Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.07.2008 08:00

wojan napisał(a):Bardziej literacki opis trasy tutaj w meegarelacji :D :D
Polecam. :papa:


( wpadam tylko na sekundę) ..... Wojan, nie kieruj na inny link (to nie każdy potrafi czytać). Dobrze piszesz, krótko, treściwie i sensownie.
Jeżeli chcesz to możesz poprawić ... odcinek zwykłej drogi pomiędzy Balatonem a granicą CRO to około 35 km. Z jednych zapisków wychodzi mi, że 38, z innych że 35 km. (jechałem i nudziłem się, czasem coś zapisałem. Ot tak, z nudów. Dane tegoroczne).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2008 22:09

Odnośnie zakupu winietek węgierskich dodam coś od siebie :wink:
Nie ma sensu szukać punktu sprzedaży - Węgrzy uruchomili od tego roku stronę www, gdzie taką winietkę możemy sobie kupić nie odrywając sie od komputera.
Trzeba się zalogować na ich stronie ( hasło i login przyda się nie tylko w tym roku).
Płatności dokonuje sie za pomocą karty płatniczej.
Potwierdzenie zakupu winiety przychodzi e-mailem, robimy wydruk i gotowe.
Taka winieta jest droższa od tej kupowanej na Węgrzech o 100 HUF czyli ok. 1,40 PLN.
Ostatnio edytowano 06.07.2010 19:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 26.08.2008 23:58

wojan!
Dzięki za kawał dobrej roboty, dzięki Twojemu opisowi i mapkom (a jakże wydrukowałam sobie przed wyjazdem) dojechałam pięknie do Chorwacji i z powrotem - nigdzie nie zabłądziłam.
Nigdy sama nie wpadłabym na to, żeby wracając z Chorwacji pojechać do Letenye po winietę, a tak miałam na kartce (tej wydrukowanej) pojechałam i kupiłam, nie pakując sie na autostradę odpowiedniego świstka (bo była to e-matrica, a nie naklejka)
pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.08.2008 18:06

ma-r-lena napisał(a):wojan!
Dzięki za kawał dobrej roboty, pozdrawiam


Proszę bardzo :D :D I jakby co polecam się na przyszłość :D :papa:
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 03.09.2008 13:46

Wojan.. sliczne dzieki :!: :!: :!:
Wlasnie wczoraj wracałem "twoją" trasą. 2 tyg. temu jechalem do Chorwacji również ta trasą. Mialem wydrukowany twój przepis i bardzo mi sie przydał. :D
Tylko jedno "ale" : Wpakowalem sie w Budapeszt w godzinach szczytu :evil: Massssakra. :cry: :x 2 godziny wleczenia sie w korkach po kilka metrów..w upale. :?
Ale tak.. cala reszta O.K. :!: :!:
Jeszcze raz DUŻE DZIĘKI !!

Pozdrawiam.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.09.2008 20:37

RONINEK napisał(a): 2 godziny wleczenia sie w korkach po kilka metrów..w upale. :?


Dzięki temu miałeś czas żeby zauważyć poukrywane między konarami drzew drogowskazy :D :D
Nic nie piszesz,że pobłądziłeś w Budapeszcie - czyli wolniutko,ale bezbłędnie z M3 na M7 :?: :D :papa:
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 04.09.2008 13:23

Nie pobładziłem :D Ale to wleczenie w korkach mnie totalnie osłabiło :?
Kilka lat temu przejeżdzalem przez Budapeszt.. i tego nie było. Teraz masssakra 8O :?
W powrotnej drodze postanowiłem byc 'mądrzejszy" :oops: :evil: i umyslalem sobie objechac Bude ta pseudo-obwodnicą, zdaje sie M0 . :?
Takie same korki i na dodatek wyjechalem z miasta po zupełnie przeciwnej stronie na autostrade :oops: :twisted: Zeby tego było malo .. dało sie zawrócić dopiero po 20 km :!: :!:
I znowu 2 godziny w plecy.. :oops: :D :D
Podsumowując:
Cała trasa O.K. tylko ten Budapeszt.. totalna porażka.. :D
koltonek
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 07.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) koltonek » 04.09.2008 13:54

wojan, trasa super opisana. Na szczęście autostrada jest juz od Miszkolca aż do granicy chorwackiej a i droga przez Węgry bez autostrady to naprawdę żaden problem. Najgorsza część to ta słowacka z ich pseudoautostrada (na tym odcinku).
Ale Twój opis naprawdę był pomocny.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 04.09.2008 14:50

cóż robota wojana pierwsza klasa.
dodam tylko, że zdażyło mi sie kiedyś przypadkiem wjechać na tę słowacką autostrade bez winietki i nic sie nie stało... przez kolejne dwa lata tez tak robiłem i nic.. :oops: również w tym roku a jechałem tam 6 razy :oops: :oops: :oops:
no i uwaga do RONNINKA - na M0 masssakra. dwa pasy totalnie zapakowane autami. przez budapeszt dobrze jedzie sie w sobotę. miasto jest puste.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 04.09.2008 19:00

mich napisał(a): dodam tylko, że zdażyło mi sie kiedyś przypadkiem wjechać na tę słowacką autostrade bez winietki i nic sie nie stało... przez kolejne dwa lata tez tak robiłem i nic.. :oops: również w tym roku a jechałem tam 6 razy :oops: :oops: :oops:


Miałeś Mich-u :D wielkiego farta.Ja tym odcinkiem słowackiej autostrady jechałem tylko raz,ale udało mi się trafić na policyjny patrol blokujący jedną nitkę drogi.Policjant machał lizaczkiem,trzeba było zwalniać aby popatrzył sobie na szybę i jak się miało winietkę można było jechać dalej :D :D :papa:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 14.09.2008 10:56

autostrada M7 jest już a całości oddana, od Budapesztu do granicy cały czas autostradą
RAFAELITO
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2009
Do HR pożyczonym samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) RAFAELITO » 14.04.2009 19:10

Witam i o radę pytam.
Czy ktoś z Was orientuje się czy do jazdy po Słowacji, Węgrzech (przejazd) i HR (wczasy) pożycznym samochodem potrzeba jakichś papierowych formalności typu: umowa pożyczki (notarialna?) - tłumaczona na english (tłumacz przysięgły?), dodatkowe ubezpieczenie?.
Pytam bo jestem zmuszony pożyczyć auto od ojca (ja nie mam klimy :cry: )???
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Do HR pożyczonym samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 14.04.2009 19:22

RAFAELITO napisał(a):Witam i o radę pytam.
Czy ktoś z Was orientuje się czy do jazdy po Słowacji, Węgrzech (przejazd) i HR (wczasy) pożycznym samochodem potrzeba jakichś papierowych formalności typu: umowa pożyczki (notarialna?) - tłumaczona na english (tłumacz przysięgły?), dodatkowe ubezpieczenie?.
Pytam bo jestem zmuszony pożyczyć auto od ojca (ja nie mam klimy :cry: )???

Tutaj....troszke obszerniej
Pożyczonym samochodem
:D :D :D
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 02.05.2009 23:00

Piotrek_B napisał(a):Potwierdzenie zakupu winiety przychodzi e-mailem, robimy wydruk i gotowe.
Taka winieta jest droższa od tej kupowanej na Węgrzech o 100 HUF czyli ok. 1,40 PLN.


Mam pytanie czysto technicznę, zalogowałem się na stronie kupuje winietę i wedle opisu nic już nie muszę robić moje tablice rejestracyjne będa w bazie danych i automatycznie zostaną odczytane, jednak nigdy nie byłem na węgrzech i nie wiem jak to ma wyglądać na miejscu przy wjeździe na autostradę są oddzielne bramki dla pojazdów z taką wirtualną winietą ? czy mam podjechać do pierwszej lepszej bramki a jak węgier coś zacznie gadać by mu zapłacić to jak mam mu wytłumaczyć, że mam wirtualną winiete :) mam okazać wydruk mejla ?
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 03.05.2009 00:23

Witam

na Węgrzech nie ma zadnych bramek na autostradach

pozdrav
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone