Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.07.2020 14:50

Ok ale chodzi mi o korki czy lepiej jechać w sobotę czy może w piątek bo jak wyruszę rano w sobotę to na granic cro będę około 12godzin później czyli 18 korek murowany czy się mylę
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 21.07.2020 15:45

@Czesiu
Jeśli masz rezerwację od niedzieli, to albo jedziesz na raz i wtedy ruszasz w sobotę po południu albo z noclegiem to wtedy w sobotę rano. Zależy też gdzie chciałbyś przenocować. Wiadomo, że sobota to kiepski dzień na drogę, więc wychodzi na to , ze lepiej jechać na raz ale to zależy od możliwości kierującego i jego towarzyszy podróży.
Osobiście preferuję przystanek po drodze w okolicach granicy SLO-CRO, najlepiej już po chorwackiej stronie.
michadar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.09.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) michadar » 21.07.2020 16:16

czesiu1976 napisał(a):Ok ale chodzi mi o korki czy lepiej jechać w sobotę czy może w piątek bo jak wyruszę rano w sobotę to na granic cro będę około 12godzin później czyli 18 korek murowany czy się mylę


W zeszłym roku byłem na granicy około 20 i było już po ruchu, praktycznie bez kolejki, jadąc w nocy masz większe prawdopodobieństwo korków na granicach.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.07.2020 19:03

Chyba źle napisałem czy ktoś ma doświadczenie jadąc w sobotę kiedy najmniejsze są korki lepiej być na granicy o 18 czy na przykład w nocy z soboty na niedzielę czy może najlepiej przełożyć wyjazd i jechać w piątek i spać po drodze zaznaczam nie jadę pierwszy raz jadę różnie mogę jechać na raz i mogę spać po drodzę nie chcę stać w korkach dla tego pytam
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.07.2020 19:08

michadar napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Ok ale chodzi mi o korki czy lepiej jechać w sobotę czy może w piątek bo jak wyruszę rano w sobotę to na granic cro będę około 12godzin później czyli 18 korek murowany czy się mylę


W zeszłym roku byłem na granicy około 20 i było już po ruchu, praktycznie bez kolejki, jadąc w nocy masz większe prawdopodobieństwo korków na granicach.

Czyli jest szansa będąc na granicy około 20 w sobotę mogę przejechać bez większych problemów dzięki za podpowiedź będę obserwował kamerki o tych godzinach
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 22.07.2020 09:03

czesiu1976 napisał(a):Chyba źle napisałem czy ktoś ma doświadczenie jadąc w sobotę kiedy najmniejsze są korki lepiej być na granicy o 18 czy na przykład w nocy z soboty na niedzielę czy może najlepiej przełożyć wyjazd i jechać w piątek i spać po drodze zaznaczam nie jadę pierwszy raz jadę różnie mogę jechać na raz i mogę spać po drodzę nie chcę stać w korkach dla tego pytam

Ale chcesz wyjechać w piątek i dojechać w niedzielę i apartman masz od niedzieli popołudnia? Coś się tu nie zgadza. Policzyłeś sobie dobrze drogę i czas?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.07.2020 10:27

Ok nie było pytania chcę wyjechać tak żeby nie stać w korku kwaterę mam od niedzieli od 12stej ale mogę jechać jak chcę nawet w piątek najwyżej poszukam sobie coś do spania na początku Chorwacji i potem pojadę dalej Moje pytanie dotyczyło bardziej doświadczonych Cro maniaków którzy jeździli w soboty i mogą coś na ten temat powiedzieć czy na 100% zawsze w soboty są korki czy jest jakieś okienko z doświadczenia gdzie nie stoi się w korkach czy może najlepiej jechać w piątek
Ile jadę do Chorwacji to ja wiem zawsze po 12 godzinach jestem już po Chorwackiej stronie ale zawsze jechałem w Niedzielę
Toma76
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 23.08.2006
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toma76 » 23.07.2020 15:06

Wracałem z Podgory 4 lipca to była sobota. Wyjazd o 6 rano,powrót o 22. Trasa bez korków,ruch pojazdów na mojej trasie był znacznie mniejszy niż w przeciwną stronę. Jedyny większy korek jaki widziałem to przejście Macelij około 2 godziny czekania na wjazd do Chorwacji. Pierwszy raz mi się tak dobrze jechało, ale to przez koronę bo turystów wyraźnie mniej było niż zwykle.
Tomasz77
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.02.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz77 » 23.07.2020 23:04

Jechałem do Rogoznicy 19 lipca z północno-zachodniej części Polski. Miałem do wyboru trasę przez Niemcy albo S6 i S3 na południe Polski i przez Lubawkę do Czech. Wybrałem tę drugą trasę. Nocleg mieliśmy w hotelu La Port Dyjakovicky. Polecam hotel w drodze do Chorwacji. Można zjeść w przystępnych cenach, pokoje czyste, miła atmosfera. Później jazda przez Wiedeń, Ilz, Bad Radkersburg i Ormoz do Rogoznicy. Szybko, miło i przyjemnie.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 24.07.2020 14:24

Tomasz77 napisał(a):Jechałem do Rogoznicy 19 lipca z północno-zachodniej części Polski. Miałem do wyboru trasę przez Niemcy albo S6 i S3 na południe Polski i przez Lubawkę do Czech. Wybrałem tę drugą trasę. Nocleg mieliśmy w hotelu La Port Dyjakovicky. Polecam hotel w drodze do Chorwacji. Można zjeść w przystępnych cenach, pokoje czyste, miła atmosfera. Później jazda przez Wiedeń, Ilz, Bad Radkersburg i Ormoz do Rogoznicy. Szybko, miło i przyjemnie.

A jak tam drogi w Czechach?
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 27.07.2020 15:17

Poznan - Orebic jak najlepiej dojechać, widzę ze niektorzy jada przez A4 i A1 do Czech...?
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 27.07.2020 15:23

bestb napisał(a):Poznan - Orebic jak najlepiej dojechać, widzę ze niektorzy jada przez A4 i A1 do Czech...?


Ja bym A4 i A1 odpuścił. Bo w dzień lubią się korkować, a w nocy i tak bezproblemowo polecisz z Wrocławia na Kotlinę Kłodzką i potem w Czechach na Ołomuniec.

Choć do tej pory z Poznania zawsze jeździłem przez CZ, A, SLO, to w tym roku zmieniam na CZ - SK - HUN i myślę, że dzięki temu nie stracę godziny na przejściu ze Słowenią.
Tak, więc, rekomenduję Ci poniższą trasę:

Poznań-Wrocław-Boboszów-Mohelnice-Olomouc-Brno-Bratysława-Gyor-Szombathely-Letenye-Zagrzeb-i w dół:)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.07.2020 21:18

bestb napisał(a):Poznan - Orebic jak najlepiej dojechać, widzę ze niektorzy jada przez A4 i A1 do Czech...?

przez Boboszów to porażka jak ktoś lubi jechać 40/50 to ta droga będzie idealna ja wolę autostradę :wink: może o 100km dalej ale na 100% szybciej ważne kiedy planujesz wyjazd ja zawszę jechałem w niedzielę rano tak koło 3 i jeszcze nigdy nie stałem w korku na A1/A4
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 27.07.2020 21:28

ok dziekuje
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 28.07.2020 01:17

przez Boboszów to porażka jak ktoś lubi jechać 40/50 to ta droga będzie idealna ja wolę autostradę :wink: może o 100km dalej ale na 100% szybciej ważne kiedy planujesz wyjazd ja zawszę jechałem w niedzielę rano tak koło 3 i jeszcze nigdy nie stałem w korku na A1/A4[/quote] Ja mam inne zdanie przez Boboszów wychodzi kilka minut prędzej jeśli nie ma korka na A4 bo wtedy ta różnica się wydłuża na korzyść Boboszowa.Jezdziłem obiema trasami i jeśli autostradą nie jestem nic prędzej A często w przypadku korka dłużej to po co nadrabiać ok 120km Plus parę groszy za autostradę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone