Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 27.06.2018 11:29

misiorwroc napisał(a):Jak sądzicie - czy faktycznie, pomimo remontów na A4, będzie to trasa lepsza/szybsza?


Nie. Jedź na Boboszow
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.06.2018 11:36

Czy trasę Boboszów-Molehnice-Olomouc-Brno i dalej kierunek Bratislava jestem w stanie pokonać szybciej niż przez Svitavy ?( będę w Czechach ok. 12.00 14.07 ).
zawsze jeździłem przez Svitavy, ale zależy mi na czasie a podobno pomiędzy Olomouc a Brnem jest dużo remontów i sie korkuje.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 11:47

Garo&Justa napisał(a):Jest nieco szybsza ale po ostatniej trasie (10 dni temu) do Katowic podziękuję.
Tym bardziej, że jest otwarta obwodnica Kłodzka.
W tym roku jadę przez Boboszów, i tak śpię po drodze więc tym bardziej się nie śpieszę.
Poniżej masz link do trasy od Bielan przez Boboszów aż do mostu na Krk
10h 16 min i 927 km ;)
https://goo.gl/maps/XvZBnVkgax72


Dzięki za info i za link :)
Trasa do lekkiej modyfikacji, bo skoro już wykupiłem winietę na Słowenię to pojadę tak, żeby do Cro wjechać w Rupa i nie płacić za chorwackie autostrady, ale z tym to sobie poradzę ;)

Na chwilę obecną moja trasa wygląda tak: https://goo.gl/maps/SB5dZnRAN8p
Pozostanie kwestia Mikulov/Znojmo i czy wjechać do CRO przez Rupa czy inną trasą.
concerto777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.11.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) concerto777 » 27.06.2018 16:11

Jadę taką samą trasą z Wrocławia już jutro po południu. Tyle że nocujemy w Austrii, a potem zwiedzamy Skocjanską Jamę i na nocleg do Opatji.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 17:40

concerto777 napisał(a):Jadę taką samą trasą z Wrocławia już jutro po południu.


Ja będę startował w piątek, między 20 a 22.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.07.2018 00:01

slavko.v napisał(a):Czy trasę Boboszów-Molehnice-Olomouc-Brno i dalej kierunek Bratislava jestem w stanie pokonać szybciej niż przez Svitavy ?( będę w Czechach ok. 12.00 14.07 ).
zawsze jeździłem przez Svitavy, ale zależy mi na czasie a podobno pomiędzy Olomouc a Brnem jest dużo remontów i sie korkuje.

Przyłączam się do zapytania kolegi. Jak wygląda sytuacja w Czechach ?
Startuję w poniedziałek rano i kieruję się z Wrocławia na Boboszów.
Jak jechać dalej ? Na Svitavy czy Molehnice . Ktoś jechał ostatnio ?
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2018 07:49

Wszystko zależy od tego, o której będziesz w Czechach. Ja w poniedziałek jak jadę do Olomouce, to zdarza się mi wlec.
W drodze do Svitav są jakieś roboty drogowe na dwa razy i już wcześniej pisałem, że na objazdach może się korkować.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.07.2018 09:08

Pääkäyttäjä napisał(a):Wszystko zależy od tego, o której będziesz w Czechach. Ja w poniedziałek jak jadę do Olomouce, to zdarza się mi wlec.
W drodze do Svitav są jakieś roboty drogowe na dwa razy i już wcześniej pisałem, że na objazdach może się korkować.

Granicę planuję przekroczyć koło godz. 9 -tej, ale mogę dostosować godzinę wyjazdu z Wrocławia w celu ominięcia największych korków.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 05.07.2018 11:06

Habanero napisał(a):
slavko.v napisał(a):Czy trasę Boboszów-Molehnice-Olomouc-Brno i dalej kierunek Bratislava jestem w stanie pokonać szybciej niż przez Svitavy ?( będę w Czechach ok. 12.00 14.07 ).
zawsze jeździłem przez Svitavy, ale zależy mi na czasie a podobno pomiędzy Olomouc a Brnem jest dużo remontów i sie korkuje.

Przyłączam się do zapytania kolegi. Jak wygląda sytuacja w Czechach ?
Startuję w poniedziałek rano i kieruję się z Wrocławia na Boboszów.
Jak jechać dalej ? Na Svitavy czy Molehnice . Ktoś jechał ostatnio ?

Co prawda dawno nie jechałem przez Svitavy, jednak ta droga - moim zdaniem - jest bardziej wyczerpująca niż przez Mohlenice. Co chwila jakaś miejscowość, ograniczenia prędkości itp. Uważam, że przez Ołomuniec jest dużo szybciej i tamtędy też jeżdżę od dłuższego czasu.
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2018 11:26

Habanero napisał(a):Granicę planuję przekroczyć koło godz. 9 -tej, ale mogę dostosować godzinę wyjazdu z Wrocławia w celu ominięcia największych korków.


Gdzieś wcześniej pisałem o remontach u Svitav i Černé Hoře, tam to ogólnie może być ciasno bo rusza też tranzyt. W poniedziałek to ja pyknąłbym raczej na autostradę, bo nawet jak jest poniedziałkowy ścisk to i tak pojedzie. Choć z drugiej strony, 9 na granicy to pewnie tak ok. 10 pod Svitavą i może być luźniej. Do Mohelnic bym się nie pchał, chyba że bardzo chcesz do Ołomuńca z tej strony wjechać i dalej na D1 :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.07.2018 13:13

Z tego co obserwuję na GM, najmniej ludzików ze szpadlem :wink: jest na trasie przez Boboszów - Olomuniec - Mikulov.
Będę jeszcze obserwować. Co do drogi przez Svitavy, to wielu Forumowiczów polecało mi ten wariant, że bez viniety i korków, ale z tego co widzę i myślałem wcześniej, może być tam niezły kating z objazdami i remontami.
Najprawdopodobniej skuszę się na Olomuniec, pomimo tego, że zawsze jechałem autostradami od samego Wrocka i ta trasa była super. Jechał może ktoś nią w ostatnich dniach, jakaś poprawa z tą remontadą ?
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2018 15:47

hej,
wróciłem w niedziele z Chorwacji, moja trasa tradycyjnie Wrocław - Kłodzko - Boboszów - Olo. - Brno itd....
wyjazd był z Czwartek o 19.00
Powrót na weekend :(

i kilka uwag co do drogi

1. Objazd w Kłodzku ze względu na ruch wahadłowy przed wjazdem na obwodnice w rzeczywistości spowolnił mi drogę.
(po drodze wyprzedziłem dwa samochody które później jeszcze raz wyprzedzałem za Kłodzkiem)

2. w Czechach nie spotkałem żadnych utrudnień w stronę do Cro. ale już w drodze powrotnej na remontowanym moście przed Mikulowem widziałem spory zator w kierunku Austrii ciągnął się aż do początku jeziora.

3. Austria w obie strony bez problemów bez korków i większych utrudnień.
Aaa nowy odcinek A5 w Austrii sporo daje!!!

4. SLO jechałem autostradą i nie było problemów. dopiero na powrocie Granica CRO/SLO była zakorkowana strata czasowa to 45min.

5. Cro bez problemów w stronę morza ale na powrocie Lućko zakorkowane i 40 min straty.

Cała droga do Cro czasowo to 16h w tym spanie 2h i godzina w centrum handlowym.
Powrót cala droga 13h i 15 minut
Trasa miała 1152km
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.07.2018 21:28

Dzięki srebny za informacje.

srebny napisał(a):.....
2. w Czechach nie spotkałem żadnych utrudnień w stronę do Cro. ale już w drodze powrotnej na remontowanym moście przed Mikulowem widziałem spory zator w kierunku Austrii ciągnął się aż do początku jeziora.
.....


Chyba jednak przez Breclav będzie szybciej :idea: :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2018 18:13

Habanero napisał(a):Dzięki srebny za informacje.

srebny napisał(a):.....
2. w Czechach nie spotkałem żadnych utrudnień w stronę do Cro. ale już w drodze powrotnej na remontowanym moście przed Mikulowem widziałem spory zator w kierunku Austrii ciągnął się aż do początku jeziora.
.....


Chyba jednak przez Breclav będzie szybciej :idea: :papa:



myślę że to dobry pomysł,

dodam, że mój wyjazd z domu był o 19 na granicy byłem o 22,30 i droga od Wrocławia do Kłodzka to średnia 85km/h
za Kłodzkiem to już wg możliwości.
Za granicą to już luzz sporadycznie ktoś jechał.
Aaa przed Graz jest remont drogi nie sprawia on problemu ale jest tam maks 100km/h i foto radar ( dostałem nim po oczach).
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 08.07.2018 14:20

https://www.google.pl/maps/dir/Zielona+ ... 227599!3e0
A co powiecie na powyższą trasę? Ruszamy w sobotę 4.08 i śpimy na Węgrzech w miejscowości Nagykanizsa. Lepiej zahaczyć o Austrię czy jednak o Słowację w tym przypadku? Rozumiem, że tu potrzebne winiety na Czechy, Słowację i Węgry?

A w przypadku jazdy przez Austrię, winiety na Czechy i Austrię (bez Węgier)? Która lepsza powyższa czy poniższa?
https://www.google.pl/maps/dir/Zielona+ ... 227599!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone