersję na komputer!

Bo w aplikacji telefonicznej tego chyba nie ma.

A wersja na PC też widzę średnio przydatna (delikatnie mówiąc), bo dzisiaj pokazuje mi czasy oczekiwania z dnia 1 listopada ub.r. :x :x
Poprzednia strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Trasa do Czarnogóry - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone