Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 11:55

bledzik napisał(a):Triest jest w porządku na spacer, bardzo ładne centrum z wieloma pięknymi monumentalnymi budynkami w stylu austro-węgierskim. Ale poświęcić trzeba trochę więcej niż godzinkę ( tyle czasu może Ci zająć znalezienie miejsca parkingowego ;)).
W zastępstwie możesz zwiedzić też zamek Miramare koło miasta


Miejsce parkingowe w Trieście to chyba nie problem - jest wielki parking w porcie, przy samej starówce:

https://maps.app.goo.gl/S8fymiWdnxtyUd9v6
anthony1981
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 16.06.2021
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 24.05.2024 13:06

Parking jest bezproblemowy zarówno na powierzchni jak i podziemny, korzystałem z obydwu. Jak kolega wspomniał w samym centrum. Wyjazd uciążliwy bo same lokalne uliczki i osiedla. Jechaliśmy chyba z 30min i nadal bylibyśmy w aglomeracji Triest. I owszem ciągle pod górkę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 13:15

anthony1981 napisał(a):Parking jest bezproblemowy zarówno na powierzchni jak i podziemny, korzystałem z obydwu. Jak kolega wspomniał w samym centrum. Wyjazd uciążliwy bo same lokalne uliczki i osiedla. Jechaliśmy chyba z 30min i nadal bylibyśmy w aglomeracji Triest. I owszem ciągle pod górkę.


Masz na myśli najkrótszy dojazd do autostrady (węzeł Patriciano)?

Ja sobie wymyśliłem wyjazd przez Miramare i wjazd na autostradę dopiero w Sistiana - wydaje mi się, że tak powinno być szybciej, Szczególnie w niedzielę (tego dnia tam będę)
anthony1981
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 16.06.2021
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 24.05.2024 13:24

Ja raczej jechałem przez Opicinę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 13:46

anthony1981 napisał(a):Ja raczej jechałem przez Opicinę.


Brałem pod uwagę tę opcję, bo tak pokazuje wujek Google, ale ją odrzuciłem - jak widać po twoim wpisie, słusznie. Dzięki za informację.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 11.06.2024 12:57

ma_ko napisał(a):Sorry że odkopię wątek ale tak się właśnie zastanawiam nad dojazdem do Chorwacji z Gorzowa Wlkp. Jedziemy z rodziną w tym roku pierwszy raz w okolice miejscowości Nin. I zastanawiamy się którędy. Google pokazuje że najkrócej jest prawie w linii prostej czechy-austria-słowenia itd. ~1300km ok 14h. Chcemy jechać bez noclegu. Wyjeżdżamy w niedzielę wcześnie rano nie wiem 4-5...

Ale część osób mówi że jak z tych rejonów to lepiej przez Niemcy potem Austria i Słowenia ale to już się robi 16h i 1500km. A myślałem że może zahaczyć o Włochy coś jak tu napisane https://www.chorwacja24.info/forum/399- ... zez-niemcy ale tu już ponad 18h i 1650km :/

Doradźcie coś. Kierowców jest dwóch w razie czego.


Czy mogę zapytać jaka trasa została wybrana? My ruszamy w sobotę nad ranem 50 km od Gorzowa Wlkp. (Dobiegniew), kierunek Tucepi.
ma_ko
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 12.06.2024 07:12

Tak, jutro jednak jedziemy rano. Przez Niemcy w okolice Berlin potem prosto w dół. Przez Salzburg i w okolicach Villach mamy nocleg. Następnego dnia Włochy, krótkie zwiedzanie Triestu i przez Slowenie do HR.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone