Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 02.08.2019 09:12

Trasa była spokojna, 12h plus godzina drzemki na parkingu.
Lekki korek na granicy SLO-HR.
Niestety nie kupiłem winiety na drogę powrotną przez SLO.
Kupie gdzieś w Umagu winiete?
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 04.08.2019 12:07

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie na powrocie do Polski najlepiej zatankowac? W Salzburgu w nocy gdzieś znajdę stacje?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.01.2020 13:45

Witam, trzeba odkopać temat bo małymi krokami zbiżają się nasze wyjazdy ze Szczecina do Cro. W tym roku padło na Novi Vinodolski od 13-26 lipca( poniedziałek - poniedziałek)w związku z tym, że w zeszłym roku była przerwa od Chorwacji zapytuję jakimi trasami jeździcie i gdzie najlepiej pokonać granice SLO - HR dodam, że bedzie to poniedziałek :) przez Czechy czy z ominięciem. Może ktoś jedzie w podobnym terminie :)
edit: może jakiś ciekawy nocleg na trasie - bo za mną w aucie siedzą ,,plecy mnie bolą ,, :) i daleko jeszcze :mrgreen: :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2020 09:29

Zainteresowałam się Twoim postem, bo jedziemy tego samego dnia 13 lipca :D Zostajemy do soboty 25, ale miejscem docelowym będzie wyspa Pag. Pewnie pojedziemy tradycyjnie Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, ale my ze świętokrzyskiego, więc do celu tylko 1200km mamy, dlatego jedziemy na raz. W zeszłym roku kupowaliśmy winietę na autostrady słoweńskie, bo zostały oddane do użytku odcinki, które we wcześniejszych latach były budowane. Czy się opłaca kupować tą winietę to nie wiem, ale przynajmniej nie musieliśmy pilnować kiedy zjechać z autostrady. Po prostu sunęliśmy tak jak navi pokazywała. W tym roku pewnie też tak zrobimy, bo będziemy jechać 1200km na raz, więc będzie nam zależało na czasie.

Co prawda miałam zamiar namówić męża, żeby jechać przez Słowację i Węgry, ale czasowo chyba zajmie to więcej czasu...
Co do noclegu to nie pomogę. Co prawda dwukrotnie spaliśmy w okolicy Jezior Plitwickich jadąc do Cro, ale dla Was chyba trochę nie po drodze...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.01.2020 10:01

madziaimaciek napisał(a):Witam, trzeba odkopać temat bo małymi krokami zbiżają się nasze wyjazdy ze Szczecina do Cro. W tym roku padło na Novi Vinodolski od 13-26 lipca( poniedziałek - poniedziałek)w związku z tym, że w zeszłym roku była przerwa od Chorwacji zapytuję jakimi trasami jeździcie i gdzie najlepiej pokonać granice SLO - HR dodam, że bedzie to poniedziałek :) przez Czechy czy z ominięciem. Może ktoś jedzie w podobnym terminie :)
edit: może jakiś ciekawy nocleg na trasie - bo za mną w aucie siedzą ,,plecy mnie bolą ,, :) i daleko jeszcze :mrgreen: :oczko_usmiech:

Trasa ze Szczecina na południe jest już w miarę ok. więc jechałbym przez: Polskę - Czechy - Austrię i Słowenię. Jeżeli decydujesz sie na winietę w słoweńską to wybrałbym trasę przez Lublanę i Rijekę. Trasa mniej więcej taka: https://goo.gl/maps/jW5GJuZLEcYGkcXv6
Co do noclegu to wiele nie pomogę bo śpię na Węgrzech lub już w Chorwacji. Wiele osób śpi w Mikulovie, masz to mniej więcej w połowie drogi.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 31.01.2020 23:07

agata26061 napisał(a):Zainteresowałam się Twoim postem, bo jedziemy tego samego dnia 13 lipca :D Zostajemy do soboty 25, ale miejscem docelowym będzie wyspa Pag. Pewnie pojedziemy tradycyjnie Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, ale my ze świętokrzyskiego, więc do celu tylko 1200km mamy, dlatego jedziemy na raz. W zeszłym roku kupowaliśmy winietę na autostrady słoweńskie, bo zostały oddane do użytku odcinki, które we wcześniejszych latach były budowane. Czy się opłaca kupować tą winietę to nie wiem, ale przynajmniej nie musieliśmy pilnować kiedy zjechać z autostrady. Po prostu sunęliśmy tak jak navi pokazywała. W tym roku pewnie też tak zrobimy, bo będziemy jechać 1200km na raz, więc będzie nam zależało na czasie.

Co prawda miałam zamiar namówić męża, żeby jechać przez Słowację i Węgry, ale czasowo chyba zajmie to więcej czasu...
Co do noclegu to nie pomogę. Co prawda dwukrotnie spaliśmy w okolicy Jezior Plitwickich jadąc do Cro, ale dla Was chyba trochę nie po drodze...

:mrgreen: dobrze wiedzieć że gdzieś na trasie można spotkać cromaniakow. Jeździłem juz na Hvar z noclegami przy śmietnika na autostradach, ale z dziećmi wole odpocząć i dać im rozprostowac kości. Spaliśmy juz w Ptuj w Slo i Brno w Czechach bo zwykle po Chorwacji jedziemy do rodziny w Łodzi.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 31.01.2020 23:13

dids76 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Witam, trzeba odkopać temat bo małymi krokami zbiżają się nasze wyjazdy ze Szczecina do Cro. W tym roku padło na Novi Vinodolski od 13-26 lipca( poniedziałek - poniedziałek)w związku z tym, że w zeszłym roku była przerwa od Chorwacji zapytuję jakimi trasami jeździcie i gdzie najlepiej pokonać granice SLO - HR dodam, że bedzie to poniedziałek :) przez Czechy czy z ominięciem. Może ktoś jedzie w podobnym terminie :)
edit: może jakiś ciekawy nocleg na trasie - bo za mną w aucie siedzą ,,plecy mnie bolą ,, :) i daleko jeszcze :mrgreen: :oczko_usmiech:

Trasa ze Szczecina na południe jest już w miarę ok. więc jechałbym przez: Polskę - Czechy - Austrię i Słowenię. Jeżeli decydujesz sie na winietę w słoweńską to wybrałbym trasę przez Lublanę i Rijekę. Trasa mniej więcej taka: https://goo.gl/maps/jW5GJuZLEcYGkcXv6
Co do noclegu to wiele nie pomogę bo śpię na Węgrzech lub już w Chorwacji. Wiele osób śpi w Mikulovie, masz to mniej więcej w połowie drogi.

Nie wiem jak teraz autostrada w Czechach, ale chyba pojadę na Niemcy, Czechy, Austria, Slo i Cro :) ominę niestety Alpy w Austrii ale zostanie kilka dutkow za płatne tunele :)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 13.04.2020 09:55

Podbijam trochę do góry, bo jestem ciekaw opinii lokalnych miłośników Cro, czy w związku z Covid odwołujecie wyjazd ? Ja skasowałem rezerwację..
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 15.04.2020 07:17

Ja mam rezerwację na początek lipca i póki co, nic nie odwołałem. Mimo wszystko gdzieś tli się nadzieja, że choćby tranzytem - ale będzie można przeskoczyć do CRO. Innego scenariusza - żeby zachować zdrowie psychiczne - póki co nie dopuszczam :)

A żeby nie był całkowity offtop, to ja (co prawda z Zielonej Góry) - lecę standardowo, ZG-Czechy-Austria (w Wiedniu nocleg, tak zawsze było)- Słowenia (autostrada) - CRO (Peljesac).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.04.2020 19:24

madziaimaciek napisał(a):Podbijam trochę do góry, bo jestem ciekaw opinii lokalnych miłośników Cro, czy w związku z Covid odwołujecie wyjazd ? Ja skasowałem rezerwację..

możesz śledzić np. ten temat:
koronawirus-covid19-a-wakacje-2020-t55752-2895.html
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.04.2020 19:16

Śledze, ale tak jak w pytaniu, interesowalo mnie bardzie lokalnie:)
Użytkownik usunięty
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2020 10:31

madziaimaciek napisał(a):Podbijam trochę do góry, bo jestem ciekaw opinii lokalnych miłośników Cro, czy w związku z Covid odwołujecie wyjazd ? Ja skasowałem rezerwację..


Ja jeszcze czekam, nic nie tracę - no, może na razie poza wydanymi na początku roku pieniędzmi na roczną czeską winietę ;)
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 06.01.2022 22:49

Kto w tym roku leci na Chorwacje z okolic Szczecina ? ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.01.2022 22:53

Ikser napisał(a):Kto w tym roku leci na Chorwacje z okolic Szczecina ? ;)

Na Chorwację się nie leci - leci się / jedzie do Chorwacji
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 07.01.2022 12:24

Janusz Bajcer napisał(a):
Ikser napisał(a):Kto w tym roku leci na Chorwacje z okolic Szczecina ? ;)

Na Chorwację się nie leci - leci się / jedzie do Chorwacji

Aha.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone