Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 09.06.2022 09:31

Ikser napisał(a):Ja lece ze Stargardu tak o :

https://www.google.pl/maps/dir/Stargard ... !3e0?hl=pl

Dosyć ciekawa trasa, przez Google nie wyświetla się samoistnie chyba nigdy, sam planowałeś ?
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 09.06.2022 19:59

Sam planowałem ponieważ jade z pauzą w Austri i potem na drugi dzień ruszam dalej, oczywiscie chcialem ominąć w Słowenii drogę gdzie potrzebna winieta. Resztę pomogli mi w tym wątku.

oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-3015.html
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 09.06.2022 20:17

Ikser napisał(a):Ja lece ze Stargardu tak o :

https://www.google.pl/maps/dir/Stargard ... !3e0?hl=pl

Faktycznie ciekawa trasa, przeanalizuję i być może się skuszę (tunele w Austrii + winieta w Słowenii to 50 jurków w kieszeni) 8)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 11.06.2022 13:07

Ikser napisał(a):Sam planowałem ponieważ jade z pauzą w Austri i potem na drugi dzień ruszam dalej, oczywiscie chcialem ominąć w Słowenii drogę gdzie potrzebna winieta. Resztę pomogli mi w tym wątku.

oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-3015.html

Tylko z tym omijaniem to na dwoje babka wróżyła, co kto lubi. Wiadomo, ilość euro w przeliczeniu na km autostrady jest kosmiczna, ale...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.06.2022 14:04

Witam, ktoś już ruszał za naszych okolic do Cro i może coś napisać o trasie ?
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 19.06.2022 21:43

Jesteśmy w Sinj. Jechaliśmy do Gyor (ok. 10h jazdy) i tutaj jakieś 8h. Na pewno przez DE będzie szybciej. Najgorszy odcinek jest w Czechach jak trzeba "przeskoczyć" z jednej autostrady na drugą. Krajówki na Węgrzech też słabe.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 20.06.2022 20:26

Tomek W napisał(a):Jesteśmy w Sinj. Jechaliśmy do Gyor (ok. 10h jazdy) i tutaj jakieś 8h. Na pewno przez DE będzie szybciej. Najgorszy odcinek jest w Czechach jak trzeba "przeskoczyć" z jednej autostrady na drugą. Krajówki na Węgrzech też słabe.

Dzięki za info, jadę w poniedziałek na 99% trasą przez Lubawkę /Mikulov , Praga z boku i na Brno.
Marcin7777
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.02.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin7777 » 20.06.2022 22:00

madziaimaciek napisał(a):
Tomek W napisał(a):Jesteśmy w Sinj. Jechaliśmy do Gyor (ok. 10h jazdy) i tutaj jakieś 8h. Na pewno przez DE będzie szybciej. Najgorszy odcinek jest w Czechach jak trzeba "przeskoczyć" z jednej autostrady na drugą. Krajówki na Węgrzech też słabe.

Dzięki za info, jadę w poniedziałek na 99% trasą przez Lubawkę /Mikulov , Praga z boku i na Brno.

Hej. Chętnie poznam wrażenia z trasy. Ja też zamierzam jechać (przyszly tydzień w piątek) na Lubawkę, Hradec Kralove, Brno i na Wiedeń. Ale jeszcze nie wykluczam w ostatniej chwili zmiany na trasę na Berlin, Drezno i Pragę. Pozdrawiam
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 21.06.2022 09:29

Ja nie jechałem przez Mikulov bo zależało nam na wizycie w Gyor (polecamy świetne zoo) i ominięciu Austrii i Słowenii (miałem winiety cz Czechy, Słowację i Węgry). Węgrzy mają słabe krajówki, w Czechach sporo musiałem się przebijać nawet drogami czterocyfrowymi. Trasa raczej krajoznawcza niż typowy tranzyt na Bałkany. Jak Wam zależy na czasie to tnijcie przez Niemcy.
DominikI
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 21.06.2022 09:54

Byłem co prawda dopiero 2 razy w cro, zawsze trasa przez Węgry i te główne krajowki na zachodzie Węgier wcale zle nie były. Wiadomo że autostrada na ogół lepsza ale nie ma co dramatyzować. Jednak jazda przez Niemcy to dobry wybór jakościowy.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 21.06.2022 10:44

Marcin7777 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):
Tomek W napisał(a):Jesteśmy w Sinj. Jechaliśmy do Gyor (ok. 10h jazdy) i tutaj jakieś 8h. Na pewno przez DE będzie szybciej. Najgorszy odcinek jest w Czechach jak trzeba "przeskoczyć" z jednej autostrady na drugą. Krajówki na Węgrzech też słabe.

Dzięki za info, jadę w poniedziałek na 99% trasą przez Lubawkę /Mikulov , Praga z boku i na Brno.

Hej. Chętnie poznam wrażenia z trasy. Ja też zamierzam jechać (przyszly tydzień w piątek) na Lubawkę, Hradec Kralove, Brno i na Wiedeń. Ale jeszcze nie wykluczam w ostatniej chwili zmiany na trasę na Berlin, Drezno i Pragę. Pozdrawiam

Z poczty pantoflowej wiem, że trasa ta jest całkiem znośną. Ale się okaże...
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 21.06.2022 22:39

Oooo chwilę mnie nie było a widzę, że się dyskusja rozwinęła... co raz to nowsze trasy wpadają...

madziaimaciek widzę, że też jeszcze masz mętlik w głowie co do traski... a tak właśnie zajrzałem sprawdzić, czy już wyjechaliście czy jeszcze nie :mrgreen:

Ja na chwilę obecną trzymam się założonej pierwotnie trasy czyli Berlin- Ratyzbona- Passawa- Graz - Maribor- Zagrzeb, ale wyjazd dopiero 13.07 więc wszystko może się zdarzyć :wink: .

Mnie do tej trasy przekonuje jej prosty przebieg fakt faktem od najkrótszej to jakieś 140km więcej i około 40min dłużej wg tego co google podaje na chwilę obecną. Ciekawe tylko jak tam wykopki na drogach w DE, bo widać dość sporo aktualnie się dzieje.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 22.06.2022 19:45

_arek_ napisał(a):Oooo chwilę mnie nie było a widzę, że się dyskusja rozwinęła... co raz to nowsze trasy wpadają...

madziaimaciek widzę, że też jeszcze masz mętlik w głowie co do traski... a tak właśnie zajrzałem sprawdzić, czy już wyjechaliście czy jeszcze nie :mrgreen:

Ja na chwilę obecną trzymam się założonej pierwotnie trasy czyli Berlin- Ratyzbona- Passawa- Graz - Maribor- Zagrzeb, ale wyjazd dopiero 13.07 więc wszystko może się zdarzyć :wink: .

Mnie do tej trasy przekonuje jej prosty przebieg fakt faktem od najkrótszej to jakieś 140km więcej i około 40min dłużej wg tego co google podaje na chwilę obecną. Ciekawe tylko jak tam wykopki na drogach w DE, bo widać dość sporo aktualnie się dzieje.

Mętlik , bałagan nawet :) planujemy wyjechać w poniedziałek...mnie przed Twoją trasą powstrzymuje opłata 20 euro za tunele :)
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 22.06.2022 21:14

Jestem 6. dzień w podróży, 4. dzień w Cro. Uwierz mi, że te 20E nie ma żadnego wpływu na koszt wypoczynku bo ceny tutaj są astronomiczne. Jak chcesz zaoszczędzić 20E to odmów sobie jednej kolacji w knajpie i już. 20E to chyba jakieś 140kn czyli makaron + kieliszek wina. Przy obecnych cenach paliw to nawet nie jest 10l benzyny/ON. Jedź 10km/h wolniej i tyle zaoszczędzisz na "gorivie" na takiej trasie. Ale żyje się raz! Pozdrav z Loviste, jest pięęęęęęknie!
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 23.06.2022 11:46

Tomek teraz to chyba już wszędzie jest wszystko drogie... Chociaż... nie jesteś już pierwszą osobą gdzie słyszę, że w CRO zrobiła się straszna drożyzna... Więc potwierdzasz ten fakt ??

Gdybyś nie miał wycieczki przez ZOO to śmigałbyś przez DE?


madziaimaciek te 20e to faktycznie przy całym koszcie przejazdu to jest już kropla w morzu... ale 100 do 100 i zawsze coś tam można przyoszczędzić...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone