Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 09.07.2022 17:58

_arek_ napisał(a):A no koniec końców jedziemy S3 do końca na Lubawkę no i później Czechy, Austria, Slowenia i Cro. Czyli w sumie chyba standardowo tak jak każdy z rejonow ZS. Wybrane zostało wspólnie przez wszyskich współpasażerów jako trasa najkrótsza km.

Ostatnie dwa wyjazdy jechaliśmy DE, Austria, Słowenia i było git, także zobaczyny dla porównania jak będzie tą trasą.... startujemy w środę późnym popoludniem, więc mam nadzieję że żadne korasy nas nie dosięgną.


Ja będę startował z KMP w okolice Makarskiej i zawsze jeżdżę przez Niemcy i jest spoko. Przez Czechy jest faktycznie ponad 100 km bliżej ale chyba spory kawałek trzeba przejechać zanim wjedzie się na autostradę. Daj znać jak to wyglądało i czy przez DE nie będzie szybciej i lepiej.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 09.07.2022 19:06

Plan początkowy byl właśnie na trasę przez DE ale... zobaczymy porównamy.
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 09.07.2022 22:56

_arek_ napisał(a):
koziol007 napisał(a):
Ikser napisał(a):Rusza ktos na dniach ? ;) my 16stego ! :)


Ja już jutro :hut: :papa:


Daj znak sygnał jaką trasa jechałeś i jak podróż przebiegła :wink:

My startujemy w środę 13 około godz. 18 z Goleniowa.


My właśnie wyruszyliśmy dziś do cro ze szczecina :) Tak jak wujek google prowadzi ale przez Karpacz (pierwszy nocleg) i następny dzień Jeziora Plitwickie
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 10.07.2022 13:07

Szerokości i miłego wypoczynku :papa:
Myyy juuuuż.... popojutrze ruszamy :mrgreen: :hut:
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 10.07.2022 21:28

My z soboty na niedzielę ;)
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 13.07.2022 18:22

Z lekkim opóźnieniem ale wystartowaliśmy :mrgreen:
Jak dotrzemy na pewno zdam małą relacje jak minęła podróż :papa:
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 13.07.2022 21:39

Siema. Dzisiaj w Stargardzie jestem na stacji diagnostycznej celem obejrzenia przez gościa samochodu a dokładnie zawieszenia itp. Gość pyta gdzie jadę , ja mu opowiadam , a on mówi że ja dzisiaj jestem trzecią osobą która była sprawdzić auto bo jedzie do Chorwacji ;).
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.07.2022 07:34

_arek_ napisał(a):Z lekkim opóźnieniem ale wystartowaliśmy :mrgreen:
Jak dotrzemy na pewno zdam małą relacje jak minęła podróż :papa:

Szerokiej i bezpiecznej drogi!
Daj znać jak na trasie było!
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 15.07.2022 09:37

Hej za nami juz pierwszy dzionek w Makarskiej. Jest super pogoda piękna, woda cieplutka :hut:

Co do trasy to ogólnie droga spoko jeżeli chodzi o stan nawierzchni. Najgorsze odcinki to Lubawka i dalej za granicą droga kręta i wąska. Ruch w nocy praktycznie zerowy. Granice PL CZ przekroczylismy okolo północy. No i wlasnie nie polecam trasy na jazdy nocne. W Czechach właśnie na tych krajowkach za granicą mielismy bliskie spotkanie z dwiema owcami.... Brakowało doslownie centymetrów ale na szczescie udalo sie ominąć spacerowiczki. Pozniej juz tylko jazda w skupieniu czy znów nic nie wyleci. Także trasa nie jest zła ale na pewno do jazdy w dzień. Jednak wtedy nie wiem jaki tam ruch panuje.

Pozniej juz tylko autostrady więc spoko. Wieden byl chyba koło 3/4 rano więc praktycznie pusto. Tak samo dalsze odcinki przebiegały płynnie.

Na granicy w Maclej dość duże zagęszczenie aut i 2spore sznurki. Pozniej otworzyli trzecia bramkę. Takze ogolnie moze max 20min staliśmy. Szło dość sprawnie.

Lućko i brami luzik zero korka przejazd płynny.

Podsumowując.... prawdooodobnie wracamy przez DE :wink:

Udanego wypoczynku dla wszystkich którzy juz pojechali i dla tych co dopiero wyjadą.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 15.07.2022 20:51

Arek - Gdzie jest ta słynna huśtawka w Makarskiej nad brzegiem morza ? znasz może dokładne jej położenie ?
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 16.07.2022 16:06

Hejooo... no powiem Ci że nas zaskoczyłeś, nikt z naszej "grupy wycieczkowej" o tym nie słyszał/czytał... Także jak znajdziesz to daj znak sygnał :mrgreen: 8) My też szukamy!!

Tym czasem chwilowo na wyjazdowym plażingu w Baska Voda :papa: :hut:
przemascb
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemascb » 17.07.2022 16:10

madziaimaciek napisał(a):Wyjechałem 2.15 ze Szczecina, w Mariborze byłem po 12 h.( Około 1 h łącznych przystanków) Trasa do Lubawki szybko, od Lubawki do Brna jednopasmowa i kilka wahadeł, Wiedeń około 1 h w korkach.


Hej, też będziemy lecieć tą trasą 5.08 do Dugi Rat z noclegiem po trasie w Mariborze
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 26.07.2022 21:20

W tym roku jadę chyba po raz 13-ty do Chorwacji. Zawsze przez Kołbaskowo i dalej Niemcy, Austrię, Słowenię. Raz nocowałem w Czechach w drodze do Cro a raz w drodze do domu. Powiedziałem sobie , że nigdy więcej nie pojadę przez Czechy. Jadąc przez całe Niemcy chyba zawsze miałem szczęście bo nigdy żadnego korka, czasami zwężka na autostradzie. Zastanawiam się dlaczego ludzie ze Szczecina i okolic jadą S3, potem przez Czechy itd. skoro przez Niemcy chyba lepiej, dobra droga, nie trzeba jechać jakimiś lokalnymi drogami. Nie ukrywam, że jak czytam posty ludzi w tym wątku to sam zastanawiam się czy nie pojechać na Lubawkę i dalej przez Czechy. Co prawda droga ok.100 km krótsza ale czy na pewno lepiej niż przez Niemcy?
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 26.07.2022 22:42

Też mam ten dylemat w tym roku, teraz naszą S3 fajnie się jedzie. Jadąc przez Niemcy jest 100km więcej no i dochodzą tunele w Austrii. Zawsze jeździłem przez Niemcy.
Martwia mnie te górskie i lokalne drogi za Bolkowem a potem za Pardubice, sam nie wiem jak jechać bo niby przez Czechy trochę taniej, mi wychodzi różnica w obie strony około 300-350zl, nie powiem ze to dużo ale zawsze coś tym bardziej że nawigacja pokazuje w sumie te same czasy dojazdu.
Czekam do 9 sierpnia, może ktoś jeszcze raz opisze "upierdliwości" czeskich dróg lokalnych.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2022 22:52

jedrula napisał(a):Też mam ten dylemat w tym roku, teraz naszą S3 fajnie się jedzie. Jadąc przez Niemcy jest 100km więcej no i dochodzą tunele w Austrii. Zawsze jeździłem przez Niemcy.
Martwia mnie te górskie i lokalne drogi za Bolkowem a potem za Pardubice, sam nie wiem jak jechać bo niby przez Czechy trochę taniej, mi wychodzi różnica w obie strony około 300-350zl, nie powiem ze to dużo ale zawsze coś tym bardziej że nawigacja pokazuje w sumie te same czasy dojazdu.
Czekam do 9 sierpnia, może ktoś jeszcze raz opisze "upierdliwości" czeskich dróg lokalnych.

O, Jedrula reaktywacja 3.0 8O
Miło Cię widzieć :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone