Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 18.05.2022 17:14

madziaimaciek napisał(a):W niedługim czasie będę liczył która trasa jest po względem kosztów najbardziej optymalna :)


do takich obliczeń dobre jest www viamichelin pl liczy paliwo oraz winiety i opłaty na bramkach chorwackich autostrad
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.05.2022 10:58

Dzięki za podpowiedź.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.05.2022 18:09

Skalkulowałem 5 tras
Szczecin - Marusići. Koszt winiet, koszt tuneli pod Alpami, autostrada w Cro, spalanie 7 / 100 km.
Trasa 1. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga - Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1625 km, Koszt 1399 zł czas 16h 31m)
Trasa 2. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga -Czeskie Budziejowice- Linz-Graz -Maribor- Zadar( 1570 km, Koszt 1476 zł czas 16h33m)
Trasa 3. Szczecin- Berlin- Lipsk- Monachium - Salzburg- Willach- Lubliana- Zadar ( 1684 km, Koszt 1526 zł czas 17h3m )
Trasa 4. Szczecin- Berlin- Ratyzbona- Passawa- Graz - Maribor- Zadar ( 1684 km, Koszt 1435 zł czas 16h40m)
Trasa 5. Szczecin- Legnica - Pardubice - Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1551 km, Koszt 1375 zł czas 16h22m)
Trasa numer 2, 3 i 4 wliczone płatne tunele.
Ostatnio edytowano 24.05.2022 23:27 przez madziaimaciek, łącznie edytowano 3 razy
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.05.2022 20:57

Zastanów się nad trasą do Poznania ;) a z niego sa loty do Zadaru. Cenowo wyjdzie tak samo
Marcin7777
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.02.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin7777 » 23.05.2022 21:19

madziaimaciek napisał(a):Skalkulowałem 5 tras
Szczecin - Marusići. Koszt winiet, koszt 3 tuneli pod Alpami, autostrada w Cro, spalanie 7 / 100 km.
Trasa 1. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga - Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1625 km, Koszt 1399 zł czas 16h 31m)
Trasa 2. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga -Czeskie Budziejowice- Linz-Graz -Maribor- Zadar( 1570 km, Koszt 1386 zł czas 16h33m)
Trasa 3. Szczecin- Berlin- Lipsk- Monachium - Salzburg- Willach- Lubliana- Zadar ( 1684 km, Koszt 1526 zł czas 17h3m )
Trasa 4. Szczecin- Berlin- Ratyzbona- Passawa- Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1684 km, Koszt 1350 zł czas 16h40m)
Trasa 5. Szczecin- Legnica - Pardubice - Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1551 km, Koszt 1375 zł czas 16h22m)
Trasa numer 3 wliczone 3 płatne tunele. Trasę tą pokonywałem w 2018 roku. Malownicza, ale wychodzi najdroższa i w tym roku zdecydowanie przegrywa. Zostaja dwie do wyboru 4 lub 5.


Witam forumowiczów,
Ja po roku przerwy (zeszły rok Włochy) znów jadę do Chorwacji. Tylko, że ja wyruszam ze Stargardu. Do tej pory dwa razy (kierunek Dalmacja) jechałem trasą nr 4 - tylko, że z Passawy jechałem na Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej (i tu nie wiem czy u Ciebie nie wkradł się błąd z tym Brnem i Wiedniem). W tym roku jadę do Zatonu (tydzień) i potem lecę na Omiś (też tydzień) i ze względu na nocleg w Wiedniu rozpatruję trasę nr 1 lub nr 5. Nie ukrywam, że kusi mnie trasa nr 5 ze względu na to, że jest najkrótsza. Jednak mam sporo wątpliwości co do dużej ilości kilometrów, które trzeba pokonać drogami krajowymi w Czechach. Trasa nr 1 to praktycznie same autostrady. Ode mnie wychodzi ok. 130 km krócej trasą nr 5. Czas przejazdu też trochę krótszy. Już sam nie wiem.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.05.2022 22:13

Marcin7777 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Skalkulowałem 5 tras
Szczecin - Marusići. Koszt winiet, koszt 3 tuneli pod Alpami, autostrada w Cro, spalanie 7 / 100 km.
Trasa 1. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga - Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1625 km, Koszt 1399 zł czas 16h 31m)
Trasa 2. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga -Czeskie Budziejowice- Linz-Graz -Maribor- Zadar( 1570 km, Koszt 1386 zł czas 16h33m)
Trasa 3. Szczecin- Berlin- Lipsk- Monachium - Salzburg- Willach- Lubliana- Zadar ( 1684 km, Koszt 1526 zł czas 17h3m )
Trasa 4. Szczecin- Berlin- Ratyzbona- Passawa- Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1684 km, Koszt 1350 zł czas 16h40m)
Trasa 5. Szczecin- Legnica - Pardubice - Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1551 km, Koszt 1375 zł czas 16h22m)
Trasa numer 3 wliczone 3 płatne tunele. Trasę tą pokonywałem w 2018 roku. Malownicza, ale wychodzi najdroższa i w tym roku zdecydowanie przegrywa. Zostaja dwie do wyboru 4 lub 5.


Witam forumowiczów,
Ja po roku przerwy (zeszły rok Włochy) znów jadę do Chorwacji. Tylko, że ja wyruszam ze Stargardu. Do tej pory dwa razy (kierunek Dalmacja) jechałem trasą nr 4 - tylko, że z Passawy jechałem na Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej (i tu nie wiem czy u Ciebie nie wkradł się błąd z tym Brnem i Wiedniem). W tym roku jadę do Zatonu (tydzień) i potem lecę na Omiś (też tydzień) i ze względu na nocleg w Wiedniu rozpatruję trasę nr 1 lub nr 5. Nie ukrywam, że kusi mnie trasa nr 5 ze względu na to, że jest najkrótsza. Jednak mam sporo wątpliwości co do dużej ilości kilometrów, które trzeba pokonać drogami krajowymi w Czechach. Trasa nr 1 to praktycznie same autostrady. Ode mnie wychodzi ok. 130 km krócej trasą nr 5. Czas przejazdu też trochę krótszy. Już sam nie wiem.

Faktycznie wkradł się błąd, dziękuje za podpowiedź. Juz poprawiłem.
Faktycznie mam teraz problem którą opcję wybrać, zastanawiam się jak bedzię wyglądał ten odcinek od Kamiennej Góry. Ciekawostka : jak wpisuję w google wyjazd ze Szczecina to pokazuje mi od razu pokazuję trasę 1. Natomiast ze Stargardu pokazuję właśnie przez Kamienną Gorę.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.05.2022 22:17

Garo&Justa napisał(a):Zastanów się nad trasą do Poznania ;) a z niego sa loty do Zadaru. Cenowo wyjdzie tak samo

Jeżeli pamietasz serial Druzyna ,,A,, to u mnie występuje podobny problem z lataniem jak u BJ. :mrgreen: :mrgreen:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.05.2022 23:11

madziaimaciek napisał(a):Skalkulowałem 5 tras
Szczecin - Marusići. Koszt winiet, koszt 3 tuneli pod Alpami, autostrada w Cro, spalanie 7 / 100 km.
Trasa 1. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga - Brno- Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1625 km, Koszt 1399 zł czas 16h 31m)
Trasa 2. Szczecin- Berlin- Drezno- Praga -Czeskie Budziejowice- Linz-Graz -Maribor- Zadar( 1570 km, Koszt 1386 zł czas 16h33m)
Trasa 3. Szczecin- Berlin- Lipsk- Monachium - Salzburg- Willach- Lubliana- Zadar ( 1684 km, Koszt 1526 zł czas 17h3m )
Trasa 4. Szczecin- Berlin- Ratyzbona- Passawa- Graz - Maribor- Zadar ( 1684 km, Koszt 1350 zł czas 16h40m)
Trasa 5. Szczecin- Legnica - Pardubice - Wiedeń- Graz - Maribor- Zadar ( 1551 km, Koszt 1375 zł czas 16h22m)
Trasa numer 3 wliczone 3 płatne tunele. Trasę tą pokonywałem w 2018 roku. Malownicza, ale wychodzi najdroższa i w tym roku zdecydowanie przegrywa. Zostaja dwie do wyboru 4 lub 5.

Po przeanalizowaniu dokładnym wybór padnie miedzy trasą nr. 1 a 4. Trasy te prowadzą głownie przez eski i autostrady, bez wleczenia się za rowerem i traktorem oraz ograniczeniem do 30. Dokładam trochę km, ale coś kosztem czegoś. Teraz trzeba poszukać noclegu przy trasie i rezerwować. :hut:
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 23.05.2022 23:17

Widzę ostro zaszalałeś, chyba wszystkie możliwe trasy skalkulowałeś :wink:
Apropo twojej ciekawostki mi z Goleniowa od razu wskazuje tą przez Kamienną górę a jako alternatywę trase nr1 :lol:

Też kalkulowałem kilka opcji tras na tej stronce viamichelin i chyba najkorzystniej wychodzi trasna nr4 niby najdłuższa km ale czasowo tragedii nie ma bo raptem 20min od trasy najkrótszej. Co do kosztów przejechania wychodziła chyba najbardziej atrakcyjnie. No i sama autośka od domu po makarską w moim przypadku. Także u mnie chyba właśnie trasa nr4 będzie realizowana. Ta twoja nr4 to jedzie przez Norymberge czy odbijasz na Hof i dalej 93 na dół ?

Co do opłat to najtaniej wychodzi jechać przez Salzburg wtedy mamy tylko jeden tunel...

Tak patrzę właśnie na trasę nr3 i cos mi nie pasuje w twoich kosztach - cos za drogo wychodzi? Nie pomyliłeś czasem 3 z 4? Bo to by się mogło zgadzać....

Tak jeszcze z ciekawości po jakich $$ liczyłeś paliwo? Masz diesla czy PB?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.05.2022 08:47

W 3. trasie uwzględnieniem 3 tunele przez Alpy(2x6,5 euro i 7,9 euro). Nie liczyłem przez viamichelin :) tylko ręcznie. Paliwo Pb po cenie 8,5 zł.
Wrzucam link do trasy nr 4.
https://maps.app.goo.gl/uFsCe2znzA2NN8zs5
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 24.05.2022 18:27

viamichelin właśnie przy opcji trasa 3 podaje tylko przejazd przez Karawankentunnel ?? ... no ale mniejsza z tym...

Czyli trasa 4 masz tak samo jak ja patrzę, jechałem tamtędy w 2017 i było całkiem spoko... nie pamiętam żeby coś się działo na trasie... ale wiadomo jak jest... chwila moment i korek gotowy :wink: no ale tego nie przewidzisz... w tym roku na 99% będę jechał właśnie ta trasą. W razie co będziesz pierwszy więc liczę na relację po powrocie jak poszło :mrgreen:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.05.2022 18:39

_arek_ napisał(a):viamichelin właśnie przy opcji trasa 3 podaje tylko przejazd przez Karawankentunnel ?? ... no ale mniejsza z tym...

Czyli trasa 4 masz tak samo jak ja patrzę, jechałem tamtędy w 2017 i było całkiem spoko... nie pamiętam żeby coś się działo na trasie... ale wiadomo jak jest... chwila moment i korek gotowy :wink: no ale tego nie przewidzisz... w tym roku na 99% będę jechał właśnie ta trasą. W razie co będziesz pierwszy więc liczę na relację po powrocie jak poszło :mrgreen:

Po dokładnej analizie okazało się ze trasy 2,3,4 prowadzą przez tunele dodatkowo płatne w Autrii. Zmieniłem kalkulację tras ale przez to mam jeszcze wiekszy problem...
Postaram się zdać relację:) :P Właśnie przez booking klepnąlem nocleg w Mariborze, wychodzi około 1000km od Szczecina do noclegu trasą nr 4. Pozdrawiam
Marcin7777
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.02.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin7777 » 05.06.2022 21:40

madziaimaciek napisał(a):
_arek_ napisał(a):viamichelin właśnie przy opcji trasa 3 podaje tylko przejazd przez Karawankentunnel ?? ... no ale mniejsza z tym...

Czyli trasa 4 masz tak samo jak ja patrzę, jechałem tamtędy w 2017 i było całkiem spoko... nie pamiętam żeby coś się działo na trasie... ale wiadomo jak jest... chwila moment i korek gotowy :wink: no ale tego nie przewidzisz... w tym roku na 99% będę jechał właśnie ta trasą. W razie co będziesz pierwszy więc liczę na relację po powrocie jak poszło :mrgreen:

Po dokładnej analizie okazało się ze trasy 2,3,4 prowadzą przez tunele dodatkowo płatne w Autrii. Zmieniłem kalkulację tras ale przez to mam jeszcze wiekszy problem...
Postaram się zdać relację:) :P Właśnie przez booking klepnąlem nocleg w Mariborze, wychodzi około 1000km od Szczecina do noclegu trasą nr 4. Pozdrawiam

Jeszcze kilka lat temu trasa przez Berlin-Lipsk-Ratyzbona-Pasawa-Graz była prawie za każdym razem wskazywana przez Google Maps jako najszybsza i najlepsza z naszego regionu (Szczecin, Stargard, Goleniów itd). I ja ją właśnie jeździłem. Natomiast przez te kilka lat doszło troszkę nowych dróg (ekspresówki, autostrady) w Polsce, Czechach i Austrii i przez to mapy już nie pokazują tej trasy jako tej, którą warto brać pod uwagę. Ode mnie (Stargard) to już prawie godzina różnicy na jej niekorzyść. Ja mam rezerwację noclegu tranzytowego w Wiedniu i będę raczej leciał przez Polskę do Lubawki i dalej przez Hradec Kralowe i Pardubice do Brna. Ale nie wykluczam jeszcze opcji przez Berlin, Drezno, Pragę i Brno. Pozdrawiam.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 05.06.2022 21:57

Siema Marcin . Ja też Stargard. Starówka dokładnie ;) Lece 17 Lipiec przez Czechy z noclegiem w Austrii
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 05.06.2022 23:54

Marcin7777 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):
_arek_ napisał(a):viamichelin właśnie przy opcji trasa 3 podaje tylko przejazd przez Karawankentunnel ?? ... no ale mniejsza z tym...

Czyli trasa 4 masz tak samo jak ja patrzę, jechałem tamtędy w 2017 i było całkiem spoko... nie pamiętam żeby coś się działo na trasie... ale wiadomo jak jest... chwila moment i korek gotowy :wink: no ale tego nie przewidzisz... w tym roku na 99% będę jechał właśnie ta trasą. W razie co będziesz pierwszy więc liczę na relację po powrocie jak poszło :mrgreen:

Po dokładnej analizie okazało się ze trasy 2,3,4 prowadzą przez tunele dodatkowo płatne w Autrii. Zmieniłem kalkulację tras ale przez to mam jeszcze wiekszy problem...
Postaram się zdać relację:) :P Właśnie przez booking klepnąlem nocleg w Mariborze, wychodzi około 1000km od Szczecina do noclegu trasą nr 4. Pozdrawiam

Jeszcze kilka lat temu trasa przez Berlin-Lipsk-Ratyzbona-Pasawa-Graz była prawie za każdym razem wskazywana przez Google Maps jako najszybsza i najlepsza z naszego regionu (Szczecin, Stargard, Goleniów itd). I ja ją właśnie jeździłem. Natomiast przez te kilka lat doszło troszkę nowych dróg (ekspresówki, autostrady) w Polsce, Czechach i Austrii i przez to mapy już nie pokazują tej trasy jako tej, którą warto brać pod uwagę. Ode mnie (Stargard) to już prawie godzina różnicy na jej niekorzyść. Ja mam rezerwację noclegu tranzytowego w Wiedniu i będę raczej leciał przez Polskę do Lubawki i dalej przez Hradec Kralowe i Pardubice do Brna. Ale nie wykluczam jeszcze opcji przez Berlin, Drezno, Pragę i Brno. Pozdrawiam.

U mnie już chyba decyzja zapadła, nocleg w Mariborze, więc jedziemy na Berlin, Passawe, Graz, Maribor. Przez Lubawke kawałkiem około 80 km jedzie się doscy wolno( jednopasmowa przez wioseczki, przynajmniej tak wynika z analizy ma Google warty) Praga i Wiedeń( mimo 6 pasów) to często tłok. Paradoksalnie im więcej opcji tym gorzej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone