Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9241
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 21.06.2021 20:37

marekkowalak napisał(a):
szj napisał(a):
mchrob napisał(a):
stachan napisał(a):Na odcinek "specjalny" w Neum :wink:

Ale do BiH od lat wystarcza dowód. 8O


Nie było rok temu przy Covidzie, że coś im się odwidziało na granicy BiH i czasem nie starczał?


Było, było - nie wpuszczali na dowód.

Ale, to tylko na początku.
Z końcem lipca jechałam na Korčulę przez BiH w jedną i w drugą stronę na dowód, i nie było żadnego problemu.
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 21.06.2021 21:18

elka21 napisał(a):Ale, to tylko na początku.
Z końcem lipca jechałam na Korčulę przez BiH w jedną i w drugą stronę na dowód, i nie było żadnego problemu.


W tych dziwnych czasach to nie ma już nic pewnego - dzisiaj tak, jutro inaczej :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.06.2021 23:04

elka21 napisał(a):Ale, to tylko na początku.
Z końcem lipca jechałam na Korčulę przez BiH w jedną i w drugą stronę na dowód, i nie było żadnego problemu.



Oficjalnie wymagany był paszport przez całe lato.

Na dowód można było przejechać tylko przez Neum.

A że niektórym się udało przejechać również przez część "kontynentalną" - no cóż, pogranicznik też człowiek :papa:
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 24.06.2021 15:20

Bravik napisał(a):
szj napisał(a):Witam,

Czy na dowód osobisty ważny jeszcze tylko 60 dni udało się komuś wjechać czy jest pewne, że pokażą środkowy palec na granicy?

Dowód ma być ważny podczas Twojego pobytu za granicą. Tyle.


Na szczęście wygląda na to, że nasze urzędy sobie radzą w tydzień z wyrobieniem nowego dowodu (przynajmniej w wojewódzkim mieście), więc nie będzie mi dane sprawdzić faktycznej mocy stwierdzenia "Nie ma przepisów, które określają, jak długo wymienione dokumenty powinny być ważne w chwili przekraczania granicy. Ich okres ważności powinien być jednak przynajmniej tak długi jak dozwolony okres pobytu (czyli 90 dni)".
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.07.2021 09:00

dids76 napisał(a):
fly napisał(a):ups, trochę Ci zeszło, problem z wyborem fryzury do zdjęcia?
Daj znać proszę, jak Ci poszło.
pozdro

Zdjęcia dawno zrobione, niestety nasze biuro paszportowe było przez dwa tygodnie do 04.06 zamknięte :evil: :evil:

Cze!
Jak sytuacja, bo u mnie...nieciekawie, przynajmniej na razie, wczoraj próbowałem w Częstochowie, ale to istny Fort Knox, więc w poniedziałek zostaję K-ów,
pozdro
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2021 09:06

fly napisał(a):
dids76 napisał(a):
fly napisał(a):ups, trochę Ci zeszło, problem z wyborem fryzury do zdjęcia?
Daj znać proszę, jak Ci poszło.
pozdro

Zdjęcia dawno zrobione, niestety nasze biuro paszportowe było przez dwa tygodnie do 04.06 zamknięte :evil: :evil:

Cze!
Jak sytuacja, bo u mnie...nieciekawie, przynajmniej na razie, wczoraj próbowałem w Częstochowie, ale to istny Fort Knox, więc w poniedziałek zostaję K-ów,
pozdro

U mnie jeszcze gorzej :twisted: :twisted: Jak w końcu u nas otwarli punkt paszportowy to nie mogłem się dodzwonić aby umówić termin. Jak się w końcu dodzwoniłem to przemiła pani oświadczyła że odchodzi na emeryturę i najprawdopodobniej https://www.naszraciborz.pl/site/art/1- ... -odwolania . Ale jest światełko w tunelu bo od 5.lipca mają go otworzyć, więc znów będę dzwonił aby umówić termin :roll:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.07.2021 09:14

Składanie wniosku jest jakoś przypisane do adresu zamieszkania?...chyba nie,...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2021 09:44

fly napisał(a):Składanie wniosku jest jakoś przypisane do adresu zamieszkania?...chyba nie,...

Nie jest, można gdzie indziej.
Nie mam jakiegoś ciśnienia na ten paszport, najwyżej pojadę na DO. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2021 10:18

To w tym urzędzie jedna pani pracowała.....
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.07.2021 11:23

Właśnie potwierdziłem przez telefon możliwość złożenia wniosku w Krk z marszu/z ulicy więc w poniedziałek, myślę po 12.00 idę.
Wygodniej byłoby mi złożyć w Częstochowie, bo tam będę pod koniec urlopu, a tam gdzie składasz, tam i odbierasz, no ale Kraków też O.K., tym bardziej że złoże wniosek i podanie o przyśpieszenie- niby w 2 tygodnie się mają wyrobić.
pozdro
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.07.2021 09:55

Cze,
W poniedziałek złożyłem wniosek, a dzisiaj już potwierdzenie odbioru-mile zaskoczonym.
Gdybym wiedział że tak szybko go wyrobię to byłaby Turcja, a tak odbiorę jak wrócimy z Krety.
pozdro
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 07.06.2022 14:40

Ech, tutaj piszecie o wygasłym dokumencie, pytanie jak pogranicznicy odnoszą się do dokumentu który będzie ważny jeszcze 70 dni ?
Żona teraz właśnie się zorientowała wyjazd za 2 tygodnie.

W 2019 ja wjechałem bez problemu z dowodem ważnym 45 dni bez problemu, ale jak to się dzieje teraz po covidzie - macie jakieś doświadczenia ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.06.2022 15:18

Zawsze to loteria i widzimisię osoby sprawdzającej dokumenty.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2022 15:36

Wewnątrz UE dokument musi być ważny na wjeździe i wyjeździe (choć tu już rzadko ktoś sprawdza), ile dni to już nie jest ważne.
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 07.06.2022 15:58

Teraz to już nic nie zrobię więc loteria i ewentualna alternatywa w Słowenii :-)

...najwyżej wjedziemy we dwoje z córka a żona zaczeka do powrotu :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone