Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2021 20:08

fly napisał(a):...delikatnie mówiąc, nie o takie info mi chodziło, ale dzięki.

Delikatnie mówiąc jesteś bardzo grzeczny odnosząc się tak do człowieka, który chciał ci pomóc.
Nie wszyscy siedzą w Krakowie lub innym miejscu Europy. :wink:

fly napisał(a):No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro

- Musisz zadzwonić do urzędu paszportowego w Krakowie i się dowiedzieć. Sytuacja jest płynna idąca w dobrą stronę, jednak informacje na stronach internetowych urzędów rozjeżdżają się z rzeczywistością. Jeśli nie możesz zadzwonić zrób opłatę paszportową, weź potwierdzenie i pójdź do urzędu. Tam wypełnisz wniosek i najprawdopodobniej zostaniesz przyjęty pomimo ewentualnych zapisów telefonicznych i jakiejś kolejki.
- Czas około 10 dni jest terminem bardzo realnym na odebranie paszportu bez turbo.

Pozdro.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2021 20:35

Z tej strony wynika (ale nie jest to wprost napisane), że akurat w Krakowie nie musisz się umawiać. https://www.malopolska.uw.gov.pl/defaul ... szportowej
Co ważne musisz być osobiście przy złożeniu i odbiorze.
Co do turbo, tylko w mega ważnych sprawach, np leczenie czy konieczność wyjazdu w pilnych i nagłych sprawach np pogrzeb. Im blizej wakacji czeka się dłużej, ale max miesiąc. Może to być też 7 czy 10, 14 dni - nikt tego nie zagwarantuje. Z tego co wiem możesz to przez Ambasadę u siebie załatwić.

Upewnij się też czy na odbiór nie musisz się też umówić, bo dziś czytałam na fb, że złożenie od ręki, info po 7 dniach że dostępny, ale na odbiór trzeba się było umówić i urząd wyznaczył termin za kolejne 3 tyg. Tyle że to było chyba w Katowicach, ale jakiś ogląd sytuacji daje. Najlepiej dzwoń do nich jak to w Krakowie działa teraz....
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 21:00

abovo napisał(a):
fly napisał(a):...delikatnie mówiąc, nie o takie info mi chodziło, ale dzięki.

Delikatnie mówiąc jesteś bardzo grzeczny odnosząc się tak do człowieka, który chciał ci pomóc.
Nie wszyscy siedzą w Krakowie lub Norwegii.

fly napisał(a):No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro

- Musisz zadzwonić do urzędu paszportowego w Krakowie i się dowiedzieć. Sytuacja jest płynna idąca w dobrą stronę, jednak informacje na stronach internetowych urzędów rozjeżdżają się z rzeczywistością. Jeśli nie możesz zadzwonić zrób opłatę paszportową, weź potwierdzenie i pójdź do urzędu. Tam wypełnisz wniosek i najprawdopodobniej zostaniesz przyjęty pomimo ewentualnych zapisów telefonicznych i jakiejś kolejki.
- Czas około 10 dni jest terminem bardzo realnym na odebranie paszportu bez turbo.

Pozdro.

...to prawda że nie wszyscy mieszkają w Krakowie, a już na pewnie nie wszyscy mieszkają w Norwegii,( czy mógłbyś przestać edytować i zmieniać swój post)
ale zdarza się że niektórzy składają wnioski paszportowe, a nawet tak bywa iż robią to w Krakowie, powiem nawet więcej-robili to w ciągu ostatnich1-2 miesięcy.
Urząd Paszportowy w Krakowie jest Wojewódzki, a jak już w międzyczasie ustaliłem, tylko to w Wojewódzkich Urzędach Paszportowych można złożyć wniosek o przyśpieszone wydanie paszportu oczywiście po wniesieniu dodatkowej opłaty.
Można napisać jako powód co się żywnie podoba, w moim przypadku będzie to prawda, iż od roku nie byłem w Polsce i nie mogłem tych formalności dokonać, a z powodu obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej nie mogę tak długo czekać na ten dokument -powinno być ok.
Patrzyłem na tą stronkę kol. piekara114 wydaje mi się że masz racje odnośnie wejścia i załatwienia z ulicy, tym bardziej ze restrykcje się luzują i nie będzie ograniczenia łącznej liczby osób. Dodzwonienie się graniczy z cudem, nawet wniosku nie ma aby go pobrać i wypełnić w domu a następnie już z wypełnionym przyjść do urzędu i go złożyć.
Przez Ambasadę a właściwie Konsulat ...też tak pomyślałem, tylko że koszt znacznie wyższy.
No nic, jutro bateria na full naładowana i ...zobaczymy.
dzienks
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2021 22:28

Jeśli w urzędzie nie odbierają telefonów prześlij zapytania drogą elektroniczną. Urzędnicy w Państwowych instytucjach w sytuacji "covid" bardzo często nie odbierają telefonów by im petent nie zawracał czterech liter (taka obecna komuna). Elektronicznie pewnie odpowiedzą. Opłatę paszportową i konto znajdziesz na ich stronie. Będzie też tam wniosek wydania paszportu do wydrukowania i wypełnienia. Jednak najprawdopodobniej nie przyjmą go od ciebie ( patrz j/w) i poproszą o wypełnienie tego samego wniosku 8O na sztywnym wydrukowanym blankiecie, który dostaniesz w U.P. Koniecznie miej ze sobą potwierdzenie wpłaty opłaty paszportowej.
Drobna rada: Dobrze się ZASTANÓW, jaką przyczynę wpisać dla szybszego otrzymania paszportu. Pewnie jesteś z okolic Krakowa, więc najlepiej by było żeby twoje sprawy pomógł ci fizycznie załatwić jakiś znajomy z Krakowa. Niestety ja jestem z drugiego końca Polski, a że niedawno załatwiałem w swoim U.P. wznowienie paszportu dziele się z tobą wrażeniami.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2021 19:57

Tak jestem z Krakowa, i już poprosiłem siostrę aby się wybrała na zwiady i oblukała jak tam to wygląda itd.
Napisze prawdę, jak się uda to O.k., a jak nie to trudno.
dzięks i pozdro
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2021 21:43

fly napisał(a):Tak jestem z Krakowa, i już poprosiłem siostrę aby się wybrała na zwiady i oblukała jak tam to wygląda itd.
Napisze prawdę, jak się uda to O.k., a jak nie to trudno.
dzięks i pozdro

Byłem dzisiaj u nas na wsi zapytać o paszport bo okazało się że też mi się kończy. Wejście do wydziału paszportowego tylko po umówieniu telefonicznym.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.05.2021 21:51

A jaki czas oczekiwania na wizytę?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2021 09:15

fly napisał(a):A jaki czas oczekiwania na wizytę?

Na razie zabrałem tylko druki wniosków i muszę zrobić zdjęcie :wink: . W przyszłym tygodniu się będę umawiał, jak byłem przed biurem to było tam pusto.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2021 09:23

@fly - teraz koleżanka mi mówiła: 2 tyg. temu składała wnioski dla córek na ul.Sebastiana, weszła wprost z ulicy, oczekiwanie ok. 10 min. Wczoraj sms, że paszporty do odbioru. Jak wygląda odbiór na razie nie wiem, ale jak coś to dam znać.
:papa:
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 12.05.2021 09:39

Dzięki Wam za info,
2 tygodnie to super, pewnie trochę się to zmieni bo zbliżają się wakacje.
...jakbyś mogła jeszcze zapytać koleżankę o której była składać wniosek, bo mam info że z rana tłok a już około południa luzik.
...jak zdjęcie, to pewnie i fryzjer? :D
pozdro
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2021 10:11

fly napisał(a):...jakbyś mogła jeszcze zapytać koleżankę o której była składać wniosek, bo mam info że z rana tłok a już około południa luzik.
...jak zdjęcie, to pewnie i fryzjer? :D

Do fryzjera i fotografa w Polsce bez testów, więc tym się nie stresuj :wink:
Co do składania, była w poniedziałek, bo jest czynne dłużej, do 17. Była ok. 15:30 i szybko, jak wychodziła po 16 to już się mała kolejeczka robiła, pewnie ludzie po pracy....
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.05.2021 17:31

No i fajnie,
dzięki piekara114,
pozdro
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.06.2021 11:02

I jak tam dids76 złożyłeś wniosek, jaki czas oczekiwania?
pozdro
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2021 11:03

fly napisał(a):I jak tam dids76 złożyłeś wniosek, jaki czas oczekiwania?
pozdro

Jeszcze nie jutro będę dzwonił o termin złożenia wniosku
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.06.2021 11:12

ups, trochę Ci zeszło, problem z wyborem fryzury do zdjęcia?
Daj znać proszę, jak Ci poszło.
pozdro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021