Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2021 09:19

Najlepiej to jedź przez Zawidów ale nie na Brno tylko na Ceske Budejovice i Linz, droga jest lepsza a remontów nie unikniemy.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 29.06.2021 09:24

Niestety muszę jechać na Wiedeń, bo tam mam nocleg tranzytowy u kuzynki ;) Także w sobotę przebijam się do Wiednia, a dalszy start na Peljesac w niedzielę o 22.00 :) Patrzę na GM i jednak pojadę Boboszów - Ołomuniec - Brno - Wiedeń. ;)
michał79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.07.2021
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał79 » 05.07.2021 22:05

Witam, 22.07 wyjeżdżam z pod Zielonej Góry na wyspe Ciovo. I zastanawiam się jaką trasę wybrać i na jakie przejście graniczne SLO-HR jechać. Wiem że przejcie Macelj jest zawsze zakorkowane i chce jechać na Cvetlin. Proszę o wasze sugestie i rady. Dziękuję.
walkos
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.04.2019
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walkos » 23.07.2021 08:06

Jeździłem przez Czechy naście razy. W tym roku próbuję trasę przez Niemcy. Wiem, że dalej, ale liczę na spokojną podróż.
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 28.07.2021 15:17

Proszę o podpowiedź dotyczącą trasy z Dalmacji do Zielonej Góry. Moja stała trasa to Gdańsk - do końca A1, Ołomuniec Brno Wiedeń Graz więc ten czeski kawałek znam. Tym razem wracam do Zielonej. GoogleMaps proponuje począwszy od Grazu rozmaite trasy - Praga na przejście w Luptin, Brno na Lubawke albo Boboszów, tyle że w zyciu tymi trasami nie jeździłem, nie znam ich. Znam natomiast trasę okrężną przez Niemcy - Pasawa, Ratyzbona. Na tym czeskim odcinku będę pewnie wieczorem/ w nocy po wielu godzinach jazdy. Proszę o poradę jaką trasę wybrać.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 28.07.2021 16:47

Ja wybrałbym trasę na Boboszow i później w Bolkowie wskakujesz na S3 aż do samej Zielonej Góry (jedynie na odcinku Lubin-Polkowice wciąż trwają jakieś prace budowlane, reszta trasy bardzo szybka i przyjemna). Akurat jestem ze styku lubuskiego i dolnośląskiego więc wiem co piszę.
Kierunek na Pragę ja bym odrzucił, tam jest zazwyczaj b.duży ruch, chyba cztery lata temu jechaliśmy do Chorwacji odcinkiem Praga-Brno i powiem że był to pierwszy i ostatni raz.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 31.07.2021 13:59

Lepiej do Zielonej Góry jechać przez Boboszów niż przez Pragę. Droga na Pragę pełna remontów i bardzo duży ruch. Droga przez Boboszów ma odcinek kretych dróg przez czeskie wsie, ale mimo wszystko uważam te trasę za lepszą i właśnie z niej korzystaliśmy jeżdżąc z Zielonej Góry do Makarskiej.
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 21.09.2021 18:08

Do Chorwacji jechałem przez Pragę z racji zwiedzania zoo, generalnie bez większych problemów, na powrocie standardowo przez Boboszów i też luzik, ale za to od Pragi przez Austrię jest więcej kręcenia ale omija się Wiedeń ale generalnie nie polecam. A góry jakoś mi nie straszne mimo iż ten wyjazd z kempingiem
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone