Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Niemiec przez Austrię, Szwajcarię i Włochy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Z Niemiec przez Austrię, Szwajcarię i Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 07.12.2023 21:14

Ja już o nowym wyjeździe. To dopiero w maju ale już planuję wyjazd. Tak jak w tytule ruszamy z Niemiec. Przystanek w Mediolanie potem do Chorwacji. Jakoś nie mogę doczytać więc pytam tu. Czy na ten krótki kawałek autostrady (A14) przez Austrię do Szwajcarii trzeba mieć winietę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2023 08:22

Tutaj patrzyłeś?
https://fedro.maps.arcgis.com/apps/weba ... 237a0caf1c

Mapa dróg z winietą na CH...
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 08.12.2023 11:13

W Szwajcarii obowiązuje winieta -ok. Interesuje mnie odcinek od wjazdy do Austrii. To do wjazdu do Szwajcarii około 30 km. Czy tam obowiązuje winieta czy ten kawałek autostrady jest bezpłatny ?
Załączniki:
Austria.png
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2023 20:33

Na Asfinagu mapa jest niezbyt czytelna, by dokładnie określić, niby ten odcinek na płatny nie wygląda wg mapy.
Natomiast kierował bym się info ze strony Adac klik.
Mam plan na tamten kierunek, ale jednak wykupuję winietę na A, bo będę więcej się przemieszczał.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.12.2023 21:22

gucio1955 napisał(a):W Szwajcarii obowiązuje winieta -ok. Interesuje mnie odcinek od wjazdy do Austrii. To do wjazdu do Szwajcarii około 30 km. Czy tam obowiązuje winieta czy ten kawałek autostrady jest bezpłatny ?

Według Asfinag:
Die Ausnahmen betreffen folgende Strecken:
(...)
die Mautstrecke A 14 Rheintal/Walgau Autobahn zwischen der Staatsgrenze bei Hörbranz und der Anschlussstelle Hohenems
Od wjazdu do Austrii w Hörbranz do skrzyżowania Hohenems autostrada jest bezpłatna.

I taką optyczną ciekawostkę na googleMaps znalazłem:
autobahn_mit_ohne_maut_hell_dunkel.jpg

bezpłatne odcinki autostrad są jaśniejsze.
(sprawdziłem tylko te w Austrii)
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 09.12.2023 00:59

boboo napisał(a):bezpłatne odcinki autostrad są jaśniejsze.
(sprawdziłem tylko te w Austrii)


Dzięki za odpowiedz. Czegoś nowego się dowiedziałem.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Niemiec przez Austrię, Szwajcarię i Włochy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone