Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz. III Paros

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.08.2019 13:18

Bardzo ładna miejscówka... szkoda że widok taki sobie... Paros piękne.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2019 13:32

Buber napisał(a):Bardzo ładna miejscówka... szkoda że widok taki sobie... Paros piękne.

A gdzie Ty teraz jesteś, jeśli można wiedzieć? :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.08.2019 14:03

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Będę podglądała kolejne odcinki z Grecji jak net pozwoli :papa:
Jedźcie bezpiecznie i bawcie się dobrze :oczko_usmiech: :papa:


Dziękuję bardzo :smo:
Maraska
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maraska » 08.08.2019 19:32

Aga dokładnie JUTRO:-( wyjeżdżam..... heh, no trudno!!! Ale rzeczywiście szkoda, tak mieć pod samym nosem...;-)
kciuki oczywiście trzymam za naszych!
a co do klubowego trenera...hahaha umiejętności zobaczymy, zobaczymy, sprawia wrażenie mocno zaangażowanego i przejętego:-) Trzymam kciuki i za niego i za drużynę:-)
A wizualnie...no cóż...to zawsze był mój nr 1 jako siatkarz.... podobno jest bardzo duże zainteresowanie wśród płci pięknej karnetami na rozgrywki ligowe :D :D :D :D :D :D :D

Maraska vel Beata
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2019 20:03

Maraska napisał(a):Aga dokładnie JUTRO:-( wyjeżdżam..... heh, no trudno!!! Ale rzeczywiście szkoda, tak mieć pod samym nosem...;-)
Niedograłaś terminów :wink:

Maraska napisał(a):A wizualnie...no cóż...to zawsze był mój nr 1 jako siatkarz....
Mój też :lol: ... ale jak kiedyś posłuchałam wywiadu z nim, czar troszkę prysł :wink:

Maraska napisał(a):podobno jest bardzo duże zainteresowanie wśród płci pięknej karnetami na rozgrywki ligowe :D :D :D :D :D :D :D

Maraska vel Beata
U mnie też zawsze jest duże zainteresowanie karnetami ... ale nie sądzę, że to ze względu na naszego trenera :lol: :oczko_usmiech:


Udanych wakacji :!:
A właśnie, gdzie tym razem?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2019 08:53

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. III :? :?: :wink:

ALIKI

Rozejrzymy się teraz w naszej miejscowości :D
Aliki to mała rybacka wioska. Rano bardzo spokojna i lekko senna ... 8)
Zawsze na naszą bazę wybieram takie "nieturystyczne" miejsca, żeby tłumów nie było ...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



To jest plaża koło portu, która była najbliżej naszego apartmana ... jakieś 5 minut spacerkiem :D
Obrazek


Obrazek



Ale takie widoki bym miała ... :?
Wolałam chodzić 10 minut dalej :oczko_usmiech:
Obrazek


Ale to co działo się w Aliki wieczorem, to przeszło moje oczekiwania 8O 8O 8O
Co prawda czytałam, że na najlepsze owoce morza warto przyjechać właśnie do Aliki ... ale żeby cała wyspa tu zjeżdżała 8O
Serio, w knajpkach prawie wszystkie stoliki były co wieczór zajęte.
Jedna z nich musiała być chyba wyjątkowa, bo nie dość, że wszystkie, ale to absolutnie wszystkie stoliki były zawsze zajęte (a było ich sporo, myślę że dobrze ponad 50 :roll: ), to ludzie czekali w kolejce aż jakiś stolik się zwolni 8O 8O 8O
Zapewne dobrze tam karmili ...
Ale to nie dla mnie, ja bym się w tej knajpie chyba niestrawności nabawiła :?
Stoliki były tak pościskane, że ciężko było przejść, człowiek siedział prawie na człowieku :?
Nieeee, to zdecydowanie nie dla mnie :!:

To jest ta knajpka ... rano zazwyczaj kilku tubylców popijało kawę ...
Wieczorem drugie tyle stolików były dostwianych na chodniku (cały "deptak" był wieczorem zamykany dla ruchu samochodowego)
Obrazek



Jedzonko na wieczór ...

Obrazek


Obrazek




Zobaczmy jednak co poza knajpkami jest w Aliki ... :mrgreen:

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Jedną z kawiarnio-lodziarni prowadzi bardzo miły człowiek ...
Pierwszego dnia wchodzę z Zuzią po lody, ale głośno "myślę", że może ja jednak kawki bym się napiła :mrgreen:
Na co ów miły pan pyta, doskonałą polszczyzną: ciepłej czy zimnej? :lol:
Pan chyba ma żonę Polkę (bo na Greczynkę ona nie wyglądała, a na Słowiankę to i owszem - bardzo ładna :D ), no i auto na polskich numerach :mrgreen:
Obrazek


Przyjeżdżały też do nas ciekawe auta ... :lol:
Obrazek


Obrazek



Niektóre chyba porzucone ... :wink:
Obrazek


:papa: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 09.04.2020 13:49 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.08.2019 14:19

No całkiem całkiem to Aliki... :)
Ale żeby aż tylu gości się tam zjeżdżało wieczorami?!... 8O Muszą chyba wybitnie smacznie gotować. :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2019 08:43

Mikromir napisał(a):No całkiem całkiem to Aliki... :)
Ale żeby aż tylu gości się tam zjeżdżało wieczorami?!... 8O Muszą chyba wybitnie smacznie gotować. :wink:

W tej "obleganej" akurat nie spawdzałam :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2019 08:46

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. III :? :?: :wink:

MARPISSA :wink:

Ale zanim pojedziemy do Marpissy, skoczymy autobusem do Parikii ... po samochód :mrgreen:
Bo nie wiem czy zauważyliście, ale nie mamy jeszcze auta :wink:
Samochód zarezewowaliśmy w wypożyczalni Global (tej samej co 2 lata temu w Atenach)
Rajan co jakiś czas podsyła mi swoje "super" oferty, no i z jednej z nich skorzystałam.
Za 10 dni z pełnym ubezpieczeniem zapłaciliśmy 340 euro - całkiem spoko.
Było tylko małe niedomówienie ...
Ale może to jest typowa praktyka na wyspach, tylko my jesteśmi niedoświadczeni :wink:
Mianowicie ...
Auto mieliśmy odebrać w porcie. Przyjechaliśmy więc do Pariki i w okolicach portu (taki adres miałam podany na voucherze) szukaliśmy siedziby naszej wypożyczalni.
Były różniste wypożyczalnie, Hertze, Avisy, Budgety, a Globala nie :?
Postanowiliśmy zasięgnąć języka. Weszliśmy do Europcara ...
No i bardzo miły młody człowiek poinformował nas, że wypożyczalnia Global nie ma tu biura i że pewnie ich człowiek czeka na nas z samochodem koło portu ...
Ale mówi żebyśmy poczekali u nich, a on zadzwoni do tego "naszego" człowieka żeby tu podjechał ...
Bardzo miło z jego strony, bo jakby nie patrzeć auto wzieliśmy od jego konkurencji :oczko_usmiech:
Jak powiedział tak zrobił i po kilku minutach podjechał nasz bolid :mrgreen:
Formalności poszły sprawnie, zawsze wyglądają tak samo :wink:
Już tyle razy wypożyczaliśmy samochody, że nawek jakby facio mówił po grecku, pewnie wiedzielibyśmy o co chodzi :wink:

Mąż odbierał bolida, a ja obserwowałam ruch w porcie :lol:
Obrazek


Takim stateczkiem przypłyneliśmy :oczko_usmiech:
Obrazek


No i mamy już samochód ...
Tym razem "tylko" Hyundai i10, ale jako bonus można potraktować automatyczną skrzynie biegów :lol:
Obrazek


Obrazek



Wracając do apartmana poczyniliśmy większe zakupy w markecie i poszliśmy na plażę ... tą samą co wczoraj, więc nic nowego w temacie nie wniosę :smo:

No ale skoro już mamy auteczko, to po sjeście ruszamy na podbój wyspy ... z wielkimi nadziejami :oczko_usmiech: :wink:

Zaczyna się obiecująco baaaardzo :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


:papa: :papa: :papa:


PS. Spoko, niedługo będzie Marpissa :smo:
Ostatnio edytowano 09.04.2020 13:53 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2019 09:09

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. III :? :?: :wink:

MARPISSA :wink:

Teraz sobie myślę, że jakbym na "pierwszy ogień" wzięła Parikę, to chyba odbiór Paros byłby inny ...
No ale wybrałam Marpissę - typową cykladzką wioskę ...
No i jakoś tak mieliśmy mieszane odczucia ...
Ale jak teraz wybierałam zdjęcia, to Marpissa podoba mi się dużo bardziej :oczko_usmiech:

Parkujemy pod głównym kościołem ... araukaria zaprasza do miasteczka, więc już jest dobrze :wink:
Obrazek



Obrazek

Zuzia przez pierwsze dni jeszcze nosiła kapelusz, zgodnie z zaleceniami pani dermatolog, ale przez wiatr miała z nim więcej zachodu niż pożytku ... i potem rzuciła go w kąt ... :lol: :lol: :lol:



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Chyba jednak wydziwiam ... :smo:


:papa: :papa: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.08.2019 09:26

Zdecydowanie wydziwiasz. :wink:
Baaardzo ładnie. 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.08.2019 10:56

mysza73 napisał(a):wybrałam Marpissę - typową cykladzką wioskę ...

Bardzo ładna typowa cykladzka wioska :D .
Chyba rzeczywiście marudzisz :? . Bo jak patrzę na zdjęcia to szczególnej różnicy między tym co pokazywałaś na Tinos nie widzę.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2019 11:27

Aga, napiszę tak, jak Dziewczyny wyżej - grymasisz :oczko_usmiech: Piękna miejscowość - urokliwe zaułki, dużo roślinności, koty... :hearts: Czego chcieć więcej :?:

Aliki, Parika - ładnie się te mieściny nazywają :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2019 12:14

marze_na napisał(a):Chyba rzeczywiście marudzisz :? . Bo jak patrzę na zdjęcia to szczególnej różnicy między tym co pokazywałaś na Tinos nie widzę.
To samo chciałam napisać....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2019 12:21

Mikromir napisał(a):Zdecydowanie wydziwiasz. :wink:
Baaardzo ładnie. 8)
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):wybrałam Marpissę - typową cykladzką wioskę ...

Bardzo ładna typowa cykladzka wioska :D .
Chyba rzeczywiście marudzisz :? . Bo jak patrzę na zdjęcia to szczególnej różnicy między tym co pokazywałaś na Tinos nie widzę.
maslinka napisał(a):Aga, napiszę tak, jak Dziewczyny wyżej - grymasisz :oczko_usmiech: Piękna miejscowość - urokliwe zaułki, dużo roślinności, koty... :hearts: Czego chcieć więcej :?:
piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Chyba rzeczywiście marudzisz :? . Bo jak patrzę na zdjęcia to szczególnej różnicy między tym co pokazywałaś na Tinos nie widzę.
To samo chciałam napisać....


Ok ... wydziwiam ... :oops:
To pewnie widok z tarasu u Lucyny i Mario nastajał mnie tak poztytywnie do Tinos 8)
Niby tylko widok, a robił taką różnicę :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz. III Paros - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone