Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Administrator
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2018 10:21

erci
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 01.09.2018 10:28

Ja swojemu jak miał 5miesiecy wyrabiałem dowód. Bezpłatnie i szybko. Jeśli nie planujesz wybierać się nigdzie gdzie paszport będzie wam niezbędny to lepiej dowód wyrobić bo i tak za rok czy dwa dziecko będzie mało podobne do siebie na zdjęciu.
biokd
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 01.09.2018 11:04

artur77 napisał(a):Witam serdecznie,
Planujemy za rok wybrać się samolotem z 13 miesięcznym dzieckiem na 2 tygodnie do Włoch. Będziemy lecieć liniami Ryanair z Polski. Wiem, że niemowlęta muszą mieć wyrobiony paszport lub tymczasowy dowód osobisty. Czy półrocznemu dziecku można już wyrabiać paszport? Przepraszam może za głupie pytanie ale nie mamy doświadczenia. jak to wygląda w praktyce?
Pozdrawiam

Trzeba trzeba. My w ostatniej chwili odebralismy córce dowód osobisty. Taki dowód jest ważny przez 5 lat. Wyrabiasz to bezpłatnie, czekasz ok 3 tyg ale jak poprosisz policję to szybciej (jeśli Panie w urzędzie nie będą pomocne). Paszport tymczasowy można wyrobić w 1 dzień a ważny jest miesiąc. Do Włoch wystarczy dowód
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2018 11:08

Dzięki serdeczne. Nie ma to jak pomoc znajomych z Cro. Na Was zawsze można liczyć. Pozdrawiam
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 20:38

Witam ponownie,
Powracam do tematu. Tanie linie uruchomiły sprzedaż biletów na lato 2019. Czy w momencie rezerwacji biletu trzeba podać dane dowodu bądź paszportu dziecka? czy dopiero poźniej przy robieniu odprawy? Chciałem najpierw kupić bilety a poźniej wyrobić dowód bądź paszport :wink:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2018 21:43

Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 21:47

Mikromir napisał(a):Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.

Tak, ale przy odprawie w Ryanair musisz wpisać nr dowodu lub paszportu.
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 17.09.2018 21:48

Hmm, włoskie i chorwackie promy chciały pesel. Może wystarczy.
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 17.09.2018 21:50

artur77 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.

Odprawę zrobisz później.
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 21:51

pewnie tak, tylko tu samolot
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2018 22:10

artur77 napisał(a):

Latałam wizzairem i aegean airlines. Odprawę robisz niedługo przed wylotem, to już przecież będziesz mieć dokument. Jeśli oczywiście ten ryan w ogóle będzie chciał wylecieć... :lol: :mrgreen:
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 22:12

Nie strasz....wyleci.... :) :roll: :D
nemo123456
Autostopowicz
Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemo123456 » 29.04.2019 13:56

Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?
bluesman
Cromaniak
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.04.2019 14:26

nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?

Po pierwsze, kiedy wyjeżdżasz ? Po drugie, nie warto monitorować w urzędzie, kiedy będzie dokument ? Masz paszport ? Wg przepisów masz mieć ważny dokument przy sobie.
Może Ci się udać jak i może się nie udać zależy czy trafisz na kontrolę i na kogo trafisz z pełnymi tego konsekwencjami :mrgreen: Jeżeli będzie pogranicznik ze słabym wzrokiem może się udać :) :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 14:40

nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?

Poważnie? Z dwoma nieważnymi dokumentami...? W sensie - w strefie Schengen nie musisz się niczym legitymować ale poza nią, już tak. Kodeks graniczny z Schengen zezwala na przekraczanie granicy wewnętrznej w każdym miejscu i bez dokonywania kontroli a tożsamość można potwierdzić i tak w inny sposób...

Nieważne prawo jazdy = brakowi uprawnień do kierowania. Taki kierowca przyłapany bez dokumentów ryzykuje mandat i jako osoba kierujaca bez uprawnień, odholowanie pojazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019