Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 26.07.2022 23:00

O rzesz, wydało się :-)

Będzie 3.0 i nastąpi nieuniknione... ale pssssyyy, to niespodzianka

Również miło pozdrawiam
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 30.07.2022 11:53

Hejoo :papa: my juz niestety w domu i co najgorsze to juz ostatni weekend urlopu.... więc znow rok czekania na kolejny wypad :cry:

Co do samej trasy... tak jak wcześniej pisałem po podróży do CRO przez S3 i dalej Czechy itd.... wracalismy przez Austrie i DE stwierdzam jedno .. to jest najwygodniejsza i naj mniej stresującą trasa w okolice ZS olać te 100km wiecej i te oplaty za tunele. Kolejnym razem nawet nie bede rozważał innej drogi. Wpadasz na autośke na Kołbaskowo i lecisz non stop do celu.

Przez S3 droga zla nie jest, ale wkurzaja te krajówki szczególnie jak jedziesz nocą tak jak my jechalismy... Przez DE znacznie przyjemniej sie podróżuje i stwoerdzilismy to wspolnie w 4 os które w tym roku jechalismy.

Pojechalem przez S3 bo chialem zobaczyć jak sie jedzie i prawie zobaczyłem... dwie owce na masce naszego auta wlasnie na tych czeskich krajówkach...
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 30.07.2022 12:11

_arek_ napisał(a):Hejoo :papa: my juz niestety w domu i co najgorsze to juz ostatni weekend urlopu.... więc znów rok czekania na kolejny wypad :cry:

Co do samej trasy... tak jak wcześniej pisałem po podróży do CRO przez S3 i dalej Czechy itd.... wracalismy przez Austrie i DE stwierdzam jedno .. to jest najwygodniejsza i naj mniej stresującą trasa w okolice ZS olać te 100km wiecej i te oplaty za tunele. Kolejnym razem nawet nie bede rozważał innej drogi. Wpadasz na autośke na Kołbaskowo i lecisz non stop do celu.

Przez S3 droga zla nie jest, ale wkurzaja te krajówki szczególnie jak jedziesz nocą tak jak my jechalismy... Przez DE znacznie przyjemniej sie podróżuje i stwoerdzilismy to wspolnie w 4 os które w tym roku jechalismy.

Pojechalem przez S3 bo chialem zobaczyć jak sie jedzie i prawie zobaczyłem... dwie owce na masce naszego auta wlasnie na tych czeskich krajówkach...


Spodziewałem się, że napiszesz dokładnie to co napisałeś. Rozwiałeś moje wątpliwości i za miesiąc startuję tradycyjnie w stronę Kołbaskowa i dalej niemieckimi autostradami ;)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 30.07.2022 13:17

Dzięki za info, rozwiałeś moje wątpliwości, ruszam 9 sierpnia ze Swinoujscia przez Niemcy ale pojadę na próbę trasą Berlin, Drezno, Praga, Brno, Wiedeń, Graz, zjazd w Spiefeld i objazd Słowenii, Maribor - Ptuj - Cvetlin bo to już mam doskonale sprawdzone i przetestowane.
Jak pójdzie sprawnie przez Czechy to wrócę tak samo jak nie to tradycyjnie Austria i Niemcy Graz-Wells, Ratyzbona - Hof - Drezno - Berlin

Ps
Jednak nie ma to jak niemieckie autobany
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 03.08.2022 20:50

Również jechałem przez Czechy przekraczając granice w Lubawce. Powiem jedno : Patologia. Za rok jeśli sie uda to jedziemy przez Niemcy i na nic nie patrzymy.
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 03.08.2022 21:06

Ikser napisał(a):Również jechałem przez Czechy przekraczając granice w Lubawce. Powiem jedno : Patologia. Za rok jeśli sie uda to jedziemy przez Niemcy i na nic nie patrzymy.

a o co chodzi z ta patologia o to przejście
w Lubawce bo można jeszcze przekroczyć granice w Mala Upa ale to nie po drodze tobie
?
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 03.08.2022 21:46

Sama Lubawka przejscie spoko, tylko chodzi o trase przez Czechy. Lepiej jechać DE.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 26.04.2023 22:49

Odswieze troche temat. W tym roku wypadlo ze do Chorwacji pojedziemy ze Szczecina i odwieczny dylemat czy Niemcy -Austria- Slowenia czy moze Czechy -Austria -Slowenia. Jechalem juz trase Rostock-Ptuj tak ze wiem czego oczekiwac w Niemczech. Nigdy nie jechalem natomiast przez Czechy z polnocy na poludnie. Po przeczytaniu wszystkiego co sie dalo dalej nie wiem czy lepiej jechac mniej km przez Czechy czy wygodniej i dluzej przez Regensburg. Czy ktos moze ma aktualne info o stanie czeskich drog na trasie z Drezna do Linz. Dzieki za wsxystkie podpowiedzi.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 27.04.2023 08:19

Jeśli nie potrzebujesz nic z okolic Wiednia, to tylko przez Niemcy. Czas taki sam ale komfort lepszy. Może nawet być szybsza. W Czechach trochę autostrad a reszta przez wioski... A jak jeszcze trafisz na nocną porę to ryzyko dzikich zwierzaków duże! Jeżeli ktoś jedzie na Istrię, to najlepiej przez Monachium, Salzburg i Karawankentunel do Słowenii.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 29.04.2023 10:26

Do Chorwacji zawsze jeździmy Szczecin-Drezno-Praga-Mikulov-Wieden-Zagrzeb. Wyjazd na noc więc praktycznie bez żadnych korków przy przejazdach przez duże miasta. Na powrocie z Chorwacji zawsze większy ruch w okolicach Wiednia ale do tej pory się udawało bez większych problemów.
trasa to 95% autostrad. Jedynie przy dojeździe do granicy czesko-austriackiej jest kawałek normalnej drogi, ale to dosłownie max 30-40 kilometrów. Mi to nie przeszkadza bo jest to w sumie chwila odmiany od monotonnej trasy na autostradzie.
W tym roku też jedziemy tą trasą do Chorwacji, a powrót planujemy przez Niemcy z wyłączeniem Czech aby sprawdzić też tę trasę. Trasa przez Niemcy to ponad 100 km więcej, ale trzeba w końcu ja sprawdzić.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 29.04.2023 20:58

Ile wam zajmowal srednio dojazd ze Szczecina do Zagrzebia ta trasa w porownaniu do wskazan nawigacji?
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 30.04.2023 07:24

Ze Szczecina do Zagrzebia wyszło nam 14 godzin - trasa przez Niemcy
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 30.04.2023 07:35

Do Zagrzebia przez Wiedeń ok 12 godzin, nie więcej, wyjazd na noc Ale to bez żadnych dłuższych postojów, tylko na tankowanie. Dłuższa przerwa dopiero właśnie za Zagrzebiem, tak żeby jak najwcześniej przejechać przez Gornij Macelj i Lucko.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Szczecina przez Austrię i Slowenie do Chorwacji . - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone