Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 28.07.2020 04:55

Andrzej3777 napisał(a):przez Boboszów to porażka jak ktoś lubi jechać 40/50 to ta droga będzie idealna ja wolę autostradę :wink: może o 100km dalej ale na 100% szybciej ważne kiedy planujesz wyjazd ja zawszę jechałem w niedzielę rano tak koło 3 i jeszcze nigdy nie stałem w korku na A1/A4
Ja mam inne zdanie przez Boboszów wychodzi kilka minut prędzej jeśli nie ma korka na A4 bo wtedy ta różnica się wydłuża na korzyść Boboszowa.Jezdziłem obiema trasami i jeśli autostradą nie jestem nic prędzej A często w przypadku korka dłużej to po co nadrabiać ok 120km Plus parę groszy za autostradę?[/quote]
bestb zrobi jak będzie chciał to tylko propozycja my za niego nie przejedziemy tej trasy Ja ruszam za parę dni jak będzie zobaczymy potem dam znać :lol:
Andrzej3777 następnym razem użyj funkcji cytuję bo się młyn zrobił teraz moje słowa piszesz ty :D :D czyli lubisz autostrady :D :D
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 28.07.2020 06:54

czesiu1976 napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):przez Boboszów to porażka jak ktoś lubi jechać 40/50 to ta droga będzie idealna ja wolę autostradę :wink: może o 100km dalej ale na 100% szybciej ważne kiedy planujesz wyjazd ja zawszę jechałem w niedzielę rano tak koło 3 i jeszcze nigdy nie stałem w korku na A1/A4
Ja mam inne zdanie przez Boboszów wychodzi kilka minut prędzej jeśli nie ma korka na A4 bo wtedy ta różnica się wydłuża na korzyść Boboszowa.Jezdziłem obiema trasami i jeśli autostradą nie jestem nic prędzej A często w przypadku korka dłużej to po co nadrabiać ok 120km Plus parę groszy za autostradę?

bestb zrobi jak będzie chciał to tylko propozycja my za niego nie przejedziemy tej trasy Ja ruszam za parę dni jak będzie zobaczymy potem dam znać :lol:
Andrzej3777 następnym razem użyj funkcji cytuję bo się młyn zrobił teraz moje słowa piszesz ty :D :D czyli lubisz autostrady :D :D[/quote]
Przepraszam poprawie się A co do autostrad to oczywiście lubię ale tylko w przypadku gdy do celu dojadę szybciej.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 02.08.2020 21:02

Witam wyjazdu Sobota godzina 14 Poznań cała trasa jak zawsze Czechy Austria Słowenia Cro zaraz za Wrocławiem korek na bramkach ale puszczali przez wiotoll więc 40 min bo tylko co 5 pojechał na te bramkę wyjazd już lepiej 20min też bramką wiatoll dalej bajka przez Brzeclav bez problemu granica Slo/Cro 15min około godziny 02:00 /03:00 dalej bajka bez problemów pierwszy raz spałem na parkingu bo przez te niby wielkie korki bym przyjechał do celu o 7 a umówiony byłem na 12 ale jest ok więcej zwiedziłam niż planowałem w pierwszy dzień :D
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 19.08.2020 12:45

mapa.JPG

tak się zastanawiam czy nie będzie to dobra alternatywa, wyjazd z pod Poznania w piątek wieczorem, jak już będę płacił za Słoweńską winietę to nie ma sensu chyba jechać przez Cro i płacić ponownie. Liczę na to że będzie mniejszy ruch niż przez Zagrzeb. Można też jechać przez Maribor ale tam jednak jest główny ruch do Cro więc wolę tego uniknąć. Jechał ktoś tą trasą przez Austrię, jak wygląda tam droga? Niby praktycznie do końca A2.
Czy jest sens za Lublana odbić na przejście Petrina? Trasa ta sama ale ale omija Rieke i trasę na Pule, więc teoretycznie powinno być pusto, góry mi nie straszne bardziej zastanawiam się nad nawierzchnią czy jest w miarę przejezdna.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 27.08.2020 22:11

czesiu1976 napisał(a):Witam wyjazdu Sobota godzina 14 Poznań cała trasa jak zawsze Czechy Austria Słowenia Cro zaraz za Wrocławiem korek na bramkach ale puszczali przez wiotoll więc 40 min bo tylko co 5 pojechał na te bramkę wyjazd już lepiej 20min też bramką wiatoll dalej bajka przez Brzeclav bez problemu granica Slo/Cro 15min około godziny 02:00 /03:00 dalej bajka bez problemów pierwszy raz spałem na parkingu bo przez te niby wielkie korki bym przyjechał do celu o 7 a umówiony byłem na 12 ale jest ok więcej zwiedziłam niż planowałem w pierwszy dzień :D

A w jakich godzinach jechałeś przez Austrię?
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 28.08.2020 00:24

Mak1 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Witam wyjazdu Sobota godzina 14 Poznań cała trasa jak zawsze Czechy Austria Słowenia Cro zaraz za Wrocławiem korek na bramkach ale puszczali przez wiotoll więc 40 min bo tylko co 5 pojechał na te bramkę wyjazd już lepiej 20min też bramką wiatoll dalej bajka przez Brzeclav bez problemu granica Slo/Cro 15min około godziny 02:00 /03:00 dalej bajka bez problemów pierwszy raz spałem na parkingu bo przez te niby wielkie korki bym przyjechał do celu o 7 a umówiony byłem na 12 ale jest ok więcej zwiedziłam niż planowałem w pierwszy dzień :D

A w jakich godzinach jechałeś przez Austrię?


Potrzebujesz co do sekundy? Jeśli nie, to łatwo sobie z opisu trasy wyliczyć
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 28.08.2020 19:22

draggho napisał(a):
Mak1 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Witam wyjazdu Sobota godzina 14 Poznań cała trasa jak zawsze Czechy Austria Słowenia Cro zaraz za Wrocławiem korek na bramkach ale puszczali przez wiotoll więc 40 min bo tylko co 5 pojechał na te bramkę wyjazd już lepiej 20min też bramką wiatoll dalej bajka przez Brzeclav bez problemu granica Slo/Cro 15min około godziny 02:00 /03:00 dalej bajka bez problemów pierwszy raz spałem na parkingu bo przez te niby wielkie korki bym przyjechał do celu o 7 a umówiony byłem na 12 ale jest ok więcej zwiedziłam niż planowałem w pierwszy dzień :D

A w jakich godzinach jechałeś przez Austrię?


Potrzebujesz co do sekundy? Jeśli nie, to łatwo sobie z opisu trasy wyliczyć

A ja Ciebie pytałem? Twoja uwaga wnosi coś?
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 01.09.2020 21:38

Ktoś wracał na dniach z Cro do Poznania ?, jak sytuacja czy można ominąć Słowenię przez Węgry?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2020 22:00

bestb napisał(a):Ktoś wracał na dniach z Cro do Poznania ?, jak sytuacja czy można ominąć Słowenię przez Węgry?

Można przez ominąć Słowenię przez Węgry, ale wyznaczonymi korytarzami.
jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2020-aktualne-inforwacje-t55858.html
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 03.09.2020 23:55

Dzięki, nie ma sensu za duzo się nadrabia km...
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 14.09.2020 16:10

Witam ja już po :cry: ale za rok powtórka :lol:
Nie wiem jak u Was ale dla mnie najgorszy odcinek to Czechy. Zawsze kombinuję jak jechać i...nic to nie daje.
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 20.06.2021 15:45

Koledzy proszę doradzić trasę Barlinek (zachodniopomorskie) do Orebić. Wyjazd 19-lipca około godziny 17-18. Droga ma być przyjemna (koszty mnie nie interesują) tylko w "miarę możliwości" płynny przejazd.
Dziękuję.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 20.06.2021 16:56

koziol007 napisał(a):Koledzy proszę doradzić trasę Barlinek (zachodniopomorskie) do Orebić. Wyjazd 19-lipca około godziny 17-18. Droga ma być przyjemna (koszty mnie nie interesują) tylko w "miarę możliwości" płynny przejazd.
Dziękuję.

Na Twoim miejscu leciałbym S3 do Lubawki-Brno-Wiedeń itd. Minus że Czesi non stop coś rozgrzebują tak że z płynnością bywa różnie.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 21.06.2021 11:32

Witam! Jaka jest sytuacja na drodze D1 od Pragi do Brna? Jest sporo remontów czy można szybko przejechać? Jaki jest stan nawierzchni na tym odcinku? Pozdrawiam
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 29.06.2021 08:45

Witam, czy ktoś z Was w ostatnim okresie jechał Zawidów - Praga - Brno? Interesuje mnie czy nadal ta trasa jest poszatkowana remontowanymi odcinkami (ograniczenie 80km)? Bo zastanawiam się czy jechać na Pragę, czy jednak Boboszów - Ołomuniec - Brno? Będę wdzięczny za info:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone