Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Rabac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MikeM
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.02.2014
Dojazd do Rabac

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeM » 11.03.2014 14:26

Witam serdecznie,

Przkopałem wątki o dojeździe na Istrię, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem...stąd zakładam temat.

Założenia:
- podróż z dzieckiem (4lata)
- w Postojnej o ok 4-5rano,
- podróż w lipcu, w tygodniu (wtorek)

Do Postojnej wiem już jak dojechać, natomiast mam wątpliwości jaką opcję wybrać dalej.... Zależało by mi na bezproblemowej trasie o małej ilości korków z dobrą nawierzchnią :). Wolę nadłożyć drogi niż tłuc się kiepskimi lokalnymi.

Moje typy:
1. Postojna - zjazd na trasę nr 6 - Pivka - Ilirska Bistrica - potem A7 - Rupa - Opatija - tunel Ucka - Susnjevica - Labin - Rabac. Czyli taka goo.gl/maps/c12QQ
2. Podobnie czyli Postojna - zjazd na trasę nr 6 - Pivka - Ilirska Bistrica - potem A7 - Rupa - Opatija - Moscenicka Draga - Labin - Rabac
(czyli omijam Tunel Ucka) Zatem tak: goo.gl/maps/T8ovi
3. Jadę dalej do Kozina - zjazd na trasę nr 7 (E61) - Pograd - potem A7 - Rupa - Opatija - Moscenicka Draga (lub przez tunel) - Labin - Rabac . Zatem goo.gl/maps/POYBe
4. Jadę jeszcze dalej - Crni Kal - Gracisice - Buzet - Roc - Pazin - Labin - Rabac . Czyli tak: goo.gl/maps/9xrt2
5. Ostatnia opcja nadkłada sporo drogi - Zatem Postojna - Koper - a następnie A9 az do Pazin - Labin - Rabac. Czyli tak: goo.gl/maps/FkCsf

Wszelkie sugestie mile widziane.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.03.2014 15:28

Moim zdaniem opcja nr 2 jest najlepsza. Wybierając tę trasę jedziesz malowniczą Riwierą Opatijską, możesz zrobić postój w którejś z miejscowości po drodze (Opatija, Mošćenička Draga, Medveja, Brseč) i spojrzeć na Plominski zaljev. No i nie płacisz za tunel. :wink:
MikeM
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeM » 11.03.2014 15:47

I w sumie ta trasa jest moim faworytem. Przede wszystkim z powodu faktu, że po drodze jest wspomniany punkt widokowy koło Hotelu Plomin, a cała trawa widzie blisko morza i pozwala nacieszyć oko.....przynajmniej w teorii i z tego co widzę na Googlowym Street View.

Jedyne czego nie wiem, to czy ta trasa w okresie letnim nie będzie zakorkowana.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.03.2014 16:06

Jeździłem tamtędy, co prawda poza weekendem, jednak w środku sezonu (pierwsze dni sierpnia)
i droga nie była zakorkowana.
Niemniej droga jest wąska i dość kręta, co nawet przy dość umiarkowanym ruchu, nie pozwala na szybką jazdę. Ale chyba o to wcale nie chodzi. :wink:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 11.03.2014 16:17

Powiem tak:
Rozważałem wszystkie te trasy i zwyciężyła nr 5 . Jechałem tak do Rabac w zeszłym roku na przełomie lipca-sierpnia. Zaletą była fajna i długa trasa po autostradach (dłuższa ale przy ryzyku korków na innych trasach chyba lepsza). Jedynie za Koper zanim dojechałem do CRO było trochę ciasno. Jak miałbym jechać jeszcze raz, to pewnie tą samą trasą. Po zjeździe z autostrady do Labina całkiem szybka i przyjemna droga.
A gdzie w Rabac będziecie wypoczywać?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.03.2014 16:34

Trasa nr 5 jest tylko 70 km dłuższa o trasy nr 2 i na pewno szybsza.
Jeśli zależy na czasie, a ponadto zamierzacie robić wypady do wymienionych przeze mnie miejscowości, to można pojechać przez Koper.
Ja jednak ponownie wybrałbym dojazd przez Opatije.
MikeM
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeM » 11.03.2014 23:24

Wypoczynek - w Girandella Rabac.

Tak i tak zamierzamy zrobić wypady do Puli + Premantura, Rovnij, Porec, Novigrad, Motovun, Opatija, może Hum i jeszcze kilka innych. Nie planujemy zatrzymywać się w drodze do Rabac. No może jaskinia w Postojnej, ale to jeszcze do przemyślenia.

A jak z korkami na granicy SLO/CRO (o ile po wejściu do UE jeszcze są) i bramkach na wjezdzie na autostrade w chorwacji? Na forum wyczytałem że droga przez Koper bywa zakorkowana bo jak to ktoś napisał "cała europa zachodnia wali tamtą drogą", co trochę mnie odstraszyło :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.03.2014 23:49

MikeM napisał(a):Tak i tak zamierzamy zrobić wypady do Puli + Premantura, Rovnij, Porec, Novigrad, Motovun, Opatija, może Hum i jeszcze kilka innych. Nie planujemy zatrzymywać się w drodze do Rabac.

Jeśli tak, to śmigajcie trasą Bartka. :wink:
MikeM napisał(a):No może jaskinia w Postojnej, ale to jeszcze do przemyślenia.

No i zamek w skalnej niszy - Predjamski Grad - polecam.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 13.03.2014 21:27

MikeM napisał(a):I w sumie ta trasa jest moim faworytem. Przede wszystkim z powodu faktu, że po drodze jest wspomniany punkt widokowy koło Hotelu Plomin, a cała trawa widzie blisko morza i pozwala nacieszyć oko.....przynajmniej w teorii i z tego co widzę na Googlowym Street View.

Jedyne czego nie wiem, to czy ta trasa w okresie letnim nie będzie zakorkowana.


Moja żona podczas podóży ta trasą powiedziała (być może trochę pod wpływem emocji :D ), że tu jest najładniej w całej Chorwacji - co najważniejsze była wcześniej od Dubrovnika po Trogir.... :). Dla mnie też, ten rejon jest fantastyczny.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 13.03.2014 21:29

Jedyne czego nie wiem, to czy ta trasa w okresie letnim nie będzie zakorkowana.[/quote]

Jechaliśmy w szczycie sezonu bez żadnych problemów.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 17.03.2014 07:43

Ja wybrałbym opcję nr 1. W końcówce podróży na pewno będzicie zmęczeni i wtedy liczy się aby jak najszybciej dojechać drogą jak najmniej krętą. Trasę do Opatiji możecie sobie przejechać przy okazji wycieczki do tej miejscowości podczas pobytu.
MikeM
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeM » 17.03.2014 11:11

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 17.03.2014 16:48

hej :) wybieramy się również na Istrię - w lipcu. Nasz wybór dojazdu pokrywa się z Twoją opcją nr 2 ;) zakładając, że będzie malowniczo :lol: :papa:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.06.2014 21:21

MikeM
Wypoczynek - w Girandella Rabac. - kiedy? my będziemy tam od 11 lipca :papa:

Tez jedziemy:
2. Podobnie czyli Postojna - zjazd na trasę nr 6 - Pivka - Ilirska Bistrica - potem A7 - Rupa - Opatija - Moscenicka Draga - Labin - Rabac

Może po drodze jak będzie wcześnie, zobaczymy Bled. Albo pojedziemy na wycieczkę nad Bled i do wąwozu Vintgar
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 30.06.2014 10:38

ruwado napisał(a):MikeM
Wypoczynek - w Girandella Rabac. - kiedy? my będziemy tam od 11 lipca :papa:
Tez jedziemy:
2. Podobnie czyli Postojna - zjazd na trasę nr 6 - Pivka - Ilirska Bistrica - potem A7 - Rupa - Opatija - Moscenicka Draga - Labin - Rabac
Może po drodze jak będzie wcześnie, zobaczymy Bled. Albo pojedziemy na wycieczkę nad Bled i do wąwozu Vintgar


To i ja się dołączę. Jedziemy 4.07 wieczorem w okolice Labina. Rabac - plaże Girandella (i te bardziej na północ) będą przez nas najczęściej odwiedzane, bo już je znamy - byliśmy tam (dokładnie w Girandelli) pięć lat temu pierwszy raz w Chorwacji i zakochaliśmy się w Jadranie :wink:
Przy okazji powtórzę pytanie, które wrzuciłem w innym wątku: jak wygląda przejazd trasą nr 2, a dokładnie przejście Rupa, czy nie jest zakorkowane z piątku na sobotę?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone