Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
flomaker
Plażowicz
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) flomaker » 08.08.2018 15:48

Janusz Bajcer napisał(a):
flomaker napisał(a):później D1 do Wodospadów Kravica.

Do Bośni jedziesz. :?:

Tak. Do Wodospadów Kravica traktuję trasę jako dojazdową (ale nigdzie nam się nie spieszy). Dalej chcę Zobaczyć Dubrownik, Kotor, Szkodrę i później już z 10 dni wybrzeże Albanii bardzo spokojnie. jak się uda dociągnąć, to Meteory i powrót do domu pewnie też przez Cro, AUT, DE.

Yozz@
Już widzę, że A1, to E71, a nie D1.
Nie wiem, w którym momencie chodziło Ci o Słowację.

Dwaj Polacy, a nie mogą się dogadać... haha. To jak to będzie z lokalsami na Bałkanach? :)
Wszystkiego dobrego.
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 09.08.2018 10:29

Dojechalem do Podgory. Jechalem od 8 rano ze Swinoujscia na Berlin przez A9 na Lipsk, Hof, Pasawa, Wels, Graz, Maribor, Lucko, Bosijevo, Zagvozd, Podgora

Trasa w Niemczech na A9 zdecydowanie za duzo zwezen i robot drogowych, pomimo ze sa na niej 3 pasy to co 20-30km roboty drogowe, zwezki na 2 pasy i ograniczenia do 80km/h. Wracac bede jednak przez drezno A13. Kolo Ratyzbony spory korek, roboty drogowe + wypadek , w sumie przez pol godziny prawie stanie w miejscu.

Po wjezdzie do Austri zaczal mi szwankowac termostat w aucie, raz sie plyn zagotowal i wywalilo mi ze 2 litry , chwila postoju na bicznym pasie, powoli dolewalem zwykla wode niegazowana. Doczlapalem sie do najblizszej stacji paliw, ponad 2 hodziny stalem by auto ostyglo, dolalem koncentrat i wode kupiona na stacji.

Niestety auto po godzine jazdy znow sue gotuje , wskazowka lata od 90 do 110 stopni , predkosc max 100km/h. Objazdy tuneli nie wchodzily w gre, bylo ciemno i nie chcialem katowac auta. Dojechalismy do granicy ze Slowenia , kupilem winetke bo pbjazdy znow nie wchodzily w gre, w polowie Slowenskiej autostrady musialem zatrzymac sie , pospalismy do 6 rano. Auto po godzine jazdy zniw 130 stopni i sie gotuje, nomen omen zjechalem w Podlehnik z autostrady zeby go ostudzic i zerknac za dnia co mu dolega.

Po przeanalizowaniu usterki stwierdzam ze termostat zamknal sie na amen i plyn nie leci na chlodnice.
Postanawiam jechac do mechanika. Na rondzie w Podlehnik widze napis Peugeot serwis 3000m , zajezdam czekam do 8.00 na oywarcie , przychodzi mechanik mowie mu zeby wyciagnal calkiem termostat lub uzyczyl mi klucz nasadowy 10.

Nie ma opcji tylko serwis, biara moje auto od reki na podnosnik , spuszczaja plyn wyszlo niecale 2 litry, demontuja termostat zalewaja , wszystko trwa okolo godziny i kosztuje 52Euro.

Co dziwne auto trzyma non stop 90 stopni, czasami spadnie do 70 ale nie przegrzewa sie wogole, cisnelem go mocniej i nie widac zadnych problemow uff :-) Pali tak samo malo jak wczesniej.
Lucko i bramki bez zadnych korkow.
flomaker
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) flomaker » 10.08.2018 22:29

Rozumiem, że termostat wymieniony? Czy tylko zblokowali Twój w otwartym położeniu?
Człowiek sobie objazdy opracowuje, nastawia się, a życie weryfikuje. Ja sobie jednak wezmę duże zestaw kluczy, bo do mojego wynalazku (Chrysler) w razie W, to serwisu pewnie nie znajdę.
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 10.08.2018 23:05

Termostat wywalony calkowicie, mechanik go wyciagnal , poruszal i wydawal sie chyba sprawny ale na moje wyrazne zyczenie wywalilismy go calkiem , troche krecil glowa ale stwierdzilem ze lepiej jechac z niedogrzanym silnikiem niz go ugotowac.

Jako ciekawostke dodam ze da sie nawet sterowac w pewien sposob temperatura plynu. Kiedy odpalam klimatyzacje uruchamia sie w moim aucie wentylator na chlodnicy i zbija temperature a kiedy wylaczam klime wylacza sie tez wentylator i temperatura rosnie w ten sposob przy starcie auta wylaczam klime, silnik sie szybciej nagrzewa a jak dochodzi do 90 stopni odpalam klime i tak trzyma calkiem rowno. Spalanie moze wzroslo ale to rzad wielkosci okolo 0.3 litra na 100 lub po prostu bardziej gorzyste autostrady w Chorwacji.

Stwierdzam ze spokojnie bede z tym jezdzil az do powrotu do Swinoujscia, nie widze potrzeby montowania tego tutaj.

Bardzo mnie to cieszy ze tak w miare bezproblemowo to sie skonczylo.

A klucze jak najbardziej nalezalo zabrac , nie wiem jak to sie stalo ze zostaly w garazu. :roll:
Pawel1982
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 15.08.2018 13:43

Witam wszystkich wybieram sie do Chorwacja po raz pierwszy z rodzinka ze Szczecina do Zadara dokładnie na wyspe uglijan . Prosił bym o wszelkie informacje dotyczące trasy , ceny winet wiem , ceny za tunele też interesowalo by mnie ceny autostrad w chorwacji i gdzie najlepiej tankować samochód .
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.08.2018 17:54

Pawel1982 napisał(a):Witam wszystkich wybieram sie do Chorwacja po raz pierwszy z rodzinka ze Szczecina do Zadara dokładnie na wyspe uglijan . Prosił bym o wszelkie informacje dotyczące trasy , ceny winet wiem , ceny za tunele też interesowalo by mnie ceny autostrad w chorwacji i gdzie najlepiej tankować samochód .

Przeczytaj posty od strony 12 tego wątku.
Aggy
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aggy » 16.08.2018 20:55

Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem pod koniec sierpnia. Jedziemy ze Szczecina do Pirovac (między Zadarem a Splitem) chcemy wyjechać w piątek po południu jechać do północy przespać się gdzieś w hotelu na trasie i jechać z samego rana dalej, na 16 musimy być w Pirovac, więc czas dość napięty. Zależy mi na najszybszej trasie, zarówno GoogleMaps jak i ViaMichelin jako najszybszą pokazuje drogę przez Czechy, przeczytałam większość tego postu i kilka innych i widzę, że większość z Was zaleca trasę przez Niemcy z ominięciem Czech i zastanawiam się co robić? Czy naprawdę szybciej jest ominąć Czechy? A jak już jechać przez Niemcy to potem tradycyjnie przez Graz i Maribor czy może lepiej przez Villach i Lublane wyjeżdżają w Chorwacji za Karlovac i omijając Zagrzeb? Będę wdzięczna za rady, najbardziej boję się korków o których tyle słyszałam, jedziemy niestety w weekend.
Pawel1982
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel1982 » 21.08.2018 16:47

Witam ja rowniez wyjeżdżam z okolic Stargardu w piatek na wyspe Uglijan muszę tam być do 16-17ej i tu się zastanawiam o której wyjechać jedziemy w dwóch kierowców więc bez noclegu chcielibyśmy zjechać ale nie koniecznie. Jak myślicie o której wyjechać ?
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 21.08.2018 17:44

Aggy napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem pod koniec sierpnia. Jedziemy ze Szczecina do Pirovac (między Zadarem a Splitem) chcemy wyjechać w piątek po południu jechać do północy przespać się gdzieś w hotelu na trasie i jechać z samego rana dalej, na 16 musimy być w Pirovac, więc czas dość napięty. Zależy mi na najszybszej trasie, zarówno GoogleMaps jak i ViaMichelin jako najszybszą pokazuje drogę przez Czechy, przeczytałam większość tego postu i kilka innych i widzę, że większość z Was zaleca trasę przez Niemcy z ominięciem Czech i zastanawiam się co robić? Czy naprawdę szybciej jest ominąć Czechy? A jak już jechać przez Niemcy to potem tradycyjnie przez Graz i Maribor czy może lepiej przez Villach i Lublane wyjeżdżają w Chorwacji za Karlovac i omijając Zagrzeb? Będę wdzięczna za rady, najbardziej boję się korków o których tyle słyszałam, jedziemy niestety w weekend.

Korki tak czy inaczej byc moga , trasa przez Niemcy ma ta zalete ze na tych autbanach GM liczy ze jedziesz na nich 130km/h jesli pojedziesz wiecej to oczywiste jest ze bedziesz szybciej niz przez Czechy.

Mimo wszystko standard autostrad niemieckich jest sporo wyzszy nawet jesli sa odcinki remontowane to na pozostalych nadrobisz. Na 3 pasmowych po prostu non stop jedziesz i kilometry znikaja, im lepsza maszyna posiadasz tym szybciej :lol:

Jesli nie zamierzasz objezdzac tuneli lub autostrad w Sloweni to bedzisz mial autostrade non stop od wyjazdu na Kolbaskowo - prosta droga, minimum nawigacji i glowkowania.
Na bramkach w Lucko warto jest byc jak najwczesniej. Nocuj gdzies w Sloweni lub nawet pod koniec Austrii , wyjedz na tyle wczesnie aby Lucko pokonac przed 7 rano, potem bedzie spory ruch az do rozjazdu na Rjeke w Karlovac.

Kilka lat temu jechalem na Monachium Salzburg Villach Ljublana Postojna Rupa ale pamietam ze odcinek Postojna - Rupa mocno mnie zmeczyl bo to lokalne krete drogi po gorkach. Nie ma tragedi ale wymaga skupienia wiekszego niz autobany.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.08.2018 17:03

Do Cro jechałem trasą Niemcy, Austria(przez tunele), Słowenie(nocleg okolice Ptuja),Chorwacja wyspa Hvar ( prom z Drvenika). Autoban w niemczech ok, kilka remontów na trasie, pod koniec już przed Austrią robiły się straszne zatwardzenia, nie wiem z czego wynikające. Mopy zawalone pod korek( sobota, kazdy walil za wakacje). Austria spoko, zgodnie z przepisami. Rano 4 wyjazd na granicy moze z 15 minut oczekiwania. Potem juz ok do samego promu i 78 miejsce w kolejce :).
19.08.2018
3.15 rano. Wyspa Hvar(Milna) 73 km do Sucuraja.
5.00. Sucuraj 57 w kolejce na prom...7.00 zjazd z promu:) Okolice Makarskiej, wypadek. Szczęście w nieszczęsciu w takim miejscu, że dało się objechać dołem.....
W Cro na autostradzie ruch ogromy, wszystkie stacje, Mopy, zawalonie samochodami. Kilkanascie godzin pozniej zjazdz z autostrady Lucko 1h do bramek....Gornij Macejl przejescie graniczne 2,5 h zatwardzenia, Wiedeń okolo 21.00 lekkie zatwardzenie :) Melduję się w Brnie o 23.55 :)...nigdy wiecej przekraczania granicy w dzień ....
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 30.08.2018 20:43

madziaimaciek napisał(a):Do Cro jechałem trasą Niemcy, Austria(przez tunele), Słowenie(nocleg okolice Ptuja),Chorwacja wyspa Hvar ( prom z Drvenika). Autoban w niemczech ok, kilka remontów na trasie, pod koniec już przed Austrią robiły się straszne zatwardzenia, nie wiem z czego wynikające. Mopy zawalone pod korek( sobota, kazdy walil za wakacje). Austria spoko, zgodnie z przepisami. Rano 4 wyjazd na granicy moze z 15 minut oczekiwania. Potem juz ok do samego promu i 78 miejsce w kolejce :).
19.08.2018
3.15 rano. Wyspa Hvar(Milna) 73 km do Sucuraja.
5.00. Sucuraj 57 w kolejce na prom...7.00 zjazd z promu:) Okolice Makarskiej, wypadek. Szczęście w nieszczęsciu w takim miejscu, że dało się objechać dołem.....
W Cro na autostradzie ruch ogromy, wszystkie stacje, Mopy, zawalonie samochodami. Kilkanascie godzin pozniej zjazdz z autostrady Lucko 1h do bramek....Gornij Macejl przejescie graniczne 2,5 h zatwardzenia, Wiedeń okolo 21.00 lekkie zatwardzenie :) Melduję się w Brnie o 23.55 :)...nigdy wiecej przekraczania granicy w dzień ....

Przez Niemcy ktorymi autostradami jechaliscie?
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 31.08.2018 07:34

kobrat
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 08.02.2019 17:02

czy w Sloweni, do granicy z Chorwacja jest juz cala autostrada?
loocas
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 08.02.2019 17:55

Tak.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2019 20:25

kobrat napisał(a):czy w Sloweni, do granicy z Chorwacja jest juz cala autostrada?

Pytałeś w innym wątku i dostałeś odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019