Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 23.07.2018 17:31

Tez bede czekal na chociaz krotki opis trasy :-) Po konsultacji z kuzynem wybierzemy jednak autostrade w Sloweni bez objazdow , bedziemy tam okolo 12 w nocy zmeczeni trasa wiec nie bedziemy zwiekszac ryzka
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.07.2018 17:33

jedrula napisał(a):Tez bede czekal na chociaz krotki opis trasy :-) Po konsultacji z kuzynem wybierzemy jednak autostrade w Sloweni bez objazdow , bedziemy tam okolo 12 w nocy zmeczeni trasa wiec nie bedziemy zwiekszac ryzka

A od początku jedziecie przez Czechy, czy omijacie i walicie na Niemcy dołem do Austrii?
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 23.07.2018 17:38

madziaimaciek napisał(a)::) szerokości życzę i jak znajdziesz chwilkę to napisz :)chociaż zrozumiem jak pojedziesz i na czas urlopu nie zajrzysz na forum :)

Już komuś obiecałem, ze napiszę co i jak, więc w niedzielę najpóźniej kliknę kilka słów :)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 23.07.2018 17:39

Tylko niemcy ile sie da, potem austria w kierunku Graz i autostrada przez Slowenie zeby zajechc jak najdalej sie da a juz najlepiej by bylo za tunel cieplo/zimno. czyli Sveti Rok bo za tunelem duzo cieplej i da sie spokojnie przespac w aucie lub obok:-) poprzednio dojechalem az do Pakostane:-)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.07.2018 17:41

jedrula napisał(a):Tylko niemcy ile sie da, potem austria w kierunku Graz i autostrada przez Slowenie zeby zajechc kak najdalej sie da a juz najlepiej by bylo za tunel cieplo/zimno. czyli Sveti Rok bo za tunelem duzo cieplej i da sie spokojnie przespac w aucie lub obok:-) poprzednio dojechalem az do Pakostane:-)
chyba tak tez pojadziem :)
Bartolski napisał(a):
madziaimaciek napisał(a)::) szerokości życzę i jak znajdziesz chwilkę to napisz :)chociaż zrozumiem jak pojedziesz i na czas urlopu nie zajrzysz na forum :)

Już komuś obiecałem, ze napiszę co i jak, więc w niedzielę najpóźniej kliknę kilka słów :)

:) czekamy
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 23.07.2018 18:30

jedrula napisał(a):Tez bede czekal na chociaz krotki opis trasy :-) Po konsultacji z kuzynem wybierzemy jednak autostrade w Sloweni bez objazdow , bedziemy tam okolo 12 w nocy zmeczeni trasa wiec nie bedziemy zwiekszac ryzka

Ja też w tym roku kupiłem winietę na Słowenię. Byłem zbyt zmęczony i jeszcze te utrudnienia na objeździe MLP mnie zniechęciły. Tylko zjechałem do Mureck na tańsze tankowanie.
wedzicho
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2018
Szczecin - Murter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wedzicho » 24.07.2018 14:20

Witam Szanownych Forumowiczów,

Otóż zanim mnie zlinczujecie to proszę przeczytajcie.
Jestem świeżakiem na formum gdyż nieoczekiwanie los się do mnie uśmiechnął i zesłał mi możliwość wyjazdu za półdarmo na Wyspę Murter do Jezery w TEN piątek czyli 27.07.2018 r.

Będzie to moja pierwsza podróż i wizyta w CRO, mam bardzo mało czasu na organizację, dlatego proszę WAS o pomoc w ustaleniu:
- dokładna trasa przejazdu
- winiety
- inne koszty
- na co zwrócić uwagę

Gdybym miał więcej czasu to posiedziałbym sobie dłużej na forum i poszukał choć i tak już co nieco poczytałem.
Zależy mi na dokładnej nawigacji trasy, omijanie "tych" tuneli płatnych...

Liczę na WASZĄ nieocenioną pomoc za którą z góry dziękuję.
Pawel1982
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 26.07.2018 19:52

Witam również pierwszy raz wybieram się na Cor ze Szczecina i był bym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat platnych tuneli i jak wygląda sprawa z platnymi drogami w Cor , bede jechal na wyspe uglijan czyli na Zadar .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 19:56

Pawel1982 napisał(a):jak wygląda sprawa z platnymi drogami w Cor , bede jechal na wyspe uglijan czyli na Zadar .

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Pawel1982
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 26.07.2018 20:21

Wielkie dzięki a co z tunelami i czy na bramkach w chorwacji można placi euro i czy w Słowenii oplaca się ominąć autostradę bo z tego co doczytalem to można
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 22:07

Pawel1982 napisał(a):Wielkie dzięki a co z tunelami i czy na bramkach w chorwacji można placi euro i czy w Słowenii oplaca się ominąć autostradę bo z tego co doczytalem to można

Płatne tunele masz w Austrii, zależy jaką trasę wybierzesz przez Austrię.
Na bramkach w Chorwacji można płacić w euro, ale resztę wydadzą w kunach po mało korzystnym przeliczniku.
O objeździe autostrady w Słowenii masz wątki przyklejone i dyskusyjny, więc czytaj i tam pytaj.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 26.07.2018 23:04

Trasa ze Swinoujscia ale ze Szczecina masz prawie to samo:

Screenshot_10.png


W Austri kupujesz winete na pierwszej stacji jak tylko wjedziesz, potem mijasz 2 tunele jak pokazałem i oszczędzasz 14,5 Euro tracisz około 20-25 minut około 35 km dłużej. Decyzje sam sobie podejmij.

Na bramkach lepiej korzystać z płatności kartą bo mniejsze kolejki. W Austrii i Słoweni zapłacisz tez w euro gotówką, w Chorwacji w kunach, w euro mogą ale nie muszą i kurs będzie mocno nieopłacalny. Generalnie polecam kartę i to z banku Pekao SA.



Screenshot_11.png


Screenshot_12.png
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 26.07.2018 23:09

Pawel1982 napisał(a):Wielkie dzięki a co z tunelami i czy na bramkach w chorwacji można placi euro i czy w Słowenii oplaca się ominąć autostradę bo z tego co doczytalem to można

tutaj opisałem jedną z możliwości - uważam że na obecną chwilę najlepszą)

post2004601.html#p2004601
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 26.07.2018 23:15

jedrula napisał(a):Trasa ze Swinoujscia ale ze Szczecina masz prawie to samo:

Screenshot_10.png


W Austri kupujesz winete na pierwszej stacji jak tylko wjedziesz, potem mijasz 2 tunele jak pokazałem i oszczędzasz 14,5 Euro tracisz około 20-25 minut około 35 km dłużej. Decyzje sam sobie podejmij.

Na bramkach lepiej korzystać z płatności kartą bo mniejsze kolejki. W Austrii i Słoweni zapłacisz tez w euro gotówką, w Chorwacji w kunach, w euro mogą ale nie muszą i kurs będzie mocno nieopłacalny. Generalnie polecam kartę i to z banku Pekao SA.



Screenshot_11.png


Screenshot_12.png

Dokładnie tą samą trasą do zjazdu na Mureck mam zamiar jechać już za 5 godzin:) Potem na Bad Radkersburg i drogami 230-713-230 do Omrož, a potem na nocleg pod Ivanec.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 26.07.2018 23:47

Bartolski napisał(a):
jedrula napisał(a):Trasa ze Swinoujscia ale ze Szczecina masz prawie to samo:

Screenshot_10.png


W Austri kupujesz winete na pierwszej stacji jak tylko wjedziesz, potem mijasz 2 tunele jak pokazałem i oszczędzasz 14,5 Euro tracisz około 20-25 minut około 35 km dłużej. Decyzje sam sobie podejmij.

Na bramkach lepiej korzystać z płatności kartą bo mniejsze kolejki. W Austrii i Słoweni zapłacisz tez w euro gotówką, w Chorwacji w kunach, w euro mogą ale nie muszą i kurs będzie mocno nieopłacalny. Generalnie polecam kartę i to z banku Pekao SA.



Screenshot_11.png


Screenshot_12.png

Dokładnie tą samą trasą do zjazdu na Mureck mam zamiar jechać już za 5 godzin:) Potem na Bad Radkersburg i drogami 230-713-230 do Omrož, a potem na nocleg pod Ivanec.


Szerokości więc życzę i spodziewam się wieści z trasy :papa: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone