Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 15:42

Nie napisał, że PJ nie ważne.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.04.2019 16:06

nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?

Po pierwsze to pisz może po ludzku bo tego się nie da czytać. :roll:

Po drugie NIE przekroczysz granicy nie mając ważnego dowodu osobistego lub paszportu!
Prawo jazdy NIE JEST prawnym dokumentem podróży.
A potwierdzenie złożenia wniosku w urzędzie nikogo nie interesuje.
Jak może to wyglądać?
Najnormalniej w świecie granicy nie przekroczysz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 19:14

Wewnątrz Schengen przekroczy. Na lotnisku i poza - nie. W ogóle to ludzka naiwność vel beztroska mnie poraża...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.04.2019 19:48

Pääkäyttäjä napisał(a):
nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?


Poważnie? Z dwoma nieważnymi dokumentami...? W sensie - w strefie Schengen nie musisz się niczym legitymować ale poza nią, już tak. Kodeks graniczny z Schengen zezwala na przekraczanie granicy wewnętrznej w każdym miejscu i bez dokonywania kontroli a tożsamość można potwierdzić i tak w inny sposób...

Nieważne prawo jazdy = brakowi uprawnień do kierowania. Taki kierowca przyłapany bez dokumentów ryzykuje mandat i jako osoba kierujaca bez uprawnień, odholowanie pojazdu.


Zasadnicze pytanie, czy Czarnogóra jest w strefie Schengen :mrgreen: Z tego co wiem nie ...
Ponadto nie wyobrażam sobie przebywając w strefie Schengen i nie posiadać ważnego dokumentu tożsamości. Polecam przekonać się o tym np. u Słowaków, którzy nas kochają :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 19:53

Wrócić może ale obawiam się, że potraktują go jak uchodźcę albo co gorsza, członka ISIS :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.04.2019 19:57

:) dowód tożsamości uprawnia do 30 dniowego pobytu i musi być ważny w chwili wjazdu jeszcze przez 3 miesiące.

https://hvala.pl/tag/ambasada/
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.04.2019 09:23

Pääkäyttäjä napisał(a):Wewnątrz Schengen przekroczy.

Jakby do tej Czarnogóry nie próbował dojechać to nie da rady. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2019 09:27

Wszystko się da...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.04.2019 10:20

zwłaszcza zniknąć wpisy równie merytoryczne jak powyżej .... Możesz adminie dać przykład i nie śmiecić ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.04.2019 10:23

bluesman napisał(a):zwłaszcza zniknąć wpisy równie merytoryczne jak powyżej .... Możesz adminie dać przykład i nie śmiecić ?

Tu masz swoje "merytoryczne" wpisy w temacie:
ot-paszport-czy-dowod-dyskusja-wycieta-z-faq-t55043.html
Więcej prosił nie będę.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.04.2019 11:19

anakin napisał(a):
bluesman napisał(a):zwłaszcza zniknąć wpisy równie merytoryczne jak powyżej .... Możesz adminie dać przykład i nie śmiecić ?

Tu masz swoje "merytoryczne" wpisy w temacie:
ot-paszport-czy-dowod-dyskusja-wycieta-z-faq-t55043.html
Więcej prosił nie będę.

Znaczy są równi i równiejsi :) Ja nie mogę śmiecić, Ty możesz :mrgreen: Wpis "wszystko się da" i Twój się mieści ? gratuluję dobrego samopoczucia.
anakin napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Wewnątrz Schengen przekroczy.

Jakby do tej Czarnogóry nie próbował dojechać to nie da rady. :wink:
Tak pisze admin ???

Czym to się różni od wpisu Fly "...podobno nie da się spać na suficie..."


Dostanę bana, a Ty się lepiej poczujesz :papa:


p.s. na pewno będę Cię cytował !
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.04.2019 12:10

bluesman napisał(a):
anakin napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Wewnątrz Schengen przekroczy.

Jakby do tej Czarnogóry nie próbował dojechać to nie da rady. :wink:
Tak pisze admin ???
Czym to się różni od wpisu Fly "...podobno nie da się spać na suficie..."
Dostanę bana, a Ty się lepiej poczujesz :papa:
p.s. na pewno będę Cię cytował !

Nie wiem jak pisze admin, bo chyba sie ostatnio tu nie wypowiadał.

Mógłbym wyjaśnić Ci różnicę między tym co napisaliśmy obaj, ale to bez sensu.
Tak jak bez sensu są moje prośby dotyczące Twojego OT w każdym niemal temacie.
Masz w głębokim poważaniu, że ktoś ( w tym przypadku ja) musi poświęcić swój prywatny czas na sprzątanie po Tobie.
Wielokrotnie tłumaczyłem i prosiłem.
Więcej nie zamierzam.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 12:51

Dokument tożsamości umożliwiający wjazd do danego kraju musi być ważny minimum 3 miesiące. Musi to być dokument tożsamości lub paszport w przeciwnym wypadku można by podróżować na paszport polsatu albo kartę wędkarza.
Prawo jazdy jak sama nazwa wskazuje pozwala na poruszanie się pojazdami a nie przekraczanie granicy, tak samo kwity z urzędu - można za granicą sobie nimi coś tam podetrzeć...
Wakacje planuje się kilka miesięcy wcześniej to i o dokumenty można zadbać. Inna kwestia, że Polska to nie ciemnogród i tutaj też posiadanie aktualnego i odpowiedniego dokumentu też jest wymagane.
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:19

artur77 napisał(a):Witam serdecznie,
Planujemy za rok wybrać się samolotem z 13 miesięcznym dzieckiem na 2 tygodnie do Włoch. Będziemy lecieć liniami Ryanair z Polski. Wiem, że niemowlęta muszą mieć wyrobiony paszport lub tymczasowy dowód osobisty. Czy półrocznemu dziecku można już wyrabiać paszport? Przepraszam może za głupie pytanie ale nie mamy doświadczenia. jak to wygląda w praktyce?
Pozdrawiam



Ty tak serio?

nie.wiesz, jak półroczne to wystarczy że zabierzesz kartę gwarancyjną na rower....
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:23

eranet napisał(a):Witam, czy na granicy węgiersko-chorwackiej jest kontrola dokumentów? Skończyła się ważność paszportu dziecku i pewnie nie uda sie juz wyrobić przed wyjazdem temat pilny


Ty ttak serio? Masz 6.lat.czy jakieś ograniczenia mentalne?

Dziecku skończył się termin ważności dokumentu vide nie ma dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy RP, nie ma znaczenia "czy sprawdzają" i czy "wam się uda"..


...kurna jacyś płaskoziemcy czy inni antyszczepionkowcy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone