Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz. III Paros

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2019 09:56

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czyli jednak się zdecydowałaś się pisać.... To czekam co było nie tak....

Może to przez Ciebie ... towarzyszyłaś mi (tzn mojemu mężowi) przez cały urlop :smo:
8O 8O Obrazka nie widać. Coś w kodzie nie tak....

Obrazek
A teraz? :?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2019 10:14

Ja widzę tego potwora. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2019 10:20

mysza73 napisał(a):No ale jest 15.45 ... prom o 17.30 ... Potter donosiła, że autobus do portu jedzie półtorej godziny ... :roll:
Postanawiamy spróbować ...
Była jeszcze opcja taxi, ale jak zobaczyliśmy kolejkę do taksówek, szybko ruszyliśmy w stronę autobusu ...
Z lotniska do portu w Pireusie jedzie autobus X96. Bilety do nabycia w biletomatach, albo w budkach koło przystanku.
Cena 6 euro.
Wpadamy do wypełnionego już autobusu, który w tej samej chwili rusza :mrgreen: ... jest godzina 15.55 ...

A czemu nie pojechaliście metrem z lotniska? Do centrum do stacji Monastiraki jedzie 38 min, a potem zieloną linią do Pireusu coś 20.... No chyba, że to inny Pireus.....


mysza73 napisał(a):więc po 15 godzinach jesteśmy ponad dwa tysiące kilometrów od domu (to dla Beaty :smo: )
A ja po tym czasie jestem w cudownej Macedonii :hearts: :hearts: :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2019 10:23

Teraz widzę :D , choć okładka mi się nie podoba
Nie widzę też zdjęcia, gdzie mowa o mapkach na promie....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2019 11:02

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):No ale jest 15.45 ... prom o 17.30 ... Potter donosiła, że autobus do portu jedzie półtorej godziny ... :roll:
Postanawiamy spróbować ...
Była jeszcze opcja taxi, ale jak zobaczyliśmy kolejkę do taksówek, szybko ruszyliśmy w stronę autobusu ...
Z lotniska do portu w Pireusie jedzie autobus X96. Bilety do nabycia w biletomatach, albo w budkach koło przystanku.
Cena 6 euro.
Wpadamy do wypełnionego już autobusu, który w tej samej chwili rusza :mrgreen: ... jest godzina 15.55 ...

A czemu nie pojechaliście metrem z lotniska? Do centrum do stacji Monastiraki jedzie 38 min, a potem zieloną linią do Pireusu coś 20.... No chyba, że to inny Pireus.....

Do metra trzeba kawałek przejść z lotniska, potem przesiadka, potem kawałek dojść do portu ... wyszło by dłużej.
Do tego jeszcze z walizeczkami, a jedna wielka i ciężka :wink:
No i też chyba drożej (ale już dokładnie nie pamiętam ile kosztuje metro z lotniska).
A X96 zabrał nas z przed drzwi lotniska i dowiózł do samego portu.

A tu masz mapki :smo:
Obrazek
Ostatnio edytowano 10.08.2019 14:57 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.08.2019 11:47

już kilka lat temu "było widać"
że Twój maż "lubi statki",
widać nie przeszło mu ,
:wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2019 11:53

Metro kosztuje 10 eur, ale jeździ szybko i mega punktualnie.
Dojście to tylko wyjazd schodami ruchomymi na górne piętro lotniska, przejście tunelu - chodnik ruchomy, nie wiem może 200 m i jesteś na stacji metra. Stacja metra jest tu, nie wiem gdzie autobusu....


Fajne mapki :D Lubię takie :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2019 12:10

piekara114 napisał(a):Metro kosztuje 10 eur, ale jeździ szybko i mega punktualnie.
Dojście to tylko wyjazd schodami ruchomymi na górne piętro lotniska, przejście tunelu - chodnik ruchomy, nie wiem może 200 m i jesteś na stacji metra. Stacja metra jest tu, nie wiem gdzie autobusu....

Wydaje mi się, że mimo wszystko X96 szybciej i wygodniej.
Od metra w Pireusie do promu na Cyklady jest spory kawałek, a na lotnisku zanim dojdzie się do metra, to też chwilę zejdzie (pamiętam, bo jechałam). Potem przesiadka :roll:
A autobus stoi przed drzwiami terminala.
No i tak jak myślałam autobusem jest taniej.
Ale nie upieram się, że tak trzeba, jak ktoś chce może też metrem :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2019 12:13

599 napisał(a):już kilka lat temu "było widać"
że Twój maż "lubi statki",
widać nie przeszło mu ,
:wink:

No nie przeszło :oczko_usmiech:
Teraz jeszcze doszły "jeziorowce" i często zagląda tu :oczko_usmiech:
Ja też lubię popatrzeć jak taki wielki jeziorowiec płynie :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2019 15:56

Metro droższe, ale jak wyczytałam pewniejsze. Jak przygotowywałam się do zwiedzania Aten, to na FB Polki i Polacy mieszkający w Atenach zalecali metro (no chyba, że budżet ważny), bo zawsze zgodnie z rozkładem jeździ, a autobus potrafi utknąć w korkach.

Plus autobusu to brak przesiadek.... może kiedyś poza sezonem skorzystam....
Maraska
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maraska » 07.08.2019 20:39

Ooooo hej Myszko:-)
Cieszę się, że jest relacja:-) Bardzo się cieszę, czekam z niecierpliwością na zdjęcia i kolejne opisy...które już niedługo będę czytać z Grecji;-) teraz ja wybywam na urlop.
Co mnie martwi....hmmm, że Paros Ci się nie spodobała.... znaczy bez WOW;-) Ja jestem nią zauroczona, wrócę przy pierwszej lepszej okazji. Ja z kolei Naxos wspominam bez żadnych większych emocji... a widzę że tu się jakiś zamysł na kolejny rok szykuje...tak czy siak cieszy mnie żeś w Greckie wyspy wsiąkła.... wsiąknęła???? hmmm
Sprint na prom ...uffff nie lubię, ale super, że się udało.
Bilety, te za 20 euro, to są tylko w promocyjnej sprzedaży, gdzieś kiedyś w ramach first minute i on-line! Nie miejscu już ich nie dostaniesz, stąd kupowaliście droższe.

A co do jazdy metrem czy autobusem...czasowo pewnie wyszłoby podobnie. Metro jest droższe. zresztą te rozważania nie mają już racji bytu, ważne że zdążyliście:-)

czekam na więcej
Maraska
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 07.08.2019 21:41

Odnalazłam
Cudnie ze Grecja
Niezmiennie kocham
Jak.nie wów!
No wow✌
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.08.2019 22:02

Mi tam te Twoje Paros się podoba,
Tylko Aga ciekawa jestem czy Ty wciśniesz się gdzieś na to Santorini w lato, jak tam nawet w zimę było sporo ludków :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2019 00:09

Agnieszko , wydziwiasz dziewczyno ale kto Ci zabroni :?: :smo:
Dla mnie to niezła uczta , bo podobają mi się widoczki na Twoich zdjęciach i już mógłbym się tam znaleźć . . .


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2019 08:35

Maraska napisał(a):Ooooo hej Myszko:-)
Cieszę się, że jest relacja:-) Bardzo się cieszę, czekam z niecierpliwością na zdjęcia i kolejne opisy...które już niedługo będę czytać z Grecji;-) teraz ja wybywam na urlop.
Ale nie wyjedziesz teraz 8O ... takiego turnieju chyba nie opuścisz 8O :wink:
Mam nadzieję, że nasi dadzą radę :D
Choć ja będę ekipę Słoweńców uważnie obserwować :oczko_usmiech:
A co myślisz o "Twoim" nowym trenerze? Wizualnie całkiem, całkiem, co nie? :smo:

Maraska napisał(a):Co mnie martwi....hmmm, że Paros Ci się nie spodobała.... znaczy bez WOW;-) Ja jestem nią zauroczona, wrócę przy pierwszej lepszej okazji. Ja z kolei Naxos wspominam bez żadnych większych emocji... a widzę że tu się jakiś zamysł na kolejny rok szykuje...tak czy siak cieszy mnie żeś w Greckie wyspy wsiąkła.... wsiąknęła???? hmmm
No i znowu chyba z przekory sprawdzę Naxos :lol:


Maraska napisał(a):Sprint na prom ...uffff nie lubię, ale super, że się udało.
Też się cieszyliśmy ... siedząc już na promie :mrgreen:


Maraska napisał(a):Bilety, te za 20 euro, to są tylko w promocyjnej sprzedaży, gdzieś kiedyś w ramach first minute i on-line! Nie miejscu już ich nie dostaniesz, stąd kupowaliście droższe.
Potter w czerwcu kupiła te za 20 euro bez większego problemu ... chyba (Potter?)

Maraska napisał(a):czekam na więcej
Maraska
:smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz. III Paros - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone