Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 23.07.2020 17:09

knt napisał(a):Cześć,

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz


Tak, ja miałem taką sytuację wielokrotnie.
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 23.07.2020 18:08

knt napisał(a):Cześć,

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz


Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.07.2020 18:11

Belfegor napisał(a):
knt napisał(a):Cześć,

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz


Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.

No patrz, a ja nigdy nie widziałem ani nie słyszałem aby tego nie robiono.
No ale ja tylko 5 razy w Chorwacji.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.07.2020 18:50

Belfegor napisał(a):
knt napisał(a):Cześć,

Ważność dowodu osobistego 9 letniego syna wygasła w maju tego roku, czy na przejściu granicznym z Chorwacją może to być problem? Czy miał ktoś podobną sytuację? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz


Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.
Jak można napisać taką głupotę, że nie będzie problemów?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.07.2020 19:19

Jedziemy teraz 12 raz i za każdym poprzednim razem, kazano opuszczać szyby lub jeżeli celnik nie był w budce to lukał przez przednią boczną. Jeżeli dałbym mu dwa dokumenty a dzieci dwoje... Na bank zapytałby
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 23.07.2020 19:42

Wjechać może i wjedziecie. Ja miałem kontrolę dokumentów zawsze przy wyjeździe z Cro.
Myślę że wyjazd w taką podróż bez dokumentów jest skrajną nieodpowiedzialnością. I nie chodzi mi tylko o kontrole graniczne.
Licho nie śpi.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2020 21:38

Belfegor napisał(a):
Nigdy nie słyszałem o sprawdzaniu dzieciom dokumentów, a odwiedzam Chorwację już 14 raz. Nie będzie żadnych problemów.



Bzdura - praktycznie zawsze sprawdzają dowody lub paszporty wszystkim pasażerom samochodu, niezależnie od wieku, a do tego każą opuszczać szyby.

Co do pytania o wjazd z dowodem nieważnym od maja - na 99% nie wjedziecie!
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 23.07.2020 21:59

Dziś wracaliśmy z Istrii na przejściu Cro/Slo skanowanie dowodów z naszej 4 ,mój, syna i córki.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 23.07.2020 22:10

Dokładnie jak pisze @Temcza - sprawdzają i to dokładnie. Byłem już kilka razy w Chorwacji i jeśli brali dokumenty do ręki to sprawdzali konkretnie. Raz jechaliśmy i pokazałem przeterminowany dowód jednej z córek - oczywiście zaraz wyłapali. Pokazałem w zamian ważny paszport i nie było problemu.
Ważny dokument na wyjazd to jeden z elementów spokoju na urlopie.
Swoją drogą dowód w Polsce wydawany jest w ciągu miesiąca i za free (koszt zdjęcia).
Jeśli ktoś liczy, że przejedzie na nieważnym plastiku to się może zdziwić, bo nie sądzę że ktoś nie planuje wyjazdu urlopowego choć chwilę wcześniej i nie sprawdza ważności dokumentów... Choć czytając że ktoś jedzie z dziećmi z dokumentami po terminie to się lekko dziwię.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 23.07.2020 22:58

Od 2008 roku jeżdżę i przeważnie biorą wszystkie dokumenty do ręki (ok. nieraz tylko machną ręką, żeby jechać). Patrzą do środka ile osób jedzie. Nieraz trafiało się, że brali dokumenty i ich nie otwierali (paszporty) ani na nie nie patrzyli. Tylko sztuki musiały się zgadzać.

Ale nigdy nie ryzykowałem jazdy z nieważnym dokumentem!

Ok. Wjedziesz - nie spojrzą. A jak przy wyjeździe trafisz na służbistę?

I teraz jest czas koronki! Więc może być dokładniej.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.07.2020 09:25

Garo&Justa napisał(a):Jedziemy teraz 12 raz i za każdym poprzednim razem, kazano opuszczać szyby lub jeżeli celnik nie był w budce to lukał przez przednią boczną. Jeżeli dałbym mu dwa dokumenty a dzieci dwoje... Na bank zapytałby

Ja za to mam inne doświadczenia ;) Mam przyciemniony tył i tylne boczne szyby na maxa i nigdy, nikt nie kazał mi opuszczać szyb, mógłbym mieć i 10 osób z tyłu ;) No ale jak zawsze - to zależy od człowieka, który obecnie tam siedzi :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2020 20:53

Przejście Goričan-Letenye ok. 13, kilka aut do obu szlabanów. Chorwat zapytał tylko, czy Polska i kazał podjechać do Węgra. Węgierski policjant poprosił o dokumenty i zajrzał do auta, czy ilość papierów zgadza się z ilością głów na pokładzie. Poszedł je zeskanować a po powrocie kazał otworzyć bagażnik (wszyscy bez wyjątku, auto po aucie).

Także ten... Chciałem na próbę nie dać jednego dowodu i zobaczyć, co się stanie ale moja by mnie oskalpowała za niepotrzebny stres.

Jadąc tam, najpierw Słoweńcy zajrzeli do auta (a tez mam i przyciemnione szybu i dodatkowo roletki) i na pewno zadaliby mnóstwo pytań, dlaczego któreś dziecko nie ma dokumentu albo nie jest ważny (akurat stało się tak, że każde z nas ma inny wzór dokumentu i Słoweńcy jak i Madziarzy, przyjrzeli się dokładnie, co mają w rękach.

Także zazdroszczę komuś farta, że nie wpadł na granicy przy kontroli papierów. Pozdro już z Siófoku.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 10:32

No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.05.2021 10:42

fly napisał(a):No i ups,
patrzę a mój paszport do 19.07.2021 i moje pytanie?:
-Czy w Krakowie trzeba rezerwować termin wizyty w celu złożenie wniosku (nic nie znalazłem na oficjalnych stronach, a chciałbym być pewny ze z ulicy/kolejki to załatwię.)
-czas oczekiwania na wydanie paszportu jest możliwy do skrócenia nawet do 7-10 dni, czy orientuje się ktoś jaka jest ewentualna dodatkowa opłata za to "turbo",i jakie trzeba warunki spełnić aby móć skorzystać z tej procedury.
pozdro

Co do Krakowa to nie wiem ale w zeszłym roku w Bytomiu i w Tarnowskich Górach trzeba było się umawiać.
Jest wiele sposobów na turbo.
Z dnia na dzień da się załatwić jeśli masz np. zaświadczenie od lekarza o leczeniu za granicą.
Najlepiej chyba zadzwonić do urzędu. Ale to dopiero jutro :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 11:18

...delikatnie mówiąc, nie o takie info mi chodziło, ale dzięki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone