Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2021 20:08

fly napisał(a):...delikatnie mówiąc, nie o takie info mi chodziło, ale dzięki.


Delikatnie mówiąc jesteś bardzo grzeczny odnosząc się tak do człowieka, który chciał ci pomóc.
Nie wszyscy siedzą w Krakowie lub innym miejscu Europy. :wink:

fly napisał(a):No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro



- Musisz zadzwonić do urzędu paszportowego w Krakowie i się dowiedzieć. Sytuacja jest płynna idąca w dobrą stronę, jednak informacje na stronach internetowych urzędów rozjeżdżają się z rzeczywistością. Jeśli nie możesz zadzwonić zrób opłatę paszportową, weź potwierdzenie i pójdź do urzędu. Tam wypełnisz wniosek i najprawdopodobniej zostaniesz przyjęty pomimo ewentualnych zapisów telefonicznych i jakiejś kolejki.
- Czas około 10 dni jest terminem bardzo realnym na odebranie paszportu bez turbo.

Pozdro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2021 20:35

Z tej strony wynika (ale nie jest to wprost napisane), że akurat w Krakowie nie musisz się umawiać. https://www.malopolska.uw.gov.pl/defaul ... szportowej
Co ważne musisz być osobiście przy złożeniu i odbiorze.
Co do turbo, tylko w mega ważnych sprawach, np leczenie czy konieczność wyjazdu w pilnych i nagłych sprawach np pogrzeb. Im blizej wakacji czeka się dłużej, ale max miesiąc. Może to być też 7 czy 10, 14 dni - nikt tego nie zagwarantuje. Z tego co wiem możesz to przez Ambasadę u siebie załatwić.

Upewnij się też czy na odbiór nie musisz się też umówić, bo dziś czytałam na fb, że złożenie od ręki, info po 7 dniach że dostępny, ale na odbiór trzeba się było umówić i urząd wyznaczył termin za kolejne 3 tyg. Tyle że to było chyba w Katowicach, ale jakiś ogląd sytuacji daje. Najlepiej dzwoń do nich jak to w Krakowie działa teraz....
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 21:00

abovo napisał(a):
fly napisał(a):...delikatnie mówiąc, nie o takie info mi chodziło, ale dzięki.


Delikatnie mówiąc jesteś bardzo grzeczny odnosząc się tak do człowieka, który chciał ci pomóc.
Nie wszyscy siedzą w Krakowie lub Norwegii.

fly napisał(a):No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro



- Musisz zadzwonić do urzędu paszportowego w Krakowie i się dowiedzieć. Sytuacja jest płynna idąca w dobrą stronę, jednak informacje na stronach internetowych urzędów rozjeżdżają się z rzeczywistością. Jeśli nie możesz zadzwonić zrób opłatę paszportową, weź potwierdzenie i pójdź do urzędu. Tam wypełnisz wniosek i najprawdopodobniej zostaniesz przyjęty pomimo ewentualnych zapisów telefonicznych i jakiejś kolejki.
- Czas około 10 dni jest terminem bardzo realnym na odebranie paszportu bez turbo.

Pozdro.


...to prawda że nie wszyscy mieszkają w Krakowie, a już na pewnie nie wszyscy mieszkają w Norwegii,( czy mógłbyś przestać edytować i zmieniać swój post)
ale zdarza się że niektórzy składają wnioski paszportowe, a nawet tak bywa iż robią to w Krakowie, powiem nawet więcej-robili to w ciągu ostatnich1-2 miesięcy.
Urząd Paszportowy w Krakowie jest Wojewódzki, a jak już w międzyczasie ustaliłem, tylko to w Wojewódzkich Urzędach Paszportowych można złożyć wniosek o przyśpieszone wydanie paszportu oczywiście po wniesieniu dodatkowej opłaty.
Można napisać jako powód co się żywnie podoba, w moim przypadku będzie to prawda, iż od roku nie byłem w Polsce i nie mogłem tych formalności dokonać, a z powodu obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej nie mogę tak długo czekać na ten dokument -powinno być ok.
Patrzyłem na tą stronkę kol. piekara114 wydaje mi się że masz racje odnośnie wejścia i załatwienia z ulicy, tym bardziej ze restrykcje się luzują i nie będzie ograniczenia łącznej liczby osób. Dodzwonienie się graniczy z cudem, nawet wniosku nie ma aby go pobrać i wypełnić w domu a następnie już z wypełnionym przyjść do urzędu i go złożyć.
Przez Ambasadę a właściwie Konsulat ...też tak pomyślałem, tylko że koszt znacznie wyższy.
No nic, jutro bateria na full naładowana i ...zobaczymy.
dzienks
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2021 22:28

Jeśli w urzędzie nie odbierają telefonów prześlij zapytania drogą elektroniczną. Urzędnicy w Państwowych instytucjach w sytuacji "covid" bardzo często nie odbierają telefonów by im petent nie zawracał czterech liter (taka obecna komuna). Elektronicznie pewnie odpowiedzą. Opłatę paszportową i konto znajdziesz na ich stronie. Będzie też tam wniosek wydania paszportu do wydrukowania i wypełnienia. Jednak najprawdopodobniej nie przyjmą go od ciebie ( patrz j/w) i poproszą o wypełnienie tego samego wniosku 8O na sztywnym wydrukowanym blankiecie, który dostaniesz w U.P. Koniecznie miej ze sobą potwierdzenie wpłaty opłaty paszportowej.
Drobna rada: Dobrze się ZASTANÓW, jaką przyczynę wpisać dla szybszego otrzymania paszportu. Pewnie jesteś z okolic Krakowa, więc najlepiej by było żeby twoje sprawy pomógł ci fizycznie załatwić jakiś znajomy z Krakowa. Niestety ja jestem z drugiego końca Polski, a że niedawno załatwiałem w swoim U.P. wznowienie paszportu dziele się z tobą wrażeniami.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2021 19:57

Tak jestem z Krakowa, i już poprosiłem siostrę aby się wybrała na zwiady i oblukała jak tam to wygląda itd.
Napisze prawdę, jak się uda to O.k., a jak nie to trudno.
dzięks i pozdro
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2021 21:43

fly napisał(a):Tak jestem z Krakowa, i już poprosiłem siostrę aby się wybrała na zwiady i oblukała jak tam to wygląda itd.
Napisze prawdę, jak się uda to O.k., a jak nie to trudno.
dzięks i pozdro

Byłem dzisiaj u nas na wsi zapytać o paszport bo okazało się że też mi się kończy. Wejście do wydziału paszportowego tylko po umówieniu telefonicznym.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.05.2021 21:51

A jaki czas oczekiwania na wizytę?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2021 09:15

fly napisał(a):A jaki czas oczekiwania na wizytę?

Na razie zabrałem tylko druki wniosków i muszę zrobić zdjęcie :wink: . W przyszłym tygodniu się będę umawiał, jak byłem przed biurem to było tam pusto.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2021 09:23

@fly - teraz koleżanka mi mówiła: 2 tyg. temu składała wnioski dla córek na ul.Sebastiana, weszła wprost z ulicy, oczekiwanie ok. 10 min. Wczoraj sms, że paszporty do odbioru. Jak wygląda odbiór na razie nie wiem, ale jak coś to dam znać.
:papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 12.05.2021 09:39

Dzięki Wam za info,
2 tygodnie to super, pewnie trochę się to zmieni bo zbliżają się wakacje.
...jakbyś mogła jeszcze zapytać koleżankę o której była składać wniosek, bo mam info że z rana tłok a już około południa luzik.
...jak zdjęcie, to pewnie i fryzjer? :D
pozdro
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2021 10:11

fly napisał(a):...jakbyś mogła jeszcze zapytać koleżankę o której była składać wniosek, bo mam info że z rana tłok a już około południa luzik.
...jak zdjęcie, to pewnie i fryzjer? :D

Do fryzjera i fotografa w Polsce bez testów, więc tym się nie stresuj :wink:
Co do składania, była w poniedziałek, bo jest czynne dłużej, do 17. Była ok. 15:30 i szybko, jak wychodziła po 16 to już się mała kolejeczka robiła, pewnie ludzie po pracy....
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.05.2021 17:31

No i fajnie,
dzięki piekara114,
pozdro
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.06.2021 11:02

I jak tam dids76 złożyłeś wniosek, jaki czas oczekiwania?
pozdro
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2021 11:03

fly napisał(a):I jak tam dids76 złożyłeś wniosek, jaki czas oczekiwania?
pozdro

Jeszcze nie jutro będę dzwonił o termin złożenia wniosku
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.06.2021 11:12

ups, trochę Ci zeszło, problem z wyborem fryzury do zdjęcia?
Daj znać proszę, jak Ci poszło.
pozdro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone