Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.06.2022 15:03

_arek_ napisał(a):Tomek teraz to chyba już wszędzie jest wszystko drogie... Chociaż... nie jesteś już pierwszą osobą gdzie słyszę, że w CRO zrobiła się straszna drożyzna... Więc potwierdzasz ten fakt ??

Gdybyś nie miał wycieczki przez ZOO to śmigałbyś przez DE?


madziaimaciek te 20e to faktycznie przy całym koszcie przejazdu to jest już kropla w morzu... ale 100 do 100 i zawsze coś tam można przyoszczędzić...

Wiem, że to kropelka, ale też wyznaczyłem sobie tankowanie w Polsce przed wjazdem do Czech, co do drożyzny, to na forach zdania są podzielone, zresztą gdzie jest teraz tanio...jak masz za podobną cenę siedzieć w wodzie z sinicami :hut:
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 23.06.2022 17:10

_arek_ napisał(a):Tomek teraz to chyba już wszędzie jest wszystko drogie... Chociaż... nie jesteś już pierwszą osobą gdzie słyszę, że w CRO zrobiła się straszna drożyzna... Więc potwierdzasz ten fakt ??

Gdybyś nie miał wycieczki przez ZOO to śmigałbyś przez DE?.

Śmigałbym jeśli miałbym zrobić trasę w 1 dzień (myślę, że dla mnie Zadar jest do osiągnięcia). Tak, jest drogo. Ale ja jestem na zadupiu także nie wiem jak to wygląda w marketach. Myślę że ogólnie porównywalnie z zeszłym rokiem.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.06.2022 19:47

A inną trasą np. przez Czechy z ominięciem Raichu nie przeleciał byś jednym strzałem ?
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 23.06.2022 21:09

Może. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. I tak musiałbym lecieć przez Austrię i Słowenię więc już chyba lepiej jechać przez DE. W tym roku chcę ominąć i Niemcy i Austrię.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 24.06.2022 00:05

Dlaczego chcesz ominąć Austrię i Niemcy ?

My jedziemy w 4osoby (2pary) na jedno auto, więc mamy 2 kierowników i dwie zapasowe kierowniczki na tylnym siedzeniu :wink: także chcemy zrobić trasę na strzała... Ostatnim razem byliśmy w Bol i też tylko z małą drzemką na parkingu a wtedy prowadziłem sam.

Ja ostatnio byłem ponad 5lat temu w Cro, więc ceny wtedy były spoko... teraz wybieramy się do Makarskiej. Drogo nie drogo zapłacić będzie trzeba... nooo i w końcu to długo wyczekiwane wakacje, więc nie ma co sobie odmawiać przyjemności. Najwyżej resztę roku będziemy zaciskać pasa :mrgreen:
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 24.06.2022 21:00

Siemacie. Tutaj moja trasa : https://www.google.pl/maps/dir/Stargard ... shorturl=1

Zaznaczyłem już stacje paliw przed wjazdem do Czech oraz następną pod koniec Czech prze wjazdem do Austri gdzie śpimy. Lece potem przez Węgry gdzie winieta juz kupiona ponieważ na powrocie z Cro jedziemy na 2 dni o Zakopca ;)
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 24.06.2022 22:26

_arek_ napisał(a):Dlaczego chcesz ominąć Austrię i Niemcy ?

1. Nie lubię ich od czasów "pandemii".
2. Mają drogie paliwo.
3. Żona chciała zobaczyć Węgry.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.06.2022 23:11

Ikser napisał(a):Siemacie. Tutaj moja trasa : https://www.google.pl/maps/dir/Stargard ... shorturl=1

Zaznaczyłem już stacje paliw przed wjazdem do Czech oraz następną pod koniec Czech prze wjazdem do Austri gdzie śpimy. Lece potem przez Węgry gdzie winieta juz kupiona ponieważ na powrocie z Cro jedziemy na 2 dni o Zakopca ;)

Od Myśliborza do Wiednia jedziemy tą samą trasą. Zaznaczyłeś Orlen, żeby skorzystać z rabatu na wache :mrgreen: Kiedy ruszacie ?
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 25.06.2022 20:41

16/17 lipca w nocy :). Pokaz swoja trase tez :)
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 26.06.2022 02:22

My 13/14 lipiec - Makarska :hut:

Na dzień dzisiejszy mamy plan przejazdu DE - Austria - Słowenia

Tak z ciekawości jaki koszt takiego noclegu tranzytowego i jak masz to godzinowo rozegrane... start, dojazd, kimanko i wyjazd? Od kiedy masz czas start w CRO?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 26.06.2022 07:18

Ikser napisał(a):16/17 lipca w nocy :). Pokaz swoja trase tez :)

To Google jakieś zje....nie mogę udostępnić trasy. :| Wyruszamy za 18 h, lecimy na Lubawkę, potem, Brno, Wiedeń, nocleg w Mariborze i do Marusici. :hut:
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 26.06.2022 09:31

_arek_ napisał(a):My 13/14 lipiec - Makarska :hut:

Na dzień dzisiejszy mamy plan przejazdu DE - Austria - Słowenia

Tak z ciekawości jaki koszt takiego noclegu tranzytowego i jak masz to godzinowo rozegrane... start, dojazd, kimanko i wyjazd? Od kiedy masz czas start w CRO?


Koszt noclegu dla 4 osób 86 euro ze śniadaniem. Ruszamy 16/17 w nocy do Austri tam mam jakieś 9h. Śpimy w Austri i rano ruszamy do Cro drugie tyle ;)

Śpimy tu u Polaków :
https://nartywaustrii.eu/
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 26.06.2022 22:42

madziaimaciek napisał(a):To Google jakieś zje....nie mogę udostępnić trasy. :| Wyruszamy za 18 h, lecimy na Lubawkę, potem, Brno, Wiedeń, nocleg w Mariborze i do Marusici. :hut:


W takim razie szerokości i spokojnej podroży. :papa:
Jak już zakotwiczysz i miałbyś chwilę daj znać jak trasa poszła - jaki realny czas przejazdu oraz warunki drogowe... Kto wie, może i ja się skuszę :oczko_usmiech:



Ikser napisał(a):Koszt noclegu dla 4 osób 86 euro ze śniadaniem. Ruszamy 16/17 w nocy do Austri tam mam jakieś 9h. Śpimy w Austri i rano ruszamy do Cro drugie tyle ;)

Śpimy tu u Polaków :
https://nartywaustrii.eu/


W nocy... to która to godzina? Czyli dojeżdżasz koło południa i dzionek wolny a rano start.

U nas mamy trochę czasu barak... urlopik startuje od 13.06 po południu a kwaterka już od 14.06 8) także noclegu nie mamy za bardzo jak ogarnąć.
Ale to na pewno fajna opcja przy takiej dość długiej trasie.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 22:49

Chyba miałeś 07 napisać zamiast 06 (czerwiec). Ja startuje z południa Polski, jadę do Dalmacji i pomimo relatywnie małej odległości, jadę z noclegiem bo czas na to pozwala. Dodatkowo żona twierdzi ze to urlop a nie wyścigi (przy okazji jazda z dziećmi, młodsze niespełna 2 lata). Z kolei obserwując Google maps wynika że czas wyjazdowy tj piątek lub sobota są najcięższe. Gdybym jechał nocą w inny dzień tygodnia, nocleg mógłbym pominąć. Na powrót też planuje nocleg..
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 27.06.2022 17:23

_arek_ napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):To Google jakieś zje....nie mogę udostępnić trasy. :| Wyruszamy za 18 h, lecimy na Lubawkę, potem, Brno, Wiedeń, nocleg w Mariborze i do Marusici. :hut:


W takim razie szerokości i spokojnej podroży. :papa:
Jak już zakotwiczysz i miałbyś chwilę daj znać jak trasa poszła - jaki realny czas przejazdu oraz warunki drogowe... Kto wie, może i ja się skuszę :oczko_usmiech:



Ikser napisał(a):Koszt noclegu dla 4 osób 86 euro ze śniadaniem. Ruszamy 16/17 w nocy do Austri tam mam jakieś 9h. Śpimy w Austri i rano ruszamy do Cro drugie tyle ;)

Śpimy tu u Polaków :
https://nartywaustrii.eu/


W nocy... to która to godzina? Czyli dojeżdżasz koło południa i dzionek wolny a rano start.

U nas mamy trochę czasu barak... urlopik startuje od 13.06 po południu a kwaterka już od 14.06 8) także noclegu nie mamy za bardzo jak ogarnąć.
Ale to na pewno fajna opcja przy takiej dość długiej trasie.


Może to nie noc , bo 4 rano gdzieś ruszymy ;) więc 12-13 na miejscu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone