Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 22.06.2020 14:05

ryzka1990 napisał(a):Witam! Jaka będzie najlepsza trasa ze Zgorzelca do Tucepi? Granicę słoweńsko - austriacką mogę przekroczyć w Bad Radkersburg czy muszę jechać na Spielfeld i kupić winietę? Pozdrawiam


w kilku wątkach - np. objazd autostrady w Słowenii temat otwartych przejść granicznych A/SLO był poruszany i wynika z tego, że raczej musisz przez Spielfeld...
ects
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 12.06.2020
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ects » 22.06.2020 15:08

marciajn napisał(a):
ects napisał(a):dokładnie dziękuję za odpowiedz


To jeszcze może z uwagi na to, że jedziecie z 4-latkiem - warto ostrożnie jechać przez odcinek czeski. Jeszcze zanim dojedzie się do drogi ekspresowej, to jedzie się przez góry (nie jakieś wysokie, ale jednak góry). No i jest sporo zakrętów, więc trzeba pamiętać, że z tyłu trochę bardziej rzuca i dostosować prędkość :!:
Ja (prawie) za każdym razem o tym zapominam i potem muszę się na chwilę zatrzymywać, aby pasażerowie z tyłu doszli do siebie :D


dzięki za cenna uwagę będę miał to w pamięci
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 25.06.2020 12:30

:D Ja na twoim miejscu nie pchał bym się przez Boboszów ta droga to ciągłe wajchowanie biegami zakrętów pełno radary ograniczenia 40KM dla mnie bez sensu
Jeżdzę z Poznania i wolę jechać autostradami pierw A4 potem w A1 i wjeżdzam do Czech od strony Gorzyczek cały czas autostrada może 100km więcej ale na pewno szybciej i bezpieczniej tempomat na 130 i szybciej przejedziesz i bez zmęczenia :wink:
A potem normalnie Ołomuniec , Brno , Brzecław bo wolę tędy przez Mikulov jakoś nie lubię , Wiedeń , Graz , Spielfeld i dalej jak po sznurku :wink: Zrobisz jak będziesz chciał to tylko alternatywa :wink:
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 25.06.2020 13:30

mi nieraz GM też podpowiadał tę opcję.
Z tym, że A4, to loteria... a tu korek na bramkach, a tu jeszcze coś innego wyskoczy...
Tak, że ostatecznie zawsze stawało na Boboszowie.

Choć 1 raz wracając skusiłem się na A1 i A4, no i stałem 30 minut na bramkach przed Wrocławiem...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.06.2020 13:53

marciajn napisał(a):mi nieraz GM też podpowiadał tę opcję.
Z tym, że A4, to loteria... a tu korek na bramkach, a tu jeszcze coś innego wyskoczy...
Tak, że ostatecznie zawsze stawało na Boboszowie.

Choć 1 raz wracając skusiłem się na A1 i A4, no i stałem 30 minut na bramkach przed Wrocławiem...

Wszystko zależy o której godzinie się jedzie, wieczorem czy w nocy a nawet wczesnym rankiem nie powinno być problemu z przejazdem przez bramki pod Wrocławiem czy Gliwicami. Najgorzej jest w godzinach szczytu. Ostatnio wracałem z Poznania przed Bożym Ciałem, we Wrocławiu byłem około godziny 17 i korek do bramek zaczynał się już od zjazdu z A8 :roll:
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2020 14:28

Uważam, że kolega z Lubina powinien pojechać przez Niemcy. Vinisce to niezbyt daleka odległość a autostrada przez Niemcy jedzie się cały czas i najlepiej jechać na noc. Sam to przerabiałem z Bolesławca kiedy córcia była młodsza.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 25.06.2020 14:51

:D Tylko z Lubina przez Czechy jak napisałem wyżej do granicy Cro ma 776km a przez Niemcy omijając Czechy jak się nie mylę ma 1050km zważywszy na 4latka w samochodzie to wolałbym mniej kilometów
Wracając do drogi A4,A1 zawsze wyjeżdzam około godziny 3 w nocy w niedzielę z Poznania i jeszcze nigdy nie stałem na tych odcinkach :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2020 15:36

Wiem bo jechałem nie raz ale czasowo wychodzi mniej więcej to samo biorąc pod uwagę fakt, że w Czechach na ogół pełno remontów jest.
qben142
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) qben142 » 18.07.2020 13:47

Witam, w piątek 24.07 planuje jechać do Chorwacji dokładnie miejscowość Pisak, jadę z Zielonej Góry i ustaliłem taką trasę
Zielona Góra>Bogatynia>Liberec>Praga>Brno>Wiedeń>Graz>Maribor>Chorwacja

Czy jest ewentualnie jakaś lepsza trasa? Jak wygląda sytuacja na czeskich autostradach, planuje wyjechać o godzinie 20.00
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2020 13:59

qben142 napisał(a):Witam, w piątek 24.07 planuje jechać do Chorwacji dokładnie miejscowość Pisak, jadę z Zielonej Góry i ustaliłem taką trasę
Zielona Góra>Bogatynia>Liberec>Praga>Brno>Wiedeń>Graz>Maribor>Chorwacja

Czy jest ewentualnie jakaś lepsza trasa? Jak wygląda sytuacja na czeskich autostradach, planuje wyjechać o godzinie 20.00

Czeska D1 pomiędzy Pragą a Brnem jest remontowana i jest sporo utrudnień, możesz sprawdzić tutaj: http://www.dopravniinfo.cz/
Ja bym wybrał taką trasę: https://goo.gl/maps/sKDisbNnvPg2m47dA
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 18.07.2020 20:27

qben142 napisał(a):Witam, w piątek 24.07 planuje jechać do Chorwacji dokładnie miejscowość Pisak, jadę z Zielonej Góry i ustaliłem taką trasę
Zielona Góra>Bogatynia>Liberec>Praga>Brno>Wiedeń>Graz>Maribor>Chorwacja

Czy jest ewentualnie jakaś lepsza trasa? Jak wygląda sytuacja na czeskich autostradach, planuje wyjechać o godzinie 20.00

Czy jest ewentualnie jakaś lepsza trasa? Jak wygląda sytuacja na czeskich autostradach, planuje wyjechać o godzinie 20.00[/quote]
Jestem z Bolesławca i jeżdżę tak: Zgorzelec, Zawidów, Kolin, Znojmo, Wiedeń itd.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 19.07.2020 15:37

Po północy wróciliśmy z Chorwacji.
Makarska - Zielona Góra.
W Lucko zjazd na bramki gdzie można płacić kartą, kolejka na 2-3 minut.
W Maceji duże korki, odbilismy na przejście w Cvetlin i było ok jakieś 15 min czekania. Dalej standardowo na Graz i Wiedeń. Przejazd przez wiedeń bez korków, dalej Brzeclaw - Olomuniec - Boboszów.
Cala droga zajęła 15 godzin.
Droga tydzień wcześniej do Makarskiej zajęła jakieś 16 godzin bo utklelismy w Maceji, trasa przejazdu była taka sama
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.07.2020 06:30

Może ktoś podpowie zawsze jechałem w niedzielę około godziny 3 nad ranem teraz rezerwację mam od niedzieli więc muszę jechać w sobotę trasa jak co roku Poznań - Wrocław - Mszana czyli A4 - A1 dalej Brno potem na Brzecław dalej Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - Chorwacja.Teraz zastanawiam się czy nie jechać w piątek po południu wjechać do Cro zrobić gdzieś nocleg i potem w niedziele ruszyć dalej żeby uniknąć korków też myślę nad przejściem w Cvetlin ??
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2020 07:58

@Mak1, Uważam że lepiej jechać Praga - Ceske Budejovice - Linz. Kiedyś jeździłem przez Wiedeń ale przez Linz jest lepsza droga i bardziej malownicza choć tym razem też wyruszam na noc.
Ostatnio edytowano 24.07.2020 07:55 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
michadar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.09.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) michadar » 21.07.2020 14:46

czesiu1976 napisał(a):Może ktoś podpowie zawsze jechałem w niedzielę około godziny 3 nad ranem teraz rezerwację mam od niedzieli więc muszę jechać w sobotę trasa jak co roku Poznań - Wrocław - Mszana czyli A4 - A1 dalej Brno potem na Brzecław dalej Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - Chorwacja.Teraz zastanawiam się czy nie jechać w piątek po południu wjechać do Cro zrobić gdzieś nocleg i potem w niedziele ruszyć dalej żeby uniknąć korków też myślę nad przejściem w Cvetlin ??


Jak jadę na południe Chorwacji to biorę nocleg w Apartmani Jurinjak w Radobojl koło Krapiny, W zeszłym roku przejazd z Poznania około 11-12 godzin, także jak rano wyruszysz w sobotę to będzie OK, a po noclegu rano dalej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 18...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone