Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dyskusja - Aktualne wieści z Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020
Dyskusja - Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 25.06.2020 12:45

piekara114 napisał(a):Przecież w tym linku nie ma mowy o warunkach kwarantanny, ale o powrocie do niektórych środków ostrożności, tych najbardziej logicznych i obowiazujących w wielu krajach.

Dokladnie :? I te obostrzenia wcale nie powinny być znoszone. Myslę że dla Unii tak szybko nie wprowadzą kwarantanny. Zarznęliby kurę znosząca złote jajka. No chyba, że zacznie być tragicznie....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2020 21:50

Doniacro napisał(a):Dokladnie :? I te obostrzenia wcale nie powinny być znoszone. Myslę że dla Unii tak szybko nie wprowadzą kwarantanny. Zarznęliby kurę znosząca złote jajka. No chyba, że zacznie być tragicznie....



No właśnie - urwaliby kurze złote jaja! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 25.06.2020 23:19

marekkowalak napisał(a):
Doniacro napisał(a):Dokladnie :? I te obostrzenia wcale nie powinny być znoszone. Myslę że dla Unii tak szybko nie wprowadzą kwarantanny. Zarznęliby kurę znosząca złote jajka. No chyba, że zacznie być tragicznie....



No właśnie - urwaliby kurze złote jaja! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chroniąc jaja, trzeba też pamiętać gdzie jest łeb :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Widzimy jak "luzowanie" obostrzeń często jest wykonane przez obywali w postępie do kwadratu.
Na wakacjach; w Polsce czy za granicą, zaczyna być podobnie jak na weselach. Puszczają hamulce,...
no i czasem można stracić jaja i głowę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
matizmat
Cromaniak
Posty: 509
Dołączył(a): 28.01.2017
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 28.08.2020 10:22

pascalek napisał(a):Miło poczytać:

https://m.vecernji.hr/premium/poljacima-naklon-do-poda-oni-su-nam-ove-godine-spasili-turizam-1426099

"Ukłon Polakom do podłogi, uratowali w tym roku naszą turystykę" :)


Aż się serce raduje, że ma także swój wkład w tę sytuację :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.08.2020 10:59

pascalek napisał(a):Miło poczytać:

https://m.vecernji.hr/premium/poljacima-naklon-do-poda-oni-su-nam-ove-godine-spasili-turizam-1426099

"Ukłon Polakom do podłogi, uratowali w tym roku naszą turystykę" :)

Czasami zdarzają mi się takie śmieszne sytuacje. Pracuję w Niemczech, spotykam Polaków, standardowe pytanie "skąd jesteś", odpowiadam "z Gdańska", "a to fajnie masz, blisko morza" odpowiadam wtedy " tak jakieś 1600 km mam do morza" , chwila zastanowienia....."jak to 1600 km do morza?......", "normalnie, moje morze to Adriatyk". Fajny jest nasz Bałtyk, lubię z żoną iść na spacer aleją wzdłuż gdańskich plaż, ale kiedy zbliża się czas urlopu, pakowanie auta i wypoczynek nad Adriatykiem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.08.2020 11:31

pascalek napisał(a):Miło poczytać:

https://m.vecernji.hr/premium/poljacima-naklon-do-poda-oni-su-nam-ove-godine-spasili-turizam-1426099

"Ukłon Polakom do podłogi, uratowali w tym roku naszą turystykę" :)


Fragment opisujący jak to Jugosłowianie nas uratowali i nakarmili, rozwala. :oczko_usmiech:

Wszystko pięknie, ładnie, tylko dobrze by było, żeby nasi turyści byli traktowani na równi z Niemcem czy Austriakiem. Nie piszę tego oczywiście o naszych gospodarzach, bo to inna piłka. :papa:
jimiasty
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimiasty » 28.08.2020 12:14

Bravik napisał(a):Wszystko pięknie, ładnie, tylko dobrze by było, żeby nasi turyści byli traktowani na równi z Niemcem czy Austriakiem


No nie wiem, mam wrażenie, że Niemcy są traktowani albo jak chodzące bankomaty, albo nadskakuje się koło nich (nieszczerze) żeby sypnęli ojrem - takie ogólne spotrzeżenie z wyjazdów, nie tylko z Chorwacji. Raczej nie chciałbym być tak traktowany.
A takim moim skromnym zdaniem, to w tamtym roku liczba turystów była rekordowa, rekordowe były też ceny i uważam, że Chorwacji na dobre wyjdzie taki jednoroczny reset. Mam nadzieję, że trochę zrewidują swoją politykę/nastawienie do turyzmu, na które narzekał nawet Chorwat, właściciel kempingu u którego stacjonowaliśmy.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.08.2020 13:47

jimiasty napisał(a):
Bravik napisał(a):Wszystko pięknie, ładnie, tylko dobrze by było, żeby nasi turyści byli traktowani na równi z Niemcem czy Austriakiem


No nie wiem, mam wrażenie, że Niemcy są traktowani albo jak chodzące bankomaty, albo nadskakuje się koło nich (nieszczerze) żeby sypnęli ojrem - takie ogólne spostrzeżenie z wyjazdów, nie tylko z Chorwacji. Raczej nie chciałbym być tak traktowany.


Bardziej mi chodzi o co innego. Prosty przykład - pierwsza z brzegu restauracja. Menu w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim, nawet słowackim, choć to niewielkie różnice. Język polski - brak. Niby drobnostka, ale o czymś to świadczy. Inny przykład - Dalmacja 2020. Władze chorwackie zapraszają na swój koszt do Chorwacji przedstawicieli niemieckich biur podróży i niemieckich dziennikarzy piszących o turystyce. Goszczą ich, obwożą po wybrzeżu. Nie słyszałem o podobnej akcji dla przedstawicieli naszej nacji.

Dopiero jak Niemcy nie pojawili się ze swoją kasą, to dopiero och i ach, jacy to Polacy fajni. A przecież od lat jesteśmy trzecią, czwartą nacją w Chorwacji.

Zresztą w podobnym tonie wypowiada się autor artykułu. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2020 14:00

Bravik napisał(a):
Fragment opisujący jak to Jugosłowianie nas uratowali i nakarmili, rozwala. :oczko_usmiech:



W pewnym sensie tak, chociaż trochę inaczej to pamiętam. Nie zaprzeczaną zaletą była wymienność dinara na zielone. :hut:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.08.2020 14:31

Bravik napisał(a):
jimiasty napisał(a):
Bravik napisał(a):Wszystko pięknie, ładnie, tylko dobrze by było, żeby nasi turyści byli traktowani na równi z Niemcem czy Austriakiem


No nie wiem, mam wrażenie, że Niemcy są traktowani albo jak chodzące bankomaty, albo nadskakuje się koło nich (nieszczerze) żeby sypnęli ojrem - takie ogólne spostrzeżenie z wyjazdów, nie tylko z Chorwacji. Raczej nie chciałbym być tak traktowany.


Bardziej mi chodzi o co innego. Prosty przykład - pierwsza z brzegu restauracja. Menu w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim, nawet słowackim, choć to niewielkie różnice. Język polski - brak. Niby drobnostka, ale o czymś to świadczy. Inny przykład - Dalmacja 2020. Władze chorwackie zapraszają na swój koszt do Chorwacji przedstawicieli niemieckich biur podróży i niemieckich dziennikarzy piszących o turystyce. Goszczą ich, obwożą po wybrzeżu. Nie słyszałem o podobnej akcji dla przedstawicieli naszej nacji.

Dopiero jak Niemcy nie pojawili się ze swoją kasą, to dopiero och i ach, jacy to Polacy fajni. A przecież od lat jesteśmy trzecią, czwartą nacją w Chorwacji.

Zresztą w podobnym tonie wypowiada się autor artykułu. :wink:



Jet to po części zrozumiałe, bowiem Niemcy czy Austriacy, nie mówiąc o Amerykanach czy Kanadyjczykach rezerwują głownie miejsca w najdroższych hotelach czy pensjonatach. My generalnie raczej nie korzystamy z odpoczynku zorganizowanego a jeżeli już, to jest to ułamek procenta Polaków wyjeżdżających do Chorwacji. Zauważyłem jeszcze jedną tendencję. Restauracje, które nie posiadają menu w języku polskim, szczególnie tyczy się to dużych miejscowości turystycznych, z reguły są znacznie droższe. W tym roku taka konkluzja naszła mnie, kiedy przemierzałem uliczki Omisia. Dwie restauracje obok siebie, w jednej kalmary w zestawie 90 HRK, w drugiej 120 HRK :) .
Ostatnio edytowano 28.08.2020 14:32 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
OT - Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.09.2021 10:28

Tylko jaki to ma związek z turystyką? Równie dobrze można podawać info o tragicznych wypadkach drogowych albo który chorwacki celebryta umoczyl się w rozprowadzanie narkotyków. Na całym świecie zdarzają się takie tragedię, czy to że ta zdarzyła się w Zagrzebiu czyni ją jakąś szczególną?
Jastrząb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.04.2022
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastrząb » 10.04.2022 13:39

Jak udowodnić tranzyt prosto do miejsca docelowego?
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019
Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 24.05.2022 21:15

Myślę, że po niedawnych incydentach między moderacją, a niektórymi userami, taka uwaga jest na miejscu:


"Niedopuszczalne jest prezentowanie własnych poglądów politycznych, religijnych i światopoglądowych, jak też krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób.
Kategorycznie zabrania się dyskutowania o współczesnej, polskiej polityce."

Ponadto, jeśli chodzi o ścisłość, to są to bardziej aktualne wieści z Polski (a dokładniej polskiej polityki), a nie z Chorwacji.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.05.2022 21:50

croner napisał(a):Myślę, że po niedawnych incydentach między moderacją, a niektórymi userami, taka uwaga jest na miejscu:


"Niedopuszczalne jest prezentowanie własnych poglądów politycznych, religijnych i światopoglądowych, jak też krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób.
Kategorycznie zabrania się dyskutowania o współczesnej, polskiej polityce."

Ponadto, jeśli chodzi o ścisłość, to są to bardziej aktualne wieści z Polski (a dokładniej polskiej polityki), a nie z Chorwacji.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.


Jak najbardziej na miejscu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
OT: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2022 22:04

Przecież to jest zwykła wklejona wiadomość prasowa! Mająca duży związek z nadal lubianą (i u nas, i w Chorwacji) Kolindą.

Gdzie wy tam widzicie wyrażanie jakichkolwiek poglądów?
Gdzie widzicie krytykowanie jakichkolwiek poglądów?
Gdzie widzicie dyskusję o polityce?
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Dyskusja - Aktualne wieści z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone