Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Voice
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2005
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voice » 02.08.2018 16:54

Panowie z wyliczeń wychodzi mi Jazda Renault Trafik koszt winietek około 1000 zl
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 02.08.2018 17:45

Voice napisał(a):Panowie z wyliczeń wychodzi mi Jazda Renault Trafik koszt winietek około 1000 zl

To gdzie Ty jedziesz?
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 02.08.2018 18:03

Wracałem ostatnio z Budapesztu i nie chciałem kupować winiety słowackiej (węgierską i czeską miałem) i jechałem bezpłatnym drogami. Po 30 minutach już mi się odechciało. Nie warto dziadować przy takich odległościach. Zwłaszcza jak czytam, że jeden z drugim chce "pooglądać widoki" w Chorwacji i ominąć autostrady. Po kilku, kilkunastu godzinach jazdy nie ma się żadnej ochoty na widoki, zwłaszcza, że powieki ciążą. Z drugiej strony ładne widoki są też na autostradzie. Zgadzam się z przedmówcami, że na tym nie warto oszczędzać. Ja raz tylko skróciłem sobie drogę z Karlovača przez Jeziora Piltvickie (a ruszyłem po noclegu w przy granicy SLO-HR) i więcej nie zamierzam. Może autostrady są nużące ale kilometry uciekają.
maniek932
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.08.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek932 » 14.08.2018 13:46

Drodzy forumowicze proszę o poradę. Ostatni raz byłem w CRO 7 lat temu, dodatkowo jechałem z Wiesbadem i tam też wracałem. 2.09 ruszamy ze Szczecina. I tu moje pytanie, Niemcy - Austria - Słowenia - Cro czy spróbować w Dreźnie odbić na Czechy.
Będę próbował jechać na raz choć jak opadnę z sił to niewykluczone spanie( jeżeli tak macie jakieś tanie i wygodne lokum na trasie?). Jadę z dwójką dzieci i zapasem bajek, ale proszę o opinie nt. trasy. Dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 16:32

maniek932 napisał(a):Drodzy forumowicze proszę o poradę. Ostatni raz byłem w CRO 7 lat temu, dodatkowo jechałem z Wiesbadem i tam też wracałem. 2.09 ruszamy ze Szczecina. I tu moje pytanie, Niemcy - Austria - Słowenia - Cro czy spróbować w Dreźnie odbić na Czechy.
Będę próbował jechać na raz choć jak opadnę z sił to niewykluczone spanie( jeżeli tak macie jakieś tanie i wygodne lokum na trasie?). Jadę z dwójką dzieci i zapasem bajek, ale proszę o opinie nt. trasy. Dzięki

trasa-ze-szczecina-przez-austrie-i-slowenie-do-chorwacji-t36836-165.html#p2004616
maniek932
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.08.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek932 » 10.09.2018 11:24

Witam. 01.09 wyjechałem z Polski podróż przez Czechy. Szczerze to już ta droga nie wracam do Szczecina. Jadę przez Niemcy. W Czechach koleiny w połączeniu z nocna jazda i deszczem tragedia. Pozdrawiam
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 10.09.2018 11:26

maniek932 napisał(a):Witam. 01.09 wyjechałem z Polski podróż przez Czechy. Szczerze to już ta droga nie wracam do Szczecina. Jadę przez Niemcy. W Czechach koleiny w połączeniu z nocna jazda i deszczem tragedia. Pozdrawiam

I slusznie, napisz dokad w Polsce
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2018 12:14

jedrula napisał(a):
maniek932 napisał(a):Witam. 01.09 wyjechałem z Polski podróż przez Czechy. Szczerze to już ta droga nie wracam do Szczecina. Jadę przez Niemcy. W Czechach koleiny w połączeniu z nocna jazda i deszczem tragedia. Pozdrawiam

I slusznie, napisz dokad w Polsce

maniek932 napisał: "tą droga nie wracam do Szczecina"
(z tym, że zabrakło "ogonka") :wink:
katmai
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.01.2019
Jaką trasą z Polski zachodniej (lubuskie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) katmai » 23.01.2019 11:50

Wybieram się w sierpniu w okolice Splitu. Jaką trasę polecacie z lubuskiego: Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja czy też Niemcy-Austria-Słowenia-Chorwacja? Będę jechał busem w 7 osób - wyjazd 19 sierpnia.
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015
Re: Jaką trasą z Polski zachodniej (lubuskie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 23.01.2019 11:56

Tylko raz jechaliśmy przez Czechy. Co roku rozważamy ten sam temat i wybieramy drogę przez Nimcy.
katmai
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.01.2019
Re: Jaką trasą z Polski zachodniej (lubuskie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) katmai » 23.01.2019 12:22

Malen napisał(a):Tylko raz jechaliśmy przez Czechy. Co roku rozważamy ten sam temat i wybieramy drogę przez Nimcy.


A z jakiego powodu? Korki, roboty drogowe, kiepskie drogi w Czechach?
W Słowenii omijacie autostrady?
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015
Re: Jaką trasą z Polski zachodniej (lubuskie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 23.01.2019 12:29

Niestety auto prowadzi tylko mój M. więc na ten moment żadnych szczegółów ci nie podam. Przez Niemcy jakoś tak prościej :lol:

Do tej pory omijalismy autostradę w Słowenii. W poprzednim roku już zapłaciliśmy winietę. Opisy objazdu są tutaj na forum, gdybyś chciał skorzystać.
Jeździmy z G.W.
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018
Re: Jaką trasą z Polski zachodniej (lubuskie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 23.01.2019 19:04

katmai napisał(a):Jaką trasę polecacie z lubuskiego: Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja czy też Niemcy-Austria-Słowenia-Chorwacja?


Dwa razy jeździłem przez Czechy i to była droga przez mękę, w 2017 wybrałem trasę przez Niemcy (Drezno, Chemnitz, Hof, Regensburg, Passau, Wels, Graz, Maribor, Mimice) i to był strzał w dziesiątkę. Trasa o 200 km dłuższa (Mimice) ale szybsza i bardziej komfortowa. W tym roku również jedziemy przez Niemcy.
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 24.01.2019 17:46

ja ostatniego lata pojechałem po raz pierwszy do Orebicia trasą kolegi przez Węgry i BiH. Trasa ekonomiczna. Opłaty za autostrady trzeba kupić na trzech odcinkach: Wrocław Katowice 16 zł, Słowacja miesięczna i koło Banja Luki za 5 zł :) Węgry można sobie spokojnie przejechać bez winety choć jadąc pierwszy raz kupiłem. Fajna alternatywa do rozrytej Słowenii i znudzonych trasą przez Czechy Austrię
Ewelina2010
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.09.2010
Wałbrzych Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelina2010 » 15.07.2019 08:22

Witam, w sobotę ruszam z Warszawy w kierunku Wałbrzycha, w niedzielę wyjazd z Wałbrzycha, jako że będę tam gościnnie proszę o wskazówki na droge. Google mapa kieruje na Gluszyce, Nowa Ruda, Bystrzyce, Międzylesie ale jakościowo chyba nie jest to najlepsza droga. Dziekuje :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone