Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2009 05:48

doktor77..dokładnie tak jak piszesz i pisał Piotrek_B. Czyli wydruk z kompa i....szerokości :D :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.05.2009 08:16

Za gospodarzem i http://www.motorway.hu/ podaję, że OBWODNICA BUDAPESZTU czyli M0 jest OTWARTA :!: :D .
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 20.05.2009 15:20

Tak tylko dla potwierdzenia znalezionych na forum informacji:
Jadę na LPG ostatnia stacja w Polsce to tuż przed Barwinkiem (Orlen)
Na Słowacji znalazłem tylko przy Koszycach
Na Węgrzech pierwsza stacja to w miejscowości Fooro (czy jest tam LPG)
Może ktoś pamięta do tej pory jechałem na ON.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 17:06

luk_ufo napisał(a):.....Na Słowacji znalazłem tylko przy Koszycach....

W Preszowie też ich trochę jest :wink:
W Koszycach na wylotówce na granice jest kilka punktów. Ostatnia stacja LPG na Słowacji jest kilka metrów przed byłym szlabanem granicznym (po lewej jadąc na Wegry)
luk_ufo napisał(a):.....Na Węgrzech pierwsza stacja to w miejscowości Fooro (czy jest tam LPG)....

Czy ta mieścina to Forro czy nie to nie pamiętam. W każdym razie pierwszy LPG na Węgrzech jest ok 30 km. od Tornyosnemeti na stacji paliw MOL - jest to z resztą pierwsza stacja po przekroczeniu granicy. Tam też można kupić winietę.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 20.05.2009 18:44

Buber napisał(a):Za gospodarzem i http://www.motorway.hu/ podaję, że OBWODNICA BUDAPESZTU czyli M0 jest OTWARTA :!: :D .


Dobra informacja dla jeżdżących od Miskolca. Na obwodnicę będzie można zjechać już w okolicach Godolo.
http://automenedzser.hu/hirek/20090519_ ... k_m31.aspx
Otwarcie planowane na czerwiec 2010.
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 22.05.2009 18:22

Co do obwodnicy Budapesztu to można. Ale przejazd przez cenrtum
zwłaszcza poza godzinami szczytu lub w nocy jest z kierunku
Miszkolc ( na Siofok) dziecinnie prosty i dobrze oznakowany.
Od wjazdu do miasta stale prosto, przy Nepstadionie w prawo i
dalej prosto przez most Małgorzty sama droga prowadzi .
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 22.05.2009 19:01

Ważne, żeby to było poza godzinami szczytu. W zeszłym roku w piątek ok 16:00 Budapeszt zajął mi 2,5 godz. :(
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 24.05.2009 12:03

Uwaga na parkingu na granicy H/SLO od strony Węgier.
Jeżeli jest tam grupa Cyganów to się nie zatrzymywać.
Są mili i grają na skrzypeczkach i robią numer >na wymianę<.
Proszą o wymianę drobnych na banknot np 10 lub 20 zł.
Po wręczeniu banknotu dają najwyżej 2 ZŁ i wieją.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 27.05.2009 21:27

Piotrek_B napisał(a):Odnośnie zakupu winietek węgierskich dodam coś od siebie :wink:
Nie ma sensu szukać punktu sprzedaży - Węgrzy uruchomili od tego roku stronę www, gdzie taką winietkę możemy sobie kupić nie odrywając sie od komputera.
Trzeba się zalogować na ich stronie ( hasło i login przyda się nie tylko w tym roku).
Płatności dokonuje sie za pomocą karty płatniczej.
Potwierdzenie zakupu winiety przychodzi e-mailem, robimy wydruk i gotowe.
Taka winieta jest droższa od tej kupowanej na Węgrzech o 100 HUF czyli ok. 1,40 PLN.


Wszytko fajnie, tylko jakoś nie kumam w tym języku. Mogę przez przypadak wykipić winietkę na tira na 6 lat.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 27.05.2009 21:30

O kurka, przez przypadek znalazłem ikonkę na wersję angielską. Ale pojawia się dopiero jak się chcę zalogować.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 27.05.2009 21:33

OK - działa
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.05.2009 23:02

Piotrek_B napisał(a):
luk_ufo napisał(a):.....Na Węgrzech pierwsza stacja to w miejscowości Fooro (czy jest tam LPG)....

Czy ta mieścina to Forro czy nie to nie pamiętam. W każdym razie pierwszy LPG na Węgrzech jest ok 30 km. od Tornyosnemeti na stacji paliw MOL - jest to z resztą pierwsza stacja po przekroczeniu granicy. Tam też można kupić winietę.


Pierwsza stacja po przekroczeniu granicy jest na pewno w Forro,ale czy jest tam LPG to nie wiem,bo ja jestem tylko benzynowy ... :D :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 01.06.2009 10:48

doctor77 napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):Potwierdzenie zakupu winiety przychodzi e-mailem, robimy wydruk i gotowe.
Taka winieta jest droższa od tej kupowanej na Węgrzech o 100 HUF czyli ok. 1,40 PLN.


Mam pytanie czysto technicznę, zalogowałem się na stronie kupuje winietę i wedle opisu nic już nie muszę robić moje tablice rejestracyjne będa w bazie danych i automatycznie zostaną odczytane, jednak nigdy nie byłem na węgrzech i nie wiem jak to ma wyglądać na miejscu przy wjeździe na autostradę są oddzielne bramki dla pojazdów z taką wirtualną winietą ? czy mam podjechać do pierwszej lepszej bramki a jak węgier coś zacznie gadać by mu zapłacić to jak mam mu wytłumaczyć, że mam wirtualną winiete :) mam okazać wydruk mejla ?


Witam. Jak sobie poradziłeś z językiem na tej węgierskiej ("chińskiej") stronie z winietami?
Podaj jakieś wskazówki pomocne do tego aby kupić w ten sposób tą winietę. Dzięki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2009 10:55

BOLETUS napisał(a):Witam. Jak sobie poradziłeś z językiem na tej węgierskiej ("chińskiej") stronie z winietami?
Podaj jakieś wskazówki pomocne do tego aby kupić w ten sposób tą winietę. Dzięki.

Tam nie ma wersji in inglisz? Chyba była...
Zresztą wpisujesz tylko daty i nr rej pojazdu i wsio...
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 01.06.2009 14:07

Dzięki. Popatrzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone