Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 07.05.2022 21:41

Ikser napisał(a):Kto w tym roku leci na Chorwacje z okolic Szczecina ? ;)

Ja lecę koniec czerwca :)
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 08.05.2022 21:09

A gdzie dokładnie lecicie ? Ja Baśka Voda 18 lipiec
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 09.05.2022 23:19

Lecimy 26 czerwca okolice Omiś. Zastanawiam się którą trasą lecieć. Czy tak jak pokazuje mapa S3 na dolny sląsk, potem Czechy, Austria,)nocleg za Grazem (około 900 km ) potem Słowenia i Cro. A Ty jaką trasą lecisz ?
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 11.05.2022 17:24

Zastanawiam się czy lecieć Niemcami do Austri, tam śpimy i potem rano dalej do Baśki Vody, lub też jest opcja właśnie przez Czechy tylko dodatkowa winieta wtedy ale bliżej jest niż przez Niemcy.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 13.05.2022 06:11

Jest bliżej przez Czechy to prawda, ale jeżeli chodzi o ilość km, natomiast jak analizowałem trasę to czasowo lepiej wychodzi jazda trasą właśnie z ominięciem Czech. Wychodzi więcej km, ale jedzie się praktycznie ciągle autostradami i pewnie dlatego jest teoretyczne krócej. Jechałem 3 lata temu trasą przez Niemcy, potem przez Austrię i tunele pod Alpami , trasą malownicza, ale dochodzi koszt opłaty za tunele.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 15.05.2022 12:41

Hej witam 8)

W tym roku postanowiliśmy też skoczyć do CRO. Generalnie nie planowaliśmy, ale jakoś tak wyszło :mrgreen:
Startujemy z Goleniowa 13.07 w okolicy godziny 18 - jedzie nas 4osoby - jedno auto. Nasz cel to Makarska.

Plan jest na trasę od strzała na raz - 4 kierowców. Ewentualnie jakaś szybka drzemka przed snem na parkingu :wink:

Ostatnio jechaliśmy chyba w 2017r jak dobrze pamiętam... wtedy we dwoje, więc szukaliśmy tańszych opcji dojazdu z ominięciem odcinków płatnych. Tym razem jednak chcemy dotrzeć jak najszybciej, żeby spędzić jak najmniej czasu w aucie.

Zastanawiam się czy śmigać:
1. DE i PRAGA później kierować się na LINZ i GRAZ i Pożniej już do MARIBOR - 1664km 15h 26min

2. PL S3 do końca na BOLKÓW/ KAMIENNA GÓRA dalej HRADEC KRALOVE - BRNO - WIEDEŃ - GRAZ i dalej już CRO - 1610km 15h 39min

Start planujemy 13lipca (środa) okolice godziny 18 ale znając życie z poślizgiem na 19 :wink: więc podróż wychodzi późne popołudnie i noc a meta koło południa.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 15.05.2022 13:33

Rok temu jechaliśmy ze Szczecina do Makarskiej trasą przez Berlin, Pragę, Czeskie Budziejowice, Linz. W Austrii 2 płatne tunele (łącznie ok 15 euro, nie pamiętam dokładnie). Droga minęła bez problemu, cała trasa 17h.

W tym roku poważnie się zastanawiam aby pojechać przez Polskę S3 i dalej na Hradec Kralove. Może ktoś tamtędy jeździł i ma wiedzę czy z droga na tej trasie wszystko ok?

W poprzednich latach było też jezdzone przez Boboszow, ale tego wariantu raczej już nie będziemy stosować.

Jeszcze pytanie o drogę Praga-Brno. Kilka lat temu jechalo się tam bardzo ciężko. Cała trasa rozkopana, pełno zwężeń i ograniczeń prędkości. Orientuje się ktoś jak to obecnie wygląda? Pokończyły się te remonty?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.05.2022 13:36

kentucky napisał(a):Jeszcze pytanie o drogę Praga-Brno. Kilka lat temu jechalo się tam bardzo ciężko. Cała trasa rozkopana, pełno zwężeń i ograniczeń prędkości. Orientuje się ktoś jak to obecnie wygląda? Pokończyły się te remonty?

Tu masz na bieżąco wszystkie utrudnienia na drogach w Cechach https://dopravniinfo.cz/
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 15.05.2022 13:45

madziaimaciek napisał(a):Jest bliżej przez Czechy to prawda, ale jeżeli chodzi o ilość km, natomiast jak analizowałem trasę to czasowo lepiej wychodzi jazda trasą właśnie z ominięciem Czech. Wychodzi więcej km, ale jedzie się praktycznie ciągle autostradami i pewnie dlatego jest teoretyczne krócej. Jechałem 3 lata temu trasą przez Niemcy, potem przez Austrię i tunele pod Alpami , trasą malownicza, ale dochodzi koszt opłaty za tunele.



Jak przeczytałem Twoją wypowiedz to faktycznie chyba w tym 2017 też jechaliśmy z ominięciem Czech...

Chyba taką trasą
https://goo.gl/maps/wvEdfdKn7bcsRsUM6

Może i faktycznie kawałek dalej km, ale trasa cały czas prosto, praktycznie bez kombinowania...
Ciekawe tylko jak z wykopkami na drogach w DE, ale w sumie tam zawsze prawie 3 pasy, także nawet jak coś to powinno być w miarę płynnie no i nie będzie to weekend.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 15.05.2022 21:23

Ja lece z małym dzieckiem, śpimy w Austri miejscowość Monichkirchen u Polaków i stamtąd dalej rano lecimy do Baśki. Trasa przez Czechy jest krótsza a zależy mi na czasie aby dziecko się nie męczyło w aucie podczas tylu godzin jazdy więc Niemcy jednak odpuszczę. Zobaczcie na YT jest trasa na Chorwacje na rok 2022. Omijasz Słowenie przez Lenti (Węgry) , też z tego skorzystam.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 16.05.2022 16:46

_arek_ napisał(a):Hej witam 8)

W tym roku postanowiliśmy też skoczyć do CRO. Generalnie nie planowaliśmy, ale jakoś tak wyszło :mrgreen:
Startujemy z Goleniowa 13.07 w okolicy godziny 18 - jedzie nas 4osoby - jedno auto. Nasz cel to Makarska.

Plan jest na trasę od strzała na raz - 4 kierowców. Ewentualnie jakaś szybka drzemka przed snem na parkingu :wink:

Ostatnio jechaliśmy chyba w 2017r jak dobrze pamiętam... wtedy we dwoje, więc szukaliśmy tańszych opcji dojazdu z ominięciem odcinków płatnych. Tym razem jednak chcemy dotrzeć jak najszybciej, żeby spędzić jak najmniej czasu w aucie.

Zastanawiam się czy śmigać:
1. DE i PRAGA później kierować się na LINZ i GRAZ i Pożniej już do MARIBOR - 1664km 15h 26min

2. PL S3 do końca na BOLKÓW/ KAMIENNA GÓRA dalej HRADEC KRALOVE - BRNO - WIEDEŃ - GRAZ i dalej już CRO - 1610km 15h 39min

Start planujemy 13lipca (środa) okolice godziny 18 ale znając życie z poślizgiem na 19 :wink: więc podróż wychodzi późne popołudnie i noc a meta koło południa.

Jest też 3. trasa przez Niemcy na Passawe z pominięciem Czech, czas około 17 h. Jechałem ta trasą 3 lata temu. Nie była jakaś męcząca.
Przez Kamienna Górę i Bolków może być lekko męczącą i wiadomo też że u pepikow dochodzi koszt winiety.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 16.05.2022 17:05

_arek_ napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Jest bliżej przez Czechy to prawda, ale jeżeli chodzi o ilość km, natomiast jak analizowałem trasę to czasowo lepiej wychodzi jazda trasą właśnie z ominięciem Czech. Wychodzi więcej km, ale jedzie się praktycznie ciągle autostradami i pewnie dlatego jest teoretyczne krócej. Jechałem 3 lata temu trasą przez Niemcy, potem przez Austrię i tunele pod Alpami , trasą malownicza, ale dochodzi koszt opłaty za tunele.



Jak przeczytałem Twoją wypowiedz to faktycznie chyba w tym 2017 też jechaliśmy z ominięciem Czech...

Chyba taką trasą
https://goo.gl/maps/wvEdfdKn7bcsRsUM6

Może i faktycznie kawałek dalej km, ale trasa cały czas prosto, praktycznie bez kombinowania...
Ciekawe tylko jak z wykopkami na drogach w DE, ale w sumie tam zawsze prawie 3 pasy, także nawet jak coś to powinno być w miarę płynnie no i nie będzie to weekend.

To moja trasa z 2018, chyba za miesiąc będzie ta sama...
https://maps.app.goo.gl/43txxtxh1kFx7ydZ8
Przez tunele pod Alpami, bez czeskiej winiety.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 17.05.2022 15:27

No własnie jechaliśmy z rok czy dwa temu do Pragi i faktycznie przez Bolków jest trochę krecenia.

Chyba też skusimy się trasą z ominięciem Czech.

Tylko, czy nie lepiej jechać tędy, żeby ominąć Monachium lekko bokiem?
https://goo.gl/maps/uZPmPCnNF9DrhF1G9

Wiesz może jakie są aktualne koszta, za tunele w Austrii - jak dobrze kojarze to w tym 2017 było coś koło 8e za przejazd.
Tam są jakieś dodatkowe opłaty za drogi, czy tylko te tunele, bo już teraz nie pamiętam jak to było.

W sumie jak jedziesz za miesiąc... więc to prawie miesiąc przed nami... także będziemy mieli aktualne info z trasy :mrgreen:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.05.2022 06:15

_arek_ napisał(a):No własnie jechaliśmy z rok czy dwa temu do Pragi i faktycznie przez Bolków jest trochę krecenia.

Chyba też skusimy się trasą z ominięciem Czech.

Tylko, czy nie lepiej jechać tędy, żeby ominąć Monachium lekko bokiem?
https://goo.gl/maps/uZPmPCnNF9DrhF1G9

Wiesz może jakie są aktualne koszta, za tunele w Austrii - jak dobrze kojarze to w tym 2017 było coś koło 8e za przejazd.
Tam są jakieś dodatkowe opłaty za drogi, czy tylko te tunele, bo już teraz nie pamiętam jak to było.

W sumie jak jedziesz za miesiąc... więc to prawie miesiąc przed nami... także będziemy mieli aktualne info z trasy :mrgreen:

W niedługim czasie będę liczył która trasa jest po względem kosztów najbardziej optymalna :)
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 18.05.2022 16:27

Nooo... i to mnie się podoba. Też przeszło mi przez myśl, żeby to policzyć tak z czystej ciekawości.... ale skoro już masz to robić :wink:

Poza tym... i tak będziesz tam pierwszy, więc będziemy mieli praktycznie relację online :D :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone