Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borut
Odkrywca
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 23.07.2020 16:09

knt napisał(a):Cześć,

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz

Tak, ja miałem taką sytuację wielokrotnie.
Belfegor
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 23.07.2020 17:08

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz

Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.07.2020 17:11

Belfegor napisał(a):

Pozdrawiam
Łukasz

Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.

No patrz, a ja nigdy nie widziałem ani nie słyszałem aby tego nie robiono.
No ale ja tylko 5 razy w Chorwacji.
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.07.2020 17:50

Belfegor napisał(a):

Pozdrawiam
Łukasz

Jak można napisać taką głupotę, że nie będzie problemów?
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.07.2020 18:19

Jedziemy teraz 12 raz i za każdym poprzednim razem, kazano opuszczać szyby lub jeżeli celnik nie był w budce to lukał przez przednią boczną. Jeżeli dałbym mu dwa dokumenty a dzieci dwoje... Na bank zapytałby
pawel_nowy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 23.07.2020 18:42

Wjechać może i wjedziecie. Ja miałem kontrolę dokumentów zawsze przy wyjeździe z Cro.
Myślę że wyjazd w taką podróż bez dokumentów jest skrajną nieodpowiedzialnością. I nie chodzi mi tylko o kontrole graniczne.
Licho nie śpi.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2020 20:38

Belfegor napisał(a):

Bzdura - praktycznie zawsze sprawdzają dowody lub paszporty wszystkim pasażerom samochodu, niezależnie od wieku, a do tego każą opuszczać szyby.

Co do pytania o wjazd z dowodem nieważnym od maja - na 99% nie wjedziecie!
Temcza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 23.07.2020 20:59

Dziś wracaliśmy z Istrii na przejściu Cro/Slo skanowanie dowodów z naszej 4 ,mój, syna i córki.
plakon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 23.07.2020 21:10

Dokładnie jak pisze @Temcza - sprawdzają i to dokładnie. Byłem już kilka razy w Chorwacji i jeśli brali dokumenty do ręki to sprawdzali konkretnie. Raz jechaliśmy i pokazałem przeterminowany dowód jednej z córek - oczywiście zaraz wyłapali. Pokazałem w zamian ważny paszport i nie było problemu.
Ważny dokument na wyjazd to jeden z elementów spokoju na urlopie.
Swoją drogą dowód w Polsce wydawany jest w ciągu miesiąca i za free (koszt zdjęcia).
Jeśli ktoś liczy, że przejedzie na nieważnym plastiku to się może zdziwić, bo nie sądzę że ktoś nie planuje wyjazdu urlopowego choć chwilę wcześniej i nie sprawdza ważności dokumentów... Choć czytając że ktoś jedzie z dziećmi z dokumentami po terminie to się lekko dziwię.
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 23.07.2020 21:58

Od 2008 roku jeżdżę i przeważnie biorą wszystkie dokumenty do ręki (ok. nieraz tylko machną ręką, żeby jechać). Patrzą do środka ile osób jedzie. Nieraz trafiało się, że brali dokumenty i ich nie otwierali (paszporty) ani na nie nie patrzyli. Tylko sztuki musiały się zgadzać.

Ale nigdy nie ryzykowałem jazdy z nieważnym dokumentem!

Ok. Wjedziesz - nie spojrzą. A jak przy wyjeździe trafisz na służbistę?

I teraz jest czas koronki! Więc może być dokładniej.
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.07.2020 08:25

Garo&Justa napisał(a):Jedziemy teraz 12 raz i za każdym poprzednim razem, kazano opuszczać szyby lub jeżeli celnik nie był w budce to lukał przez przednią boczną. Jeżeli dałbym mu dwa dokumenty a dzieci dwoje... Na bank zapytałby

Ja za to mam inne doświadczenia ;) Mam przyciemniony tył i tylne boczne szyby na maxa i nigdy, nikt nie kazał mi opuszczać szyb, mógłbym mieć i 10 osób z tyłu ;) No ale jak zawsze - to zależy od człowieka, który obecnie tam siedzi :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2020 19:53

Przejście Goričan-Letenye ok. 13, kilka aut do obu szlabanów. Chorwat zapytał tylko, czy Polska i kazał podjechać do Węgra. Węgierski policjant poprosił o dokumenty i zajrzał do auta, czy ilość papierów zgadza się z ilością głów na pokładzie. Poszedł je zeskanować a po powrocie kazał otworzyć bagażnik (wszyscy bez wyjątku, auto po aucie).

Także ten... Chciałem na próbę nie dać jednego dowodu i zobaczyć, co się stanie ale moja by mnie oskalpowała za niepotrzebny stres.

Jadąc tam, najpierw Słoweńcy zajrzeli do auta (a tez mam i przyciemnione szybu i dodatkowo roletki) i na pewno zadaliby mnóstwo pytań, dlaczego któreś dziecko nie ma dokumentu albo nie jest ważny (akurat stało się tak, że każde z nas ma inny wzór dokumentu i Słoweńcy jak i Madziarzy, przyjrzeli się dokładnie, co mają w rękach.

Także zazdroszczę komuś farta, że nie wpadł na granicy przy kontroli papierów. Pozdro już z Siófoku.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019